Раждане вкъщи 18

  • 37 198
  • 748
# 345
Mamacita Bandida, не те чух какво каза - кое в болниците е лоша практика срещу която трябва да се бориМ?
Виж целия пост
# 346
Бих казала- недостатъчното индивидуално внимание, което пък идва от недостиг на персонал. Битовата среда- това малко по малко се подобрява. Начинът на комуникация.

Но не смятам да се боря за дребни и неразумни искания, които противоречат на здравия разум. Болницата винаги ще е вид конвейер и един зрял човек ще го разбере. Болницата никога няма да приеме раждането за изначално безобидно събитие, защото просто са се нагледали какви изненади крие природата, дори за добре хранени, здрави жени с безпроблемна бременност.

В по-ранни теми имаше пример за раждане у дома с плацента превия и се описваше как жената изпитвала интуитивен подтик в точно определения момент да разкъса плацентата с пръсти и да роди детето.
Виж целия пост
# 347
Ясно - най-големият проблем в родилните отделения е недостигът (според теб) на персонал...
Виж целия пост
# 348
Виж сега, проблемите трябва да се преведат на разбираем за системата език. "Искам да ме третират като принцеса" няма да стане без наемането на повече акушерки за повече пари, за да не са уморени и изнервени. Така че да, персоналът е проблем, от който произтичат други проблеми.

На по-базово ниво проблемът е липса на пари. Може би има пари, но няма фантазия какво да се прави с парите.

За друг, разбира се, проблемът ще са ваксините, защото е чел много в интернет. За трети- аугментирането на раждането със система.

В края на краищата е вредно да искаме да сме клиенти, защото така ще получим обслужването, което искаме, но в края на краищата може да се загуби медицинското изкуство, което търси най-добър изход за най-много хора, а не доволството на всеки отделен пациент. Ако се държим като клиенти, след време лекарите ще станат търговци, а не лечители. Процесът е двустранен, комерсиализацията не идва само от лекаря.

Според теб, казано в прагматични измерения, какъв е най-големият проблем?
Виж целия пост
# 349
Общо взето от страната за домашно раждане има два основни аргумента:

1. Безопасно е колкото болничното!

Когато покажеш, че не е така, следва аргумент номер:

2. В края на краищата е въпрос не на наука, а на личен избор!
Виж целия пост
# 350
Имам идея. Искате ли да гласуваме и да провъзгласим М.Б. за най-умен, най-учил, най-начетен, най-... всичко на света в този форум? И разбира се тя след това да напише - защото дар слово има, това е ясно - един труд горе долу на тема "Аз знам всичко, а всички останали нямат здрав разум - само аз", в който да умува и да ни учи докато й душа иска (заради което тя изобщо вероятно е на тази земя), който да издаде и той да стане бестселър?
А ние, останалите невежи, ще сме й благодарни до края нa жалките ни животи, мноґо ясно...
И..... така може пък и да има някаква мъничка надеждица да се откаже да "оборва" всеки "вражески" пост в тая тема дума по дума, често позовавайки се на аргументи като "аз знам, че", "аз смятам" и "според МОЯТ здрав разум.."

Простете, не се сдържах... но в същност май тук мога да си го позволя, като се замисля... даже без да се извинявам. И без това е пълно с абсурди...
Виж целия пост
# 351
Крайно време е да почнат жените да раждат в къщи , да ползват алтернативни методи за лечение тук в този форум е пълно  Peace Никакви лекари , операции , ваксини  Grinning

Хомеопатия , медитиране , визуализация , ГМО , ТЕС , веганство , слънцеядство, Рейки , Сейким , мантри , Мудри  ...... ох много са  Grinning



Всичко е прекрасно  Hug

Любов и светлина  Peace
Виж целия пост
# 352
Моля модераторите да преименуват темата на "Смешната тема" - голям смях пада тук... Благодаря!
Виж целия пост
# 353

Чакай да ти разшифрирам какво е казала М.Б. малко по-нагоре...
Аз ще се боря за повече персонал в болниците, но няма да се боря да раждате като "принцеси"... А вие ако искате да раждате като "принцеси", то трябва да има повече персонал в болниците...  Laughing  Някой разбра ли за какво се бори и за какво няма да се бори М.Б.?  Tired
Виж целия пост
# 354
Боря се малко неуспешно хората да се замислят. Щото тук има толкова екстремни случаи, че ако ще болницата да е рай, пак ще предпочетат да родят у дома заради идейни причини.

Людмил е от тях, той смята, че дърветата около къщата помагат на раждането.
Виж целия пост
# 355
Боря се малко неуспешно хората да се замислят. Щото тук има толкова екстремни случаи, че ако ще болницата да е рай, пак ще предпочетат да родят у дома заради идейни причини.

Людмил е от тях, той смята, че дърветата около къщата помагат на раждането.

Бори се... Само че като се замисля над постовете ти, осъзнавам колко много противоречия съдържат... Друго на ръка подкрепата ти на незачитане правото на пациента, което право е заложено не само в българските закони, а и в Европейските такива...
Виж целия пост
# 356
Просто опитът ми показва, че самото състояние "пациент" изключва някои права. Другото е категория "клиент", която бавно и славно ще убие медицинското изкуство.

Имаме медицина именно защото част от хората са видели нуждата от лечение, други са били достатъчно дръзки да опитат лечение. Хората забравят колко неща сме постигнали в последните 200 години, именно защото медицината е постигнала този ефект. Вече приемаме доброто здраве за даденост.

Въпросът често именно се измества към "избор" и "права", като имплицитно се изисква с тях да има гаранция за добро протичане. Е как хем няма да те пипат, хем ще знаят докъде са стигнали нещата? Или я има онази митична акушерка, която определя само на око дали има проблем или не...

Виждаш противоречия, защото не си способна да мислиш гъвкаво. Един пример- достойнство на пациента. Трябва да го има, но къде са границите? Има принцеса и "принцеса"- едното е да направят минимално дискомфортни необходимите, доказали се процедури; друго е да се искат нереалистични неща и да се мрънка за едно обръснато храстче.
Виж целия пост
# 357
Просто опитът ми показва, че самото състояние "пациент" изключва някои права. Другото е категория "клиент", която бавно и славно ще убие медицинското изкуство.

Имаме медицина именно защото част от хората са видели нуждата от лечение, други са били достатъчно дръзки да опитат лечение. Хората забравят колко неща сме постигнали в последните 200 години, именно защото медицината е постигнала този ефект. Вече приемаме доброто здраве за даденост.

Въпросът често именно се измества към "избор" и "права", като имплицитно се изисква с тях да има гаранция за добро протичане. Е как хем няма да те пипат, хем ще знаят докъде са стигнали нещата? Или я има онази митична акушерка, която определя само на око дали има проблем или не...

Виждаш противоречия, защото не си способна да мислиш гъвкаво. Един пример- достойнство на пациента. Трябва да го има, но къде са границите? Има принцеса и "принцеса"- едното е да направят минимално дискомфортни необходимите, доказали се процедури; друго е да се искат нереалистични неща и да се мрънка за едно обръснато храстче.

В постовете ти (явно и в начина на мислене) изначално има нещо сбъркано... Мисля, че е това, което и Сова забеляза - ти винаги си права, дори и това да се отнася до други хора... Къде са границите на достойнството на пациента само конкретният пациент може да знае - не ти и не аз... Затова и тези граници ги няма разписани никъде... Иначе пациентът има право да откаже да му обръснат скъпоценното храстче и коя си ти, че да смяташ това за "мрънкане"!?
Виж целия пост
# 358
Готова съм да се обзаложа, че не само аз, а и доста жени с радост биха се разделили с храстчето си в името на безопасността на детето си. И не само храстчето, а дори и с дясната си ръка.

Така че това, което аз го мисля, всъщност се оказва в доста случаи приложимо за голяма част от разумните хора.

По всякакви критерии, не само мои, да протестираш за нещо толкова тривиално си е мрънкане.

А движението за натурално раждане всячески се опитва да убеди жените, че бръсненето е нарушаване на правата им, дори да не са мислели така до момента.

Все пак не е бразилска кола-маска, не е бог знае какво...но май е въпрос на идея пред здрав разум.
Виж целия пост
# 359
Готова съм да се обзаложа, че не само аз, а и доста жени с радост биха се разделили с храстчето си в името на безопасността на детето си. И не само храстчето, а дори и с дясната си ръка.

Така че това, което аз го мисля, всъщност се оказва в доста случаи приложимо за голяма част от разумните хора.

По всякакви критерии, не само мои, да протестираш за нещо толкова тривиално си е мрънкане.

А движението за натурално раждане всячески се опитва да убеди жените, че бръсненето е нарушаване на правата им, дори да не са мислели така до момента.

Все пак не е бразилска кола-маска, не е бог знае какво...но май е въпрос на идея пред здрав разум.

Ще се съглася, след като ми покажеш къде да чета за починали новородени, заради необръснато храстче...

За протокола - не ми се е налагало да ме бръснат, тази работа си я бях свършила сама... Отново подкрепяш неспазването на пациентски права - и това за протокола...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия