Жената зодия риби 15

  • 39 722
  • 738
# 615
Нас ни определят като хамелеони.  Flutter  Тази наша способност (изцяло откъм положителната й страна) на мен лично ми харесва, защото смятам, че точно тя ни дава възможност да се разбираме с доста от зодиакалните знаци и да успяваме да се приспособим към тях.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 616
Не съм срещала подобно сравнение, а и като цяло няма да е съвсем точно /според мен/. Защото някак не им се удава на останалите да отсеят точния нюанс рибешки и го нагаждат към нещо лесно разпознаваемо за тях самите. Хамелеонът се слива със средата, рибата улавя трептенията на всеки отделен елемент от средата, но потънала в тълпата риба няма. При все че една с друга еднакви не се намират, те винаги се открояват. Стоят различно.
Виж целия пост
# 617
Хамелеонското можем да си го проявим по различен начин.Някои успяват да го проявяват само като адаптация, но други изгубват себе си  Thinking  На мен почти винаги ми се случва второто, особено с мъжете. Неусетно, дори без да го целя се променям и попивам вкусове, навици, мироглед. Мъжът е щастлив с мен, докато в един момент нещо ме разочарова в него и изведнъж моето си започва да излиза на повърхността и се започват проблемите  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 618
За толкова години заедно, даже и милото не е успял да ме промени.Сама си зрея, зрея, презрявам, ама е различно от промяната. Де да знам.  Аз съм войнствена риба. Joy
Хайде де, разпишете се, не е нужно да се съгласите с брътвежите ми! Crossing Arms Вземайте пример от Бел! Grinning
Виж целия пост
# 619
Разписвам се.  Grinning
Особеното при мен е, че не допускам много хора в личното си пространство. Като имам предвид наистина личното, не извън него - приятелски кръг и т.н. А хората, на които позволявам да видят мен самата, душата ми... Та затова и ако допусна мъж в живота си, то значи с него имаме достатъчно допирни точки, заради които няма как да се появят пукнатини или празноти. Наистина, така както го описва Линда Гудман, превръщам се в огледало на любимия, но и не позволявам да губя себе си, като съвсем деликатно и почти незабележимо вмъквам и моите качества, които смятам, че по-скоро допълват връзката.
Сега съм на етап, в който вече достатъчно помъдряла (не на 100 % разбира се  Wink ) от годините си, се старая да преодолявам малките рибешки недостатъци - прекалената чувствителност, прекаленото емоционално преживяване на нещата... Не е лесно, разбира се, но си заслужава... старанието и отдадеността... Искам и се стремя към хармония и съм щастлива, че се намерихме с човек, който се стреми към абсолютно същото...  Heart Eyes
Виж целия пост
# 620
Анджали, аз съм на мнение, че точно рибешките недостатъци, които си изброила, в комбинация с още нещо ме правят онова парче, което допълва милото, за да сме едно цяло. Ръб в отръбеното... Mr. Green А към хармонията, моята лична, не съм спряла да се  стремя и да търся пътища за постигането й. Вчера намерих нещо за цифрите. Зачетох се, заинтригува ме. Даже видях туй онуйцък, дето е вярно за мен, но беше и прекалено усложнено, за да се изнамеря цялата до най-малката подробност на един диагонален прочит... Ще опитам да го намеря пак и да дам линк.
А вие не спирайте да пишете! В тази тема обичам да чета всеки ред от всеки потребител, даже и препорчитам. Благодаря ви!  Grinning

За личното пространство споделям същите критерии. Единици са хората, които са допуснати, и пак има място само за мен. Колкото и да им разкривам от себе си, пак не е докрай.
Виж целия пост
# 621
Анджали, аз съм на мнение, че точно рибешките недостатъци, които си изброила, в комбинация с още нещо ме правят онова парче, което допълва милото, за да сме едно цяло. Ръб в отръбеното... Mr. Green

Именно Миси, зависи с какъв мъж сме. Ако един зодиакален знак може да понесе тези рибешки недостатъци, то друг - едва ли.  Hug
Виж целия пост
# 622
Да се разпиша?! Ама как да стане това?  Embarassed
Докато реша да го направя и това, което съм искала да кажа, вече го има написано.
Понякога дори по-добре и красиво изказано от моите собствени мисли.

Що се отнася до хората покрай мен... Скорпито често ми се кара, че едва ли не трудно допускам хора близо до себе си. А това въобще не е така. Просто за различните хора ми е необходимо различно време. От няколко милисекунди до цяла вечност.  Joy Joy И разстоянието на което ги допускам също е различно. От няколко милиметра, до вселена разстояние.  Grinning Лично той, приятелосва всеки под път и над път. За мен "приятел" е титла, която не трябва да се раздава току-така.
Не знам дали не увредих децата по този начин. Те, стрелчетата, дали защото като близнаци в някои случаи са си самодостатъчни или гледайки примера на майка си, също ограничават кръга в който допускат хора до себе си.

Съжалявам, ако пак съм се изказала "неподготвена". Напоследък май така правя.  hahaha
Виж целия пост
# 623
 Hug Няма да мълчим като риби, я!  hahaha
Аз чак сега сколасах да ви прочета, но ми е интересно, с последните постове на Миси се обяснявам и аз и фонетик добре го е писала, то вие сте го казали по-горе.
Аз имам близки приятели, ама честно казано лично моите си неща са си мои и не споделям, за сметка на това съм перфектният слушател  Laughing ... това може би още от ученическите години си ми е останало и съответно, което реша, че наистина тр да си остане м/у тези, които сме си го казали там остава, т.е. когато почувствам, че нещо наистина човекът иска да го запази в тайна...най-близкият ми човек май е мъжО.

Я да ви питам друго - кой си пада по  Wine Glass , където съм чела нещо за зодиите и все пише, че ние сме склонни да страдаме от алкохолизъм  Joy ...добре де  Blush може да не е смешно, но мен ми е, защото пиенето на твърд алкохол примерно ми за година сигурно се събира в 1 бутилка...да прибавим и 2-3 вино и до там....обаче си страдам от разни зависимости, мъжът ме нарича маниачка, като харесам нещо и се вкопчвам и не пускам (май тук ставам зодия питбул или акула, ей на какво било  ooooh! ). Превъртайки лентата назад във времето примерно: хващайки се да играя някаква комп игра карах с години (така де, не съм губила пари от това, не съм изоставила хората около мен, просто ми харесваше ужасно мн и се забавлявах в свободното си време), после не помня през какво минах, по-нататък беше (то и не е свършило) тенис - бях луднала направо, сега ме е яд, че моят човек е контузен  Confused ама си беше мания, мач не се пропускаше по което и да е време, където и да е, по-нататък дойде нет пазаруването и т н
но както твърдя аз Wink всичките ми зависимости са положителни  Laughing харесват ми, не пречат на околните..
Виж целия пост
# 624
Е, хайде сега! Няма неподготвено изказване в тази тема. Всичко си е на мястото.  Hug Правя разлика обаче от контакт и отвореност към хората, и допускането в по-близък план.  В смисъл, не съм начумерена и хората не разбират, че не са допуснати в светая светих. Grinning
Ох, търсих, търсих тоя линк с числата, но не се сещам, с какво търсене попаднах на него.  Thinking

П.П. То, мнението ми остаря де, Феникс.... повече от час го писах. Crazy Но да си го кажа. Flutter
Ани, точно пък чашката хич не ме влече. Ако се напъна, ще пия, и на крака ще се държа, но после сигурно седмица ще съм между небето и земята... От малко количество алкохол се чувствам натровена като от мухоморка. Crazy  Изключва чаша хубаво вино два, три пъти в годината и май няма друго. Но ако нещо ми е интересно, се запалвам яко. Играх фармвил две години плътно. Crazy hahaha
Виж целия пост
# 625
За разговорлива, разговорлива съм. И дори понякога се усещам, че говоря твърде много.  Grinning
Но дори и пред случайни контакти съм способна да не обеля и приказка, когато вътрешното радарче засече нещо гнило.  Naughty
Що се отнася до зависимостите:  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Здравейте, аз се казвам Ph0enix и съм геймър.  Joy Joy Joy Joy

Но мога много лесно да се откажа от която и да е "зависимости". 

 Peace
Виж целия пост
# 626
Ха-ха....аз пък да си призная си пийвам-кажи-речи редовно....., обаче не се напивам/което често изненадва околните,щото съм една шепа кокали/.Което не е повод за гордост,но пък е факт....Но,мога и да не пия-ако нямам компания/и то хубава компания/-хич и не сипвам.....Обаче,ако трябва да говорим за пристрастености-да имам си много-по различно време са ме налазвали разни обсебености/имах периоди в които плетях,после рисувах стъкло, дълги години въдех китки...и в трите случаи направо прекалявах с количествата на продукцията/....,но най-постоянната е зависимостта ми от кофеина-пия по много и много държа на качеството на кафето...и даже съм имала проблеми при рязкото му спиране,катосе оказах бременна/оказа се,че направих вид абстинентна криза-направо припадах/.
За приятелите-имам много,но истинските са много малко/тези с които наистина мога да споделя и най-съкровенното/-може би са двама..и двамата са Скорпиони.Останалите си мислят,че знаят всичко за мен/щото съм много приказлива,много споделям.....,но наистина рядко си казвам това,което ми е баш проблема/./Дори и в момента-имам много сериозни проблеми,но за тях знаят само най-добрата ми приятелка....и донякъде съпругът.....и никой наоколо дори и не предполага,че ми иде да се гръмна от нерви и притеснения....щото пак съм си весела,усмихната.....не допускам никой дори да допусне,че ми има нещо....
Виж целия пост
# 627
Алкохолът на мен ми е голям грях. Вкусен ми е,а когато нещо ми е вкусно и ми харесва трудно е въздържам.
Пиех много като ученичка, цялата ми компания беше такава.Бяхме сигурно като кварталните алкохолици.Сутирн първа смяна започвахме с бира и завършвахме късния следобед с джин.Издържам много на алкохол, държи ме опиянението 15 минути и после трябва пак да пия  Laughing
Не обичам само уиски и мартини, всичко друго пия, особено ракия.Често си пия сама вкъщи и съм се натрясквала  Laughing 
В началото на бременността много ми се пиеше, чак глад усещах за ракия  Laughing  Веднъж толкова ме присви за ракия, че се скрих и изпих едно пръстче  Laughing
 
Иначе за отвореност към другите...много говоря, дори някой да ми е неприятен пак мога да му надуя главата. Трудно обаче създавам по-трайни приятелства, защото за това хората трябва да си звънят, да се виждат, а аз се притеснявам.За да ми стане приятел някой, трябва да ме търси, да ми подосажда и го заобичвам много лесно и приемам.Аз сама не мога, защото все си мисля, че досаждам на хората и се притеснявам да ги каня по кафета.  Но лесно се привързвам и ако нещо стане страдам много за изгубен приятел.
Виж целия пост
# 628
Отчитам се и за пиенето.  Sunglasses  Алкохолът не ми понася, не мога да пия - вдигам кръвно и ми става зле. Затова си позволявам рядко и само леки питиета.

лесно се привързвам и ако нещо стане страдам много за изгубен приятел.

При мен същото. ...  Cry 
Виж целия пост
# 629
Не мога да твърдя, че се привързвам лесно. Даже май не се получава. Имам някаква граница на полезна / не намирам по-точна дума/ сензитивност, вътрешна, и рядко я прекрачвам.  Отстрани може да изглеждам като студено парче камък, но само на външен човек или такъв, който не осъзнава, колко възможности е изгубил, за да продължи да се осветлява от присъствието ми живота му.
Не броя потомството. Там отношението е на друга основа.
Всъщност това обяснение май, май се получи неясно и объркано, ама как да го изразя... smile3537
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия