Здравословно хранене за децата - 6

  • 47 733
  • 735
# 345
Мерси Вери за пояснението.Плодове да се хапват няма проблем нали...не че пак ги дъвчи детето де ooooh!Старая се да ги давам ако не успея между храненията поне преди ядене а не след..т.е да дойдат най отгоре на храната hahahaама го обясних ooooh!
За количеството захар разбирам..ама на сока какво има да се дъвчи..стана ми интересно newsm78
Виж целия пост
# 346
Ами дъвче се. Simple Smile Храносмилането почва още в устната кухина. Иначе затрудняваме стомаха.  Simple Smile

Да, за плодовете и дъвкането от малко дете изобщо не говоря.
Естествено, че минава време, докато се научат за дъвчат. Това мен никога не ме е притеснявало с второто ми дете, обаче. Wink
А плодове ядат в промишлени количества. Само не ми се иска да ядат всеки ден банани, а и те се съобразяват.
Виж целия пост
# 347
Аз сокове правя само за най-голямото ми дете, т.е. за мъжа ми Laughing, слагам банан за по-голямо количество и вместо подсладител. За щерката и аз държа да яде плодовете в натурален вид. Напоследък е луда по кивитата, преди бяха бананите. Аз я оставям да яде, каквото й е харесало и колкото си иска, защото според мен й се дояжда това, от което организмът й има нужда в момента Peace
Виж целия пост
# 348
А смутитата какво са? От тях може ли?
Виж целия пост
# 349
Смути е пасирани плодове с вода; пасирани плодове със зеленолистни и вода; пасирани плодове със семена или ядки и вода.

По-добре е заради фибрите.

Чисто плодово смути много рядко правим и консумираме.
От другите два вида по-често.
Но децата не са фенове на тези напитки.
Виж целия пост
# 350
 И на мен ми стана интересно за соковете Thinking Аз давам портокалов, малкия много обича и портокала го обича, но не го яде, а смуче, ако трябва да съм точна Laughing
    Исках да попитам за това
Цитат
пасирани плодове със зеленолистни и вода
още като гледах линка на Флабъл. Подходящо ли е това смесване на зеленчуци и плодове ?newsm78
Виж целия пост
# 351
На английски има много информация за зеленолистните, зелените смутита, зелените сокове и плодовите такива.

Примерно това:

'The green leafy vegetables combine very well with most other foods"

http://www.rawfoodexplained.com/digestive-physiology-and-food-co … bining-rules.html

Leaf vegetables, also called potherbs, green vegetables, greens, leafy greens or salad greens, are plant leaves eaten as a vegetable

http://en.wikipedia.org/wiki/Leaf_vegetable

Това го бях чела тук преди много време:

"В свежия плод захарите и витамините са разделени от мембрани от собствените му ензими, а когато се смачкат клетките, цялото това съдържание се смесва и ензимите предизвикват саморазграждане (автолиза). Така че полезното в плода се разрушава много бързо, а освен това вит. С се окислява за минути на въздуха. Ако ядем плод, съдържанието се смесва веднага с нашата слюнка и в последствие със стомашните ензими и така усвояването е почти без загуба. Освен това организмът ни приема по-лесно витамините, както са в комплекс от биомолекули, отколкото химически синтезираните витамини от аптеката. Макар че съставът е един и същ, химически синтезираните витамини се усвояват в много по-малка степен."
Виж целия пост
# 352
Аз я оставям да яде, каквото й е харесало и колкото си иска, защото според мен й се дояжда това, от което организмът й има нужда в момента Peace

Бананите са слузообразуваща храна, не знам дали е коментирано тук.

Аз мисля, че на децата трябва да се предлага сезонното  разнообразие.

Наблягам и на отхапването, а не рязането на плода. Но за малките деца това не стои.  Simple Smile

Виж целия пост
# 353
Аз плодове не режа Peace Иначе рискувам да си останат нарязани и неизядени на масата Crazy

А бананите според вас колко често и по колко могат да се ядат?
Виж целия пост
# 354
ох, не знаех, че и бананите са вредни  Whistling Аз почти всеки ден давам на малчо. Слагам му в закуската, за да я подсладя. Примерно овесени ядки с круша и малко банан. С какво друго мога да подсладя в такъв случай?  newsm78
И друго да питам, фурмите трябва ли да се накисват във вода ?  newsm78
Виж целия пост
# 355
ох, не знаех, че и бананите са вредни
Не знам за вредни ..ама съдържат хистамин и затова ги избягвам аз..не ми се получава де..малчо много обича да си гризка бананче.Поне гледам да не е всеки ден.През ден май успявам.
За послаждане стъргана ябълка, круша....то сега такъв сезон Rolling Eyesмалко ограничено.
Виж целия пост
# 356
И аз мисля, че не трябва да се прекалява, заради хистамина, но за пръв път чувам, че е и слузообразуващ Rolling Eyes. Аз давам, когато щерката ми поиска. Струва ми се, че ще я объркам, ако й откажа плод Rolling Eyes Пък и има доста народи, където бананът е основна храна Thinking Ще се радвам, ако някой сподели нещо повече по въпроса Hug
Виж целия пост
# 357
И аз мисля, че не трябва да се прекалява, заради хистамина, но за пръв път чувам, че е и слузообразуващ Rolling Eyes. Аз давам, когато щерката ми поиска. Струва ми се, че ще я объркам, ако й откажа плод Rolling Eyes Пък и има доста народи, където бананът е основна храна Thinking Ще се радвам, ако някой сподели нещо повече по въпроса Hug

Да, и на мен ще ми е интересно, то вече да не знае човек какво да яде  newsm78
Виж целия пост
# 358
Чак вреден не бих го нарекла...
Но и аз не давам често. Също знам, че е слузообразуващ.
Има други плодове: ябълки, круши, мандарини, киви, портокали, манго, папая, нар, райска ябълка, дюли ( на крем стават уникални; слагам и семките дори). Ядат също така боровинки, малини, къпини, личи, драконов плод, грозде.

Ивка, мисля си, че крушата за подслаждане е достатъчна.

Фурмите ако са меки, не ги накисвам.

За подслаждане: стафиди, сушени сливи, ябълки, смокини; също имам сушени боровинки, ягоди...
Виж целия пост
# 359

Много искам да го опитам този плод , ама ...... Laughing
Иначе изглежда много красив - ето го

Личи на компот купувам от Кауфланд, понякога.
И пресен сме взимали , ама не знам кога точно му е сезона.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия