Диета с гречка (елда) - 2 част

  • 149 167
  • 748
# 600
Тази която купих от нашата бакалия струваше 1.75лв обаче тъмна и като я киснах на другия ден ядох имах вкус на плесен в устата.От ДМ днес светла е на цвят и не мирише гадно обаче 200гр. е 3.00лв или там някъде newsm78 купих три пакета ,купих и от един специализиран магазин с ядки и бонбони имаше и елда 2.50 лв. 500гр. и тя е светла.Като се прибрах нямах търпение да кисна и сварих от тази от ДМ за 4мин. и хапнах от нея за вечеря с четвърт риба и салата от маруля не беше зле.Дали е по-добре да я варя или да кисна според вас? newsm78
Виж целия пост
# 601
Чета чета и не разбирам... Момичета, само елда ли ядете, за да имате резултати или просто тя задължително присъства съчетана с храната?
Виж целия пост
# 602
Най-добри резултати получавам,когато карам само на елда..
Виж целия пост
# 603
Най-добри резултати получавам,когато карам само на елда..
Само на елда-без друга храна или с добавка зеленчуци ? Колко време  продължава диетата и има ли резултат?
Виж целия пост
# 604
не вярвам,че го пиша...но току-що изядената порция с елда ми хареса,дори много Wink

купих си от светлата,накиснах една кафяна чашка вечерта в студена вода,на сутринта я измих,кипна за няколко минути,прецедих,отново я измих и след това я сварих за 5мин,оставих я захлупена и след час беше поела цялата вода,няма мирис...хапнах си я с 2с.л.кисело мляко 2%,канела и ч.л.мед.

днес ще съм на елда Peace,а може и повечко дни да съм,ще я разнообразявам с мляко,извара и зеленчуци
Виж целия пост
# 605
Най-добри резултати получавам,когато карам само на елда..
Само на елда-без друга храна или с добавка зеленчуци ? Колко време  продължава диетата и има ли резултат?

Вечерна заливам 1 каф.ч елда с 3 каф . ч. вряща вода и я запарвам през нощта.
През целия ден ям само от нея.Вечерта си приготвям дозата за следващия ден..
За 7 дни така свалям 5-7 кг...

Пробвала съм да добавям към нея да добавям извара, ябълка, салатка..за 7 дни свалих 3 кг
Виж целия пост
# 606
не вярвам,че го пиша...но току-що изядената порция с елда ми хареса,дори много Wink

купих си от светлата,накиснах една кафяна чашка вечерта в студена вода,на сутринта я измих,кипна за няколко минути,прецедих,отново я измих и след това я сварих за 5мин,оставих я захлупена и след час беше поела цялата вода,няма мирис...хапнах си я с 2с.л.кисело мляко 2%,канела и ч.л.мед.

днес ще съм на елда Peace,а може и повечко дни да съм,ще я разнообразявам с мляко,извара и зеленчуци
Доли, като я вариш така, не ти ли се разпукват зрънцата?
Виж целия пост
# 607
Благодаря,  leti_at-аз реших да пробвам сега с 90 дневната, защото  преди имах една седмица само на елда с малко извара и свалих само 1,5. Сега пак нещо съм зациклила.
Виж целия пост
# 608
тонито7,да,разпукват се...защо,не трябва ли?
Виж целия пост
# 609
Няма страшно ако се пукне, само дето ще да е преварена. На мен ми се случва, когато я забравя на котлона Embarassed  chef
Аз я ям с каквото ми се намира-прясно зеле, кисело такова, салата от домати, или краставици, с тофу, или спанак, моркови. Варианти, според вкусовете ви.
Моята елда е зелена. Изплаквам и след накисването и после сварявам за няколко минути 3 или 4.
Дава усещане за ситост и е отличен диуретик.
Виж целия пост
# 610
тонито7,да,разпукват се...защо,не трябва ли?
Ааа не, нямах  предвид, че не трябва просто се чудех. дали става и при теб така. Защото на мен повече ми харесва като са цели семенцата и затова попитах, ако варя по-малко Ше ли се получи Simple Smile
Може ли да ми кажете кой са тези магазинчета за ядки, от които си я взимате, защото тази от Карфур много скъпа ми излиза...живея в Дружба и засега от големите вериги май само Фантастико не съм проверявала ... newsm78
Виж целия пост
# 611
около и в Женския пазар са магазинчетата,аз пазарувам и от магазина до будката за гевреци на Екзарх Йосиф
Виж целия пост
# 612
Във Фантастико съм виждала и купувала поне 3 марки елда, но мисля е само кафява. Всички са пакети по 500 гр. на цена 2.40-3.00лв.
Но не знам специално магазина в Дружба дали ги предлага.
Виж целия пост
# 613
Благодаря Ви момичета ще огледам около нас пък дано намеря. Ще видя и на пазара в Младост 1, защото там има доста магазинчета за ядки може и да извадя късмет Simple Smile
Виж целия пост
# 614
Вчера си правих "хлебче" с баршно от нахут и гречка. После препекох на "сач"(имам един тиган, който много прилича на сач, но дори не трябва да се маже с олио,само първият път) и станаха като малки пържолки. Ефект веднагически! Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия