Великобритания - тема 38 Есенно-Зимна Приказка

  • 51 293
  • 735
# 240
Butlins, пробвайте се като селф имплоид. Отделно предполагам имате НИН, кандидатствайте за жълта и синя карта като семейство.
Виж целия пост
# 241
The same myself, Butlins, cool_witch  welcome
Ana Mu желая ви бързо избавяне от лошите гадинки.
Тук в БГ е много мрачно  цял ден  Tired от скука реших да си направя пилинг на цялото тяло от утайка от кафе и зехтин   Crazy еми какво да ви кажа  Laughing заприличах на чудовище от Лох Нес (ама черно)  Joy
С нетърпение чакам вече да дойде моят мъж на 19 този месец да посрещнем годишнината.... Whistling Flutter Heart Eyes и след това на 26 ще летим за Англия  Heart Eyes
Нямам търпение да се прибера.. Heart Eyes на всякъде ще има  украси, промоции, еуфория.. а и тази коледа  кой знае ....имам усещането, че ще ми се случи нещо много хубаво  Party Simple Smile
За подаръци не мисля....редовно си самоподарявам разни неща  Simple Smile и на мъж ми също..
Лека вечер  Simple Smile  bouquet
 П.С. Мис Файн, Ев) и други..къде се загубихте  Crazy бързо на отчет   Grinning
Виж целия пост
# 242
Ох,момичета ,чета ви от известно време,защото смятам да предприема крачката,която отдавна си мисля да направя...Реших се да замина с моето семейство,но това което ме притеснява е ,че сме четирима...пределно ми е ясно,че няма как да стане отведнъж,но питанката ми е друга,и вие като по-запознати,мисля,че бихте ми помогнали   Hug
Имам две прекрасни дечица,едното е на 6 1/2,а другият е на 16.Притесненията ми са за баткото,че тук учи в техникум,а там доколкото разбрах,средното образование свършва на тази възраст...Бих приела всяко ваше разсъждение или съвет с голямо удоволствие.
Извинявам се,че така нахълтвам   bouquet 
Виж целия пост
# 243
tzvetak, мерси! И аз открих няколко сайта. Търся велурено трико и към него комплект шорти и тези ластици за коса в същия стил и цвят. В момента тя има просто ликра трико, но за Коледа си е поръчала цял комплект и то велурен  Crazy Помоли ме, ако може, да го включа в моя коледен лист с желания, защото нейният бил много голям  ooooh!

Ana Mu, за въшките съм забелязала, че на едни коси се лепят много, на други не. Синът хем беше все късо подстриган, хем все ги лепеше. Щерката до сега не е имала, хем косата й е по-дълга и все писма от училище за въшки получаваме. Аз превантивно ползвам един шампоан, който прави косата й също много жива и мека. Искрящо зелена опаковка, Vosene Kids 3 in 1. Повечето превантивни препарати миришат ужасно и това за мен ги прави невъзможни за ползване. Не мога да си пратя детето така миришещо на училище. В същност веднъж пратих така сина  Embarassed но като го прибрах от училище и той ме помоли повече никога да не му слагам това нещо на главата. На всичките деца им било направило впечатление колко странно мирише  Joy

roksireni, за 16 годишните е подходящ колеж, там може да се спре на профил какъвто в момента е в техникума. Отделно може и на курсове по английски да ходи, които да му помогнат да подобри езика. Всичко това ще му е безплатно. Има и една програма за младежите, където можеш да започнеш да работиш на пълно работно време за минимално заплащане, а работодателят ти спонсорира обучението. Така излизаш с професия и стаж по специалността. Но не знам дали с българската диплома до тук би могъл да се класира за това  Thinking
Виж целия пост
# 244
Ние също ходихме на фойерверки, но седяхме отстрани и се крихме, нещо въобще не ми беше сигурно...

Раздали бенгалски огньове на 2-3 годишни деца, които ги въртят едно срещу друго... Освен това по тези празници изпълзяват всички редки животни, които иначе си седят в дупките, обаче сега бяха излезли и след няколко питиета... нямам думи, много обичам фойерверки, но тези масови сбирки въобще не ме кефят Confused

buttelflyve, ходихме и на пиано тест, но ни препоръчаха да навърши 4 и тогава да започне Heart Eyes Иначе имам още няколко неща в плана, засега от към време успяваме, то детето нали си има и татко Grinning, дано само и бюджетът да издържи...

Butlins, процедурата по подаване на документи от работодател за разрешително за работа въобще не е сложна, просто трябва да изпратят формата, за българи няма дори такса за подаването. Работодателя трябва да посочи защо точно вас иска, номерът с източно-европейските езици винаги върши работа, а във вашия случай може да изтъкнат и предишния ви опит в тяхната фирма. После се чака, моят work permit излезе за 1 1/2 месеца, но не знам дали винаги е толкова бързо. Също мисля, че трябва да побързате, четох през уикенда, че правителството смята да постави минимална работна заплата на тези, които ще работят с този статус, мисля, че пишеха за 35 хиляди паунда годишна заплата, тоест, който кандидатства за този статут, трябва да е на по-висока от тази годишна заплата... Щом са решили, сигурно ще го приемат в един момент...Успех в начинанието...
Мерси  bouquet ще споделям до къде сме я докарали  Laughing
Виж целия пост
# 245
  Тук съм, но няма какво да пиша. Добре сме, тука голям студ удари, направо ме болят краката от студ. А вчера беше лято...Откачена работа.
  В градините правят ли се празненства за Коледа и кога, или е всяка за себе си. Трябва да питам, че съм отпуска по Коледа и ще спра малката от градина, но не искам да го пропуска, нали ми е впечетлителна  Laughing
 
Виж целия пост
# 246
Ние си имаме вълнения... училището, за което бяхме закъснели с една година с подаването на документи, ни поканиха на тест в сряда Rolling Eyes Както се предполага, много се вълнувам, на всичкото отгоре не мога да отида лично, защото имам много работа... Знаех, че ще дойде този момент, но някак си ми се искаше да не идва толкова скоро Simple Smile

Miss Fine, те градините затварят за Коледа, ти провери ли датите при вас? Нашата затваря на 21ви, тържествата са преди това, но май са различни за всяка, при нас има няколко дати в зависимост от възрастовата група. Също прекъсването при нас е с едномесечно предизвестие, ако не го спазиш, ти взимат пари от депозита, сигурно си го предвидила, но аз да си кажа...

Merry, тя и вашата е сложна Laughing... Моето дете си поръча... Ferrari... "играчка, защото нямам лиценз да карам истинска кола" Shocked
Виж целия пост
# 247
tzvetak аз питах за прекъсването, казаха, че няма проблем, когато и да и кажа, може и от предния ден, щели да ги приспаднат от следващия месец-ние нали сме на село  Mr. Green Аз ще я спра за две седмици, да се поглезим, няма да я спирам завинаги. То всъщност и депозит не сме давали сега като се замислих. А за Коледа не са ми казали, това от 21 хич не ми харесва, аз съм отпуска от 23  ooooh! Утре ще питам. Благодаря и успех на теста  Simple Smile
Виж целия пост
# 248
tzvetak,

Предай на Аннабел, че леля й Толумбова чака вече фръц-фръц снимки с униформата Peace
Не се притеснявай, ще се справи детето!


Аз си отддъхнах тази година с Коледното шоу в училище.
Като ми казаха преди време, че и това трябва да глася, ми се изправиха косите.
Последно, решиха вместо да тормозим децата, да им поканим трупа на тях да им пеят и играят.
Много беше смешно на учителския съвет, шефката като го представи като идея едно извинително..
Пък ние смело прегърнахме идеята. То при нас и без това всеки ден си е шоу...

Виж целия пост
# 249
Притесненията ми са за баткото,че тук учи в техникум,а там доколкото разбрах,средното образование свършва на тази възраст...Бих приела всяко ваше разсъждение или съвет с голямо удоволствие.
Извинявам се,че така нахълтвам   bouquet 
Напълно те разбирам.Когато ние решихме да се местим нашата най-голяма кака беше близо до навършване на 16, ние искахме да се премести с нас, но в крайна сметка тя остана в БГ да завърши.Варианта не е никак приятен ,но все пак е нещо .Всяка ваканция си идваше при нас и така го понасяхме по леко. Sad Пожелавам ви успех в начинанието . Hug
Виж целия пост
# 250
Butlins, пробвайте се като селф имплоид. Отделно предполагам имате НИН, кандидатствайте за жълта и синя карта като семейство.
Какво имаш в предвид, като семейство ? И да имаме НИН, но до колкото разбрах това не ни дава някакво предимство за разрешително за работа... newsm78
Виж целия пост
# 251
Момичета, а някакви коментари в медиите има ли, за евентуално отваряне на трудовия пазар за българи на 01.01.2012 г.?
Пуснаха си доклада, решението се бави.
Все имам чувството, че ще платим застраховката за жълта карта и на другия ден ограниченията ще отпаднат. Чакаме и губим време...
Виж целия пост
# 252
от това, което чета, ми се струва, че няма никакъв шанс да отпаднат, тъй като планът на правителството е да ограничи притока на работна сила до минимум, така че за нас ще отлагат до последно възможно, а към момента това е 2014...Както писах вчера, искат да въведат минимална заплата за квалифицираната работна ръка, така че отвсякъде изглежда на ограничения Confused
Виж целия пост
# 253
 Според мен и 2014 няма да отпаднат, пак ще измислят нещо.
 
Butlins, пробвайте се като селф имплоид. Отделно предполагам имате НИН, кандидатствайте за жълта и синя карта като семейство.
Какво имаш в предвид, като семейство ? И да имаме НИН, но до колкото разбрах това не ни дава някакво предимство за разрешително за работа... newsm78
  Ако единия от съпрузите е селф, другия може да кандидатсва за синя карта. Ти ако ще гледаш детето в началото е добре да си селфа, а мъжа ти със синята да си работи. Говори със счетоводител най-добре и ще ти обяснят. И във БГ хелп има доста инфо. Ако мъжа ти работи със синята една година може да кандидатства за постоянна синя карта и ти да вземеш също синя на базата на неговата.
Виж целия пост
# 254
 Изчезнахте всички, та ще си говоря сама.
 Днес съм почивка, та съм се разчистила, ще имам другата седмица гости от БГ. И след това още. Юпиии. Питах в яслата на малката, седмицата между Коледа и НГ са почивка - 4 дена. Добре, че съм отпуска, че незнам какво щях да правя.
 Букнахме една къщичка в комплекс в Уелс за Коледа 23-26, много съм доволна,дано си изкараме хубаво.
 Тук-в Уелс, въведоха нещо много строго рециклиране. Та съм полудяла сега да чета и разделям. Ние и преди разделяхме, но основни неща само. А сега имаме право само на един кош общ боклук на две седмици. Как ще се поберем незнам. Само днес от основното ми почистване почти го напълних... 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия