НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 768
  • 2 412
# 1 440
Дотираните такси за ДГ също са вид подпомагане /за тези, които успеят да се класират, разбира се/.
Останала съм с впечатлението, че колкото и да се дава, все ще има недоволни и допълнителните придобивки, които майките получиха през последните години не се оценяват, а само се иска още.
За справка - с две деца съм, не живея в чужбина, сама ги отглеждам, доходите са ми на светло, плащам  на макс. всичко към държавата.
Виж целия пост
# 1 441
Понякога имам чувството, че тези от вас, които протестират срещу това да се вдигне майчинството и изобщо, че е 2 години, че ние сме привилегировани пред останалите страни, че това е само допълнителен доход и че държавата не ни е длъжна, и т.н., просто не са опирали до тези пари и да ги чакат всеки месец или са забравили, ако е било така, или са разчитали на високия доход /свой или на половинката/. Обаче в тази криза се намалят заплатите, не се увеличават, та вече на високи доходи не може да се разчита.Но нали е вече минало за тях, за другите каквото и да е може...
А и на всяка двойка случая си е индивидуален.Тук се хвърлят обвинения от рода на това, като нямаш пари, защо правиш дете.Ами тя двойката може да е опитвала с години и именно сега да е станала работата и какво да направи...Често нещата се случват така, както е решил Горния, не ние.
Живи и здрави да сме само, тези спорове са излишни и винаги ще има хора, които ще са "за" и такива, които ще са "против".Правилно е призовала Мишона на тези, на които не им трябват пари, ми дарете ги, щом така разсъждавате.
Виж целия пост
# 1 442
[

Към Джуди, Немирница и всички жени на мнение, че парите даже са в повече - дарете вашите, ако не ви трябват. Ако не получавате тези подаяния, то отделете от заплатите си, за да помогнете на човек в нужда - ще ви подейства възпитателно. ЧОвек никога не знае кога ще се обърне лопатата на живота.
Ами сигурно го правим към някой в нужда .
Само дето явно има разлика ти кой определяш като нуждаещ се и аз кой .
Двама здрави прави родители със здраво дете за мен не са .
Ако една жена и детето и се чувства зле ,че мъжът и дава от своята заплата за семействито си по-добре да се развежда ,не и е виновна държавата.
Децата имат двама родители .На твоя мъж тежи ли му ,че се грижи за детето си ?Съмнявам се .
Държавата дава право на 50% майчинство ако работиш ,а и това не стига  вярно  ooooh!
Виж целия пост
# 1 443
А какво всъщност може да направи една майка с бебе на 1 година, в София, без баби?
Да го даде на ясла? Не става, сега едва приемат 2009 набор, после 2010, а 2011 и аз не знам кога...
И как да работи при това положение?
Просто ни хвърлят в мизерията /236 е прага на бедност, майчинството - 240/, пък ние да се оправяме.
Между другото, и места в детската кухня няма, така че нямаме и тази "привилегия".
Виж целия пост
# 1 444
Глей, ся, да не си раждала, разбираш ли?  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 445
А какво всъщност може да направи една майка с бебе на 1 година, в София, без баби?
Да го даде на ясла? Не става, сега едва приемат 2009 набор, после 2010, а 2011 и аз не знам кога...
И как да работи при това положение?
Предполагам, че в конкретния случай майката има право на социални помощи и друго подпомагане от районната соц. служба, след като семейният доход е 240лв за двама членове на семейството. L'Agent - 240/2 е 120.
Виж целия пост
# 1 446
Ами с първото ми дете бях точно така и взех бавачка, една година половината ми заплата отиваше за нея, после пак съм давала пари за бавачка, но по-малко - за прибиране от градина и за когато е болен. И така до втори клас.
Лесно няма, детето не спира да струва пари и след втората годинка.
Виж целия пост
# 1 447
Мишона, смешна си ми  Grinning - като някакъв проповедник който заплашва с края на света  Laughing Laughing

Не ти е мястото в тази тема. .......... ще ви подейства възпитателно........ ЧОвек никога не знае кога ще се обърне лопатата на живота.

Kого плашиш, по майчинство сме само до две или 4, макс 6 години.
А работещи майки сме цял живот.
После ще ти е приятно ли да плащаш 2 години по мин. 250лв майчинство на всичките ни сестри ромки с по 10-на дечица, да са им живи и здрави? Щото те не плащат данъци, нали знаеш, не са балами...
За мен е по-важно майката да е силна финансово когато работи след майчинството, когато е с малки дечица има кой да я подкрепя.
Виж целия пост
# 1 448
Някои като дуднат, имат ли идея откъде да дойдат пари за по-високото майчинство?
Само на това искам да ми се отговори. Благодаря!
Виж целия пост
# 1 449
Е, сега какво да прави майката, бабата, дядото, вуйчото на бебето? А в Каспичан, Исперих, Провадия? Обикновено тези неща се планират. Винаги има изненади, разбира се. А който не е доволен да си търси правата. Като чета мнозина ги сърби на тази тема. Аз деца съм раждала на мъжа си, не на ББ, нищо че малкото твърди обратното.  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 450
Мишона, смешна си ми  Grinning - като някакъв проповедник който заплашва с края на света  Laughing Laughing

Не ти е мястото в тази тема. .......... ще ви подейства възпитателно........ ЧОвек никога не знае кога ще се обърне лопатата на живота.

Kого плашиш, по майчинство сме само до две или 4, макс 6 години.
А работещи майки сме цял живот.
После ще ти е приятно ли да плащаш 2 години по мин. 250лв майчинство на всичките ни сестри ромки с по 10-на дечица, да са им живи и здрави? Щото те не плащат данъци, нали знаеш, не са балами...
За мен е по-важно майката да е силна финансово когато работи след майчинството, когато е с малки дечица има кой да я подкрепя.

Кой следва да я подкрепя? Ами ако мъжът й си изгуби работата...или по-лошо...Не всички имат баби, на които да разчитат, или готови купени апартаменти...
Виж целия пост
# 1 451
Кой следва да я подкрепя? Ами ако мъжът й си изгуби работата...или по-лошо...Не всички имат баби, на които да разчитат, или готови купени апартаменти...

Ами ако мъжът си изгуби работата, когато детето е на 2г. и 3 м. какво правите? Децата се гледат до 18-19 годишна възраст. Не са грижа само до 2 г. Или искате до навършване на пълнолетие да взимате майчински? Нещо не мога да ви разбера какво искате.
По-добре да имате искания за повече детски ясли и градини, отколкото за по-високо майчинство. Ама то, на който, до където му опира акъла.....
Виж целия пост
# 1 452
Някои като дуднат, имат ли идея откъде да дойдат пари за по-високото майчинство?
Само на това искам да ми се отговори. Благодаря!
Там откъдето дойдоха и парите за увеличаване на МРЗ.
Моля!
Виж целия пост
# 1 453
Мишона, смешна си ми  Grinning - като някакъв проповедник който заплашва с края на света  Laughing Laughing

Не ти е мястото в тази тема. .......... ще ви подейства възпитателно........ ЧОвек никога не знае кога ще се обърне лопатата на живота.

Kого плашиш, по майчинство сме само до две или 4, макс 6 години.
А работещи майки сме цял живот.
После ще ти е приятно ли да плащаш 2 години по мин. 250лв майчинство на всичките ни сестри ромки с по 10-на дечица, да са им живи и здрави? Щото те не плащат данъци, нали знаеш, не са балами...
За мен е по-важно майката да е силна финансово когато работи след майчинството, когато е с малки дечица има кой да я подкрепя.

Кой следва да я подкрепя? Ами ако мъжът й си изгуби работата...или по-лошо...Не всички имат баби, на които да разчитат, или готови купени апартаменти...
Ако мъжа и си загуби работата и толкова не може да си намери нова  ще гледа той детето (ще се прехвърли майчинството на него), а жената ще иде да работи. Всички искаме да сме си вкъщи, но лукса 2ма възрастни - здрави и прави да гледат едно дете вкъщи, докато държавата плаща е лукс, който го няма никъде по света. В случай на по-лошо се полагат помощи /пенсии на децата, които (донякъде) да компенсират дохода от загубения родител.

Грозното пате, нали си наясно, че заплатите в тази държава не идват само от самата държава, а и от частния сектор, фондове и т.н. Та понеже "нагъзиха" частния сектор с увеличението на тези заплати ти предложи от там да вземат парите и за майничинството ли? Как да стане това - като вдигнат данъците и фалират фирмите или се сещаш и за друг начин? Например - всяка фирма всеки месец превежда майчинство от джоба си на една майка
Виж целия пост
# 1 454
Някои като дуднат, имат ли идея откъде да дойдат пари за по-високото майчинство?
Само на това искам да ми се отговори. Благодаря!
Там откъдето дойдоха и парите за увеличаване на МРЗ.
Моля!

От работодателите значи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия