Февруарки09

  • 45 616
  • 752
# 495
Не казва "Р".
Говори относително правилно, понякога заменя "л" с "в" , казва във вместо лъв Laughing
Виж целия пост
# 496
Никакво "Р" не казва, а и няма шанс скоро. Покрай бейби тв и кака си, има много по - добро произношение на английски и японски... ooooh! Mr. Green

Разменя буквичките на някои думи, на други си прибавя. Но общо взето, говори правилно, не на бебешки.
Виж целия пост
# 497
Аз започнах да казвам Р в 4 ти клас.Така че има време да се научи. Mr. Green.Отвсякъде съм си била за логопед,но пуста родителска немърливост ..........

Аз съм ужааааааасно болна.Малката разбира,че нещо не е както трябва-само лежа и всичко прави баща й.Идва да ме гушка и вика Много бичам те.Сутринта като станах такава радост настана.Отиде при баща си и му каза тати,мама доди.Играе си на нещо и изведнъж идва при мен,гушка ме.После пак отива да играе и след малко пак идва да ме гушка с Ох,много бичам те

Днес ще трябва да се замъкнем до детския център да уточним РД то.Че от много задължение,болести и т.н,направо си закъсняхме
Виж целия пост
# 498
Момичета, как сте с говора около 3 годинки вече? Казват ли Р дечицата ви вече? Споделете опит.

Калина казва Р , но само в някои думички , например казва тРактоЛ  вместо трактор . И ако я накарам да каже само Р не може . Иначе говори много правилно и по много  Laughing
Виж целия пост
# 499
Рали казва "Р" - няма как, нали това й е буквата, но за сметка на това говори много бебешки, и грешно граматически. Баща й само ме пита докога ще говори така, но сега е най-сладка с този нейн език.
Ох, аз вчера се изложих на един изпит в Аво-Бел и сега се чувствам много тъпа. Мечтите ми да си взема сертификат ще си останат само мечти.
Виж целия пост
# 500
Много хубава тема сте подхванали за говоренето и аз да се включа.
Моя говори много,но определено голяма част от снещата не са правилни,което не ме притеснява,р се опитва да казва и на моменти е доста успешно,много сладко казва риба и Кирчо Simple Smile но за да го каже р-то трямбва да се старае,като бърза не го казва,но скоро ще го казва по-добре от майка си май,аз нали ръкам Sad
Иначе има е дна култова думичка от бебешкия останала още от лятото и не иска да я казва правилно,вместо грозде казва грозен
 Laughing Тази ноще сънуваше нещо и викаше на сън,не мий грозен мамо,не мийй искам го мъсен,така съм се смяла и не мога да го убедя половин час,че сънува Laughing

Наде,и вие с вашето добре ме разбихте,особено окнстатацията как го казват бебетата и как големите Laughing
Виж целия пост
# 501
Зари, Мише! Днес е вашият ден!!! Много ЗДРАВЕ, игри и послушни братчета ви пожелавам! Целувки!
Вики, пожелавам ти да пораснеш голям и силен мъж за радост на мама и тати!

Виж целия пост
# 502
Честит рожден ден на Вики, Зари, Михаела и от мен. Бъде здрави и винаги толкова обичани от мама и татко, мили деца.
Честито и на радостните им родители.

Да се включа и аз по темата с говоренето - от няколко седмици започна да заменя р с л. Не че преди това го произнашя правилно, но поне не беше толкова отчетливо л-то. Иначе говори много, доста правилно, на момемнти не удивлява какви реплики използва все едно разговаряш с голям човек. Но колкото по-правилно започва да говори, толкова по-тъжно ми става, че не чувам често онова сладко, бебешко говорене.

Марина
, тест за определеня на ниво ли си правила?
Виж целия пост
# 503
Честит рожден ден на Зари, Мишето и Вики!
А, Весе, нашето "добре" е с френско звучене "буле". А "гердан" е "глиган".
Деска, на тест за FCE.
Виж целия пост
# 504
Честит празник на порасналите ни сладури!!! Зари, Мише, Вики, бъдете здрави, весели и с много късмет !  Tada

И Хилендара все още не казва съвсем правилно 'р', но не се тревожа твърде. Иначе скоро гледахме записи от камерата от преди 6-7 месеца и разликата в изказа е от тук до небето. Когато са ни по цял ден пред очите, понякога не си даваме сметка колко дяволски бързо се развиват. Rolling Eyes Heart Eyes

Виж целия пост
# 505
Честит рожден ден на Зари, Мишето и Вики! Растете здрави, волни, щастливи и добри дечица!

Яна говори прекрасно, казва Р чудно, но й е трудно да казва кобвинация от съгласна и след нея В и говори леко самоковски , например казва суетло, дуе и т.н. Е има и весели попадения, ужасно смешно казва Европейски съюз, до скоро беше Европейски сиюз, днес се научи да казва правилно университет. Растат, ех...
Виж целия пост
# 506
Пете, вие ме разбихте с лексика - университет, Европейски съюз Hug
Виж целия пост
# 507
Пък ние сме други скици с говоренето. Още на годинка го научих да РРРРРРРРРРРРР-ка, понеже съм логопед, но нашичкият откакто е на ясла, не ще и не ще да казва Р. Лъже, че не може и наистина ще го забрави, казва ЪЪЪ и се лигави, като го карам. Иначе говори почти като голям човек. Започнах да се комплексирам, но разбирам, че е инат и нищо друго. Вече 2 години си казва звука, дори в думи.




За рождениците!
Виж целия пост
# 508
МИЛИ МОМИЧЕТА, БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПОЗДРАВИТЕ! Да ви се връщат стократно!   bouquet   bouquet   bouquet

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАГИ! Да е жива, здрава, щастлива и все така палава! Весел празник, Нели!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И НА НАБОРЧЕТАТА МИШЕТО И ВИКИ! Бъдете живи, здрави и много щастливи!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И НА ГОГИ! Да порасне голям, силен и добър човек!


За говоренето- Зари не казва Р, опитва се, но има време, моите братя го казаха чак на 6 години. Иначе говори много хубаво и правилно! А как ми отговаря понякога  ooooh! , идва ми да я шляпна през устата! Има си въображаем приятел! Казва се ЧОМ! По цял ден си говори с него, кара му се, смеят се, гонят се  Shocked . Вчера й казах, че вече има нови приятелки куклите Пепеляшка и Снежанка (подаръци от РД-то) и да изгони Чом. Тя се сбогува и днес не си е говорила с него! И нещо смешно: днес в магазина я возя на количките за пазаруване и по едно време тя: Мамо, искам кислород!  Laughing

За мой ужас на Станислав му се ронят зъбите, яде само пасирано и не казва нищо, ама нищо!

И така около нас! Нацелувайте дечицата от мен! Heart Eyes
Виж целия пост
# 509
Диде,да я нацелуваш твоята,уникална е!!!!

Деси,Йоан р с л заменя,Никола обратното л с р:))))

Честит рожден ден на празнуващите днес!!!!Весел празник!!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия