Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е било образованието на българските акушерки преди 2000 г.?
Има ли разлика в отношението между старите и младите акушерки? Моля, споделете своя опит.
Какво представлява CPM и какви са неговите компетенции?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е било образованието на българските акушерки преди 2000 г.?
-
Има ли разлика в отношението между старите и младите акушерки? Моля, споделете своя опит.
От моя опит се забелязва, че има разлика в отношението между старите и младите акушерки. Старите акушерки често следват по-традиционен подход поради техния богат опит, докато младите акушерки са склонни да използват по-съвременни практики и образование поради промените в медицинските стандарти и обучението.
-
Какво представлява CPM и какви са неговите компетенции?
CPM (Certified Professional Midwife) притежава специализирани умения в областта на акушерството и е упълномощен да предоставя грижи по време на раждане и след него. Този сертификат се издава от MAНА (Алианс на акушерките в Северна Америка) и е свързан с компетенции в областта на акушерството. Тестът за компетентност CPMT е разработен от MAНА и се разпространява от независима организация.
-
Какви са принципите на MAНА?
-
Какви са данните за смъртността на бебетата при домашно раждане и какви са процентните стойности на смъртността при домашно раждане?
На тази жена по описанието на роднините и нищо подобно не са и правили. Просто са я оставили да получи разкритие без никакви намеси. Дори не е била приета в болница. Или ти не виждаш никаква разлика между твоето и нейното раждане. Защото аз виждам: и ти и бебето ти сте живи......
Но лекарите насаждат у наивни родилки убеждението, че секциото е едва ли не по-безопасния метод на раждане.Заради печалбата си и удобството си. А се знае чудесно, че е точно обратното. В една друга тема, където стана дума за скециото, щяха да ме изядат, че им давам статистика от СЗО, че секциото е значително по-рисково от естественото раждане, и заявиха, че не вярвали на статистика, а на лекарите си. Тязи жена, която е починала като нищо би могла да е някоя от тези дето си мислеше, че ме е "затапила" в онази тема, и е отишла на секцио с пълно доверие в лекаря и мнението му и пълна със стахове от естественото раждане, много от които съвсем обсновани и предизвикани от родната действителност. Хора умират заради тези неща. 
