НОЕМВРИйче сладко в мен бушува,че ще гушне мама скоро се вълнува!

  • 37 605
  • 761
# 645
абе и мен доки ме предупреди да я очаквам с кръв,но де да знам.....иначе не знам какво може да е
на мен през цялата бременност не ми е зацапвало и ако видя кръв сигурно за момент ще се стресирам яко #Crazy
Виж целия пост
# 646
мацки, петък следобед е - да ви разсея малко от болежките, а и една идея за влизане във форма след голямото събитие, което ни предстои Simple Smile

Виж целия пост
# 647
добра идея Party
Виж целия пост
# 648
Деси, тапата може да е прозрачна, срозови или кървави жилки или съпроводена с малко кръв. Може да падне наведнъж, може да пада на чсти. Може да я видиш, че пада и може да не разбереш, че е паднала, защото може да падне дори и като почне раждането. След като падне не е задължително веднага да родиш Peace
Виж целия пост
# 649
    Sneakers - какъв цвят и консистенция има това течение?
  • Теди - страхотно клипче. Joy
  • Бубче - бързо да се оправя Ина.  Hug
Питах за течението,защото и аз имам,едно такова бяло и воднисто.Няма мириз,нито предизвиква сърбеж,а и изследванията са ми чисти.Някакъв влагалищен секрет е,според мен,защото  не съм виждала тапа да пада.Ако някоя има подобни "екстри",нека сподели, моля.На прегледа в понеделник,доки ме гледа само на видеозон и каза,че водите са добре и,че плацентата е първа степен.
Виж целия пост
# 650
Изобщо не е задължително да има кървене при падането на тапата.
Моята, например беше с розов оттенък в началото, после премина към бледо кафяво и толкова. Кървене при мен имаше, но беше доста след падането на тапата, може би 20-22 часа по-късно.


За забелването - на първата консултация педиатърката ни каза, че без хирург няма да ни се размине  Tired Започнахме съвсеееем леко да забелваме всяка вечер по време на къпане. Вече сме забелени, при хирург не ни се е налагало да ходим, за щастие.


Ох, голямо чистене падна днес  Tired Подготвихме стаята, в която ще посрещнем бебчо  Heart Eyes
Сега остава да си стегна най-накрая багажа за болницата и ще съм готова за голямото събитие  Mr. Green
Виж целия пост
# 651
И аз съм с такова течение - много прилича на "сопол" и вече е от доста време /а изследванията ми са ОК/, така че се съмнявам поне при мен да е тапата. Аз реално не можах да разбера като доки ми прави в началото на седмицата прегледа за разкритие имаше ли тапа или нямаше  newsm78, но нищо нито съм видяла, нито съм усетила да пада.

Лика, аз днес точно като теб едва се прибрах, с много яка болка в междукрачието /по силна от обикновено/, почна снощи, сутринта беше понамаляла, но като излязох навън и покарах колата пак се върна, сега като се опитам да стана и по 5 минути се разгъвам и подпирам на стола  ooooh!

За стриите, положението е просто ужасно - мазах се с шест вида различни неща /включително маслото на Икаров/ и въпреки това цялата съм в стрии - корем, бедра, кръст, просто картинка. #2gunfire Определено си е до кожа, а бях чела, че ако майка ми е нямала и аз няма да имам, ама тц - майка ми няма нито една стрия за разлика от мен, така че си е строго индивидуално.

Сникърс, Исе, чакаме хубавите новини Simple Smile

Тедище страхотно клипче - ще си търся после такъв фитнес  Crazy

 Hug на всички
Виж целия пост
# 652
Добро утро на всички мами  preggo
за стриите искам да кажа,че точно днес мисля да ходя до аптеката да си купя крема на Икаров споделиха ми,че имал ефект и след като са се появили се махали.Дано да е така  Peace
алекс,може ли линк за кремчето Simple Smile

Деси ,ето ти линк за крема http://beautycosmetic.biz/ikarov-ikarov-masajno-maslo-protiv-strii-p-856.html ,аз днес в 2 аптеки питах и го нямаха  Sad ,но утре пак ще потърся другаде.Иначе също съм доволна от крем за стрии на Kokona & Mother и със зехтин съм се мазала  също  Grinning

Jujinka на мен също изследванията от влагалищния секрет са ми чисти,а имам някакво леко течение ,но напоследък има и сърбеж ,без мирис и цвят,доктора каза,че е ''нормално''  ,нали за нас бременните всичко е нормално.Каза,че плацентата също е добре и щом било така,поне до ноември да не сме очаквали среща с бебка  Heart Eyes Изписа ми гино-певарил и сега от тези глобули ми изтича и не знам при толкова течове ще разбера ли ако ми падне тапата или не  ooooh! Laughing
Виж целия пост
# 653
Добро утро на всички мами  preggo
за стриите искам да кажа,че точно днес мисля да ходя до аптеката да си купя крема на Икаров споделиха ми,че имал ефект и след като са се появили се махали.Дано да е така  Peace
алекс,може ли линк за кремчето Simple Smile

Деси ,ето ти линк за крема http://beautycosmetic.biz/ikarov-ikarov-masajno-maslo-protiv-strii-p-856.html ,аз днес в 2 аптеки питах и го нямаха  Sad ,но утре пак ще потърся другаде.Иначе също съм доволна от крем за стрии на Kokona & Mother и със зехтин съм се мазала  също  Grinning

Jujinka на мен също изследванията от влагалищния секрет са ми чисти,а имам някакво леко течение ,но напоследък има и сърбеж ,без мирис и цвят,доктора каза,че е ''нормално''  ,нали за нас бременните всичко е нормално.Каза,че плацентата също е добре и щом било така,поне до ноември да не сме очаквали среща с бебка  Heart Eyes Изписа ми гино-певарил и сега от тези глобули ми изтича и не знам при толкова течове ще разбера ли ако ми падне тапата или не  ooooh! Laughing
мерси днес и без това ще ходя в аптеката и ще го потърся Grinning
вече съвсем се обърках с тия тапи и течения Crossing Arms спирам да го мисля щото ме заболя главата ooooh!напоследък все сладко ми се яде,а сега в къщи няма нищо и ще полудея #Crazy искам да си натъпча 3 шоколада в коремчето Joy
Виж целия пост
# 654
Сникърс , как така АГ ти обещава скорошно раждане с 2см разкритие? Аз съм с 2,5 и ми каза, че имам още 2 седмици  #Crazy Дано е така, защото бебчо при мен има още да си дебелее. Може би все пак зависи и от другите показатели- плацента, води, дали шийката е изгладена и пр. С нетърпение чакам с Искрето да се похвалите  Heart Eyes Heart Eyes

За стриите - и аз като Чейн разчитах на кожата наследство на мама, която с 2 пъти повече качени кг не е имала, но уви. Днес си купих Икаров, не че имам надежда за старите, но ако мога поне коремчето да си опазя Praynig
Мислили ли сте за крем за стягане на кожата след раждането, за колани? Много ми се иска освен за бебо да опитам да направя и нещо за себе си. А да нося колан или да си сложа лосион не мисля, че ще ми отнеме време Simple Smile Теди, много сладко клипче Simple Smile

За болките - аз имам по-скоро тъпа болка ниско в таза, прилича на менструална ( но в никакъв случай не е силна и не е през целия ден) . Някой с подобна?
Лика, от костите ли я усещаш болката или може самата кожа да се е протрила от някоя неудобна дреха? Надявам се скоро да отшуми Hug

alleksandra, най-вероятно имаш гъбки ( сърбеж, а и лекарството , което ти е изписал). Сигурно не ти е казал, за да не се тревожиш. Те така и така никнат почти рутинно на повечето бременни. А и се виждат с просто око от АГ, дори от микробиолог. изследване нямат нужда.

Деси, няма ли някое павильонче наблизо, от което да се снабдиш със сладкия успокоител, за да не го мислиш?
Виж целия пост
# 655
цвети ,май мене ме обърка с jujinka  Laughing аз имам сърбеж и ми изписа глобули,ама ще се лекуваме какво да правим  Wink Иначе и аз се замислям за колан ..крем за стягане не мисля,че ще си взема,но за колана съм навита ,въпреки,че не знам до колко са удобни  Thinking И за тъпата болка май всички си я имаме ... 
Виж целия пост
# 656
Здравейте мамета.
Днес в 12 часа на обяд се роди моята дъщеричка Николета с мерки 2,650кг и 47см. Вече ягушках, аз и тя сме добре. Леко и на останалите
Виж целия пост
# 657
alleksandra ,  извинявай, веднага кориграм  Hug И аз съм чувала, че са неудобни, че ефекта им е по-скоро плацебо на коланите.. И не ми се дават и толкова пари ( май между 40-70лв вървят)... Поне да знаех от приятелка за някой чудодеен  Laughing Но все още обмислям. Мерси за коментара за болката. Аз се притесних да не би шийката да ми се изглажда още ( имам изпит др седмица и АГ каза, че мога да си ида  Laughing)
Честита Николета, MagieA !!! Много здраве и късмет и за двечките  Heart Eyes
Виж целия пост
# 658
Честито MagieA ,да ти е жива и здрава  newsm51
цвети аз си мисля ,че болката си е от това,че бебка слиза на долу и се разширявам...нямам си на идея  -при изглаждане на шийката ,боли ли?    smile3506
Виж целия пост
# 659
Честито MagieA ,да ти е жива и здрава  малката принцеса!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия