Болничен по време на бременност-2

  • 100 061
  • 757
# 705
Аз искам да ви попитам, понеже вчера забравих да попитам доктора, а съм чак на колсултации на 3 окт. Бременна съм на 2 окт. ми е тернина. Ако не родя до 2 окт. кой трябва да ми даде болничен, след тази дата. Пак доктора ли? Или от болницата когато родя? Предварително благодаря Simple Smile
Лекаря, който ти следи бременността, но след като родиш, за да знае за колко дни да ти го пусне.
Виж целия пост
# 706
Добро утро, имам следния въпрос-дали знаете за колко време изплащат помощта, която се дава на майки редовно обучение?
Виж целия пост
# 707
Добро утро, имам следния въпрос-дали знаете за колко време изплащат помощта, която се дава на майки редовно обучение?
еднократна парична помощ за отглеждане на дете до навършване на една година от майка студентка, учаща в редовна форма на обучение;
Виж целия пост
# 708
Добро утро, имам следния въпрос-дали знаете за колко време изплащат помощта, която се дава на майки редовно обучение?
еднократна парична помощ за отглеждане на дете до навършване на една година от майка студентка, учаща в редовна форма на обучение;
тоест до навършването на 1 год на детето ще чакам да ми ги изплатят? newsm78
Виж целия пост
# 709
Добро утро, имам следния въпрос-дали знаете за колко време изплащат помощта, която се дава на майки редовно обучение?
еднократна парична помощ за отглеждане на дете до навършване на една година от майка студентка, учаща в редовна форма на обучение;
тоест до навършването на 1 год на детето ще чакам да ми ги изплатят? newsm78
Не, помощта се дава на майки-студентки редовно, с дете до 1 г. Кога сте подали документи за помощта?
Виж целия пост
# 710
Добро утро, имам следния въпрос-дали знаете за колко време изплащат помощта, която се дава на майки редовно обучение?
еднократна парична помощ за отглеждане на дете до навършване на една година от майка студентка, учаща в редовна форма на обучение;
тоест до навършването на 1 год на детето ще чакам да ми ги изплатят? newsm78
Не, помощта се дава на майки-студентки редовно, с дете до 1 г. Кога сте подали документи за помощта?

тази седмица записвам магистратура и след като получа уверението -ги подавам
Виж целия пост
# 711
тази седмица записвам магистратура и след като получа уверението -ги подавам

На следващия месец ги превеждат
Но служителките в социалното ще ти кажат с точност кога
Виж целия пост
# 712
тази седмица записвам магистратура и след като получа уверението -ги подавам

На следващия месец ги превеждат
Но служителките в социалното ще ти кажат с точност кога
Благодаря Simple Smile А да попитам във връзка с детските. Детето ми е родено на 11 септември, с таткото нямаме брак и от социалното ми казаха, че имам право на детски. Ще подам документите октомври, но от работата въпросната справка за кои месеци трябва да е?
Виж целия пост
# 713
тази седмица записвам магистратура и след като получа уверението -ги подавам

На следващия месец ги превеждат
Но служителките в социалното ще ти кажат с точност кога
Благодаря Simple Smile А да попитам във връзка с детските. Детето ми е родено на 11 септември, с таткото нямаме брак и от социалното ми казаха, че имам право на детски. Ще подам документите октомври, но от работата въпросната справка за кои месеци трябва да е?


Щом ще подаваш октомври , служебната бележка трябва да е от 10.2011 - 09.2012
Виж целия пост
# 714
Здравейте,и аз да попитам за детските,сега октомври ще подавам документи за детските,но мъжът ми е на борсата от 5 месеца,трябва ли да нося някаква бележка от трудовата борса за пред социалните,освен тази преди това където е работил?А аз като съм болничен-42 дни след раждане,освен доходите преди това,друго трябва ли да нося?Благодаря предварително!!! Hug
Виж целия пост
# 715
Здравейте,и аз да попитам за детските,сега октомври ще подавам документи за детските,но мъжът ми е на борсата от 5 месеца,трябва ли да нося някаква бележка от трудовата борса за пред социалните,освен тази преди това където е работил?А аз като съм болничен-42 дни след раждане,освен доходите преди това,друго трябва ли да нося?Благодаря предварително!!! Hug
Ако получава обезщетение вписвате обезщетението, ако не една декларация свободен текст, че за периода от-до не е получавал доходи.
Носите всички необходими документи към декларацията.
Виж целия пост
# 716
Благодаря за бързия отговор!!!  bouquet
Виж целия пост
# 717
Болничният ми е до 3.10.2012 включително(до сряда). Комисията за болничните е всеки понеделник.Вчера ходих и ми казаха понеделник на 8.10 да отида на комисия.Но до 8-ми са 4 дена,в които няма да имам болничен.На комисията от 4.10 ли ще го пишат,все пак само понеделник има комисия  newsm78
И още нещо.Колко време е срокът за даване на болничен на работодателят,да не да го изпусна щом 4 дена съм без болничен,докато евентуално го напишат?
Виж целия пост
# 718
Болничният ми е до 3.10.2012 включително(до сряда). Комисията за болничните е всеки понеделник.Вчера ходих и ми казаха понеделник на 8.10 да отида на комисия.Но до 8-ми са 4 дена,в които няма да имам болничен.На комисията от 4.10 ли ще го пишат,все пак само понеделник има комисия  newsm78
И още нещо.Колко време е срокът за даване на болничен на работодателят,да не да го изпусна щом 4 дена съм без болничен,докато евентуално го напишат?


ЛКК ще ти го продължи от 04.10.2012, независимо, че се събира по-късно. Уведоми работодателя си устно, че все още си в отпуск по болест и ще представиш болничния лист, щом ЛКК го оформи. Не си в нарушение.
Виж целия пост
# 719
Болничният ми е до 3.10.2012 включително(до сряда). Комисията за болничните е всеки понеделник.Вчера ходих и ми казаха понеделник на 8.10 да отида на комисия.Но до 8-ми са 4 дена,в които няма да имам болничен.На комисията от 4.10 ли ще го пишат,все пак само понеделник има комисия  newsm78
И още нещо.Колко време е срокът за даване на болничен на работодателят,да не да го изпусна щом 4 дена съм без болничен,докато евентуално го напишат?


На комисията, ако решат да ти продължат болничния ще ти го напишат със задна дата т.е. от 4.10, не знам какъв е срока за подаване на болничния към работодателя, но аз винаги се обаждам в личен състав да предупредя че малко ще закъсня с болничния, защото например сега на 5.10 вкл. ми изтича болничен от ЛКК. От 6.10 трябва да ми почне задължителния болничен от 45 дни, но моята лекарка ще ми го напише на 9.10 защото тогава съм на преглед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия