Априлски мами, любящи, гадаят за сини или розови гащи!

  • 38 401
  • 784
# 180
Mia66 и на мен Колева ми казва да продължавам с фолиевата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 181
, а ти единственото, което ще направиш е да му втвърдиш костите и да не може да ти мине през таза. Никаква полза няма от тях. Спирай веднага да ги пиеш и ги остави евентуално за времето на кърмене, тогава поне няма да навредят, а сега да се чудим как да го вадим това бебе ?!?
Къдричка точно същото ми каза и моят док  Peace Доколко е прав не зная, но наистина различни доктори, различни мнения. Аз пия по едно на ден Неофолик Мета и май така, че е до края на бремеността. А, защо пиеш по 3х1? Не е ли много?


yani290885, може би ти е сметнал при стандартен 28 МЦ. Твоят с каква продължителност е?


Виж целия пост
# 182
, а ти единственото, което ще направиш е да му втвърдиш костите и да не може да ти мине през таза. Никаква полза няма от тях. Спирай веднага да ги пиеш и ги остави евентуално за времето на кърмене, тогава поне няма да навредят, а сега да се чудим как да го вадим това бебе ?!?
Къдричка точно същото ми каза и моят док  Peace Доколко е прав не зная, но наистина различни доктори, различни мнения. Аз пия по едно на ден Неофолик Мета и май така, че е до края на бремеността.
те много по-подробно го обясниха и дори нагледно с това как са иначе мекички костите и как се огъват при раждането, но да не изпадам в подробности и заради тези, на които все пак са им препоръчали да ги пият

аз фолиевата киселина трябва да я пия заради таласемията, но друго нищо не приемам
всеки ден 1-2 ябълки или грейфрут и задължително голяма салата
Виж целия пост
# 183
Привет!
Ние с бебо сме добре, аз също още не не усещам нищо, но по тозо календар(успях да го разгадая) идната седмица вече трябва да го усетя...
За пола, май ще си имаме мома този път Grinning, много съм щастлива, док не ми го каза със сигурност, но засега няма мъжки атрибут. Но ще исчакам ФМ на 11.11 при Димитрова и тогава вече ще пиша какви гащи да сложите и на нас  Flutter
Вчера ми изписаха 3 x 1 Магнерот, че съм имала контракции, поне така твърди док, въпреки че аз не усещам нищо..
И в аптеката ми дадоха от 500 mg. Не е ли много тази доза според вас? Звъннах да я питам докторката, тя ми каза, че нямало проблем, ама на мен ми се вижда много това количество 1500mg дневно...не знам newsm78
Някоя от вас пие ли, и какво количество?

Айде лек и спорен предпоследен работен ден!
Виж целия пост
# 184
Комбинираните витамини съдържат и фолиева киселина ... и това за сомалийката звучи логично, НОО ... моите витамини са и подсилващи имунитета на майката, а и ме освобождава от мисълта - днес колко ябълки изядох, колко банана, колко лимона и колко незнам си какво дето съдържа всички останали витамини и минерали. Не мисля, че храната, която ядем тук - с всичките консерванти и измислици дето слагат (вкл. и на хляба) ме набавя с всички необходими витамини и вещества .. само баластра е, май. Едно време сиренето си е било от мляко, млякото е имало само мляко, в салама не е имало целуоза, а за оцветители и стабилизанти не са чували ... така, че аз ще си ги пия .. пък и имат фолиева киселина. Но е важно какви витамини ще изпишат .. има и такива, които вместо да помагат - вредят - нещо си остатъчно имало, втърдявали костите (както и вие казвате) и пр.. Sad

Меринамел, кажи кой ти е истинския термин ?
Дриймър, слагам те на тази дата Simple Smile
Много е студено на вън .. не е за разходки!
Виж целия пост
# 185
В Бургас пече слънчице и към 14 ч излизам на разходка, но след малко ще обядвам.
Виж целия пост
# 186
*dreamer* по принцип ми е 30 дневен,но той не ме е питал,възможно е,но така ме водят.
Може да ми го смените и на 1 страничка.
Искам и аз да дойда на срещата,ако не се натрапвам разбира се.
Аз много не бива да шетам,но вече ми се иска да мръдна от вкъщи!
Виж целия пост
# 187
geryito, да, точно така. А освен грижата за новородено влизат и някакви допълнителни изследвания на бебето, но сега не се сещам какви бяха точно. Ако искаш мога да си поровя из кдокументите и да намеря.
Тези, които не са осигурени здравно мисля, че плащат още поне 400лв., поне толкова знаех, че се отпускат от здравната каса за раждане.
Mia66, благодаря ти за инфото!   bouquet
Аз не искам да спамя, но искам да те питам още нещо, ако си запозната, понеже и аз съм се ориентирала за сега към Токуда...Та въпросът е - ако имам допълнително здравно осигуряване, това ще редуцира ли цената или не..?
Мерси!!!  Hug

Иначе и аз тази нощ сънувах дългоочаквания преглед след 2 седмици, на който се надявам да разбера цвета на гащичките! Grinning Явно само това ми е в главата!
Иначе аз се наблюдавам сега - непрекъснато имам глад за сирене!!! Направо не е за вярване! Аз по принцип обичам сирене, но сега на всяко ядене по една бучка...А не е добре май толкова сол да приемам, но не се сдържам. Друго, което ми се похапва повече,  е боб! Laughing А най-противни са ми станали всички неща от кайма...някак много мазно ми идват, чак ми се гади...
За фолиевата киселина - аз вземам по 1 хапченце дневно... Simple Smile

Надявам се всички да сте по-добре днес! Hug
Виж целия пост
# 188
yani290885, да те местим ли на 29.04 ??
И аз искам на срещата, въпреки че и аз като теб не бива много-много .. ноо това не се брои Simple Smile

Аничка, и тук пече - ама е студено.
Боже, Сайлънс, това с боба - направо ме убива. Аз също много съм прояла боб .. а нали надува, не бива много да ядем .. последния път си сготвих една тенджера и си я изадох сама за два дни- боб със сирене за закуска, обяд и вечеря Simple Smile !
Виж целия пост
# 189
аз всеки ден имам намерение да изляза и ... от моткане излизам чак към 17ч да взема Алина от градина Embarassed
ето днес още съм в леглото, като ги изпратих сутринта си легнах пак и преди малко се събудих, а не ми се и става
не знам какъв е тоя мързел ooooh! ... засега го отдавам на факта, че откакто пратих Али на ясла на година и половина, такъв зор ми е ... работа, все до късно .. тичаш за детето .. време за нищо не остава и сега си взимам почивката, че после  Rolling Eyes
но дано другата седмица вече се хвана в ръце, че имам толкова изостанали неща за вършене ... които преди нямаше кога, че все на работа и ... ако не си продължа болничния, пак ще тръгна на работа и пак ще си останат несвършени Laughing

от сутринта си подбутвам корема, нещо да го размърдам това бебе да го усетя, хем знам, че ми е рано.... особено и с предна плацента, ама тц. Друго си е като почне да се усеща ясно всеки ден ... но това при мен миналия път стана към 18-20 седм Simple Smile
Виж целия пост
# 190
Парите за майчинство се увеличават с 30лв от НГ - на 270 .. хм!

Къдричка, не ръчкай бебетоооо Simple Smile
Виж целия пост
# 191
Silence за ДО се обърни към фонда, който го осигурява.... в Токуда има координатор на всеки фонд и в такъв случай може фонда да поеме всичко  Peace
аз вчера излизах да си платя офисния Интернет, ама не ми беше много добре...ходех като пияна и като се прибрах имах сърцебиене  Rolling Eyes
Mia66 Колева спомена за някакви витамини на Hipp и Пренатал  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 192

една неприятна поне за мен новина:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1091168
Виж целия пост
# 193
s.kov да,на 29.04,но ако искате изчакайте и пола на бебо,въпреки,че има време.
Гадничко е да лежиш само,но няма начин за да е добре мъника.Вече почнах да се разхождам,че ще ме затворят в психиатрия,сама между 4 стени.Няма да се оплаквам,благодарна съм,че сме добре.Много ще се радвам да се видим и да се запознаем,с някои може и да раждаме заедно,а да не се познаваме
Виж целия пост
# 194
yani290885, да те местим ли на 29.04 ??
И аз искам на срещата, въпреки че и аз като теб не бива много-много .. ноо това не се брои Simple Smile

Аничка, и тук пече - ама е студено.
Боже, Сайлънс, това с боба - направо ме убива. Аз също много съм прояла боб .. а нали надува, не бива много да ядем .. последния път си сготвих една тенджера и си я изадох сама за два дни- боб със сирене за закуска, обяд и вечеря Simple Smile !

 Hug s.kov, значи не съм само аз "лудичка" с тези странни комбинации! Blush Това с подуването и газовете си е проблем, а при мен имам чувството е още по-зле, понеже аз по принцип не ходя всеки ден до тоалетна и понякога съм като балон! Laughing Пробвам да пия по-често чай и да ям супи и мисля, че действа. Иначе в най-гадните периоди на запек (които имах преди месец последно) хапвах сини сливи - много помагат, но за жалост са сезонни.. Simple Smile
benitabeni, мерси много за инфото! Ще попитам директно по телефона! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия