Финландия - 24 тема

  • 179 995
  • 649
# 390
Суити фин, знаеш ли, че точно това си помислих - алкохол. В такъв случай съветът ми е един - бягай от него. Няма оправия, където е намесен алкохола.  Rolling Eyes Остава ли ти много от курса? Според мен е добра идея да започнеш много усилено да си търсиш работа, ако искаш да останеш в страната. За да останеш на база разрешително за работа. Алтернативата е да се прибереш в България.
Виж целия пост
# 391
Добро утро на всички! Приятен ден и успешна нова седмица Simple Smile



Курса току-що го започнах, още до никъде не съм. Мисля си засега да се съсредоточа върху ученето. Като му дойде времето ще търся работа. От друга страна- това ще му даде време да промени нещата ако пожелае. Само така си говоря.. Нямам надежда това да се случи.
Виж целия пост
# 392
Sweety, имаш ли как да преподаваш нещо? Ако, да речем, си добре с руския и/или още някой език - има варианти да провеждаш курсове. Имах един познат сириец тук - зверски начетен и образован, архитект с почти перфектен английски, съвсем европейски изглеждащ човек(помислих, че е от северна Италия в началото  Mr. Green ) - на него му бяха предложили да преподава арабски, без да има педагогическо образование - просто защото е по-рядък език, а той можеше да води лекциите на английски. Същото и с една украинка - тя почваше да води курс по руски, когато я видях за последно. Не казвам, че е лесно, но пък ти опитай - да не говорим, че ако те бива с ръкоделието можеш да опиташ да продаваш и в някой антиквариат/магазин за втора употреба и т.н. Изобщо - не се отчайвай - сложи душа на мъка, както казваше майка ми - и учи колкото се може повече езика, а и се оглеждай за работа. Лошото е, че само с английски нямаш много варианти за добре платена работа - но пък има и почасови, все е някакво начало. А и опитай през агенциите за подбор на персонал - обикновено не струва нищо. Сайтове, прочие - регистрираш се и си попълваш чинно данните - и все нещо ще се намери - не си мисли "Или търпя, или се прибирам, няма средно положение" - има. Не е лесно, но пък си струва. И - не че е много от полза - но я имаш и моралната ни подкрепа, ако и да е от разстояние!   bouquet
Виж целия пост
# 393
Тази стевия я закупих и веднага я направих на крем-карамел (без карамелизираната захар). Смятах, смятах и сложих една чаена лъжичка на половин литър мляко и 4 малки яйца. Ама беше малко. Ще трябва да се уча.....
     Килограмите вече са си ми точни, но виждам как се запалих по здравословния начин на живот- разходки, по-малко въглехидрати, много зеленчуци...то в това няма лошо, де.

      Sweety_finn, много ми стана мъчно за теб- финландците понякога прекаляват с алкохола. Обикновено подражават на това, което са видяли в семейството си. Бирата и сайдера вече за нищо ги нямат- могат да си претакат по 2-3 литра на ден....
  На терапия можеш и сама да отидеш- има безплатни.
Виж целия пост
# 394
Sweety_finn и на мен ми стана мъчно за теб Hug..Не знам от колко време си там, но звучи наистина неприятна ситуация. На времето всичките ми колеги в БГ много се страхуваха да не ми се случи нещо подобно и само ме предупреждаваха да внимавам. Ако е толкова нетърпимо не си ли мислила да се прибереш в БГ?

Успех   bouquet!
Виж целия пост
# 395
asyalein, това е, което успявах да намеря в интернет. Ще се допитам до няколко финландски майки и ще ти пиша за резултата. Ако ти е по-удобно и не можеш да следиш нашата тема, ще ти отговоря на лични. Иначе нещото се казва paidan pidin, което в буквален превод е нещо от сорта на "държач на блуза".

sweety_finn, за съжаление, и аз мисля като Тереза, че няма да можеш да промениш един алкохолик. Ако не желаеш да се връщаш в БГ, по-добре започни да търсиш други възможности за себе си, но не си губи времето и не си въобразявай, че можеш да го промениш. И горе главата. Не се отчайвай, а гледай напред. Ще се справиш!


Viiviia, голяма си ентусиастка   bouquet Дано следващият път крем карамелът да се получи  Hug


Виж целия пост
# 396
mimota, благодаря ти много  Hug
Виж целия пост
# 397
Здравейте, всички във Финландия! Дано сте все още така добронамерени към "новите", както досега. Чета ви от известно време и се надявам, че скоро или не толкова, но ще успея да се присъединя към вас и географски. Фактът, че тук чета само интелигентни и грамотни мисли на хора, които имат идеи и ценности, ме кара да вярвам, че съм на прав път. За съжаление май ще се окаже много прав Умберто Еко , който казва в интервюто си, че българите, които имат мечти, бягат от България. Много ми беше мъчно да си го призная сама на себе си, че тук мечтите все по-рядко се сбъдват...Не вярвах, че ще го кажа, но май така излиза...Както и да е. Историята е следната  Embarassed С мъжа ми решихме, че трябва нещо да променим в сегашното си положение и започнахме да му търсим работа във Финландия. Имаме някаква надежда, че ще успеем, даже имаме оферта за интервю или по-точно тест за работа в Турку. Много се надяваме, че ще се получи и след време да се преместим и ние с детето. Засега всичко е в сферата на пожеланията и мечтите. Професията и квалификацията му отговарят на изискванията и мисля, че просто е въпрос на време да стане. Надявам се, че нямате нищо против да ви чета и да се чувствам по-близо. Въпросите ще ги оставя за по-реално време, когато ще имам нужда от реални отговори.  Peace Поздрави на всички и ви пращам малко морско слънце!  
Виж целия пост
# 398
Здравейте, всички във Финландия! Дано сте все още така добронамерени към "новите", както досега. Чета ви от известно време и се надявам, че скоро или не толкова, но ще успея да се присъединя към вас и географски. Фактът, че тук чета само интелигентни и грамотни мисли на хора, които имат идеи и ценности, ме кара да вярвам, че съм на прав път. За съжаление май ще се окаже много прав Умберто Еко , който казва в интервюто си, че българите, които имат мечти, бягат от България. Много ми беше мъчно да си го призная сама на себе си, че тук мечтите все по-рядко се сбъдват...Не вярвах, че ще го кажа, но май така излиза...Както и да е. Историята е следната  Embarassed С мъжа ми решихме, че трябва нещо да променим в сегашното си положение и започнахме да му търсим работа във Финландия. Имаме някаква надежда, че ще успеем, даже имаме оферта за интервю или по-точно тест за работа в Турку. Много се надяваме, че ще се получи и след време да се преместим и ние с детето. Засега всичко е в сферата на пожеланията и мечтите. Професията и квалификацията му отговарят на изискванията и мисля, че просто е въпрос на време да стане. Надявам се, че нямате нищо против да ви чета и да се чувствам по-близо. Въпросите ще ги оставя за по-реално време, когато ще имам нужда от реални отговори.  Peace Поздрави на всички и ви пращам малко морско слънце!  

Добре дошла в темата! Позитивни и доборнамерени хора са винаги добре дошли. Стискам палци всичко, което планирате да се случи по възможно най-добрия за вас начин!   newsm10
Виж целия пост
# 399
Makoka, добре дошла. стискам ви палци ,а в каква сфера работи мъжът ти и само той ли смята да работи
Виж целия пост
# 400
Ето за това говоря  Hug Благодаря, че сте така "гостоприемни". Засега само той ще работи ако изобщо се получи, естествено. Ако стане после ще ни вземе с детето, аз ще уча езика и така...по познатата схема Simple Smile Само дето отговорът нещо се бави и да видим. Ние продължаваме търсенето. До скоро!
Виж целия пост
# 401
Стискаме ви палци! И - ако все пак не се получи от първи опит - спомнете си прословутото мото на спортния тотализатор - "Не губете кураж - следващия тираж!"   bouquet
Виж целия пост
# 402
Здравейте Simple Smile
Как прекарвате приятната есенна неделя?

makoka, добре дошла и от мен Simple Smile
Стискам палци да ви дойде по-бързо отговора и да е положителен  Hug

Sweety, имаш ли как да преподаваш нещо? Ако, да речем, си добре с руския и/или още някой език - има варианти да провеждаш курсове.
 не си мисли "Или търпя, или се прибирам, няма средно положение" - има. Не е лесно, но пък си струва. И - не че е много от полза - но я имаш и моралната ни подкрепа, ако и да е от разстояние!   bouquet

Не знам има ли как.. Досега никой от никъде нищо не е предложил. Според теб къде мога да се поинтересувам?
Не мисля, че няма средно положение. Но след като съм се прецакала вече да се вкарам в такава ситуация и плащам с толкова нерви ми се ще да извлека максимума от нея, колкото и грозно да звучи. Ако стане съвсем нетърпимо ще търся варианти Sad

Sweety_finn, много ми стана мъчно за теб- финландците понякога прекаляват с алкохола. Обикновено подражават на това, което са видяли в семейството си. Бирата и сайдера вече за нищо ги нямат- могат да си претакат по 2-3 литра на ден....
  На терапия можеш и сама да отидеш- има безплатни.

То ако беше 3 л., с мед щях да го намажа......
Относно терапия- засега не мисля, че имам нужда, не и преди да усетя сама, че всичко това изкривява преценката ми за ситуацията и света.

Sweety_finn и на мен ми стана мъчно за теб Hug..Не знам от колко време си там, но звучи наистина неприятна ситуация. На времето всичките ми колеги в БГ много се страхуваха да не ми се случи нещо подобно и само ме предупреждаваха да внимавам. Ако е толкова нетърпимо не си ли мислила да се прибереш в БГ?
Успех   bouquet!

От 9 месеца, а съм омъжена от 5.
Мислила съм. Но си имам своите причини да се опитам да остана тук, с или без мъжа ми.

Не ме жалете толкова. Ясно е, че подобна връзка е рискована, така че- глупостта си е моя.

sweety_finn, за съжаление, и аз мисля като Тереза, че няма да можеш да промениш един алкохолик. Ако не желаеш да се връщаш в БГ, по-добре започни да търсиш други възможности за себе си, но не си губи времето и не си въобразявай, че можеш да го промениш. И горе главата. Не се отчайвай, а гледай напред. Ще се справиш!

Ооо, спрях отдавна да си въобразявам каквото и да било.
Да.. добър или лош- изход от една ситуация винаги има Simple Smile Сигурна съм, че накрая всичко ще е наред.

Благодаря пак на всички ви Hug
Оценявам много високо подкрепата и съчувствието.
Виж целия пост
# 403
Мило момиче, запомни нещо много важно - в Скандинавия се е пиело, пие се и ще се пие!!! 5 литра е нормално за един алкохолик.

Или спира, или се лекува, или ти ще страдаш!

В Скандинавия терминът за употреба на алкохол е ПОРКА! И тоя яко!

Помисли добре преди да е станало късно... Ако той иска да спре - добре, има лекарства, има терапевти местни - те си знаят що за стока са местните. Знаеш. може би народната мъдрост, че пиянството е до гроб!

Не се отчайвай - животът продължава.
Виж целия пост
# 404
Мило момиче, запомни нещо много важно - в Скандинавия се е пиело, пие се и ще се пие!!! 5 литра е нормално за един алкохолик.
Или спира, или се лекува, или ти ще страдаш!
В Скандинавия терминът за употреба на алкохол е ПОРКА! И тоя яко!
Помисли добре преди да е станало късно... Ако той иска да спре - добре, има лекарства, има терапевти местни - те си знаят що за стока са местните. Знаеш. може би народната мъдрост, че пиянството е до гроб!
Не се отчайвай - животът продължава.
Здравей, bamseline!
За да стане това "спиране", първо трябва да осъзнае, че има проблем. А той не го чувства така, проблема го виждам само аз (е, и майка му и сестрите му, но те нямат думата). Човека се чувства напълно добре така.
Знам всичко, което ми казваш. Сега разсъждавам върху това, как да го накарам да разбере, че е болен и да търсим външна помощ. Само си блъскам главата май безсмислено.
Не се отчайвам. Със или без него, аз ще оцелея, но вече започвам да мисля, че ще е по-добре без...
Поздрави и благодаря!
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия