Раждане вкъщи 18

  • 37 198
  • 748
# 375

Относно упойката, учените са категорични и единодушни по този въпрос, че тя, като вещество, не вреди на бебето по никакъв начин, не си го изсмуквай от пръстите.

Това е абсолютно невярно. Тъкмо обратното е вярно-установено е, че упойката прониква в бебето и му влияе зле. Отново-запознай се сериозно с научните факти, преди да твърдиш неща и да си съставяш мнение.
Виж целия пост
# 376
Коланите не принуждават да се лежи по гръб.

Това с ръждивия и нестерилен бръснач е само по разкази на шашнати родилки- видели, недовидели. А и доста болници позволяват да си носиш собствен. Аз явно съм мината, че не получих тъп бръснач и намусена дърта лелка, а остър  и сръчна млада акушерчица на име Лили.

Клизмата със студена вода е ужас и вреда, докато някоя нюейдж акушерка не я препоръча като естествен начин да се започне раждането, тогава ще се надпреварват кой да си прави повече клизми. После сигурно и по един сеанс колон хидротерапия за тонус и детоксикация...

Окситоцинът- ами то е като оная змия, увита около чаша. Може да е отрова, може и да е лекарство. Не е само химия, трябва и акъл, по възможност от квалифициран лекар. На бебето не му пука дали ще се снабдява с кислород в болницата или ще умира от хипоксия, докато духовете на боровете-пазители бдят над него. Е, може и да му пука, не знам. Във всеки случай работата беше или окситоцин, или много часове чакане.

Смешно е да пишеш родилен план, преди да си родила поне един път. И аз съм имала идеи какво бих искала, но се оказа, че имало и по-добри варианти от това, което аз искам. Като например- да се свърши работата за 6, вместо за 12 часа или повече.

Освен това спокойствието е вътрешна величина и който има акъл, може и в болницата да е спокоен, стига да не се е сугестирал месеци и години наред, че болница=стрес.

Иначе, ако е изкуство и е акушерско- значи е добро. Ако е медицинско изкуство, значи говоря глупости. Изкуството може да включва елементи от науката, но Пърси, моли се медицината да не влезе в крайния наукизъм, защото тогава ще стане по-страшно.
Виж целия пост
# 377
Запис!След два броя секцио някой могат да ме обявят за луда относно плановете ми недалеч в бъдещето за трето раждане-нормално, домашно!
Поела съм по правилния път и знам, че нищо не ми пречи да успея!Всичко зависи от мен самата.
Виж целия пост
# 378
Ето накратко основната заблуда: като правя правилните неща, ще има и правилен изход и всичко зависи само от мен.

За съжаление и в раждането, и в живота, невинаги е така.

Захвани се с плетене или подхвани инструмент- само там успехът ти ще зависи от теб самата. За всичко останало има Мастъркард.

Интересно ми е- в БГ е трудно трето дете: заради детето ли го правите, или за да преживеете вагинално раждане? Не е бог знае какво, ще ви кажа...скочете с парашут или бънджи за тръпка.
Виж целия пост
# 379
Mamacita Bandida , очаквах такъв коментар , не мисля да отговарям на въпроси защо го правя, как ще го направя и с кого ще го направя!
е бог знае какво, ще ви кажа...скочете с парашут или бънджи за тръпка.
Не съм фен на тръпки от този род, не обичам да рискувам непремерено. Wink
И да...такава ми е дзен философията, че всичко зависи изцяло от мен, ако се разболея от Рак например, ще търся причината в себе си и аз самата ще допринеса за обратимия процес!
Айде сега ме обяви за сектантка  понеже искам три ...защо не и четери деца, искам да родя децата си в една спокойна домашна обстановка, не ваксинирам и кърмя над година!
Виж целия пост
# 380
Ако те блъсне кола или те нападнат футболни фенове, пак ли ще търсиш причината в себе си? Ако някой се държи зле с теб, пак ли ти ще си виновна? Е, добре е да има такива хора, които не търсят вината в другите, но къде е границата на личната отговорност? Дори и в ученията за кармата няма толкова екстремното виждане, че "сама си си виновна. "

Не е работата дали ще се масажирате с черешови костилки- но недейте да твърдите, че ние без костилките сме изнасилени, заблудени или сме абдикирали от отговорност, защото сме оставили лекарите да решават.

Рискът при бънджи и скок с парашут е по-малък, отколкото при домашно раждане или дори от болнично раждане.

Аз пък искам да родя в безопасна обстановка, ваксинирам и също кърмя кърмех над годинка. Ако има следващо, пак ще е така. Последното вече даже не е нестандартно. Кажи, ако кърмиш над 4 годинки.

Спокойствието е в главата, не в обстановката.
Виж целия пост
# 381
Mamacita Bandida , очаквах такъв коментар , не мисля да отговарям на въпроси защо го правя, как ще го направя и с кого ще го направя!
е бог знае какво, ще ви кажа...скочете с парашут или бънджи за тръпка.
Не съм фен на тръпки от този род, не обичам да рискувам непремерено. Wink
И да...такава ми е дзен философията, че всичко зависи изцяло от мен, ако се разболея от Рак например, ще търся причината в себе си и аз самата ще допринеса за обратимия процес!
Айде сега ме обяви за сектантка  понеже искам три ...защо не и четери деца, искам да родя децата си в една спокойна домашна обстановка, не ваксинирам и кърмя над година!

О тя всичко ще ти обясни много добре Laughing. Включително това как няма риск от секциото, и как децата нямат нужда от баща си. Ако я слушаш може от сега да се застреляш. Хубавото е, че изглежда нямаш намерение да я слушаш. Simple Smile
Виж целия пост
# 382
Спокойствието е в главата, не в обстановката.
Peace
благодарение на темата за домашно раждане успях да се настроя така за своето раждане, че лекарите не бяха сигурни как успявам да достигна 5 см с усмивка на устата (не че не си болеше на моменти). И все пак, не мисля, че някоя жена е толкова луда, че абсолютно неподготвена реши само на базата на темата реши - ей така,  да си ражда в къщи, така че вашите 6-7 месечни лекции са абсолютно без адресат.

Не е работата дали ще се масажирате с черешови костилки- но недейте да твърдите, че ние без костилките сме изнасилени, заблудени или сме абдикирали от отговорност, защото сме оставили лекарите да решават.
Ами добре - това си е вашият избор, но вие не убеждавайте другите, че изнасилват децата си, когато решат да раждат в домашни условия!
Рискът при бънджи и скок с парашут е по-малък, отколкото при домашно раждане или дори от болнично раждане.
А нАучни доказателства?

Мили дами, ами вие сега ще кажете, че и жените, които не са избрали екип и не са си платили една дебела пачка са постъпили егоистично и безотговорно към децата си - надявам се да осмислите малко повече въпроса: има ли право майката да иска най-доброто за себе си и за бъдещото си дете на базата на своите собствени усещания и възгледи.

Виж целия пост
# 383
И без темата за домашното раждане болка не изпитах и персоналът стоеше и се чудеше дали е възможно. Е, имаше болка, но чак пък непоносимо, че ужасно, че нетърпимо.....ми и аз си родих усмихната, дори можех веднага да родя още едно бебе. Представям си ако бях чела темата......  Flutter

Питай наскоро родилата майка на 6 деца. Тя каза, че се е подготвила за раждането в къщи от разказчета по форумите.  #Crazy  Или нещо ни лъже  Thinking
Виж целия пост
# 384

Питай наскоро родилата майка на 6 деца. Тя каза, че се е подготвила за раждането в къщи от разказчета по форумите.  #Crazy  Или нещо ни лъже  Thinking

Подготвила се е от предишните си 5 раждания, част от които също са се провели в домашни условия.
Виж целия пост
# 385

Питай наскоро родилата майка на 6 деца. Тя каза, че се е подготвила за раждането в къщи от разказчета по форумите.  #Crazy  Или нещо ни лъже  Thinking

Подготвила се е от предишните си 5 раждания, част от които също са се провели в домашни условия.

Аз такова нещо в репортажа не чух. Жената съвсем ясно отговори, като я питаха как се е подготвила: чела е разказчета по форумите......е, не уточни за кое от всичките си раждания е чела разказчетата.
Виж целия пост
# 386
Разбира се, че всичко е до вътрешна настройка, а не до обстановка... Ако всички родилки, тръгвайки към болницата са се настроили, че няма да се върнат живи от там, то поне 99.99% от родилките ще са напълно доволни от раждането си...

Аз такова нещо в репортажа не чух.

То щото в репортажите се казва само истината и цялата истина...  Laughing 

Жената може много неща да е казала, но са поизрязали от тук от там и ето - не сме чули от репортажа, значи се е подготвила от разказчета...
Виж целия пост
# 387
Аз казах как реално се е подготвила, а не какво е отговорила на журналистическия въпрос.
Виж целия пост
# 388
Абе домашното раждане не е точно изнасилване, ама знам за едно бебе поне, което по-добре да се беше родило в болница.

Аз пък и на осем сантиметра се хилех и не издадох нито един нечленоразделен звук. Щото съм суперспартанец, който яде болка за закуска.
Виж целия пост
# 389
А по форумите, там цялата истина ли се казва.....Или всеки преценя какво да каже, какво да спести, какво да украси, друго да преувеличи......То не било компютри, а компоти и не сме ги изнасяли за Япония, а сме ги изяли....... Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия