Re: Нужни и ненужни покупки за бебето - моят опит (2)

  • 27 972
  • 777
# 135
В първите 2 месеца при кърмене просто подлагах пелена на другата гърда /ама имах наистина много пелени Wink/. А когато излизах навън, слагах контейнерите в сутиена, който беше достатъчно стегнат, за да ги държи. Подплънките не бяха достатъчни. Та - контейнерите за кърма за мен бяха удачни.
Виж целия пост
# 136

аз пък бях решила, че помпа за кърма няма да ми трябва, че всичко ще е наред и в последствие се сдобих с няколко.. та от опит - ръчната помпа на "авент" ми спаси живота!
Simple Smile

Виж целия пост
# 137
За мен най нужните са помпата за кърма, следвана от стерилизатора и шезлонга, а най ненужно май е люлката, в която все още не щем да стоим  Peace
Виж целия пост
# 138
Излишно- всякакви залъгалки- категорично ги отказва, както и кенгуру- така и не разбрах как се слага тази пущина /добре, че ни го дадоха за временно ползване, не сме го купували/.
Доволна съм от шезлонга и играчката за легло /също взети назаем/, количката и активната гимнастика. Последната ме спасява всекидневно  Mr. Green.
Виж целия пост
# 139
чакай времето на кенгуруто тепърва предстои. Стига да имаш кръст за мъкнене Simple Smile
Виж целия пост
# 140
чакай времето на кенгуруто тепърва предстои. Стига да имаш кръст за мъкнене Simple Smile
Аз до 4 месец само го ползвах ,след това в коли4ката Simple Smile
Ама и тя на 4 месеца над 9 кг тежеше Simple Smile
Виж целия пост
# 141
чакай времето на кенгуруто тепърва предстои. Стига да имаш кръст за мъкнене Simple Smile
Аз до 4 месец само го ползвах ,след това в коли4ката Simple Smile
Ама и тя на 4 месеца над 9 кг тежеше Simple Smile

Ами той е 7 килограма, а ние така и не се научихме да го поставяме вътре. Все нещо стърчи, много сложно!
Виж целия пост
# 142

една голяма част от кенгурата са до 9 кг.. Simple Smile
Виж целия пост
# 143
за кунгуруто е мн относително и зависи от килата и от желанието...  за нашето си го ползвахме нон стоп, откакто го купихме(малкият беше на около месец) та  до 9-10 месечната му възръст, НО той на година още беше почти 8 кг...какво остава за 9 Simple Smile иначе после пък има  кенгуру за хълбок или  тип раници, където удобно може и да се носи до  15 и повече кг дете...
А за поставянето...странно ми е , че на някой може да му е трудно, при нас беше 2 щракания  и толкова... слагах си го сама, за има няма 20 сек... виж слинга с тези омотавания ми се струва много по-сложен за поставяне Simple Smile
Виж целия пост
# 144
за кунгуруто е мн относително и зависи от килата и от желанието...  за нашето си го ползвахме нон стоп, откакто го купихме(малкият беше на около месец) та  до 9-10 месечната му възръст, НО той на година още беше почти 8 кг...какво остава за 9 Simple Smile иначе после пък има  кенгуру за хълбок или  тип раници, където удобно може и да се носи до  15 и повече кг дете...
А за поставянето...странно ми е , че на някой може да му е трудно, при нас беше 2 щракания  и толкова... слагах си го сама, за има няма 20 сек... виж слинга с тези омотавания ми се струва много по-сложен за поставяне Simple Smile

И аз си мислех, че е лесно, нашето ни го дадоха използвано и нещо омотано, така и не можахме да се справим, а ми трябва. За да ида до магазина трябва да взимам количката  ooooh!. Слинг с двете ми леви ръце- абсурд  Mr. Green.

Радвам се, че купих ножичка за рязане на нокти-по-удобна ми е бебешките нокторезачки.
Виж целия пост
# 145
да, аз така го ползвах за магазин, за консултация, до поликлиниката, изобщо където на кратко трябваше или се минаваше през стълби и подлези с него....също и на връщане от дъги разходки,  той в кенгуруто доволен, аз бутам празна количка до къщи Simple Smile
Виж целия пост
# 146
Аз кенгуруто съм го ползвала дори и той като стана на годинка. Ама мойто гардже нямаше 9 кила на годинка Simple Smile

Ама кенгуруто трябва да си го избереш. Особено ако си по-дребничка. Отиваш в магазина и мериш да ти е таман защото ги правят по широки в раменете и не е удобно ако ти виси много. За мен нямаше проблем аз съм 1.80 и с по-широки рамене. Имаше един период между 5 и 8 месец дето си го мъкнех и из къщи с кенгуруто все едно Митко ми беше продължение на корема.

Даже сега го усещам по-лек защото и той се държи за мен като маймунка нищо, че е 11 кила. А тогава като се отпуснеше с цялата си тежест все едно тежеше 100 кила.
Виж целия пост
# 147
От всички изброени тук мога да допълня и аз неща , който просто не ми влязоха в употреба.

Това са: Няколко чифта дрешки.
Две 250 мл шишета на Disney.
Малко козметика на Mustela и Nivea.
Шампоан Тео бебе 2бр.
Подплънки на Chicco еднократни.
Когато го ваксинирахме - Panadol baby и Риванол.

А иначе количката - обожава я. В момента е в период на различаване на цветовете и гимнастаката е много шарена и много я харесва. Когато заспива много обича да му пускам музикалната въртележка - навъртам я три  - четири пъти и той вече е заспал. За образователните играчки и чесалките за зъбки още не мога да кажа нищо  Simple Smile Шезлонга ми върши идеална работа, когато сме в хола го слагам да спи там, много му харесва. Кенгуруто също ни служи вярно!  bowuu А стола за кола го използвам като сме само двамата, той става и на люлка - безценен е! За проходилката и стола за хранене немога да изразя мнение все още, но със сигурност няма да му купя бънджи.  Crossing Arms
Като заключение май май не съм грешила с покупките.

Сега си мисля да купя контеинерчета за кърма и пюрета на Avent.
Виж целия пост
# 148

контейнерчетата за кърма са една от най-разумните ми покупки! ползвах такива за съхранение на кърма, но после и домашните пюрета! разнасям с тях всякакви бебешки неща, когато пътуваме.. изобщо - страшно съм доволна!
:–)
Виж целия пост
# 149
И аз съм много доволна от контейнерчетата за кърма. После ги ползвах за правене на попара и приготвяне на каша, кутия за залъгалки. Дори няколко оцелели той си ги използва играе си с тях пъха си в тях гумени топчета и всякакви други. Едно от тях му послужи и за нещо като кофичка на пясъчника (после го оставихме там)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия