Великобритания - тема 38 Есенно-Зимна Приказка

  • 51 293
  • 735
# 225
Мери, аз открих ето този сайт, виж дали ще ти бъде полезен :

 http://www.movedancewear.com/cat/gymnastics_child_gymnastic_leotards/86_89/

Аз досега купувах рокля и обувки за балет, че днес бяхме на пробен урок и взе, че й хареса Rolling Eyes

cool witch  welcome

Sonnia, как беше купонът?

Анджи, как беше БГ, или още си там, чакаме и твоя разказ Grinning
Виж целия пост
# 226
Момичета заклет преводач в Кройдън или Лондон спешно ми трябва   bouquet
Виж целия пост
# 227

cool witch  welcome

Виж целия пост
# 228
tzvetak, самите награди минаха добре, но след тях всички 1000+ банкери, счетоводители и адвокати (вкл. и моите колеги) се изпонапиха и тръгнаха към баровете, естествено на другата сутрин само аз бях в офиса, никой не се появи до 2:00 следобед...  Confused

Как изкарахте bonfire night? Ние ходихме на голям, организиран от общината празник, имаше лунапарк и ядохме захаросани ябълки на клечки Simple Smile
Виж целия пост
# 229
И ние ходихме на невероятно шоу. Имаше страхотен ансамбъл от фойерверки синхронизиран с популярна филмова музика. За мен лично беше най-доброто шоу, което съм виждала. Разбира се имаше и традиционния панаир, захарен памук  newsm22 и естествено традиционната клада Simple Smile
Виж целия пост
# 230
... естествено на другата сутрин само аз бях в офиса, никой не се появи до 2:00 следобед...  Confused

За другия път и ти да си знаеш, кога се ходи на работа след парти  Heart Eyes

При нас също имаше организиран празник, но аз си подготвях урока по науки,
а аланглето ми беше модел  Crazy

Най-хубавите фойерверки, които съм гледала, бях на един 3ти март в Търново.
Така се случи, че ни заклещиха военните, точно в райна, от който изтрелват.
Не са ни видяли, когато сме влизнали в забранената зона, но не ни пуснаха да излезем.
Трябвало да изчакаме да свършат... И всичко точно над главите ни...
Ееех, все едно бяхме сред дъжд от звезди, беше невероятно.
Но и малко страшно, защото току нещо се подпали наоколо..

На мен вече ми е коледно...умирам си за Коледа..
Не за самия ден, ами за двата месеца преди..
Почна се  Whistling
Виж целия пост
# 231
Аз слава богу приключих вече с коледното пазаруване и няма да се стресирам около подаръците Simple Smile остава само да декорираме къщата и да чакаме да дойде празника Simple Smile
Виж целия пост
# 232
А ние имаме въшки в класа  Mr. Green Бухта не ги е лепнала още, но очаквам включване. Мисля да купя нещо от Буутс за превантивно мазане. Някой да се е сблъсквал с този проблем и съвети за препарат щадящ косата, примерно. Щото ние и трите сме с дълги, гъсти и къдрави коси - за някои мечта, но за нас истински ужас Joy
Виж целия пост
# 233
Виждала съм в Boots и други аптеки да продават комплекти за премахване на въшки със специални гребенчета и всички продукти. Попитайте продавачките кое ще е по-подходящо за гъсти къдрави коси, за които въпреки въшките благородно ви завиждам Wink моята е тънка, мека и безформена, а в момента и ужасно цъфтяща.
Виж целия пост
# 234
Ana Mu , да ти кажа честно изобщо вече не обръщам внимание на тези писма. Идват поне 3-4 на година. Проверявам косите за всеки случай и това е. Ако всеки път мажеш превантивно, доста често ще трябва да го правиш  Simple Smile

tzvetak, тенис, балет  Simple Smile , цигулка ли следва? Май скоро ще трябва да минаваш на половин работен ден, за да насмогваш с ангажиментите.

И аз много обичам коледното настроение, но само подаръкът за свекито е ясен засега - Киндъл, че милата само чака да кажа, че е свободен  Grinning
Виж целия пост
# 235
Охо в нашето училище също има въшки и бележки дадоха  ,вече няколко майки изпищяха  Joy аз като по умна си подстригах детето 3 номер та по трудно да ги лови  Mr. Green. Не знам ако беше момиче как щяхме да се оправяме с тези дълги косички .
Мойта съседка маже на всеки 2 седмици косата превантивно .
 
Виж целия пост
# 236
Здравейте момичета Simple Smile,
от известно време шпионирам във вашата тема и се информирам  Mr. Green до колкото е възможно....
  На кратко да ви се представя: от Септемврийки 2010 съм, имам прекрасен син и с таткото решихме, че трябва да осигурим по- добро бъдеше на малчо като се върнем пак в UK  Praynig
Преди години живяхме на острова в Богнор Реджис на южният бряг и смятаме отново да се върнем там.Преди седмица бяхме там и видяхме, че нищо не се е променило за 6 години всичко си е същото, само дето правилата за работа са се променили за Българи.Сега чета и се образовам и търся вратички за по- лесно получаване на легално разрешително за работа, за това ще ви помоля за малко разяснение , благодаря предварително   bouquet
 Прочетох в клаузите една под точка, която дава право за кандидатстване за синя карта на лица , които имат поне 12 месеца непрекъсната работа в UK към дата 31.12.2006 , това значи ли, че ние като сме напуснали работа и съответно страната на 05.12.2006 год. и имаме тези 12 месеца на зад можем да се възползваме от тази клауза или не  ooooh!
  За да почнем работа по- лесно е да се регистрираме като селфимплойд или...
  Ние бяхме при старите си работодатели и реално можем да почнем работа, но самите те не са наясно с техните си закони и съответно ще стане по- лесно ако им кажем какво трябва да направят....
   Прочетох и относно квалифицираният труд, ние работехме в една дискотека, а мъжът ми беше управител там, но това май не е квалифициран труд...и така, малко дълго стана Blush, който има време и нерви да чете и да помага..... Mr. Green
Виж целия пост
# 237
"you have been working with permission, and without interruption, in the UK for a period of 12 months ending on or after 31 December 2006. For example, you are already present in the UK as a work permit holder or in some other category that confers permission to take employment (for example as a student and you have been in part-time employment continuously for 12 months)"

Ако се базираш на тази клауза, то прочети я по-внимателно. Трябва все още да си работила до 31.12.2006 вкл. или до след това, за да имаш право да работиш сега без разрешително Sad

Аз до колкото съм запозната вариантите са два, или едноличен търговец, но тогава ще се водите като скрит емплоймент и има опастност да ви хванат и глоби, или да изчакате до 2014, когато ограниченията за Българи и Румънци трябва да отпаднат. Има и трети вариант, но не знам дали вашите работодатели ще се навият на него, тъй като си е доста хамалогия. Трябва да подадат документи за работна карта за вас. Това ще ви ограничи да работите само за тях и никой друг 12 месеца, след което можете да вземете син сертификат и да работите за когото си искате.
Виж целия пост
# 238
"you have been working with permission, and without interruption, in the UK for a period of 12 months ending on or after 31 December 2006. For example, you are already present in the UK as a work permit holder or in some other category that confers permission to take employment (for example as a student and you have been in part-time employment continuously for 12 months)"

Ако се базираш на тази клауза, то прочети я по-внимателно. Трябва все още да си работила до 31.12.2006 вкл. или до след това, за да имаш право да работиш сега без разрешително Sad

Аз до колкото съм запозната вариантите са два, или едноличен търговец, но тогава ще се водите като скрит емплоймент и има опастност да ви хванат и глоби, или да изчакате до 2014, когато ограниченията за Българи и Румънци трябва да отпаднат. Има и трети вариант, но не знам дали вашите работодатели ще се навият на него, тъй като си е доста хамалогия. Трябва да подадат документи за работна карта за вас. Това ще ви ограничи да работите само за тях и никой друг 12 месеца, след което можете да вземете син сертификат и да работите за когото си искате.

Мерси за отговора   bouquet, лошото е, че и аз така го бях разбрала, но се надявах да не съм права....пу за няколко дни ...ама тогава кой ти мислеше за връщане.....
Третият вариант си е опция....ще се пробваме...пък каквото стане....
Виж целия пост
# 239
Ние също ходихме на фойерверки, но седяхме отстрани и се крихме, нещо въобще не ми беше сигурно...

Раздали бенгалски огньове на 2-3 годишни деца, които ги въртят едно срещу друго... Освен това по тези празници изпълзяват всички редки животни, които иначе си седят в дупките, обаче сега бяха излезли и след няколко питиета... нямам думи, много обичам фойерверки, но тези масови сбирки въобще не ме кефят Confused

buttelflyve, ходихме и на пиано тест, но ни препоръчаха да навърши 4 и тогава да започне Heart Eyes Иначе имам още няколко неща в плана, засега от към време успяваме, то детето нали си има и татко Grinning, дано само и бюджетът да издържи...

Butlins, процедурата по подаване на документи от работодател за разрешително за работа въобще не е сложна, просто трябва да изпратят формата, за българи няма дори такса за подаването. Работодателя трябва да посочи защо точно вас иска, номерът с източно-европейските езици винаги върши работа, а във вашия случай може да изтъкнат и предишния ви опит в тяхната фирма. После се чака, моят work permit излезе за 1 1/2 месеца, но не знам дали винаги е толкова бързо. Също мисля, че трябва да побързате, четох през уикенда, че правителството смята да постави минимална работна заплата на тези, които ще работят с този статус, мисля, че пишеха за 35 хиляди паунда годишна заплата, тоест, който кандидатства за този статут, трябва да е на по-висока от тази годишна заплата... Щом са решили, сигурно ще го приемат в един момент...Успех в начинанието...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия