ВЪВ ФЕВРУАРСКИТЕ КОРЕМЧЕТА, ШАВАТ РИБКИ ИЛИ ВОДОЛЕЙЧЕТА! - Тема 13

  • 26 259
  • 736
# 585
Светланка Hug и от мен и браво за двойната радост-едното ако ви идва в повече-дайте го насам,аз умирам за момичка Mr. Green.Шегувам се естествено-леко бременеене Peace
Виж целия пост
# 586
Благодаря на Всички  Hug. Мъжа в началото наистина беше малко стреснат, но после как се хвали... По две наведнъж ги правел...Simple Smile)) На всички също лека бременност и само усмихнати дни. Не остана Simple Smile Чак от време навреме ми става адски страшно.. как ще се представя като мама.. Предполагам всеки се е чудел и като дойде си идва всичко на място Simple Smile
Виж целия пост
# 587
светлана_86, добре дошла, наборке Simple Smile В кой град живееш?

Дейзи, хубаво да хапнеш на немска земя, но моля те не прави много снимки на манджите, че и ние душа носим (особено ящните като мен). Лек път!

Крис ми се губи нещо. Надявам се всичко да е наред с принцесата.

АлексА, стискай краката момиче. И както е казала Неви, хич да не се въртиш около печката. Лягаш, вдигаш краката и пазиш вас двечките.

Днес се видях с една позната и почнах да се замислям за избора на педиатър. Уф то много сложно било.  newsm78
Виж целия пост
# 588
Светле, извинявай, ама твоичкия да не се фука. Заслугата си е изцяло твоя. Овулирали са 2 яйцеклетки вместо 1 и са били оплодени от 2 от милионите сперматозоидчета.  hahaha
Виж целия пост
# 589
Аз също имам 3 почти нови шишета на Чико от каката и се чудя дали да ги стерилизирам и използвам отново. Предишният път бързах и купих шишетата по-рано и когато се роди малката отказваше да пие от тях защото в болницата я бяха захранили с АМ от шишета на Камера. Явно 3-те дни прекарани в неонатологията, тъй като се роди почти месец по-рано си оказаха влияние и когато ми я дадоха тя отказваше да суче, защото беше свикнала да се храни с биберон. Няколко дена се мъчех да се изцеждам и накрая си спрях кърмата с хапчета. Надявам се този път де не се повтори същият сценарии.
Относно дрешките незнам кака е в другите болници но в нашата ако не си занесеш дрехи бебетата ги повиват в едни парцаливи пелени , та затова и този път ще си занеса.
Виж целия пост
# 590
Светлана,  welcome !

Светле, извинявай, ама твоичкия да не се фука. Заслугата си е изцяло твоя. Овулирали са 2 яйцеклетки вместо 1 и са били оплодени от 2 от милионите сперматозоидчета.  hahaha

 newsm10

Стар, с коя Савова ще я сменяш?  Hug Тази от ТК би трябвало да не води ЖК по ЗК...  newsm78
Виж целия пост
# 591
Светлана, добре дошла! И честита двойна радост!  bouquet Ейй, увеличаваме се близнашките мами! Hug

Шишетата са ми тъмна Индия. Не знам какви да купувам. Нито големина, нито марка, нито материя... newsm78 И колко да са като съм с близнаци. Аз ще кърмя, поне имам огромно желание, ама трябва да имам шишета задължително, защото не зам колко кърма ще имам и дали ще стига и за двамата. Знам, че има и някакви шишета, които не позволяват на бебето да гълта въздух, и така поне малко намаляват коликите...Права ли съм? Thinking

Реших, че комплекти за изписване няма да купуваме. Ще си взема хубави гащеризончета, шапчици и одеалца и така. Мисля, че ще мина и без комплект от 18 части. Mr. Green

Нашето бебешко парти вече е планирано. Още раздаваме покани, раздавам и списък с подаръци. Mr. Green Ще правя торта, солени и сладки мъфини и бисквитки. От магазина чипс и крекери, алкохол и безалкохолно и сме готови за 03.12. Hug
Виж целия пост
# 592
Светланка,добре дошли сред нас вие тричките. Hug
Неви,специално за теб ще я посетя тая къща. Laughing Peace
Савинка,само ще ям(все пак загубих две кила тия дни)без да снимам ястията. Wink Laughing
Ако не пиша до 8-ми,9-ти да знаете ,че съм си с вас.Само хубави новини искам да чета после наваксвайки с темичките,не се свенете да ги споделяте аз все ще ви настигна то на хубавото насищане няма. Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 593
Тан4е тези биберони против колики са на NUK,на лекциите за бременни ни ги представяха ве4е 2 пъти.имат биберони за кърма и отделно за АМ,разли4авали се по капките които пускат. аз определено Nuk ги харесвам и ще си взема стерилизатора+нагревателя.
Виж целия пост
# 594
Тан4е тези биберони против колики са на NUK,на лекциите за бременни ни ги представяха ве4е 2 пъти.имат биберони за кърма и отделно за АМ,разли4авали се по капките които пускат. аз определено Nuk ги харесвам и ще си взема стерилизатора+нагревателя.

Аз съм виждала поне на 3-4 различни марки по магазините все анти-коликни шишета с еднаква цел - да ограничат въздуха, който поема бебока, но с различна логика на действие - едните са дето кава Неви по капките (те са ми най-съмнителни, честно казано), други вътре имат като едно вътрешно контейнерче такова, което първо през него минава, тъй че няма как да влезе въздух и съответно да излезе през бибата. Трети пък са тез изкривените, които също ги казват,че са такива....
Има и опция - нещо като херметично затворена торбичка вътре в шишето се закача и така въобще няма въздух.
ух не знам колко обясних ама на

на мен ми харесват шишетата на Томи Типи, но за сега няма да купувам нищо
някой (Не помня кой) беше пуснал тука едни Дето приличиаха на цицка - мужими ли бяха - не знам - аа не сетих се - мимижуми - ето ги - http://mimijumi.com/ - те също много ми харесват ама скъпички ми се виждат
Виж целия пост
# 595
Честито,
светлана_86 !
Много се радвам на такива деца и то момиченца.Имам племеннички близначки двуяйчни.Хем са си много близки,хем се карат,но съвсем различни по м/у си.Като две сестрички,обичат различни ястия,харесват различни дрехи,имат различни интереси....
Аз ще си лягам тази вечер по-рано,утре отивам у мама....но там вече има нет и лаптоп,така ,че ще ви следя....
Виж целия пост
# 596
Спящата, със Савова в МД ще я сменям. В ТК не ги познавам докторята. По случайност днес я видях тази Савова, за която говориш, защото чакахме пред кабинета, в който тя приемаше. В ТК всъщност май въобще никой не води по каса.
Виж целия пост
# 597
Бибиляна, предполагам ЛЛЛ още не са почнали да ни следят, та ще си позволя да се включа. Доскоро тук бяха много популярни 2 кремчета - лансинокс и гермастан. Второто трябва да се отмие. Лансиноксът попива напълно за 6 часа (кърмене на 3 часа и смяна на гърдата...). Да, не трябва да се мият със сапун зърната (така ни съветваха в болницата), защото много се изсушават. И без това са си доста нежни докато се нагодят към кърменето. Обезателно си вземи кремче - много облекчава. Също въздушни бани.
Виж целия пост
# 598
Имаме си дрехи за момченцето вече. Дадоха ни ги наши приятели, в които бяхме на гости тази вечер. Верно, че са за от 3 месеца нагоре, но са много, до 1 годинка. Също вече си имаме подарък - бейбифон на Фишър Прайс, пак от същите приятели. Grinning

Шишетата на Нук и на мен ми харесват и може би ще купим от тях. Ама не ми е ясно колко броя - трябва ли за всеки да си има отделни шишета? И за какви милилитри да са? newsm78
Виж целия пост
# 599
Дес, лек полет и весело изкарване. Обожавам старата Европа по това време на годината!

Тази вечер ми донесоха стерилизатор и комплект шишета за новородено на Авент, както и бодита с крачол и ръкавче пак за новородено.

Пробвани са ми от първото бебе и пак заложих на тях, въпреки, че за коликите не помогнаха много Mr. Green Леле, като си спомня какъв кошмар беше Mr. Green

И другите ми харесват - на Нук, Томи Т., Браун, Мам и т.н. - мисля, че всичките стават и може би някои са по-добри и от Авент. Но се съммнявам дълбоко, че имат драматичен ефект върху коликите.
Като почнете да кърмите или за храните с адапте ще видите как има бебоци, които гълтат яко въздух, а други не. Имат или нямат колики, каквото и да правите и т.н.

Аз бях питала за магазини, които за разгледам в София утре, искам да видя на живо повече колички, кошове и прочее по-едри неща.
Имам чувството, че едно време имаше повече магазини отсега newsm78

п.с. Бейбиторията и Вис Виталис ги знам наизуст, вече

п.п.с. Исках да кажа още 2 неща - като купувате шишенца със тръбички и въобще някаква систева вътре, мислете и разпитайте лесно ли ще се мият

- нещата си ги поръчах нови, от новите серии PES, от една мама от продавалника, която е намерила начин да си ги доставя на добри цени и да ги препродава. Сравних цените с тукашните,  с e bay и др. сайтове - определено са й добри, но няма да й правя съвсем реклама, разбира се, ако се интересува някой на ЛС, или ако поразгледате, става също ясно коя е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия