Йоркширски териер 2

  • 123 634
  • 753
# 645
Не вижте доверявам се на 100% на Вас .... Като гледам всички сте жени Simple Smile
аз съм момче с малко бебенце.... в даден момент ще запозная моя звяр с батко от вашите Simple Smile
Каквото кажете това правя, за това моля не ме подвеждай те и по-скоро кученцето Simple Smile

Моля за съвети само на 100% безвредни за златото ми Simple Smile
Виж целия пост
# 646
plqsmlqs, не, не как от готовите?  Grinning Мисля, че Angel's Demon  има предвид от сварено месо или кокали, без сол без подправки. Поне аз така правех на Алфи в началото.

zlatarov, остави му храна в купичката да има постоянно. Куче да умре от глад при налична храна - няма!  Wink Ще се мръщи два - три дена, накрая ще прояде. Действа и при деца, и при животни.  Whistling

Алфи винаги  има храна в купичката, въпреки че знам, че не е препоръчително, но не съм забелязала от лакомия да изяжда всичко. Ходи през час - два, лапва по десетина гранули и явно му е достатъчно.
Виж целия пост
# 647
plqsmlqs, не, не как от готовите?  Grinning Мисля, че Angel's Demon  има предвид от сварено месо или кокали, без сол без подправки. Поне аз така правех на Алфи в началото.

zlatarov, остави му храна в купичката да има постоянно. Куче да умре от глад при налична храна - няма!  Wink Ще се мръщи два - три дена, накрая ще прояде. Действа и при деца, и при животни.  Whistling

Алфи винаги  има храна в купичката, въпреки че знам, че не е препоръчително, но не съм забелязала от лакомия да изяжда всичко. Ходи през час - два, лапва по десетина гранули и явно му е достатъчно.
За бульона сте прави.
За това да има винаги храна в купичката съм против. Така не се създават навици.
Липсата на апетит при малко кученце може да има много причини и някои са доста неприятни.
Аз не се наемам да изказвам предположения за кученце, чиито родители не познавам и не знам как са гледани родителите и как е подходено за да бъде отбито кученцето и да бъде захранено.
Много хора си мислят, че е лесна работа да се множат кученца, но после се редят проблем лед проблем
Показателното за едно здраво кученце е добрия апетит и изпражнения с определена консистенция и цвят.
Виж целия пост
# 648
Не вижте доверявам се на 100% на Вас .... Като гледам всички сте жени Simple Smile
аз съм момче с малко бебенце.... в даден момент ще запозная моя звяр с батко от вашите Simple Smile
Каквото кажете това правя, за това моля не ме подвеждай те и по-скоро кученцето Simple Smile

Моля за съвети само на 100% безвредни за златото ми Simple Smile
Това със 100% доверие не е точно така. Все пак тук пишат повечето любители на породата и изхождат само от това което на тях им се е случило. Полезното за едно кученце не значи, че е правило.
Аз мога да споделя предположение и опит, но не и съвет да дам. Най-правилния съвет могат да Ви дадат хората от които сте взели кученцето. Ако сте го взели, обаче от зоомагазин или зооборса няма как да разчитате на адекватно отношение. Ако сте го взели от хора, които са си заплодили кученцето ей така да изкарат някои лев или "защото така женската им щяла да живее по-дълго"  ooooh! просто няма как да разчитате на 100% верни неща.
Ще подсказваме до колкото можем, но .......трудната част ще си е Ваша.
Виж целия пост
# 649
Имам йорки на 2 месеца и половина, вече три пъти е обезпаразитявано вътрешно с паста и вчера пак изхвърляше глисти, край нямат. Това нормално ли е? Ветеринаря ни направи схема почти всяка седмица да ходим за да се изчисти докрай. Скоро трябва да слагаме 3та ваксина а той не е изчистен. Взе да не му се яде, дреме един такъв... Направо в чудо се виждам.
Виж целия пост
# 650
Чета темата и видях доста стряскащи неща Simple Smile
лоши заболявания, направи ми впечатление едно изказване "може след 1-вата седмица да умре"
като го видях това ......
Кари става на 1-седмица с мен Simple Smile
1-вата ваксина е бита на 17.04 сега 2-ра на 8-ми .05 ли да я направя ?
Кучето няма родословие и вс там карти .... не съм си и играл да му правя на принтера  #Crazy
Аз така си я обичам и ме прави щастлив Simple Smile
и няма само дами в темата  Wink

Виж целия пост
# 651
Чета темата и видях доста стряскащи неща Simple Smile
лоши заболявания, направи ми впечатление едно изказване "може след 1-вата седмица да умре"
като го видях това ......
Кари става на 1-седмица с мен Simple Smile
1-вата ваксина е бита на 17.04 сега 2-ра на 8-ми .05 ли да я направя ?
Кучето няма родословие и вс там карти .... не съм си и играл да му правя на принтера  #Crazy
Аз така си я обичам и ме прави щастлив Simple Smile
и няма само дами в темата  Wink


Да, на 08.05, като седем дни преди това правите вътрешно обезпаразитяване и ако не изкара паразити тогава се поставя ваксината.
Всички кучета имат нужда от стопани, които да ги обичат и да се грижат за тях и тези с документи за принадлежност и произход и тези без такива.
Просто не е разумно да се размножават екземпляри, които имат някаква наследствена обремененност и това да се прави от хора, които не са наясно и го правят само  и единственно от печелбарска гледна точка, а не за съхраняване на положителни родови белези и тяхното подобряване.
Виж целия пост
# 652
zlatarov  от кой град си ?
http://zoomagazin.eu/categories/vsitshko-za-kutsheto-167/konserv … ti-pautshove-170/ за този пастет говорих , ако не трябва да гледаш да е за малки кученца,а не за пораснали.
desi26i добре дошла при нас.Моя съвет е - смени вета,Лифи като е взех отидох при първия вет,защото имаше бълхи - той е обезпаразити вътрешно и външно ,а после се оказа че препарата който ни е дал не е подходящ и пак се наложи да е обезпаратизавяме.
На мен не ми се е случвало такова нещо/упорити глисти/,но имах една позната с котенце която си смени вета по същата причина- едни глисти не успя да излекува ooooh!
Виж целия пост
# 653
Момичета, включвам се с молба за съвет и насоки...По какви схеми и с какво обезпаразитявате вътрешно и външно?
На фона на доброто/според мен и ветеринаря/ обезпаразитяване Джорджо е със съмнения за ерлихиоза и ще пие 20 дена доксициклин. Причинява се от заразен кърлеж, а такъв не сме намирали. Възможно е да се е впил и след както си е пуснал заразата да си е заминал...Тъй каза докторът. И сега ще пръскам с препарат и апартамента, че мисълта че из къщи може да има заразена твар ме ужасява.
Иначе на 25 дена го пръскам обилно с Фронтлайн, през месец и половина редуваме Адвокейт и прахче за вътрешни паразити. Сега ще сложа и противопаразитен нашийник/ама трябва първо да го подстрижат/, док препоръчва Адвантикс...
Рет,стискам палци да се оправите бързо.И аз ползвам Адвантикс,тази година много кърлежи.много нещо и децата и кучетата около нас си имаха проблеми .Какво се бавят от общината с това пръскане  Thinking
Виж целия пост
# 654
Чета темата и видях доста стряскащи неща Simple Smile
лоши заболявания, направи ми впечатление едно изказване "може след 1-вата седмица да умре"
като го видях това ......
Кари става на 1-седмица с мен Simple Smile
1-вата ваксина е бита на 17.04 сега 2-ра на 8-ми .05 ли да я направя ?
Кучето няма родословие и вс там карти .... не съм си и играл да му правя на принтера  #Crazy
Аз така си я обичам и ме прави щастлив Simple Smile
и няма само дами в темата  Wink

Моля, за съвет за вет. лекар
1 - Ветмедикус - мнения ?
2 - "Аксис медикус"-жк.Изток,ул. "Чарлз Дарвин "14 на ъгъла с ул. "Атанас Далчев" ,на гърба на Японското посолство.
3 - Денонощна ветеринарна помощ „Доверие” , ул. „Любен Каравелов” №10,
Да, на 08.05, като седем дни преди това правите вътрешно обезпаразитяване и ако не изкара паразити тогава се поставя ваксината.
Всички кучета имат нужда от стопани, които да ги обичат и да се грижат за тях и тези с документи за принадлежност и произход и тези без такива.
Просто не е разумно да се размножават екземпляри, които имат някаква наследствена обремененност и това да се прави от хора, които не са наясно и го правят само  и единственно от печелбарска гледна точка, а не за съхраняване на положителни родови белези и тяхното подобряване.


Добре ясно, но въпроса ми е ....
Човека от който взех кучето ми каза че го е обезпаразитил два пъти. Дали е така ? Не знам .. как да разбера?
Това означава, че днес трябва да го карам на обезпаразитяване дори е трябвало на 1-ви ? ? ?
И да за много неща съм съгласен с Вас !

zlatarov  от кой град си ?

София Wink

Моля, за съвет за вет. лекар
1 - Ветмедикус - мнения ?
2 - "Аксис медикус"-жк.Изток,ул. "Чарлз Дарвин "14 на ъгъла с ул. "Атанас Далчев" ,на гърба на Японското посолство.  мнения ?
3 - Денонощна ветеринарна помощ „Доверие” , ул. „Любен Каравелов” №10,  мнения ? - тук ми казаха днес да си закарам кучето на ваксина (2-рата)  това се разминава с мнението на  Angel's Demon
а първата е на 17.04
обезпаразитено е 10.04.2012 и на 23.04.2012
 
[/quote]
Виж целия пост
# 655
Чета темата и видях доста стряскащи неща Simple Smile
лоши заболявания, направи ми впечатление едно изказване "може след 1-вата седмица да умре"
като го видях това ......
Кари става на 1-седмица с мен Simple Smile
1-вата ваксина е бита на 17.04 сега 2-ра на 8-ми .05 ли да я направя ?
Кучето няма родословие и вс там карти .... не съм си и играл да му правя на принтера  #Crazy
Аз така си я обичам и ме прави щастлив Simple Smile
и няма само дами в темата  Wink

Моля, за съвет за вет. лекар
1 - Ветмедикус - мнения ?
2 - "Аксис медикус"-жк.Изток,ул. "Чарлз Дарвин "14 на ъгъла с ул. "Атанас Далчев" ,на гърба на Японското посолство.
3 - Денонощна ветеринарна помощ „Доверие” , ул. „Любен Каравелов” №10,
Да, на 08.05, като седем дни преди това правите вътрешно обезпаразитяване и ако не изкара паразити тогава се поставя ваксината.
Всички кучета имат нужда от стопани, които да ги обичат и да се грижат за тях и тези с документи за принадлежност и произход и тези без такива.
Просто не е разумно да се размножават екземпляри, които имат някаква наследствена обремененност и това да се прави от хора, които не са наясно и го правят само  и единственно от печелбарска гледна точка, а не за съхраняване на положителни родови белези и тяхното подобряване.


Добре ясно, но въпроса ми е ....
Човека от който взех кучето ми каза че го е обезпаразитил два пъти. Дали е така ? Не знам .. как да разбера?
Това означава, че днес трябва да го карам на обезпаразитяване дори е трябвало на 1-ви ? ? ?
И да за много неща съм съгласен с Вас !

zlatarov  от кой град си ?

София Wink

Моля, за съвет за вет. лекар
1 - Ветмедикус - мнения ?
2 - "Аксис медикус"-жк.Изток,ул. "Чарлз Дарвин "14 на ъгъла с ул. "Атанас Далчев" ,на гърба на Японското посолство.  мнения ?
3 - Денонощна ветеринарна помощ „Доверие” , ул. „Любен Каравелов” №10,  мнения ? - тук ми казаха днес да си закарам кучето на ваксина (2-рата)  това се разминава с мнението на  Angel's Demon
а първата е на 17.04
обезпаразитено е 10.04.2012 и на 23.04.2012
 

[/quote]
Е това дали Ви е излъгал за обезпаразитяванията и за първата ваксина дали реално е сложена няма как да се разбере.
А Вие нали знаете, че във ветеринарните факултети е имало и отличници и двойкаджии? Те някои "толкова усилие са положили" по време на ученето та едновременно дават обезпаразитяващото и слагат ваксината.
За да изгради кучето имунитет след поставяне на ваксината трябва да е напълно здраво, в противен случай все едно не му е слагана. Сега на кученцето Ви трябва да бъде сложена DHPPI-L - против паровироза, гана, хепатит, параинфлуенца и лептоспироза.
Аз мога да гарантирам само за ветеринарите от Вет Медикъл Асистънс, кв Иван Вазов, ул Ярослав Вешин бл 16. За 12 години са ми доказали, че не само са били добри студенти, но обичат кучетата, разбират от различни породи и въобще от всякакви животинки и непрекъснато ходят на специализации. Все пак Вие си решавате, кученцето е Ваше и отговорността за него също се пада на Вас.
Виж целия пост
# 656
Аз ходя в Добро хрумване,защото ми ги препоръчаха ,а и веднага ме спечелиха.Преди да отида за първи път им се обадих по телефона и ми отделиха 20 мин. в които ми обясниха всичко- какво е разстоянието между двете ваксини/мин.20 дена/,колко дена преди това трябва да е обезпаразитено кучето/3 дена май беше/ и с какво и как храня и т.н.Другото с кеото ме спечелиха,че дори стопанина да настоява те не правят нищо което да застрашава здравето на кучето.
За други клиники от приятели с кучета съм чувала добри отзиви за Син Кръст и Вет Медикус Асистант / тази която е препоръчана и от Angel's Demon /.
За тези които си питал дано другите се включат ама май само няколко сме от София и няма да е голяма информацията.
Питай в Любители на кучета http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=650366.0;topicseen
Виж целия пост
# 657
Pet какво става с вас?Чакаме новини и ви пожелаваме скорошно оздравяване  Hug
Виж целия пост
# 658
Pet какво става с вас?Чакаме новини и ви пожелаваме скорошно оздравяване  Hug

Всичко е наред. Жората/партизанското име на Джоржо/ е добре, дивее, пие си АБ, яде като за световно...
Благодаря за пожеланията  bouquet
Виж целия пост
# 659
Здравейте,

Бяхме на лекар с малката сложихме и 2-рата ваксина, но намерихме проблем с ушите дано да не е сериозен. Направиха почистване и сега слагаме капки по 2-ти на ден(сутрин и вечер)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия