Да преправим старите мебели - 10

  • 108 600
  • 728
# 210
След тършуване из тавана намерихме предната част от капака на стар сандък, боядисана в интересни цветове. Останалата част така и не се намери.
Идеята дойде почти веднага - рафт за красотички.

Виж целия пост
# 211
Cerrone, браво, страхотна е Heart Eyes
Виж целия пост
# 212
След тършуване из тавана намерихме предната част от капака на стар сандък, боядисана в интересни цветове. Останалата част така и не се намери.
Идеята дойде почти веднага - рафт за красотички.

Супееер  Heart Eyes
Виж целия пост
# 213

Надявам се да не ми се сърди, че го показвам  Praynig
http://media.snimka.bg/2104/010464176.jpg?r=0

Много хубав е станал този шкаф, стана ми любопитно как е направено стъклото на вратичките. Дано се включи авторката и да разкаже повече Simple Smile
Виж целия пост
# 214
Cerrone, браво! Много е хубаво! Heart Eyes
Обаче и поставките за рафта не са някакви слуайни, а много добре подбрани. Тях откъде намери?
Виж целия пост
# 215
Ох, подобни рафтодържачи си изрових от една втора употреба за някакви супер смешни пари. Тъкмо заради тях измислих тематиката на тераската. Моите са матово черни и реших всичко да е бяло с черни железни акценти. Мислех за един два черни фенера...
Ама сега тази снимка с този капак... ми дава нова насока за размисъл  Mr. Green Ох, мъж ми ще ме трепе вече  Mr. Green

За щайгата.. има едни много ситни колелца за мебели - по 1-1,5см. А също може да се направят точки от филц, за да се хлъзга лесно по паркет, примерно
Виж целия пост
# 216
Ох, мъж ми ще ме трепе вече  Mr. Green

Уф, да си оправя поста, така е като пишеш с трима наведнъж!  Grinning
benitta, абсурд да те трепе, ако му измисляш такива красиви нещица, че и си ги правиш, толкова уют създават и изглеждат прекрасно. Много ми харесаха, и рафта на  cerrone и преобразената щайга на rainbow, чудесни са.  Съвсем прости и обикновени неща, които някой би изхвърлил с лека ръка, а са преобразени за втори живот и то в такъв красив и функционален вид!  bouquet Абе, нема начин да не е доволен половинът и останалите половини! Peace Grinning
Виж целия пост
# 217
Cerrone, страхотен е рафта, браво  Hug!
Виж целия пост
# 218
Ето защо съм пристрастена към тази тема. Тук откривам толкова красота,креативност, стил  и различен прочит/поглед/Благодаря Ви!  bouquet 
Виж целия пост
# 219
Шанта, идеята беше да е с колелца, но става висока и не влиза под кревата.

КоАл, точно това е. Масичката на JuliS.  Оттам тръгнах...
Обаче имам още довършителни работи. Рафтчетата са се поочупили и ще сложа нещо друго за плот. Накрая може и да боядисам кутията на шаха бяла и с маркер да направя черните квадратчета.

benitta, какво беше филца?  newsm78

Cerrone, браво, много е готин рафта.

Виж целия пост
# 220
Момичета, искам да се допитам до вашия опит и талант Heart Eyes
Имам един естествен паркет в бъдещата детска стая, който в момента изглежда ето така:



Ако го изцикля и лакирам с яхтен лак, както направихме в другите стаи ще стане ето така:



НО, този цвят не ми харесва и няма да се върже много с бъдещите мебели за детската. Въпроса ми е, мога ли след като го изцикля, да го обработя с нещо, с което да придобие вид на избелено дърво, нещо такова



т.е. не искам да го боядисам плътно, а да остане да си личи фладера. Препоръчаха ми маслата ОСМО, а Нивиана ми спомена за някаква боя или байц на Sadolin, но и тя не е сигурна какво точно ми трябва и ми препоръча вашата темичка Wink
Та, ако имате представа какъв точно продукт и на коя фирма ще ми свърши работа, ще съм ви много благодарна да го споделите с мен Hug
Виж целия пост
# 221
...
benitta, какво беше филца?  newsm78...


ето http://armstrongcentre.com/index.php?option=com_content&task … =26&Itemid=41
Виж целия пост
# 222
iv4i_79, продуктът за теб е точно бялото масло на Осмо. Нанася се чрез втриване - мажеш едно пространство /около 1 кв.м./, после мажеш следващото, после втриваш маслото от първия квадрат с парцал - търкаш и натискаш, след това на втория квадрат. И така - квадрат по квадрат. Смисълът на такова нанасяне е, че по този начин даваш време на маслото да проникне максимално в дървото, а след това обираш непопилото количество. Хубавото на маслото за дърво е това, че ако някъде паркетът се повреди /драскотина, петно или друго/, можеш само леко да изшкуриш с шкурка повредения участък и да нанесеш отгоре отново от маслото, без да се налага цялостен ремонт на пода. Също така маслото на Осмо импрегнира в дълбочина - няма опасност да се появи леке, ако капне течност на пода. А и защитава цвета от УВ лъчи - с една дума производителят гарантира, че дървото под маслото няма да промени цвета си във времето.
Спокойно можеш и сама да се справиш с омасляването. Ако някъде има неравномерности, лесно се отстраняват като намажеш отново и разтъркаш. Маслото съхне бавно /трябват му поне 8 часа, но аз препоръчвам минимум 24 часа/ и трябва да се проветрява често. Затова е добре да се ползва през топлите сезони.
Успех!

Шахматната масичка е страхотна! Етажерката от стар сандък е фантастична!
Много красоти напоследък се наредиха тук, браво момичета!
Виж целия пост
# 223
Iv4i_79,Осмо.След доста лутане и всичко което изчетох като информация, се спрях именно на маслото.И не съжалявам.Предполагам,че вече сте потърсили информация,ако не потърсете прочетете и си преценете. П.П.Ето и Baibibi Вие отговорила.
Виж целия пост
# 224
Здравейте момичета  Hug Вие имате направо златни ръце. Толкова много ми харесаха нещата, които сте показали, че цял ден чета и не мога да стана от компютъра  #Crazy
Аз нямам мебели за преправяне ( все още  Rolling Eyes ) , но от тук натам ще ви чета с огромен интерес, пък може някой ден и аз да покажа нещо свое  Wink
Поздрави и лека работа на преправящите !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия