Раждане вкъщи 18

  • 37 198
  • 748
# 285
Шест родилки издъхнаха в болници за два месеца. Разбира се никой не е виновен. Виновни има само при домашните раждания.

http://www.monitor.bg/article?id=316708

Къде са оплаквачките от форума? Може да започват.
Виж целия пост
# 286
Естествено раждане след секцио:

Благодаря ви за милите думи, момичета. 
Накратко за раждането ми:
Още щом забременях, бях сигурна, че ще направя всичко възможно да пробвам VBAC. И двете ми бременности ги следи една и съща докторка, на която определено имам доверие. Когато тя заговори за раждането в 8-ми месец, аз й споделих желанието ми. Тя реагира изключително спокойно, обсъдихме рисковете, сравних нейното виждане за процеса с това, което бях изчела - съвпадаха напълно за мое успокоение. И решихме да чакаме. Раждането трябваше да си тръгне спонтанно, да продължи така, без никаква намеса от нейна страна. След 37г.с. започна да ме вика доста често за да наблюдава разреза на матката. Всичко беше наред.. Разбрахме се, ако усетя че раждането започва, да й се обадя за да ме приеме в клиниката, където да ме наблюдават по-отблизо.
Ден преди официалния ми термин, в 3ч. сутринта, се събудих от леки контракции и с усещането, че не е фалшива тревога, а че раждането започва. Контракциите бяха слаби - на 20 мин., на 15 мин., на 10 мин. Изкарах така до сутринта в леглото, гушкайки дъщеря ми. Към 11ч. сутринта се обадих, приеха ме в клиниката с контракции на 5 мин., изгладена шийка и разкритие 3 см. Настаних се в стаята и започна голямото разхождане - в коридора, в стаята, в тоалетната. Започна да ми пада тапата. Направиха един запис на тоновете, след което ме оставиха да се разхождам. Никой не ме притесни с нищо, по инструкции на лекарката. Само наблюдаващата ме акушерка от време на време проверяваше тоновете с едно мобилно апаратче, без да ме връзват да лежа. Времето си минаваше, контракциите ставаха все по-силни. Към 18ч. влязох в предродилна зала. Тогава спонтанно ми изтекоха и водите.Много ме болеше вече. Поисках си епидурална. Докторката позволи половин доза, колкото леко да ме облекчи и да събера сили за напъните, защото бях изтощена, честно да си призная - от 3ч сутринта все с контракции много ми дойде.  Crazy  Наистина почувствах облекчение, но много леко. Докторката беше плътно до мен. Галеше ме по корема, успокояваше ме, даваше ми кураж. Час по-късно вече бях готова за напъните.Обясни ми много ясно, с едно изречение, как да напъвам ефективно. Остави ме аз да определя кога да напъвам, не ми  дирижира напъните, както съм чувала, че правят. Напънах три пъти в предродилна. Каза ми, че се справям чудесно, преместихме се в родилна зала. Там напънах още 3 пъти и в 19.45ч. бебо излезе. Не са ме натискали по корема, никой не ме притесни по никакъв начин с някакво "изненадващо" действие 
Изчакахме плацентата. След това ме прегледа два пъти с ехограф за да види състоянието на матката. Всичко беше съвсем наред и тя каза, че няма да ми прави мануалната ревизия на матката, заради която трябваше да ме приспят.
Имам 2-3 вътрешни шева, които тогава се зае да шие. Даже от епизиотомията ме лиши   в резултат на което - болка никаква, нито за ден. Сядам си на д-то без проблеми.
Наблюдаваха ме още два часа след това. После станах и си отидох в стаята. Поисках си бебето, закърмих го и започнахме да се опознаваме взаимно. 
Това е в общи линии. Моето мечтано раждане. Без окситоцин, без ненужни манипулации, без ограничаване на движенията(докторката непрекъснато ме насърчаваше да се разхождам колкото мога), с много подкрепа от нейна страна.


Разказа за моето раждане ще и го спестя на Персимон, защото ще и станат прекалено много положителните емоции за днес. Само ще кажа, че ми беше толкова приятно и спокойно, че бих предпочела да продължи поне 5 часа, а не само 50 минути. Ако имате нужда от отрицателни емоции, знаете къде да ги търсите и гледайте да не ви мине през ума някоя позитивна мисъл днес. Лек и усмихнат ден.   bouquet
Виж целия пост
# 287
Шест родилки издъхнаха в болници за два месеца. Разбира се никой не е виновен. Виновни има само при домашните раждания.

http://www.monitor.bg/article?id=316708

Къде са оплаквачките от форума? Може да започват.


нещо си се объркал
никой нормален човек не одобрява такива трагедии, собено с лекарско участие


докато за други е нормално мъртво родено бебе само заради идеята
 Sick
Виж целия пост
# 288
Шест родилки издъхнаха в болници за два месеца. Разбира се никой не е виновен. Виновни има само при домашните раждания.

http://www.monitor.bg/article?id=316708

Къде са оплаквачките от форума? Може да започват.

Може.. ама няма. Това се е случило и се случва в болници - там може.
Така че особено внимание не се обръща...

Не се казва почти нищо, само едно си баба знае, едно си бае - злоба само в една посока, с и без връзка към последното, като:

докато за други е нормално мъртво родено бебе само заради идеята
 Sick

Каквото и да кажеш и покажеш, се прави някакъв някакъв ей такъв тотално безумен коментар... Само в тези коментарчета се влага злоба, никак обаче не чувствам такава в коментари относно тази и подобните няколко статии в последните страници. Както казах те дори почти не се коментират.
Това ми е достатъчно показателно за "загрижеността" на повечето пишещи в тази тема. Да, всички са.... мноооого... загрижени, ама съвсем реално.
Виж целия пост
# 289
Предизвиквам Persimmon да цитира поне един приет източник, който сериозно да дискутира въпроса за "импринтинг". Ама не блога Midwifery Today или на Мишел Оден.

Хайде, не се срамувай, кажи- MIT, CalTech, Харвард ли е, или друг от елита? Може самият Джери Фодор да ти е преподавал.

Людмил става все по-неадекватен в мненията си. Ние не приемаме с лека ръка смъртността, освен да признаем, че раждането само по себе си е опасен, а не безобиден процес и такива неща се случват. Въпросът е да не се случват предотвратими трагедии, а такива ще се случват при домашно раждане. Защото има неща, които при домашно раждане убиват, а за злите доктори са тривиални или поне разрешими.
Виж целия пост
# 290
Предизвиквам Persimmon да цитира поне един приет източник, който сериозно да дискутира въпроса за "импринтинг". Ама не блога Midwifery Today или на Мишел Оден.

Хайде, не се срамувай, кажи- MIT, CalTech, Харвард ли е, или друг от елита? Може самият Джери Фодор да ти е преподавал.

Людмил става все по-неадекватен в мненията си. Ние не приемаме с лека ръка смъртността, освен да признаем, че раждането само по себе си е опасен, а не безобиден процес и такива неща се случват. Въпросът е да не се случват предотвратими трагедии, а такива ще се случват при домашно раждане. Защото има неща, които при домашно раждане убиват, а за злите доктори са тривиални или поне разрешими.


Ма моля те, предизвикателствата в клуба по фектовка. Ще ме изпитва, тества, и предизвиква...малко си се объркала.  Laughing Голямо любопитство за мен те гризе, но както винаги-няма да те огрее. С теб диалозите са тотално безсмислени. Стигнахме до когнитивна наука, а ти още не знаеш рисковете за бебето от секциото. Говориш колосални дивотии и като те обори човек като мишка мълчиш по тези теми и продължаваш напред с нови теми, все едно старото никога не е било. Като се информираш за секциото и спреш да приказваш как то било безопасно за бебето, ше минем на по-адвансд теми. А,и да не би да си си помислила, че говоря с теб? Просто си давам труд да оборя безумията ти, да не би някой читател да се заблуди, че си казала нещо.
Виж целия пост
# 291
 Със сигурност има хубави раждания в болници, чела съм такива. Но те са около един процент от случаите и обичайно са при няколко конкретни лекаря в София. Проблемът е останалите случаи.Дори едно лошо раждане да има това е недопустимо. А те са огромния брой раждания. Цитатите от "смешната" тема са доста красноречиви, тях какво-подминаваме ги, не ги коментираме и изравяме едно раждане от  някъде, че да "докажем" тезата си, че в болниците всичко е розово? Ми...кого точно очакваш да излъжеш?!
Виж целия пост
# 292
Дори да е розово, да не забравяме за импринтинга. И за окситоцина. И за кармата.

То може да е безпроблемно да караш кола без колан до кварталния магазин, в сухо време и без много трафик, но това не значи, че е ОК да си без колан на магистралата, със 150 на дъжд.
Виж целия пост
# 293
Шест родилки издъхнаха в болници за два месеца. Разбира се никой не е виновен. Виновни има само при домашните раждания.

http://www.monitor.bg/article?id=316708

Къде са оплаквачките от форума? Може да започват.


нещо си се объркал
никой нормален човек не одобрява такива трагедии, собено с лекарско участие
Удивително е с какъв аршин се мерят домашните и болничните раждания. Ако един нещастен случай с мъртвородено бебе у дома доведе до забрани, дискусии и обществено осъждане, то фактът, че има 6 починали РОДИЛКИ (някой заедно с бебетата) за 2 месеца дори не се дискутира, сякаш това е норма в обществото.
Виж целия пост
# 294
Кажи ми как домашното раждане с оргазъм би помогнало в случая. Досега не съм чувала за трансфер от болница към дома, само обратното.
Виж целия пост
# 295
Фактори, които увеличават риска от кръвоизлив след раждането:

- анемия през бременността
- многоплодна бременност
- предишно секцио
- повече от 5 предишни раждания около термин
- предизвикано раждане
- смимулирано с окситоцин раждане
- дирижирани напъни
- всякакъв вид натиск по фундуса (често прилагания у нас маньовър Кристелер, който повишава и риска бебето да не може да засуче добре)
- тракция на плацентата

Фактори, които намаляват значително риска от кръвоизлив:

- добро хранене, както за превенция на анемия така и за подържане на добрия тонус на матката
- раждането да не се предизвиква и стимулира, особено ако има предишно секцио
- майката по време на раждането да е в достатъчно затоплено помещение без течение, включително и след раждането, да получава заполящи напитки на малки глътки, особено през втора фаза
- изчакване на естествени напъни за бебето
- да не се прави тракция на плацентата
- бебето веднага да бъде дадено на майката и да се насърчи засукването

За справяне с кръвоизливи има много средства, като повечето са приложими както в извънболнична така и в болнична среда.


Виж целия пост
# 296
Peer-previewed research за горните твърдения, моля. Но не Midwifery Today.

Горното го очаквах: успокоителни отговори, че всичко се оправя с билки и домашна обстановка. Само че звучи като преразказ на пропагандата, облечен в научни уж доводи.
Виж целия пост
# 297
Love and Light  дава ценна и сериозна информация.
Докато голяма част от пишещите тук си лялат глупости.Хващат се за думата, вадят от контекста и изобщо не са подплатени с информация.
Не ми е ясно обаче кого и в какво се опитват да убедят?! Че техния избор е о.к.Ами да правят каквото искат.Всички имаме глави на раменете.Не е нужно да адвокатстват на въображаеми безакълни бременни.Да си гледат собствения живот.
Дайте да отворим една тема и да предупреждаваме всички да не раждат в болници, вижте какво става, а?
Съжалявам,че тази тема така се разви и загрози.
Полезното почти го няма.
Виж целия пост
# 298
http://www.pphprevention.org/pph.php

Това е сериозна информация. Само че пише обратното:

"Predicting who will have PPH based on risk factors is difficult because two-thirds of women who have PPH have no risk factors (Jhpiego, 2001). Therefore, all women are considered at risk, and hemorrhage prevention must be incorporated into care provided at every birth."

В две трети от случаите не е имало рискове-е, може да се каже, че понеже са били в болница, не е имало "хормонален балон".

Колкото до недохранването, бих казала, че самата Мег! е в риск, тъй като веганството доказано не е режим, който е подходящ за човека и си е живо недохранване.

"PPH is one of the few obstetric complications with an effective preventive intervention.  Active management of the third stage of labor (AMSTL), defined as intramuscular administration of 10 IU of oxytocin, controlled cord traction (CCT) and fundal massage after delivery of the placenta, substantially reduces the risk of PPH.  A meta-analysis from four facility-based clinical trials showed a 62% reduction in the risk of PPH associated with AMTSL (Prendiville et al, 2000). "

Към момента проучванията показват, че именно обратното на казаното от Мег! намалява риска от кървене.

Чакай сега, втора фаза не е ли напъването? И някой да сервира чайчето точно тогава, за да намали риска от кървене? Мег!, малко абсурдно звучиш. А с каква билка да е чайчето?

Освен това смесваш рисковите фактори от кървене от травма с такива от кървене заради плацентата. У дома дори да нямаш травма, пак си в риск. Чети световната литература- било е почти нормално родилката да не спре да кърви и да си отиде геройски.

Опитваме се да убедим отделни индивиди и обществото, че е глупаво да стоят с плацента по три часа на диванчето в хола. Да се стегнат и да преглътнат намусената санитарка.
Виж целия пост
# 299
Даже сама ще си дам уклончивия отговор: чайчето да е с листа от малина, нали така, Мег!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия