СЕПТЕМВРИ´09 - тема 39

  • 32 417
  • 751
# 195
Значи изхабих една ряпа  Mr. Green Ще ходя да купя друга, а кое е отгоре и кое отдолу  newsm78
Виж целия пост
# 196
Ми не знам, просто я закрепяш да стои стабилно, без да се търкаля и режеш горната част. Grinning
Виж целия пост
# 197
По-широката част е отгоре, там където има едно дълго като дръжка е долу, най-лесно издълбай отгоре и от към тясната страна сложи в чаша като тип стойка да е на ряпата. Пълниш с мед/захар (със захар става по-бързо ) и даваш вече....

Девойките с опит - вентолин при пристъпи ли се дава и по-колко, имам нещо писано из теффтерите, ама е от времето на баткото.
Виж целия пост
# 198
Здравейте момичета!
И ние сме в кюпа с болните SadНощеска ми вдига 3 пъти темп. и сутринта го заведох при доки-много червено гърло,пусна ни микробиология,но даде и аб,че било зле положението,сливицата огромна Shockedи го почнах,че така се насметох,не мога да чакам да видя само с гранулки кога ще стане Confused
Надинке,големи неприятности си имала,но добре че всичко е минало ок Hug
Майка от вчера след обяд е в зала Универсиада,някви протоколи,някво чудо,говореха по радиото-полиция,линейки,не пускат хората да се приберат...Тази година много зле организацията с изборите-и вчера съм чакала 20минути,а имаше 5 души пред мен,по другите секции такива опашки имаше,кой знае колко хора са се отказали. Thinking
За ряпата-за кашлица ли се даваше и по колко?
Виж целия пост
# 199
Ряпата е по лъжичка от получената течност на всеки час (аз поне така давам). Иначе съм чувала за по на 2-3 часа.

Отчет от прегледа - утре сме на снимка и изследвания, за сега Вентолина е задържан. Съмнения за пневмония, но категоричен бронхит.....Каза ми, че идеята с ХП била добра, но всичко било много упорито и често се стигало до подобен род традиц. медицина....
Виж целия пост
# 200
Здравейте мацки!
Ние днеска бяхме при нашите..добре си изкарахме...Не бях влизала от сутринта и много болни бре..Да минава бързо на всички...  Hug
Надина от опита ми с вентолин сироп и после инхалации...по доволна съм от инхалациите ..действа локално, по-бързо и не дрогира децата, както обикновено става със сиропа - превъзбуждат се, учестява им се пулса. Обаче за инхалациите с вентолин количеството се определя спрямо кг. Ако имаш инхалатор, може направо от сега да почнеш с физ.развор. Ако нямаш, си купи - върши страхотна работа. Вентолин сироп  и този вентолин дето се правят инхалации са две различни неща. На Ангел дозата, когато беше с бактерията беше 0,1 мм вентолин с 0,4 мм физ.разтвор. Хубаво е да се седи поне 10 минути - ние го докарвахме до 7  8 минути, три пъти на ден...горе долу през 6 часа трябваше да ги правим.
Сега по другата тема..благородно ти завиждам за свинското и бирата...имам нужда и аз от почивка без деца...но скоро не че очертава  Laughing. Изключвам приключенията ви в Пирогов....много тъпо се е получило, но важното е че се е разминало...
Соник ти пък защо чак сега казваш, че офиса ти е около нас   Laughing Може да ти готвя редовно хахахаха. Ако скучаеш в обедните почивки /което едва ли е възможно де/ си добре дошла.
Виж целия пост
# 201
Еми, инхалациите действат ли на голям човек? ММ много боледува а и сега с две болни кашлящи се замислям дали да не си купя. Какво се гледа? Можете ли да ми препоръчате някоя марка?

И нещо смешно - научих Явор да вика на баща си "Коки" - аз така му казвам. Много често се провиквам от едната стая "Кокиииииии" и Явор сега прави същото и се пукаме от смях  hahaha Най-важното е, че и татко му не се сърди  Laughing
Виж целия пост
# 202
Да се включа и аз по нощите.На Алекс му бяха изписали вентолин инхалации миналата есен.Съмняваха се за астма,после за алергия и така и не се разбра какво причинява кашлицата(аз мисля,че разбрах от какво е).Та дозата беше 2 впръсквания в инхалатора сутрин и вечер и трябваше да стои по 10-15 секуди.Явно е различен от вентолина в БГ.За ефект-не забелязах да има кой знае какво подобрение.След 1 месец на вентолин,педи го смени с пулмикорт,защото вентолина бил много силен и по принцип избягвали да го дават на малки деца.С пулмикорта карахме около месец и аз го спрях,защото нямаше ефект.След като разбрах от какво кашля,всичко се оправи и да чукна на дърво,тзи година не е имал проблеми. Peace

Болните бързо да оздравяват. Hug
Виж целия пост
# 203
Добро утро!

Ще сложа по кафе, а отчет ще дам по-късно / сега трябва и на шефа кафе да нося  Confused

Виж целия пост
# 204
Соник ти пък защо чак сега казваш, че офиса ти е около нас   Laughing Може да ти готвя редовно хахахаха. Ако скучаеш в обедните почивки /което едва ли е възможно де/ си добре дошла.
Абе не е чак толкова близо, че да идвам на обяд Mr. Green но с колата съм за 5-10 минути.

Бебешондел, аз взех такъв инхалатор, защото от детската болница ми бяха дали да го пробвам, когато Ники имаше бронхиолит. Доволна съм, ползваме го повече от година. Има си детски накрайник и накрайник за възрастни, така че и мъжът ти може да го ползва.
Виж целия пост
# 205
http://vbox7.com/play:de4abbd0  Момичета един весело поздравче за вас и малчуганите.Хубав и усмихнат ден ви желая!На болните да оздравяват по - бързо. Hug    bouquet
Виж целия пост
# 206
Здравейте!
Болните бързо да оздравяват Hug.
Ние позакрепихме разстройството, но цялата седмица ще се гледаме и чак понеделник на ясла.
Анита, а от какво установи, че кашля Алекс?
Аз направих някакъв алергичен обрив по краката и всяка вечер по нощите имам киселини Tired. Такова чудо не помня от предната бременост.
Виж целия пост
# 207
ЗДравейте мацки!
Бебешондел инхалациите няма да направят мъжа ти по-здрав, а ще му помогнат по леко да мине хремата и да не слиза надолу евентуално. Иначе инхалатор - важна е разпрашаемостта - по спомени карам 0-3 микрона ниска, 3-5 е една от добрите, тъй като освен горни дихателни пътища стигало и до бронхите...с по-висока разпрашаемост са уредите по болниците....Аз си купих на Омрон, проста бяла кутия, бръмчи приятно, има маска за дете и възрастен, 5 години гаранция. Като търсих отзивите за този тип, който Соник е показа и Омроните бяха едни от най-добрите...Но пак по спомени мисля, че на този тип дето СОник е купила разпрашаемостта е по-малка, от този който купих...ама ще пиша по-късно точно кой модел е, че е в спалнята....
Ивилда чакаме отчет ... Wink
Анита и мен ми стана интересно, от какво е кашлял Алекс...
Виж целия пост
# 208
Цял ден бях  без интернет. Crazy
Ами миналата есен започах да му давам по 2 лъжици мед всеки ден и от тогава започна с кашлицата.Обаче в началото не я свързах с меда и продължавах да му давам.Около 2 месеца му давах и после изведнъж спрях да му давам и аз не знам защо.Кашлицата започна да отслабва и спря.Тогава ми светна нещо ,че може да е от меда.И пак започнах да му давам,за да видя дали е от него.Още от първата лъжица и кашлицата започна пак.Тогава го спрях,и повече не съм му давала.Меда ми е домашен,от България си го бях донесла.Тази есен не съм го пробвала дали пак така ще действа,но не искам да си правя експеримент.След 1-2 години може и да му дам пак. Peace
Виж целия пост
# 209
Здравейте и от нас! Бързо оздравяване на всички болни!Ана Мария да чукна на дърво е здрава, ама аз се сдобих с отит  ooooh! Сега разбирам колко име гадно на децата, като го изпитвам на собствен гръб. Иначе нищо интересно при нас, стоим си вкъщи, едно че на мен не ми се излиза, но нали напоследък и Ана Мария не иска да излиза, всеки път трябва да я излъгвам, че да излизаме  Crazy Освен чистене и готвене почнах и да гледам за зимни якета и други дебели дрехи по нета, че след две седмици ще ходим малко на гости при тати и да се възползваме да напазаруваме нужните неща за зимата от там.
Айде, оставяме ви, че сега с Ана Мария ще направим бисквити  Laughing После ще има основно чистене на кухнята, ама детето ще се забавлява  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия