Под елхата Юлчето подскача и играчките закача

  • 34 363
  • 727
# 105
Цветулка, сигурна съм, че за всяко едно лекарство, съществуващо в аптечната мрежа може да се намери подобна информация, която твърди, че предизвиква нещо си, отключва заболявания и кой знае още какво. Дори в листовките на лекарствата, които са на пръв поглед безобидни, имат една камара странични ефекти, които при дадени обстоятелства могат да доведат до сериозни проблеми. Или пише, че още не са известни такива. Какво да правим в такъв случай? Да отречем медицината като цяло?

В интерес на истината, всичко е вредно... Дай сега да взема кислородни бутилки на цялото семейство, щото въздуха в София е особено мръсен и може да ни отключи астма, примерно.  newsm78

Та по повод Панадола, малко шашово ми се вижда това изказване, при положение, че цял свят го използва в педиатрията...

Разсъждавам просто, не се заяждам...
Виж целия пост
# 106
А.. и аналгинът не се препоръчва на деца под 15 години...
Виж целия пост
# 107
Да, права си, но до колкото можах да схвана реакциите към парацетамол конкретно не са толкова редки, колкото към други лекарства. Разбира се и ти си права, че всяко нещо е опасно. Все пак не искам да всявам паника, макар, че поста ми май така звучи  ooooh! Ама айде да не се връщам да коригирам. Аз определено ще избягвам приема на това лекарство, защото досега го давах доста смело (напр. когато е по-нервен заради никнещи зъбки  ooooh!) Между другото и за Ибупрофена открих бая такива неща, че и по-страшни  ooooh!
Виж целия пост
# 108
  Не се коригирай,Цветулке,на някой може да му бъде полезна информацията от линковете.  Peace

  Давала съм Панадол на своите деца.Ето и тези дни давам на по-голямото.  Confused Ако бих могла да го избегна,бих....

  Хайде да открият нещо също толкова ефикасно и да е безвредно!Няма да го откажа,честно!  Peace

   Пробвам и хомеопатия,но....Много пипкава работа.  ooooh! Хомеопатът трябва да е вързан за телефона на семейството за да реагира бързо и адекватно,когато има нужда.При нас нещо не се получава.  Confused
 
Виж целия пост
# 109
Абе... квото и да си плямпаме тука, най-добре е да не се налага нищо да даваме..  Grinning
Виж целия пост
# 110
Абе... квото и да си плямпаме тука, най-добре е да не се налага нищо да даваме..  Grinning
  Peace Peace Peace Peace Peace
Селме, нашата лекарка, която лекува с хомеопатия ни изписва нещата на енди големи листове (че са едни сложни схеми, защото не е класическа хомеопатия). Но така можем да си ги прилагаме при определени случаи  Peace Това ме подсеща, че последния път като имаше разстройство Алекси му давахме от Шуслеровите соли да пие водичка с тях и за един ден спря разстройството  Peace И на температурата повлияхме по този начин. Но за зъбките нещата, които пиеше не забелязах да му действат и спрях да ги давам newsm78
Виж целия пост
# 111
Ида да си похваля чавето, че вече една седмица не е гурелива Ема  Grinning Не смеех да се радвам до сега. Процедурата по сондирането на слъзното каналче мина за десетина минути, упойката я е държала 2-3 минути. После малко плете краци 2-3 часа и я посърбяваше носа ден-два. Та тъй... Само дето 3 дена след това започна да кашля, беше й минало за около седмица, и сега си хрипти и кашля с лека Т. Утре май пак сме на док. Леко подозирам упойката или неприятните усещяния за това, че я повтори. Взе да ми дотяга да пазим къщата или да киснем при доктора.
То май повече се оплаках...Важното е, че това мина.

За много-многодетните жени (5+ деца) една колежка имаше интересна идея - Да им се предлага безплатен преглед при гинеколог и безплатно поставяне и сваляне на спирала. Това с идеята, че са малко жените, които искат да раждат като машина за каквито и да било пари/помощи. Според мен е готина идеята и със сигурност по смислена тези, които сега ги мъдрят.

TDI, и ние вече сме твърди фенове на Маша и медведь!
Виж целия пост
# 112
cvetulka,колкото и да искаме не можем да ги предпазим от всичко ooooh!
Виж целия пост
# 113
Azzzy, радвам се, че сондирането на каналчето е минало добре  Peace Дано Ема да няма повече проблеми.

Маритке, питам те, защото с мъжО ни се въртят някакви идеи в главите Wink

Не знам тоя ветеринар колко разбира от педиатрия, ама обикновеното аналгинче хич не е толкова безвредно. Лекарствата от тази група, към която спада и Аспиринът междудругото, не е препоръчително да се дават на деца под 14 години, тъй като доказано причиняват алергии. Едно време майка ми, като млад и надъхан лекар, също много старателно ме е лекувала с тези 2 лекарства + "Пеницилин", в резултат на което в момента имам цял букет алергии. Също така не мога да пия нито "Аспирин", нито "Аналгин", нито един куп обезболяващи и противогрипни лекарства, влизащи в групата на аналгетиците, тъй като до няколко минути започвам да се задушавам. Та не знам колко страшен е "Парацетамолът",  но пък знам колко противопоказно е "обикновеното" аналгинче. Изобщо, много съм против даването на лекарства за щяло и нещяло, най-вече на даването на лекарство "профилакатично"  Peace
Виж целия пост
# 114
Здравейте момичета! Снощи говорих с един мой много близък приятел ветеринарен лекар, който живее в Англия от няколко години. И стана въпрос за боледуване на малки деца. И той ме предупреди да не давам Парацетамол. Каза, че в състава му имало вещества, които сериозно увреждат черния дроб, слезката и т.н. вътрешните органи, както и могат да доведат до анемия, която да не се лекува. Посъветва ме да потърся повече инфо в интернет и аз днес се поразрових. Попаднах на една тема в този форум http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?p=209231, но има и доста друга информация в нета за този вид препарати. Общо взето поне в къщи ще спираме този род препарати  #Crazy Той ми каза, че обикновенното аналгинче ще ми свърши мнго по-добра работа без да има такава опасност за детето ми. Вярно, че е ветеринарен лекар, а не хуманен, но е доста осведомен (освен това ветеринарите учат и фармакология доста обстойно). Поне за моето дете мисля повече да не давам парацетамол  Naughty

Като каза за "безвредното" аналгинче нали знаеш, че отдавна е забранен в много страни като Щатите например и че точно аналгина предизвиква един от най-силните алергенни шокове завършващи с фатален край?
Ето ти и една статия по въпроса : http://www.hera.bg/s.php?n=881

Както е казала Диването - всички лекарства могат да предизвикат странични ефекти, пише ги на листовката. Това че вземаш широко разпространено лекарство не означава, че е безопасно  Peace

Виж целия пост
# 115
buggy--> ме е изпреварила  Simple Smile

Абе винаги четете листовките и давайте когато се налага, лекарствата са за да спасяват човешки живот  Peace


Едит : Ибупрофенът (активната съставка на нурофена) също е забранен в Щатите поради ред странични ефекти
Виж целия пост
# 116
Azzzy, чудесно, че вече сте оставили този проблем в миналото. Бързо оздравяване на малката.   bouquet

Измислихте ли вече какъв ще е коледния подарък на юлчето?

Аз вече съм на тази вълна и тия дни поръчвам подаръците за близките деца.  santa2
Виж целия пост
# 117
Azzzy, чудесно, че вече сте оставили този проблем в миналото. Бързо оздравяване на малката.   bouquet

Измислихте ли вече какъв ще е коледния подарък на юлчето?

Аз вече съм на тази вълна и тия дни поръчвам подаръците за близките деца.  santa2

dunaika Най-после правилната тема  Grinning
На малката съм взела комплект количка с кукла, която казва няколко неща (на английски) и се смее. Към комплекта има и кошарка за кукли.

Тъъъй - значи Габи ужаааасно, ама ужасно мрази да си седи в количката. Първите 6 месеца след като се роди не можех да я сложа в количка без да се дере. Като проходи тотално отказа да седи в количка и сега даже до магазина не можем да стигнем, щото трябва да минавам по доста оживен булевард, а тя търчи и не мога да я хвана  Crazy
НО... обожава да бута количките за кукли по площадките  ooooh! Изобщо - види ли детенце да бута количка за кукли отива и активно се намесва, след кратък бебешки спор обикновено превзема количката.

А кошарката за кукли я взех специално за да учим любимата ни кукла Мини маус да спи и да я завиваме. В момента най-големия ми кошмар е дневното спане - категорично отказва да спи, да легне, независимо колко ѝ се спи. В един момент чак изпада в истерия и почва да хвърля всичко наоколо, но просто едва успявам да я приспя... за да спи едни 40 мин и пак същото  Crazy
Та се надявам, че като се научим да слагаме Мини да спи и да я завиваме може би и тя ще почне да си ляга без истерии и без да изхвърля завивките надалеч  Crazy
Виж целия пост
# 118
И аз вече съм на вълна подаръциииииииииииииииии Hug.
Виж целия пост
# 119
... не знам колко страшен е "Парацетамолът",  но пък знам колко противопоказно е "обикновеното" аналгинче. Изобщо, много съм против даването на лекарства за щяло и нещяло, най-вече на даването на лекарство "профилакатично"  Peace
Peace Peace Peace

Azzzy радвам се, че всичко е преминало успешно Hug И без такива вече..

За Коледен подарък и аз си мислех да и взема количка с кукла, ако пък и куклата говори още по-добре Grinning Постоянно вади летната си количка и я бута, слагам и кукли вътре и е такава радост... Но понеже е малко голяма количката и трудно я бута, си мислех за кукленска такава.
Това ми дойде на прима виста, иначе обмислям и други идеи - например детски компютър(играчка с фалшив монитор), дето учи на азбука и числа, или някаква говореща плюшена кукла, такива ми се въртят в главата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия