Ослушва се априлският татко, дали му рита бебето сладко

  • 31 522
  • 731
# 225
*dreamer* радвам се,че си пристигнала и пътуването е било ок!!!Приятни разходки,пази се!Прегръдки!
Аз тъкмо се оправям да ходя на стаж,ама колата ми е развалена и в тоя студ...май такси ще хващам.Така ми се спиии,никъде не ми се ходи ама...свърши ми болничния   Confused Лек и топъл ден  Hug
Виж целия пост
# 226
*dreamer* много се радвам, че пътуването е минало леко Hug
  bouquet s.kov Благодаря ти за информацията за стволовите клетки! В моето семейство и майка ми и баща ми са с ракови заболявания, но някак ми е трудно да се пречупя и да помисля, че може да се случи и на децата ми. Ще го обмислим с мъжът ми...
Желая на всички спорен и позитивен ден!  preggo 1swing
Виж целия пост
# 227
Здравейте, мамчета!
Отдавна не съм писала, но доста боледувах  Sad
Първо с бъбреците я закъсах - някаква инфекция, наложи се да ме лекуват с антибиотик - Аугментин. Надявам се да няма странични ефекти за бебчо  Praynig Не ме размина и вирусът, добре че не се наложи да пия лекарства.
Иначе ви чета редовно, темичките стават от хубава по-хубава! Благодарности на момичетата, които се стараят толкова   bouquet
А и да си поръчам розови прашки  stork-girl Преди няколко дни нашето "бебче-срамежливче" се показа, доктора каза 99 % мома ще е. Таткото беше сигурен, че е направил момче  Joy, ама моето шесто чувство се оказа вярно  Wink Вашите мъже как са настроени за дъщери? Стори ми се, че мъжа ми реагира малко странно и все още се надява, че ще излезе момче  newsm78

Лек ден на всички и да се пазите - стойте на топло и избягвайте контакти с бацили, че да на ви пипне вирусът!
 Hug
Виж целия пост
# 228
Здравейте момичета, времето започна да се разваля и да напомня за предстоящите празници... В тази връзка искам да споделя нещо с вас. Може би знаете, че утре започва Коледния пост... Ние с мъжа ми от четири години редовно се черкуваме и спазваме и четирите поста през годината. Това лято обаче работех всеки ден и нямах възможност да ходя всяка неделя на църква, а и сега като не се чувствам добре и не мога да стоя права 3-4 часа (заради контракциите) ходим само към края, за да си запалим свещички... Затова много ми се иска да спазя и тази година поста - или поне да го започна, и после преди Коледа пак поне 10-ина дни. За съжаление не можах да говоря тази седмица със свещеника и да поискам благословия. Не ме притеснява въздържанието от месо, а повече си мисля дали няма са ми се прияде нещо непозволено. Четох различни статии и коментари на бременни жени, които са спазвали постите... Мисля, че ако хапвам повече плодове всичко ще е наред. Пък и все пак Коледния пост не е толкова строг колкото Великия. Сега се позволява и риба в неделя, та затова мисля да започна... Какво мислите вие по този въпрос? Може би много от вас ще ме упрекнат, но чувствам, че имам нужда да го направя!
Желая на всички ви хубава седмица! Да са ни живи и здрави бебенцата!

P.S. Elllka май всички татковци казват, че искат момчета, но с дъщерите си изграждат наистина силна връзка. Моя мъж не е имал претенции за пола. Когато се роди дъщеря ни той много ми помагаше - къпеше я от първия ден, режеше и нокътчетата - никакви притеснения относно това, че е момиченце. Сега като го питам какво иска да е второто бебе той ми казва: "искам пак момиченце, така съм свикнал". А аз като си говоря на "коремчето" в мъжки род ме гледа лошо.
Виж целия пост
# 229
Мама Васи, мисля че църквата се отнася по либерално към бременните и спрямо постите, наистина можеш да говориш със свещеника. Постенето е вътрешна необходимост, така че няма кой да те упрекне, много бременни жени са и вегетарианци, така че не е нещо толкоз рядко срещано. Hug
Elllka честити розови прашки! Hug Не се връзвай на мъжът ти, надявал се е на момче, но винаги момичетата са слабост на татковците. Аз също още не мога да свикна че и второто детенце ще е момченце, толкова много копнеех за женска компания(мъжът ми и детето ми се занимават с много мъжки занимания и ми се искаше дружка и за мен Laughing  нито ми се правят скочета с колело из парковете, нито пък ми се играе с бензинови коли и АТВта, за мачлета да не говорим Laughing
Виж целия пост
# 230
Здравейте Simple Smile!
Честито на виделите цвета на гащите Simple Smile
*dreamer* приятно изкарване из Франция  Hug
Mia66 и на мен ми изписа Биозин за имунитета, но не се отървах и от Магнерот  Rolling Eyes
samm мисля, няма да мога да идвам на йогата, заради контрахираната матка... иначе едно кафе може да направим... ти къде си в Бъкстон?
Andromeda_84 другата седмица може да се засечем Wink
аз си остана у дома да си почивам, да си пия лекарствата  Rolling Eyes но трябва и на работа да се ходи...
Лек ден и седмица на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 231
 Здравейте!  Hug

На мен в събота ми се наложи да ми извадят един разрушен кътник, голяма борба беше, малко ми е възпален венеца и не ми се размина АБ. Имахме проблеми със зъболекаря, че първоначално ми беше предписал АБ несъвместим с бременността, нооо аз съм нахална и го накарах да ми го смени, та сега пия Оспамокс (АБ от групата на пеницилините са позволени по време на бременност и са съвместими и с кърменето, особено на по-големи кърмачета). Сега трябва да си взема и витамини за бременни, че предписаният ми Б комплекс не става за кърмачки и Биозин мама за имунитета. Сега ме боли зъбът и пия Нурофен (да знаете, че нурофенът е забранен в последните 3м от бременността), ама се надявам скоро да ми мине!

Честити гащи на виделите ги и аз исках тази Събота и Неделя да отидем да ги видим, ноо вместо това си дадохме парите за зъболекар, а сега още толкова ще дадем и за лекарства и при положение, че бебето още не е здраво и трябва и на него да взема сиропче, а и мъжът ми се разболя, значи и тази седмица няма да можем да го видим, та ще си чакам 24.  Crazy

Мама Веси, за постите аз доколкото знам бременните и кърмачките могат да не ги спазват или да ги пазят в по-лек вариант, нещо такова сме обсъждали преди време, ама нямам много спомени. Говори със свещеника и ако имаш потребност си ги спазвай, обсъди и с гинеколога ти, ако ги спазваш стриктно вероятно ще трябва да пиеш витамини или да провериш във вегетарианските теми и форуми, кои храни заместват месото, млякото и тн.  Peace

Нашият татко смята, че бебето е момиче, ама не за друго, а защото като го гледахме в 14-15гс. не е видял пишка!  hahaha Колкото и да му обяснявам, че толкова рано няма как да види и то на 2Д ехограф (иначе добър де) той си знае неговото.  За Стоян позна какъв ще е пола, сега ще видим ще познае ли и за това или пак ще си имаме момченце и лудницата ще е пълна. Аз да си призная не знам какво искам  Embarassed и на момиче ще се зарадвам, понеже си нямаме и на момченце, че ще са си страхотни дружки децата, пък и знам как се гледа.  Whistling

Аааа и накрая, но не по важност - в събота вечерта бебенцето за първи път ме ритна така, че да се усети и през корема с ръка, много е хубаво, като си представиш как едни мънички крачета, ръчички или пък дупенце  Laughing те поздравяват!
Виж целия пост
# 232
Здравйте!
В петък бях на ФМ при доц. Димитрова и видяхме бебето, ами момиченце е  stork-girl, много съм щастлива, защото много исках да е момиче. Оказа се, че плацентата ми е много ниска, била плацента превиа, и ако не се дигнела до края, ще се наложи секцио. А хич не ми се иска, при положение, че първото ми раждане беше нормално и мина толкова бързо и леко, без почти никакви шевове.. Но каквото такова сега, само да се роди живо и здраво!  Praynig
Виж целия пост
# 233
Здрвейте мамчета,
 да се оплача - сдобих се с гастрит, не занм дали е само гестационен.
Давайте съвети!
До тук АГ ми даде иберогаст /какпки на билкова основа/.
Аз пък знам за течен тахан - почнах да ги пия от 4 дни, още ефект няма.
Ако занете други бабини рецепти, съвместими с положението preggo - казвайте.

Поздрави.

P.S. - Благодаря зя инфото за стволови клетки.
При мене или ще е сега или никога, не съм сигурна, че ще искам трето дете, не защото не обичам децата, а защото и двете бременности ги карам тежко, а имам и последствия от първата.
Виж целия пост
# 234
Аааа и накрая, но не по важност - в събота вечерта бебенцето за първи път ме ритна така, че да се усети и през корема с ръка, много е хубаво, като си представиш как едни мънички крачета, ръчички или пък дупенце  Laughing те поздравяват!
знам едно поверие, че датата, на която за първи път усетиш бебето е датата, на която ще се роди бебето, но в друг месец, запиши я, за всеки случай Grinning

аз ви споменах за докторската ми сестра, но не съм ви казала за зет ми - той е стоматолог, тази събота и неделя беше дежурен от 8 до 20ч. Rolling Eyes .... не ви пожелавам, но ако на някой му се наложи - много е внимателен и ще останете доволни. Целта ми не е да му правя реклама, графикът му е препълнен, има много пациенти... а по скоро да съм от полза ... защото работи с ужасяващо работно време и почти винаги е на разположение Confused

Не съм, аз искам да те питам за полипа. Моя док каза, че на следващия преглед ще ме прегледа гинекологично, за да го види и ще следи как се развива, ама не е ли противопоказно да ми правят такива прегледи Confused Има ли вероятност да ми попречи да родя нормално иииии .... може ли да се прави секс с това чудо, все забравям да питам и мъжа ми вече #Cussing out

за момиченцата да ви кажа моят мъж беше много горд, като казаха, че Алина ще е момиче. Само че не се е замислял как се гледат момичета или нещо такова, просто нали сестрите ми имат само момчета и едва ли не в него беше надеждата ... та той се приемаше като победител, щото е успял Mr. Green Сега го усещам обаче, че е много доволен за момче, май татковците си искат все пак мъж... а той като се е разписал един път с девойка, вече се е доказал, че може Laughing
Виж целия пост
# 235
Hadji като човек с хроничен гастрит те съветвам да почнеш диета: без мазно, пържено, без пресни салати, без цитрусови плодове, грозде... моя се проявява от сладко и карам и без него, въпреки, че миналата седмица не издържах и после си ме боля  Rolling Eyes яж ябълки, много помагат, варени картофи, ориз... не знам от какво ти се е активирал  Rolling Eyes имам една рецепта за чай, много помага, но в момента билките, с които се прави не са полезни за пиене при бременни... хапвай тахан, но разбери от какво се предизвиква  Peace ако се сетя за нещо друго ще кажа, но като цяло това е...строга диета  Rolling Eyes (а какво е това за гестационния)
бързо да  ти минава  Hug
Виж целия пост
# 236
Hadji преди 15-ина години майка ми страдаше от остър гастрит - не можеше лук да нареже(само от миризмата я срязваше) и се излекува с една рецепта на Ванга: Сутрин на гладно се изпива по 1 с.л. мастика в 1 чаша вода. 10-15 мин. след това се изпива 1 с.л. зехтин. Не помня колко точно го е прилагала майка ми, но е факт, че и до ден днешен няма и помен от гастрит.
Но тъй като рецептата все пак съдържа алкохол, трябва да се консултираш с някой.
Тези рецепти също са на Ванга за гастрит - има и още, но тези билки ми се струва, че по-лесно би могла да намериш.
Взимат се равни количества лайка, мента, анасон, червен кантарион. В 600 мл кипяща вода се поставят 2 с.л. от сместа. Кисне 30 минути и се прецежда. От запарката се приема 4 пъти дневно по 150 мл 20 минути преди ядене и вечер преди лягане. Лечение продължава 2-3 месеца. След почивка от 15-20 дни се повтаря.

Взимат се равни количества от лайка и мента. В 400 мл кипяща вода се поставя 1 с.л. от сместа. Кисне 15 минути прецежда се в термос. Прибавят се 4 ч.л. млечна захар. Приема се топла на глътки преди лягане, при събуждане през нощта и сутрин преди ставане.
Виж целия пост
# 237
Сложете ми синьо щъркелче Simple Smile
Виж целия пост
# 238
Добро утро и от мен   bouquet
Честито на Ellka и Sevi4, които са видели цвета на гащите.  Hug
Не съм, браво за ритниците  newsm30 Ако е мома, сигурно ще е доста бойна  Joy
Ох, и аз вече нямам търпение да видя и цвета на гащите и да усетя ритници Laughing Ритниците се надявам да са съвсем скоро  newsm17. За гащите - другата седмица съм на ФМ при Томова и дано вече и нашето "срамежливче" да се покаже. Benitabeni, нямам търпение да дойде 22-ри!!! Да видя пола на бебо, пък и с теб да се запознаем  Grinning Стискам ти палци да се оправяш бързо, ако можеш постой си вкъщи за няколко дни, че мен този вирус две седмици ме държа и беше много гадно. Confused Успех!!!  Peace
Hadji, аз по принцип имам гастрит, но в момента нищо не пия. На мен лично течния тахан не ми се отразява добре, дано при теб да не е така, но все пак внимавай. Много е важно какво ядеш, като някои неща трябва задължително да избягваш, поне докато гастрита е в обострена фаза - боб, леща, фъстъци, зеле, пържено, пикантно, много солено или много сладко, кисело...Абе то са доста неща, предполагам, че док ти е дал списък за диета, която да спазваш определен период от време. Дано скоро да ти се поуспокои стомаха Peace Надявам се, че съм ти била полезна  Hug
Dreamer, приятно изкарване във France! Да се върнеш заредена с много положителни емоции и да разказваш Hug

Хайде засега лека от мен, отивам да свърша малко домакинска работа, като една примерна домакиня  Mr. Green

Виж целия пост
# 239
Не съм, аз искам да те питам за полипа. Моя док каза, че на следващия преглед ще ме прегледа гинекологично, за да го види и ще следи как се развива, ама не е ли противопоказно да ми правят такива прегледи Confused Има ли вероятност да ми попречи да родя нормално иииии .... може ли да се прави секс с това чудо, все забравям да питам и мъжа ми вече #Cussing out

Къдричке, предполагам зависи къде е полипа. Моят е на шийката на матката и не ми прави никакви проблеми, само веднъж в 9гс като бях бременна със Стоян след секс прокървих малко от него, но не е било проблем.  При преглед и моя го проследяват дали нараства или седи, за момента си бил добре, каквото и да значи това. Секса не ни е забранен, родих си нормално и без усложнения.  Peace

А къде му е кабинета на зет ти? Аз имам нужда от зъбар, ама трябва да ми е близо, че съм много сложна с тия деца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия