В ПЕТИ КЛАС всичко ново е за нас - тема № 32

  • 73 159
  • 737
# 450
minimo, според моята щерка, са правили същият тест, но не са им дали всички въпроси.
Много ми е интересно, да видя варианта на учителката им...и кои точно въпроси липсват /ако действително е така/ 
Може да попиташ и Яна, дали са правили въпросният тест и дали са им дали всички въпроси от него... Wink
Виж целия пост
# 451
Бени , разписвам всички тестове на Яна , но този със сигурност не са правили.  Техният по тази тема беше друг.
Виж целия пост
# 452
Здравейте, влитам в темата и съвсем не във връзка с теста, който обсъждате искам да ми дадете съвет  newsm17
Става въпрос за следното, дете от класа на дъщеря ми е постъпило нечестно с нея, присвоило си е заслуги на неин гръб......   
Не е нещо фатално, но това е поредния път, не е инцидентно, а на мен ми идва в повече. Не за друго, детето ми няма нужда от одобрение на "групичката" в класа, но тези деца вече лъжат най- нагло на гърба на другите.
Имало е поставена задача от класната, с която е натоварена дъщеря ми, след като тя прави каквото трябва, другото дете взима направеното, уж да го види, не й го връща и го предава на класната, като нещо направено от нея. Има поне 5 други деца, които знаят за случилото се, но се мълчи, защото както казах другото момиче е от "групичката".
На въпроса "Защо не направи нещо???" ми се отговори, че няма смисъл, че никой от останалите ученици няма да повярва на нея и че тези които знаят няма да кажат истината.
Дъщеря ми не е от тези които много, много се впечатляват от такива работи, но вчера беше като попарена, стана ми много мъчно.


Този път съм решила аз да не си замълча, но се двоумя дали да говоря с майката на другото дете/като съм далеч от мисълта да й разказвам какво точно се е случило, а тя да попита детето си, то да й каже само/ или с класната.

Дайте ми съвет как да постъпя, хич не ги обичам тия работи, но ми писна вече
Виж целия пост
# 453
Имали сме подобни ситуации, коментирам в къщи, но не се намесвам. Мисля, че детето трябва да се оправя само. Следващият път няма да даде да му разгледат проекта, а ще го предаде на учителя.
Аз като ученичка съм имала подобен случай - направих 2 шаблона на линолеум, единия дадох на съученик, който не си беше мръднал пръста, той получи шестица, а аз пет.
Това мисля, че е житейски опит.
Скоро и бяха казали:"Не си популярна, понеже много слушаш майка си." Shocked
Виж целия пост
# 454
Здравейте, влитам в темата и съвсем не във връзка с теста, който обсъждате искам да ми дадете съвет  newsm17
Става въпрос за следното, дете от класа на дъщеря ми е постъпило нечестно с нея, присвоило си е заслуги на неин гръб......  
Не е нещо фатално, но това е поредния път, не е инцидентно, а на мен ми идва в повече. Не за друго, детето ми няма нужда от одобрение на "групичката" в класа, но тези деца вече лъжат най- нагло на гърба на другите.
Имало е поставена задача от класната, с която е натоварена дъщеря ми, след като тя прави каквото трябва, другото дете взима направеното, уж да го види, не й го връща и го предава на класната, като нещо направено от нея. Има поне 5 други деца, които знаят за случилото се, но се мълчи, защото както казах другото момиче е от "групичката".
На въпроса "Защо не направи нещо???" ми се отговори, че няма смисъл, че никой от останалите ученици няма да повярва на нея и че тези които знаят няма да кажат истината.
Дъщеря ми не е от тези които много, много се впечатляват от такива работи, но вчера беше като попарена, стана ми много мъчно.
Този път съм решила аз да не си замълча, но се двоумя дали да говоря с майката на другото дете/като съм далеч от мисълта да й разказвам какво точно се е случило, а тя да попита детето си, то да й каже само/ или с класната.

Дайте ми съвет как да постъпя, хич не ги обичам тия работи, но ми писна вече

Ама това прилича на тийнейджерски филм! Не знам, аз съвет не смея да давам, но няма ли някакво доказателство, че детето е свършило задачата и така някак си да се уличи другата девойка - с хитрост, един вид?




Виж целия пост
# 455
Мисля,че децата сами трябва да се справят със ситуациите! PeaceЕдин път ще сбърка, втори път ще сбърка-третият път ,ще се оправи сама! Това се казва опит!Няма смисъл ние да се намесваме в тяхното лично пространство! Можем само да ги напътстваме.Вярно, обидно е , болно е, но така се учат! Иначе винаги ще разчитат на мама и тате да оправят нещата! Много грешно! Изводите за останалите деца самата тя  трябва да си ги направи Peace
Виж целия пост
# 456
Мисля,че децата сами трябва да се справят със ситуациите! PeaceЕдин път ще сбърка, втори път ще сбърка-третият път ,ще се оправи сама! Това се казва опит!Няма смисъл ние да се намесваме в тяхното лично пространство! Можем само да ги напътстваме.Вярно, обидно е , болно е, но така се учат! Иначе винаги ще разчитат на мама и тате да оправят нещата! Много грешно! Изводите за останалите деца самата тя  трябва да си ги направи Peace
И ти си права.  Peace
Но и описаната ситуация е наистина много дразнеща. Naughty
Това си е официално присвояване на интелектуален труд.  Thinking
Има и предвидено наказание за това в закона за защита на интелектуалната собственост. Не, че го познавам в детайли, ни най-малко, но в момента съм напълно убедена в това, което пиша.
Естествено няма как да бъде приложен на практика върху деца. Но сериозен разговор от страна на класната трябва да има.
Адресирам на класната такова нещо, веднага.  Naughty Ако трябва детето няма да знае, ако някой реши, че подпомагаме децата си прекомерно.
НО ако не ги защитаваме, когато е трябвало, то на коя правда сме служили тогава?! Thinking
И не ги ли учим така на примирение?
Виж целия пост
# 457
Дайте ми съвет как да постъпя, хич не ги обичам тия работи, но ми писна вече
Аз бих постъпила така - разговор с класната и учителката, при която се е случило това. Не бих се занимавала с майката на детето, като учител и родител ми се струва, че от това биха произлезли повече негативи.
Разговор с детето също, че се случват такива неща и има хора, които постъпват така. И ако се чуства засегната от дадена ситуация да реагира и как.
Виж целия пост
# 458
my mom got, знам, че ще вземеш правилното решение. Hug

Децата трябва да знаят, че ние ги подкрепяме.
Виж целия пост
# 459
   Подкрепи детето си,говори с класната!(Ние също сме 5 клас....и си имаме "групичка",при един проблем се обадих на учителката и нещата се оправиха бързо.)Още са малки  и имат нужда от подкрепа.По-късно ще дойде и моментът сами да се справят с житейските ситуации.До 4 клас,не е имало такива емоции,ама сега вече пораснаха и се променят отношенията им.
Виж целия пост
# 460
Не знам дали съм права, но си мисля, че е ценно детето да знае, че има кой да го защити и така да се научи да не се страхува следващия път и да се бори за истината и правата си, за мен е важно детето да вярва в справедливостта. Май това си е проблем на нацията със замълчаването и чакане на по-добро време да се проявим, дето няма и да го дочакаме по този начин, затрайването и скъпите житейски уроци ама все на чуждия гръб, затова и другите в класа си мълчат.

Та аз бих се поразвилняла със сигурност Mr. Green първо с класната и така по етапния ред, защото ако сега си го позволяват в пети клас, когато все още имат респект от големите, какво правим утре в седми..осми....възпитаваме нагли елементчета и подчинените им.
Може и да съм малко остра, но така бих постъпила аз - ще защитя детето си та да знае и то да се защитава.
Виж целия пост
# 461
До ден днешен ужасно мразя разделянето на един колектив на групи. По темата - не бих оставила така нещата.
Виж целия пост
# 462
Не знам дали съм права, но си мисля, че е ценно детето да знае, че има кой да го защити и така да се научи да не се страхува следващия път и да се бори за истината и правата си, за мен е важно детето да вярва в справедливостта. Май това си е проблем на нацията със замълчаването и чакане на по-добро време да се проявим, дето няма и да го дочакаме по този начин, затрайването и скъпите житейски уроци ама все на чуждия гръб, затова и другите в класа си мълчат.

Та аз бих се поразвилняла със сигурност Mr. Green първо с класната и така по етапния ред, защото ако сега си го позволяват в пети клас, когато все още имат респект от големите, какво правим утре в седми..осми....възпитаваме нагли елементчета и подчинените им.
Може и да съм малко остра, но така бих постъпила аз - ще защитя детето си та да знае и то да се защитава.
Така бих постъпила и аз. Категорично. И съм го правила.
Виж целия пост
# 463
Благодаря Ви  Hug на всички
Детето ми знае, че аз съм твърдо зад нея и винаги ще я защитя, не като досадна майка орлица, напротив.
Въпроса е в това, че аз и тя не сме от тези където, ходят на всяка втора минута да хленчат   "Моля другарко   rotfImao Grinning, тя ми направи еди какво си"  Много ми е чужд такъв подход, но съгласете се с мен, че идва момент, в който на човек му идва до гуша. 
Не ми е толкова дори за мойто дете, тя е достатъчно силна и отдавна се е отдръпнала от въпросната група, а две години беше в нея, но след като видя как се държат децата в нея с другите се отдръпна- по свое желание. Децата са брутални и има по- чуствителни деца, на които може да се нанесе сериозна травма.
Решила съм да обърна внимание на новата класна /след като 4 години никой нищо не направи/ много деликатно, но твърдо- трябва да се знае как постъпват тези деца. Искаше ми се да мине малко време, че иначе щях да постъпя прекалено емоционално, сега ще постъпя рационално   Wink  От тук насетне да се има предвид, пък дано има ефект. Та това си е чиста проба лъжа и както бях споменала, не се случва за първи път.

Още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ newsm51
Виж целия пост
# 464
някой да е правил вече класно по БЕЛ? споделете впечатления моля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия