Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как мога да се чувствам по-спокоен, докато оставям бебето да спи само в стаята?
С каква честота е нормално да проверявам бебето, докато спи?
Какво да правя, ако бебето ми повръща по време на сън?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как мога да се чувствам по-спокоен, докато оставям бебето да спи само в стаята?
За да се чувствате по-спокойни, можете да използвате бебефон, който ще ви уведомява за необичайни дейности. Постепенно увеличаване на времето за сън без надзор и наблюдение на всеки 10-15 минути може да помогне. Много родители предпочитат повдигане на матрака в люлката за безопасност, особено ако има история на повръщане.
-
С каква честота е нормално да проверявам бебето, докато спи?
-
Какво да правя, ако бебето ми повръща по време на сън?
-
Как мога да организирам времето си, докато бебето спи?
-
Как мога да преодолея чувството на безпокойство, когато оставям бебето си да спи само?

.Само на бегом отива до тоалетна и веднага се връща в стаята.Изумих се като я видях да яде в спалнята
Първите месеци ги наглеждах на 5-10 мин (бебефон така и не купих), като постепенно увеличих периода на проверките. Оставях ги и будни в леглата докато това беше възможно, нещата в един момент се променят все пак
Сега почти не ги притеснявам когато са здрави и спят а и вече сме големи и ако има нещо няма как да не чуя вика "мамооо"