АВГУСТ 2009 -тема 30

  • 50 176
  • 663
# 390
малко телеграфно включване.
Elyah, една капка евкалиптово масло на горната част на дрешката или на възглавницата  Peace както и прочутите клеева тинктура+сребърна вода.
И аз се учидих на Пандичка, че са скъпи хомеопатичните.
Гледам и си говорите за лекрства и лекари. Не знам дали съм ви споделя за лекаря при които ходим ние - в Павлово е и се казва д-р Ковачев. Обикновен си е, т.е. не е хомеопат, но всичко друго му е различно Simple Smile По принцип малкия в краен случай го водя и то само при него. Преглежда и преценява, казвам му, че не искам лекарства и прилагам еди какви си природни методи, той казва да добре или не, това няма смисъл, казва за нещо по-подходящо ако има нужда. На базата на опита си до сега винаги е преценявал как ще се развият нещата и предлага обикновенно да изчакаме до еди кои си ден и до тогава ако не е разминало пак при него и тогава пак преглежда...Никога няма да остави ако види нещо притиснително, но при показано желание да се остави имунитета на детето да се пребори не презастархова с лекарства. Последния път като ходихме при него каза, мога да ви изпиша капки за нос, мога и сироп за кашлица, мога и антибиотик, но до сега щом сте преодолелли без лекарства мисля, че ще успее да го пребори и така. Само, ако не премине или се влоши каза да отидем пак. То пък наистина се оправихме  Grinning Стана дългичко, защото исках да споделя за него. Чувствам го наистина по начина по които би ми се искало да се държат всички носещи титлата ЛЕКАР.
Виж целия пост
# 391
Елия, Ра Ив, ами в действителост не съм стигнала до етапа, в който ни казват какво хомеопатично да вземем, че реално да знам как вървят цените. Но може би съм си създала такова впечатление от цените на разни коластри, зелена енергия и т.н. (които д-р Михайлова ни препоръча за начало). Те мисля са хранителни добавки, не точно хомеопатия, но все пак.  87лв 120 таблетки или на дистрибуторски цени някъде към 60лв са доста. (В iherb такива продукти са по 7-10 долара) Вие в същност какви хомеопатични неща ползвате и откъде ги купувате? Аз отдавна ползвам за Анди Имунокинд, а за мен Инфлуцид, но тези са си масови. Ако трябва да си взема нещо по-специфично от специализирана аптека, примерно за добър сън или успокояване на нервната система, не знам колко би струвало.
Виж целия пост
# 392
Здравейте, момичета!

Ако знаете какъв ужас преживях вчера...   newsm45 Цял следобед бях в Пирогов със Софи - премазах й палеца на лявата ръка на пантата на вратата. Като видях какво съм направила, направо ми идваше да се хвърля от 6-ия етаж...   newsm45 newsm45 Докато стигнем от стаята до дневната направихме пътека от кръв, пръстчето й висеше наполовина по средата на нокътя. Не мога да си простя какво причиних на детето си, хем уж винаги внимавах точно затова, да не я прищипя с вратите и ето че кошмара ми се оказа действителност. В паниката си увих пръста й с две кърпи, тя милата реве и вика "Мамо, имам болка! Мамо, имам болка!", а аз се чудя на кого да се обадя и какво да направя - бебето реве в шезлонга гладно, мъжът ми в командировка в Плевен, чудо направо... Както и да е с мъжа ми по телефона бързо успяхме да организираме нещата, аз го забавих повече с това че ревях и не можех да му кажа точно какво се е случило, само повтарях "Откъснах на София пръста, трябва да се шие!" Оставих бебето на една съседка, хвърлих й едно пликче замразена кърма, а мъжа й ни закара в Пирогов. До там щях да се пръсна направо, докато не ми казаха, спокойно пръстчето ще се оправи. След рентгенова снимка видяха, че костите не са счупени, промиха я, направиха й два шева и ни пуснаха да си ходим. А детето ми се държа геройски през цялото време, след първия плач от 5 минути, спря да плаче и повече гък не е казала. Аз ревах повече от нея. И на шев и кройката също не е плакала, сестрите и лекаря много я похвалиха, мене не ме допуснаха вътре по време на манипулацията. Не мога да си простя, момичета, какво направих и как допуснах да се случи подобно нещо... По-разсеяна ли съм станала, по-невнимателна ли, какво ми става не знам, но само аз съм виновна за случилото се и никой друг. Винаги има опасност от това и аз трябваше да го предвидя, трябваше да имам очи и на гърба си, а тя вървеше пред мен и изобщо не ми е минало през акъла, че като е преди мен ще си завре ръката в пантата. Цяла нощ и цял ден преживявам отново и отново случилото се и ще се побъркам от обвинения... Няма да си го простя...!   Weary smile3518
Тя иначе е добре, не се оплаква да я боли, утре ще ходим да й сменят превръзката и до една седмица щя я махнат.
Сега отивам да ви почета, да се разсея с нещо, че направо ще се побъркам...   Cry Cry Cry Много ми е тежко...   Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 393
Хари, от миличките! Наистина какво сте преживяли! Cry И ти в този момент съвсем самичка с ревящо, гладно бебче. Sad Добре, че поне я е имало съседката, а и си имала и кърма да оставиш за Изи... Ох  Sad и да ти кажа да не се обвиняваш знам, че няма да помогне, защото мога да си представя как се чувстваш  Cry Мога само да ти пратя силни прегръдки, да кажа браво на Софи за куража и силата, да й пожелая съвсем скоро този неприятен инцидент да й се е изтрил от паметта, а ти по-скоро да успееш да се отърсиш от случилото се! Sad  Hug   Hug
Виж целия пост
# 394
Хар4е,силни прегръдки и от нас Hug Предствям си ккво си изживяла...и да се обвиняваш, неможеш да промениш нищо.Важното е,4е Софи се е държала мили4ката и не е плакала много и ,4е не е нещо сериозно и ще мине бързо.
Много целувки   Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 395
Леле Хари, разплака ме , честно.....не си виновна разбира се.....и аз съм го правила това, но с много по-малки последствия с пръстчето на Деси.
Най-важното е, че ще се оправят нещата , не е нещо необратимо. Добре, че е бил "малкият дявол" , както се казва. 
Стискам палци да няма болка при смяна на превръзката. После ще мажеш с нещо да не остава белег и това да е.  Hug Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 396
Хариела, много ти съчувствам ... Слава Богу, наистина е бил малкият дявол. Ще си останете с уплахата, но няма страшно, щом лекарите са казали, че всичко е наред. А и щом Софи не е плакала много, значи не се е травмирало детето. Другото - физическото нараняване - бързо ще зарастне, с всеки ден ще се подобрява, при децата тия неща много бързо се оправят.
А ти си направо майка герой ... сама, с бебенце, с каката... на всеки може да се случи, нали знаеш! Аз дето съм само с едно детенце, и току я свърша някоя такава "работа". Вече два пъти сме били в Пирогов заради падане на Елена от високо - от повивалника върху леглото и през решетката на леглото... Дълго ще си предтсавяш случаката, но най-хубавото е, че споменът ще избледнява и, че е само спомен вече Simple Smile
Виж целия пост
# 397
Хари, едно силно гуш и за теб и за мъничката. Било е страшен кошмар, но се случва. Важното е, че няма нищо сериозно . Тя, София, скоро ще е забравила за случката. Ти си си най - добрата майка за малката, въпреки такива инциденти.
Виж целия пост
# 398
Хари, и аз се просълзих докато те четох! Най-вече ми стана мъчно за тебе, защото знам какъв ужас си изживяла! Не се обвинявай, на всеки може да се случи. Важното е, че не е толкова страшно и съм сигурна ,че Софи няма да си го спомня даже като порасне...За съжаление ти още дълго време ще го помниш. Cry Силни гушки от мен!  Hug Hug Hug Hug
Ако знаете сако как имам нужда от приятел! Някой , който ей сега да е до мен, да му разкажа всичките си страхове, мисли и неволи,някой, който да ме гушне и да ми каже, че всичко ще мине и че са "бели кахъри"! Имам такива приятели и благодаря на Бога за тях, но за съжаление не сме на една и съща географска ширина.... Но и това ще мине!
Мерси, че питате за Валето. Hug Тъй като не можах да го накарам да си пие АБ, който изписа личната, кашлицата минава по-трудно. Но намаля значително. То и заради студа си стоим в къщи де, аз като не работя в студа е виждам причина да го водя на ясла, само за да мръзне детето. Изпи един Мукоплант и не съм купувала друг сироп.Пие вит. С и чай.Надявам се да е достатъчно. Praynig
ra_iv, страхотен лекар сте си намерили! В днешно време са малко тези лекари, които лекуват със сърцата си! Hug
Миленка, радвам се ,че си в Зоната! Hug Там е интересно. И аз се бях запалила преди, но нещо м и мина мерака. Трябва тия дни пак да седна да прочета, да си припомня.  Hug
Рибке, дано повече не се повтарят тия моменти! как е сега малкия?

На всички болнички деца пращам целувки и желая скорошно оздравяване! Hug
Виж целия пост
# 399
Вече и аз не помня от кога не аъм ви писала, пожелах ли ви щастлива нова година   Много не ми се пише и аз не знам защо   но ви чета, когато зверчето ми позволи   Много палав е станал и не ми разрешава лаптопи, телефони и като цяло нищо различно от неговите занимания. Вчера бях в градината на очна ставка, защото и там започнал да не алуша. Получох много съвети, напътствия и подкрепа. Та от днес сме в този студ без памперс и доста се притеснявам как ще свикне и да не настине, но от тия памперси бяхме отново на кортикодтероиди и реших, че студ или не , време е да се заемем сериозно с махането на дневният памперс. Също и няма да спи през деня вече, защото кипи от енергия и отнема около 2 часа да заспи, после още 2ч сън и то деня заминал ... Другото си е по старо ну. Още се лутам без работа. Тук салоните за красота работят до 20-21-23ч с уикендите и изобщо не е подходящо за майка с дете и без помощ   Но пък хубавата част е, че използвах свободното си време, за да си намеря нова кола и сега съм по-спокойна,че със старата можеше да остана някаде на улицата с детето    hahaha
Ееее писах и ми изтече сесията, а уж копорах, а то само това горе св пейстна  Crossing Arms
Ок, на бързо....
Хари - ти си най-добрата майка за твоитв принцеси. Всеки греши, за това сме хора. Много сили ти пожелавам,за да преодолееш болката в съецето си. Направи го за тях отново бързо, оттърси се, за да се смееш отново с тях, да не ъи се свива сърцето за най-малкото. Много целувки на малката героиня 
Heart Eyes
Славенче - Съжалявам да видя, че пак сте на АБ. Много ви се насъбра. Дано да ви е за последно вече 
Hug
Рибке - много страшно и при вас с тия захласвания. Аз почнах да се шашкам, че и Макс отказваше закуската в детската, но мисля че открих причината и вече ще е ок. МщБързо да го преодолеете този период  Praynig
Много хора изтървах, но публикувам да не ми се затрие, че ще откача Simple Smile щастливи,здрави дечица на всички  Hug
Виж целия пост
# 400
Здравейте, милички!
Знам си аз, че ще ме успокоявате и ще ми кажете, че не съм виновна, но аз си знам че съм и това е. Скоро няма да ми мине, ще трябва време, картинката от онзи ден ми е постоянно пред очите. Дано Господ да ми пази децата, че аз не се справям добре...  Praynig
Иначе София е добре, сега отидоха с баща й да й сменят превръзката. Като фурия е из къщи, само викам по нея да внимава и да си пази пръста, а тя хич не ме чува. Тича, пада, пипа, даже с пръста се опитва да захваща разни неща. Не мога да смогна да я упазя. Голяма палавница ми е станала.

Рибке, ужасни неща си преживяла и ти.  Hug Стискам палци да е само от захалсването и да не е нищо по-сериозно. Скоро Митето да го го израсте и да нямате повече такива притеснения.  Praynig  Hug

Славенче, и Валето много боледува. Някои дечица са си така, повече боледуват от други, но пък с напредване на възрастта нещата вървят към подобрение, няма друг изход, така че търпение, мамче.  Hug  Hug

Ра ив, хубаво е че имаш доверие на лекаря ви. Това е най-важното за родителя, за да намира опора в трудните моменти, когато детенцето боледува. Аз такова доверие имам на нашата хомеопатичка. Добре че я намерих.

Елия, значи и вие сте вече в Хирон.  Grinning По-малко да го посещавате ви пожелавам, но там със сигурност ще намериш нужното спокойствие, както вече си забелязала.

Пандичка, и аз се присъединявам към въпроса кой ти каза че хомеопатичните лекарства са скъпи. Няма такова нещо. Ние досега само едно сме купили от аптека за 3 лв., те всички са по толкова. Но нашата лекарка по принцип ги избягва тези, винаги ни дава от центъра и за това нищо не плащам, дава ми по няколко да си имам и сега толкова много съм натрупала, най-различни, че вече ми се е препълнила кутията. Имайки предвид че при болест давам на София само по една гранула, разтворена във вода, защото те са силни потенции, смятай за колко време ще си имам. А тя постоянно ме зарежда. Така че се плаща само прегледа, който е 40лв., а като сметнеш че за тези пари би трябвало да купиш лекарствата само, ако лекуваш детето с традиционната медицина, че и повече, и като добавим най-важното нещо - не тровиш детето си - няма за какво да му мислиш. Но аз съм сигурна, че ти знаеш за предимствата на хомеопатията, сега само трябва да се убедиш.  Grinning И ние тази година сме на абонамент в центъра, че Софи нали ходи на ясла и повече боледува от друга година.

По повод хомеопатия и други лекарства - нашата хомеопатичка ми е забранила да давам каквото и да било друго. Казва ми че няма страшно, ако дам Панадол  примерно, но в този случай забавям действието на хомеопатията и излишно товаря организма. Още повече че Софи от две години не е взимала нещо различно от хомеопатия и сега ако й дам друго лекарство обърквам нещата за така пречистения й организъм така да се каже. Лекарката даже е и против клеева тинктура, сребърна вода и т.н., последния път не погледна с добро око, като аз на своя глава й бях капала на Софи клеева тинктура с физ. разтвор., та така всичко друго съм спряла, доверявам се само на това, което тя ми е дала и до момента няма грешка.
Виж целия пост
# 401
Хари, я без такива глупости! Кой може дасе грижи за твоите деца по-добре от теб? Кой може да ги пази по - добре от теб?Ти си най -добрата майка за София и за Изи... Тя ще забрави случката още другата седмица. Ти няма да я забравиш, знам... Но не се самообвинявай, колкото и да внимаваме стават и такива сакатлъци. Нали София е добре, това е най - важното...
Виж целия пост
# 402
Хари, хммм виж сега какво голямо противоречие. Когато ние бяхме при Михайлова и попитах дали от тях в центъра мога да купя препоръчаната от нея Коластра, думите й бяха "нее, ние тук не продаваме такива неща, нямаме и право". Може би е имала предвид за хранителни добавки, ако за такива се водят продукти от типа коластра, зелена енергия и т.н. (все още не съм наясно аджеба не са ли и те хомеопатия  ooooh! ). Но и изобщо не ми е казала нещо от сорта "ти като започнеш да се лекувате тук ние ви даваме необходимите препарати", примено ако говорим за чистата хомеопатия.  newsm78  Явно просто трябва да си отида при лекарката, към която тя ме насочи и сигурно тя вече ще ми обясни как точно стоят нещата.  Thinking Иначе ако плащаш 40лв за преглед, но това включва и медикаментите, които се дават всеки път, цената си е абсолютно приемлива.
 
А ти казваш, че друго освен хомеопатия не си давала на Софи 2 г. Не беше ли поне веднъж давала АБ, защото хомеопатията не й помогнала, а Софи беше доста зле  newsm78 Имам някакъв такъв спомен от преди няколко месеца, или се бъркам?  newsm78 Из форума чета за майки, които лекуват с хомеопатия, но как и на тях се налагало да дават традиционна медицина, защото хомеопатията не винаги помагала при по-тежки боледувания. Спомням си при гостуването на др Михайлов в нашия блок той каза, че не отрича традиционната медицина и че има случаи, в които дори може/трябва да се прибегне дори до АБ. Твоята хомеопатичка пък е на коренно противоположното мнение.  Thinking С други думи много съм объркана, имам страшно много питанки и именно за това все още не съм се навила на 100% да преминем към нещо, което може (както в случая с твоята хомеопатичка) да изключи тотално традиционната медицина. Още ще чета и ще мисля.
Виж целия пост
# 403
Неее, Пандичка, явно съм се изразила неправилно. Нашата хомеопатичка не изключва напълно традиционната медицина, тя сама ми е казвала, че когато се налага, ще дава и такава, както всъщност и се наложи веднъж (ти си права, добре си спомняш). Тя не е за даването на хомеопатични лекарства заедно с лекарства от традиционната медицина, защото в този случай няма смисъл от подобно хомеопатично лечение, то спира да действа или поне не действа със същата сила, както трябва. Иначе да, аз този случай с АБ-то на София направо съм го изключила, това беше бактериална инфекция заради срастването на лабиите, което тя имаше и което в последствие отстранихме. И имайки предвид, че Софи е с един бъбрек по рождение (писала съм тук за това), и урината й беше много мътна и с мирис, тя не искаше да рискува повече (3 дни беше с Т 39,5-40градуса), за да не навредим на единствения бъбрек, който има и тогава й изписа АБ. После й проведе хомеопатична терапия за изчистване на организма от АБ. Та така, когато е необходимо и те дават АБ, но това се налага рядко, дай Боже.  Praynig Но мисля че един антибиотик за две години си е направо супер, имайки предвид колко пъти е лекувала София и я е спасявала от АБ, в случаи когато педиатърката винаги изписваше АБ, защото вдигаше ръце.
А за зелената енергия и коластрата - да, не ги предлагат в центъра. Пращат те да си ги купиш в офиса на Аквасорс, като Стоименова ни даде нейния код, за да ги вземем с отстъпка. Това са хранителни добавки, не хомеопатични продукти. Аз в началото ги взимах оттам, но сега вече си ги поръчвам от iherb и цената наистина им е доста по-надолу. Надявам се да съм обяснила правилно този път.  Grinning
Виж целия пост
# 404
Здравейте мамчета!
Не съм писала отдавна, но ви чета редовно.
Хари, специално към теб: Софи и Изи са избрали най-добрата майка за тях (вярвам, че дечицата избират родителите си), сигурна съм в това! Ти си толкова  всеотдайна, любяща, търпелива… ти си от онези родители, които не се задоволяват с това просто да направят нещо за децата си, осигурявайки им да речем материален комфорт, ти се стремиш да се информираш, да търсиш и да предлагаш на децата си това, което си почувствала, че е най-добро за тях.
Няма за какво да се обвиняваш, всички грешим, по-важно е да осъзнаем грешката си, да се поучим от нея, да се запитаме какво всъщност идва да ни покаже и да се стараем да не я допускаме отново… Сигурна съм, че всичко ще е наред! Прегръдки!
За хомеопатията – на мнение съм, че кой каквото търси, това и намира! Благодарна съм, че открих д-р Стоименова , (Хариелка – твоите постове ме насочиха към нея), и от д-р Михайлова имам прекрасни впечатления, четох много за класическата хомеопатия и мисля, а и опитът ни до момента го показва, че това е нашият начин за лечение и Хирон е нашето място! Прекланям се пред професионализма, персоналното отношение и начина, по който работят!  
Моето ангелче спи в момента в скута ми.. а бяха толкова мънички …дано да успея да уловя повече моменти на близост преди да е отлетял по пътя си…
   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия