Раждане вкъщи 18

  • 37 202
  • 748
# 300
Посоченият линк дава ценна информация за начините за справяне с кръвоизливите в третия свят, където проблемът е наистина значим!
Вярно е, че няма как да се предвиди кой ще изкърви, затова има смисъл да се използват всичики възможни превантивни мерки.
Плацената обикновенно се отделя в рамките на 15-тина минути, но не винаги излиза от влагалището за същото време, просто е възможно да остане в горната част на влагалището, което по никакъв начин не пречи на матака да контрахира. Има значение кога се прави тракция на плацентата и как се прави за да е наистина начин за намаляване на риска от кръвоизлив.
Тонизирането на матката е нещо, което се случва естествено при здрави жени с добро хранене.
Виж целия пост
# 301
Какво е добро хранене за една жена? Според доста източници, ако е отказала месото и мазнините, значи не е съвсем добре.

Последното не е гарантирано, ама никак. Тялото затова е тяло, за да ни изненадва.

Виж целия пост
# 302
Love and Light  дава ценна и сериозна информация.
Докато голяма част от пишещите тук си лялат глупости.Хващат се за думата, вадят от контекста и изобщо не са подплатени с информация.
Не ми е ясно обаче кого и в какво се опитват да убедят?! Че техния избор е о.к.Ами да правят каквото искат.Всички имаме глави на раменете.Не е нужно да адвокатстват на въображаеми безакълни бременни.Да си гледат собствения живот.
Дайте да отворим една тема и да предупреждаваме всички да не раждат в болници, вижте какво става, а?
Съжалявам,че тази тема така се разви и загрози.
Полезното почти го няма.

напълно съгласна!

не може ли без толкова жлъч?!?!
жлъч тук, жлъч там, уморих се от егоцентрични мнения, които назидават, нарушават хармония и позитивен градеж.

Mamacita Bandida ,
яж каквото ти душа иска,  но  такива реплики  от типа "според доста източници" са несериозни.

къде да чета.....чудя се вече. Tired
Виж целия пост
# 303
тази тема така се разви и загрози.
Полезното почти го няма.


Като отвори човек всички мнения на даден потебител и ги прегледа набързо, може да си отговори дали изобщо си струва да се комуникира с него. Аз случайно попаднах на мнения на главната защитничка на болничните раждания тук, в други форуми и се хванах за главата. Очевидно особеностите на мисловния процес са генерализирани. Не може да се каже че само ние имаме щастието да четем мъдрите и мисли. Laughing та....с лекота може да се игнорират.
Виж целия пост
# 304
Не съм диетолог и за целите на форума няма да намеря най-добрите източници по въпроса. Все пак се знае доста за еволюцията на човека, за устройството му. Освен това трудно се намира веган-столетник, който да не мами с яйце от време на време.

Какъв е смисълът от хармонията, когато от нея умират хора? Какъв е смисълът да си мълчим и да се усмихваме, когато жените се съветват да не им пука за плацентата, те са здрави и добре хранени и нищо лошо няма да стане.

Това е безотговорно.

Колкото до веганизма, не съм виждала наистина здраво изглеждащ човек, който да е веган.

Перси, не започвай пак с нападки срещу стила и личността ми, а кажи защо греша и когато родиш у дома, колко часа ще си стоиш с плацентата?
Виж целия пост
# 305

Кое е безотговорно е индивидуална преценка. Например, вчера случайно попаднах на едно безумно изказване в клуба за самотни родители, в което се твърдеше, че хич не било проблем да се лиши малко момченце от това да вижда баща си, бащата не липсвал на децата и че то било имало над 7 милиарда души на планетата, половината от които били мъже и то все щяло, някак си да има мъжко присъствие в живота си. Какво да видя-то това било твое изказване. Не се учудих, просто си дадох сметка, че като един човек мисли патологично по един въпрос, то той има голям шанс да мисли патологично и по останалите въпроси. За мен е патологично и безотговорно да прехвърляш на сина си тежестта от личните си разочарования и да го лишиш от родител от същия пол, защото ти е скефнало. За теб пък било безотговорно да не трепериш от ужас от всички потенциално възможни усложнения при раждане...всеки с разбиранията си. Аз не ти давам акъл и мнения за това как да възпитаваш сина си, ти защо си представяш, че си в позиция да ми казваш как да раждам? А пардон, то според теб аз бях дърта да раждам. Laughing
Виж целия пост
# 306
Може ли да се въздържаш от коментар на лични теми и да се придържаш към темата? Не ходи като лешояд в клубовете, където не ти е работа, защото може да ми е патологично мисленето, но и любопитството ти не е много здравословно, нито горният разказ.

Аз бих казала, че е безотговорно да не се плаши човек от няколко често повтарящи се, лесно предотвратими в болница, но не и у дома усложнения.

Между другото, от различни теми си бях помислила, че си на около 50 и се занимаваш със сериозна научна дейност. Но явно просто си educated fool.
Виж целия пост
# 307

Кое е безотговорно е индивидуална преценка. Например, вчера случайно попаднах на едно безумно изказване в клуба за самотни родители, в което се твърдеше, че хич не било проблем да се лиши малко момченце от това да вижда баща си, бащата не липсвал на децата и че то било имало над 7 милиарда души на планетата, половината от които били мъже и то все щяло, някак си да има мъжко присъствие в живота си. Какво да видя-то това било твое изказване. Не се учудих, просто си дадох сметка, че като един човек мисли патологично по един въпрос, то той има голям шанс да мисли патологично и по останалите въпроси. За мен е патологично и безотговорно да прехвърляш на сина си тежестта от личните си разочарования и да го лишиш от родител от същия пол, защото ти е скефнало. За теб пък било безотговорно да не трепериш от ужас от всички потенциално възможни усложнения при раждане...всеки с разбиранията си. Аз не ти давам акъл и мнения за това как да възпитаваш сина си, ти защо си представяш, че си в позиция да ми казваш как да раждам? А пардон, то според теб аз бях дърта да раждам. Laughing

Защо вадиш нечии думи от контекста? Аргументите ли ти свършиха, че намесваш абсолютно несвързана тема, при това не на място? Става дума за това, че някои бащи не присъстват в живота на децата и как да им се обясни какво е това чудо "татко" и защо някои деца го имат, а други го нямат.

Виж целия пост
# 308
Разбирам, че за някои хора натискът да раждат в болница е все едно на мен да ми кажат да издържа в името на детето, за да има (какъвто и да е) баща, въпреки убежденията ми, че поведението на този човек няма да е от полза нито на мен, нито на детето.

Да, ама липсата на баща не е смъртоносен фактор. Не е безобидна, но да кажем, че сме си преценили рисковете.

Раждането е малко по-друга тема, тук ясно се вижда защо е смислено да изтърпим болницата и да се борим за добро болнично обслужване, а не за домашно раждане.

Всъщност беше въпрос на време Пърси да измъкне най-болезнената за мен тема в опит да се аргументира. Очаквах го, но пак стои доста грозно.
Виж целия пост
# 309
Със сигурност има хубави раждания в болници, чела съм такива. Но те са около един процент от случаите и обичайно са при няколко конкретни лекаря в София. Проблемът е останалите случаи.Дори едно лошо раждане да има това е недопустимо. А те са огромния брой раждания. Цитатите от "смешната" тема са доста красноречиви, тях какво-подминаваме ги, не ги коментираме и изравяме едно раждане от  някъде, че да "докажем" тезата си, че в болниците всичко е розово? Ми...кого точно очакваш да излъжеш?!
Аз също имам едно неасистирано прекрасно болнично раждане. Ако една жена знае как иска да роди тя ще намери начин да роди така. И аз определено не съм раждала в София. Laughing
Виж целия пост
# 310
Да де, ама какъв е критерият за "добро" раждане- дали мнението на родилката или някакъв външен критерий, според който моето аугментирано раждане е лошо заради системата и Кристелер за финал?

За мен би било "лошо раждане", ако ме оставят без следене и помощ. Това, че нещата са оставени да стават сами, не значи, че ще е по-безболезнено и приятно.
Виж целия пост
# 311
Аз бих казала, че е безотговорно да не се плаши човек от няколко често повтарящи се, лесно предотвратими в болница, но не и у дома усложнения.
Човек може цял живот да съжалява, и никога да не успее да си прости, за едно неразумно взето решение!
Виж целия пост
# 312
Проблемът е, че когато стане нещо предотвратимо при домашно раждане, има цяла общност, която да ти каже- ама то и в болницата нямаше да се справят.

Ами да, щяха.

Едно е да ти се случи нещастие в болница, друго е преднамерено да поемеш риск да родиш без слушане на тонове.

Баба ми е имала 150 безпроблемни раждания на година в затънтен селски родилен дом без техника. Но това не значи, че е добра опция да няма техника.
Виж целия пост
# 313
Раждането е малко по-друга тема, тук ясно се вижда защо е смислено да изтърпим болницата и да се борим за добро болнично обслужване, а не за домашно раждане.

Виж сега - ти може да търпиш каквото си искаш, да ядеш квото си искаш и да живееш както си искаш... А аз какво ще търпя си е моя работа... Не виждам двете с теб какво ще търпиМ и за какво ще се бориМ заедно...
Виж целия пост
# 314
Еми сори, аз пък съм малко загрижена за новородените, които "знаят как да се родят". Да напомня ли, че не е само въпрос на личен избор?

Трудно ли е да се разбере, че за непромитите ни мозъци е малко трудно да преглътнат "на някои бебета не им е писано да се родят"? Защото с избора си да раждате у дома аз без избор от време на време ще чета за задушени бебета. А това на никой не му харесва.

И не се извинявайте със случаите от болниците- не сме ги пренебрегнали. Просто както там е неприемливо, така домашното раждане е още по-неприемливо заради предотвратимите трагедии, които имат потенциала да се случат.

Виж Hurt by Homebirth. И в болницата умират бебета, но не по този начин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия