НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 745
  • 2 412
# 135
Аз лично,оставих малкия на 3 месеца и започнах работа и когато навърши годинката преустанових работата за да взимам 240лв,а не 120.
Е, това е пълен абсурд, ще прощаваш. Колко ти беше заплатата, че ти е по-изгодно да вземаш 240 лева майчинство, вместо 120 + заплатата си?
Колкото до работенето по време на болничния - незаконно е. Би трябвало да си работила нелегално, за да са ти го изплащали. Тогава какъв е бил проблемът да продължиш да си работиш и след навършване на 1 година на детето? Нещо не ми е много ясно.
Виж целия пост
# 136
Може да ви е абсурдно, ама сигурно има и хора, които от месеци не са получавали заплатите си.
Виж целия пост
# 137
Уф, знаех си, че така ще ни прецакат.
Така или иначе, аз отсега се оглеждам за работа.
Виж целия пост
# 138
И да не забравяме все пак, че сме на последно място по заплати в ЕС!
Виж целия пост
# 139
Чета безумни неща - не съм специалист, но ако от елементарна култура прочетете малко що е то публични финанси, няма да се излагате с популистки призиви и изказвания.

Аз и мъжът ми сме решили да имаме деца, ние и само ние си носим отговорност за тях. Никой с нищо не ми е длъжен.

Виж целия пост
# 140
 Laughing Колко сме нагли, само искаме, едва ли не милиони!  Трябва да си трайкаме, докато постоянно увеличават цените на всичко, с изключение на заплатите! Ето това се казва държавна политика - за бога не купувайте, не яжте, не дишайте,много ви е и това!!!  Grinning
То не случайно станахме за смях пред гърците, които се бъзикат, че ако почнат да викат по-силно ще събудят и нас! Ама като гледам робското съзнание на повечето тук, нямаме шанс да се събудим!
Виж целия пост
# 141
Освен това, държавата е длъжна да издържа майките и децата, тя просто трябва да го прави, защото това всъщност е в интерес на държавата!

Да плаща майчинство на майките, за да раждат повече деца, защото един ден тези деца също ще пораснат и ще станат данъкоплатци, от които държавата се издържа.
Да гледа децата с евтини детски градини, за да могат майките да ходят на работа и да изкарват пари, част от които отиват пак за данъци за тая държава.
То затова и втората година майчинството е толкова малко - за да се върнат майките на работа.
Че и без това работещите в тая държава са малко.
Виж целия пост
# 142
Чакай сега, за заплати ли говорим, или за майчински? И точно пък от гърците по-добре да не вземаме пример, смятам. Те точно са нагледен пример до какво водят високите заплати и социални придобивки без покритие.
Цитат
Освен това, държавата е длъжна да издържа майките и децата

 ooooh!
Естествено, че целта е майките да се върнат на работа. Посочи ми ако обичаш развита държава, която дундурка майките до навършване на 2 години на децата им. По това, което съм чувала, а и което приведоха като пример момичетата тук, периодът варира от няколко седмици до няколко месеца. Две години си е толкова много, че просто не знам какво още искате. Ама се отказвам да ви разбера. Отегчих се.
Виж целия пост
# 143
Laughing Колко сме нагли, само искаме, едва ли не милиони!  Трябва да си трайкаме, докато постоянно увеличават цените на всичко, с изключение на заплатите! Ето това се казва държавна политика - за бога не купувайте, не яжте, не дишайте,много ви е и това!!!  Grinning
То не случайно станахме за смях пред гърците, които се бъзикат, че ако почнат да викат по-силно ще събудят и нас! Ама като гледам робското съзнание на повечето тук, нямаме шанс да се събудим!
Напротив. Трябва да се искат по-високи заплати /конкретно от работодателите, а не от държавата в случаите, когато тя не е пряк работодател/, за да може да се постигне баланс и с майчинството.
Та заплатата я получаваш цял живот, а майчинството буквално не повече от 2 г.
И децата се отглеждат от родителите 18 г., а не 2 г.
Изкривяваш призмата.
Гърците нече не протестират с цел да получат помощи, между другото - това го искаха едно време и затова се докараха дотук /и да викат, и да не викат - няма да се оправят, а единствено ще минат по нашия път отпреди 15-тина години/. Whistling
Виж целия пост
# 144
Laughing Колко сме нагли, само искаме, едва ли не милиони!  Трябва да си трайкаме, докато постоянно увеличават цените на всичко, с изключение на заплатите! Ето това се казва държавна политика - за бога не купувайте, не яжте, не дишайте,много ви е и това!!!  Grinning
То не случайно станахме за смях пред гърците, които се бъзикат, че ако почнат да викат по-силно ще събудят и нас! Ама като гледам робското съзнание на повечето тук, нямаме шанс да се събудим!
Гърците не са казали нищо такова отдавна стана ясно ,че това е  нашенски бъзик.
И кое викаш те показва като извисен и изискващ гражданин -да ревеш ,че държавата не ти храни добре детето ли?
Я гледай колко робини има дето не ревът за кешче
azaf ще им опростят 60% от дълговете няма да извървят нашия път поне не сега .
Виж целия пост
# 145
/и да викат, и да не викат - няма да се оправят, а единствено ще минат по нашия път отпреди 15-тина години/. Whistling

 Laughing Да бе, ще поживеем, ще видим! Ама не забравяй, че те за разлика от нас не са стояли 500 г. под робство и нямат нашата робска психика! Нас колкото и да ни стрижат, и да ни доят, пак ни е малко, ей заради такива, дето все гледат в чуждата паничка, ама това сме ние - роби и роби ще си останем! Трайте си, нека ви тъпчат!

 
Виж целия пост
# 146
 Crazy
Четеш каквото ти харесва само.
Добре е, когато водиш дискусия по дадена тема, първо да попрочетеш по нея.
Че тъпченето няма общо с 20-те лв. дето я ги дадат отгоре, я не.
А от робството и от комунизма минаха много години, ама наистина са добро оправдание, когато човек се плаши от конкретни действия. Wink
И още нещо - гърците също са били под турско робство, но не съм чула да го споменават като оправдание.

Илияна, дори и да им опростят дълговете, те вече са в жестоко положение. Но това е тема за съвсем друг разговор. Въпреки, че наистина в началото почнаха точно от прекалено многото социални придобивки, които раздаваха. А те са без възвръщаемост, както е ясно.
Виж целия пост
# 147
/и да викат, и да не викат - няма да се оправят, а единствено ще минат по нашия път отпреди 15-тина години/. Whistling

 Laughing Да бе, ще поживеем, ще видим! Ама не забравяй, че те за разлика от нас не са стояли 500 г. под робство и нямат нашата робска психика! Нас колкото и да ни стрижат, и да ни доят, пак ни е малко, ей заради такива, дето все гледат в чуждата паничка, ама това сме ние - роби и роби ще си останем! Трайте си, нека ви тъпчат!

 
Ами ако изхранването ни зависи от по- високи помощи с 30-50лв да роби бихме били .
Гърция е близо можеш да се изселиш там щом мислиш ,че всичко е розово .За разлика от тях със сигурност си научена да бачкаш ,ще си им полза.
Виж целия пост
# 148
Crazy

И още нещо - гърците също са били под турско робство, но не съм чула да го споменават като оправдание.


Не и половин век! И за разлика от нас не ръкопляскат, когато им вдигат цените и режат заплатите/помощите!  Wink
За разлика от нас те са ОБЕДИНЕНИ, ЕДИННИ  в исканията си, не се плюят взаимно, не гледат в чуждата паничка, подкрепят се, за разлика от нас!
Виж целия пост
# 149
Laughing Колко сме нагли, само искаме, едва ли не милиони!  Трябва да си трайкаме, докато постоянно увеличават цените на всичко, с изключение на заплатите! Ето това се казва държавна политика - за бога не купувайте, не яжте, не дишайте,много ви е и това!!!  Grinning

Държавата е длъжна да осигури подходяща среда за развитие на бизнеса, за да има постъпления от данъци, а не все повече и повече хора да висят на помощи и да реват, че са малко. Това е, което трябва да прави и не прави и това съответно е нещото, което трябва да се иска. Защото сега като гледам по скоро стремежът е да се закопаят дребните собственици на фирми в услуга на играчите на едро. Които пък си правят каквото си искат, включително и с персонала си (някой спомена, че масово се бавят или въобще не се плащат заплати, вярно е). И над тях е опнат мощен чадър.
Изобщо дори и в исканията ни към държавата май не сме в час.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия