Под елхата Юлчето подскача и играчките закача

  • 34 363
  • 727
# 90
TDIsmile3501 Аз тия просещите циганки и циганета ги подминавам без да им обръщам внимание. Ако много настояват ги питам дали знаят, че просията е незаконна и дали искат да се обадя на Полицията. Изчезват за секунди  Mr. Green

Иначе, да, живеем в циганска държава - управляващите ни ги избират циганите, социалните придобивки отиват за тях. Не ме учудват и поредните идеи за социалиализирането им, въпреки че те хората искат да си живят в гетата, само някой да им плаща тока и водата  Mr. Green

Маритке, я кажи там при вас немския много ли е различен от нормалния немски? 
Виж целия пост
# 91
Флуор не давам, мисля, че е излишно да товаря детския организъм. Дори моята паста за зъби е без флуор  Mr. Green

За просещите/"работещите" ромчета (да не ги дескриминирам и аз сЯ  Joy) - сблъсквам се с тях ежедневно докато шофирам и пускам корени на някое от големите кръстовища  Mr. Green Все искат да ми "мият" ЧИСТИЯ преден джам, бахти как ме вбесяват...тва пръснат ли с пробитите шишета и става гадно мазало  #2gunfire Намерила съм му цаката и на тва - пускам пръскалките и чистачките и "братята" се разпръскват hahaha Joy
Виж целия пост
# 92
Момичета,не слагайте всички цигани под 1 знаменател.В моя град работят може би повече цигани отколкото българи.Във входа имаме такова семейство,ами не взимат детски,не са на помощи-работят,плащат си сметките,имат 2 деца и всичко си направиха по последна мода.Цялото им семейство е такова.Имала съм и много колежки,те нямат повече от 2 деца,държат да ги изучат...Даже имам няколко съученички,които завършиха висше образование.Вече все повече си купуват къщи,апартаменти...изобщо не са в колибите от преди 10-15 години.Тук няма кой да им плаща тока и водата.
Виж целия пост
# 93
Изобщо не става въпрос за ромите в момента. Говорим си за политиката на правителството и накъде са насочени усилията на управляващите  Peace
Виж целия пост
# 94
Изобщо не става въпрос за ромите в момента. Говорим си за политиката на правителството и накъде са насочени усилията на управляващите  Peace

Болна, много болна тема!
От обикновения работещ българин се изисква да не мрънка от ниската си заплата, защото е криза и всяка една единица трябва да влезе в положението на горките, мъчещи се да закърпят скъсаното положение, управници. Да си плаща стриктно и Овреме сметките, данъците, таксите, осигуровките. Да е благодарен, че има работа и да търпи всякакви неправди, свързани с държавната администрация и не само. И не на последно място, да е достатъчно здрав и издръжлив, че да работи до 60+/63+, че да е достоен да получи мизерната си пенсийка, с която евентуално да успее да плати лекарствата и консумативите си. Ами, накратко - Капитализъм!
И от цялата тази помия да се облажват "братята италианци", щото, видиш ли, ние, гадните българи сме ги дискриминирали по всички параграфи. Мърлата с начално /основно, или без каквото и да е/ образование ражда като машина от 13 годишна, а всички работещи да й плащат и тя да продължава да дарява родината ни с такъв човешки материал...Малоумно е, откъдето и да се погледне!

sesiliqqq, съгласна съм, че има свестни и съвестни хора от ромски произход, но масата е проста, необразована и мизерна, без амбиции и желание за развитие и работа. Затова не е толкова трудно да се сложи общия знаменател. Както в чужбина слагат българите под такъв - крадци, престъпници, джебчии, мургавели. Да, далеч са от истината, не всички в тази държава сме такива, НО когато повечето от емигриралите са, общият знаменател е неизбежен.  Peace
Виж целия пост
# 95
Изобщо не става въпрос за ромите в момента. Говорим си за политиката на правителството и накъде са насочени усилията на управляващите  Peace

Болна, много болна тема!
От обикновения работещ българин се изисква да не мрънка от ниската си заплата, защото е криза и всяка една единица трябва да влезе в положението на горките, мъчещи се да закърпят скъсаното положение, управници. Да си плаща стриктно и Овреме сметките, данъците, таксите, осигуровките. Да е благодарен, че има работа и да търпи всякакви неправди, свързани с държавната администрация и не само. И не на последно място, да е достатъчно здрав и издръжлив, че да работи до 60+/63+, че да е достоен да получи мизерната си пенсийка, с която евентуално да успее да плати лекарствата и консумативите си. Ами, накратко - Капитализъм!
И от цялата тази помия да се облажват "братята италианци", щото, видиш ли, ние, гадните българи сме ги дискриминирали по всички параграфи. Мърлата с начално /основно, или без каквото и да е/ образование ражда като машина от 13 годишна, а всички работещи да й плащат и тя да продължава да дарява родината ни с такъв човешки материал...Малоумно е, откъдето и да се погледне!

sesiliqqq, съгласна съм, че има свестни и съвестни хора от ромски произход, но масата е проста, необразована и мизерна, без амбиции и желание за развитие и работа. Затова не е толкова трудно да се сложи общия знаменател. Както в чужбина слагат българите под такъв - крадци, престъпници, джебчии, мургавели. Да, далеч са от истината, не всички в тази държава сме такива, НО когато повечето от емигриралите са, общият знаменател е неизбежен.  Peace

 Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 96
маритке, не мога да се сдържа - в бг свидетели на йехова май даже бяха забранени; те са някакви много опасни фанатици; няма ли начин да го разкарате от апартамента? да не почне да влияе на мъж ти? а какво щеше да му се случи, ако бях на твое място и се караше на тодор, леле малеееее, горкия; сигурно щеше веднага да поиска да си тръгне; бъди твърда и не се предавай, този сигурно е як фанатик

за циганите, сесилия - тези, интегрираните, даже не искат да им казваш, че са цигани; те почват да се побългаряват; а масата цигани (аз съм против термина роми, те самите си казват цигани един на друг) са неинтегрируеми, мързеливи, ебливи (извинявам се, ама тази дума даже е мека) и крадливи; как не може да изчезнат изведнъж ..... колкото и дискриминационно и даже фашистко да звучи
Виж целия пост
# 97

за циганите, сесилия - тези, интегрираните, даже не искат да им казваш, че са цигани; те почват да се побългаряват; а масата цигани (аз съм против термина роми, те самите си казват цигани един на друг) са неинтегрируеми, мързеливи, ебливи (извинявам се, ама тази дума даже е мека) и крадливи; как не може да изчезнат изведнъж ..... колкото и дискриминационно и даже фашистко да звучи

Vtrendy, абсолютно споделям мнението ти. Някои исторически личности са били много прави   Whistling
Виж целия пост
# 98
Тази тема ми е болна. В нашия квартал има много мургави съграждани. Аз съм на мнение или ще се опитат да те излъжат или окрадат или поне полза да имат от ситуацията. В магазина също имам ядове , дори стигнах до там да не пускам някои от тях. Съгласна съм, че и сред тях има различни, аз дори познавам такова семейство, работят децата им учат, плащат си сметките, но везните на чуствата ми наклоняват в посока, която някой ще определи като расистка. Сега се картотекирам за общинско жилище и всеки ми казва, че пред циганите нямам шанс, е дано в Триадица са по-малко, там ми е адресната регистрация.
Виж целия пост
# 99
Тази тема ми е болна. В нашия квартал има много мургави съграждани. Аз съм на мнение или ще се опитат да те излъжат или окрадат или поне полза да имат от ситуацията. В магазина също имам ядове , дори стигнах до там да не пускам някои от тях. Съгласна съм, че и сред тях има различни, аз дори познавам такова семейство, работят децата им учат, плащат си сметките, но везните на чуствата ми наклоняват в посока, която някой ще определи като расистка. Сега се картотекирам за общинско жилище и всеки ми казва, че пред циганите нямам шанс, е дано в Триадица са по-малко, там ми е адресната регистрация.

Rezil,rezil i pak rezi! Tuka w schweiz sa integrirali vsiakakvi ciganuri viarno e,no pred schweizareca koito se naredi niama shans! Vinagi schweizareca e s predimstvo nezavisimo za jilishte ili rabotno miasto stava duma! Bahti!

 Vtrendy,mislia,che sa legalni v bg tazi sekta.toi e ot tiah otkakto e zabremenil na 15 godini jena si,koiato e zabeleji ot sektantsko semeistvo.sega e na 18 mislia i se razvejdat.inache sa fanatizi i mnogo "pravedni". Az chetoh dosta snoshti po vuprosa,a i muja mi chete s men,zashtoto mai i toi se popritesni ot povedenieto na brat si.nie ne obrushtahme vnimanie,no toi podhvana treti mesec tuk i vzehme da zabeliazvame razni neshta.na muja mi mozuka niama kak da promie! Absurd prosto!men me pritesniavashe dali e potencialno fizicheski opasen za men i deteto,no ot prochetenoto si praia izvod,che ne e.niama kak da go izhvurlia.v momenta "zavurta koleloto" tuka i kato posubere niakoi lev nakup da naeme ap.shte se iznese.abe ima niakolko meseca oshte do tozi mil moment.

Buggy,az ne govoria shweizarski.toi e mnogo grozen i neblagozvuchen,a ot tam idva i trudnostta mu.ima i dosta dialekti na dialekta.male bernskia dialekt kurti mivki ti kazvam!otvrat! Az se hvashtam,che sum se ponauchila ot samosebe si na zurichskia i razbiram neshto veche,no obshtuvam na ofizialnia nemski ezik,koito vsichki mladi znaiat.samo nai-durtite,koito sa pred umirane govoriat samo dialekt i to pak zavisi ot polojenieto im.ama da,razlichen ezik si e napravo.zashto?
Виж целия пост
# 100
Този път, без да ви чета, пиша само за да питам.
Изпратих вчера малката на бабин дом. Снощи е имала температура 38.5 и обилни изпражнения. Преди малко е станало направо разтройство. Обадих се на педиатъра и той каза Ентерол и диета. Какво давате като е на диета, освен картоф със сирене? Може ли да е от зъбите? (в момента вади долни кучешки)
Виж целия пост
# 101
Ние две седмици бяхме на диета: най-трудно ми беше да го опазя от "домашна пилешка супа" на баба му -  бульона дразни стомаха и предизвиква отделяне на стомашен сок (за това и се сервира първо ястие)

За диета: лечебна хумана замества млечните хранения, а аз отделно му правех попара само със сухар и лечебна хумана, за следобедна закуска - бисквити (обикновени без масло) с лечебна хумана.
За обяд: ориз с морков; картоф с морков; печен картоф; общо взето: ориз, картоф и морков до безкрай  Crazy
За пиене: чай от шипка и компот от дренки
Плодово пюре: ябълка с шипка (Гербер имат такова)
Плод - може само банан, но не и в първите дни.
За разстройството давах : Ентерол + Смекта + Нелидикс 1/3 на 8 часа + 20мл. Гентамицин , като последните две ни ги изписаха след като ака кръв.
И Глюкоза 5% може да вземеш - аз давам профилактично като има разстройство - един ден замествам водата с Глюкоза, за да не се обезводни.
Виж целия пост
# 102
Mermaid1, с диетата при разстройство процедирах така:
1. Първите дни само запичащи храни - хляб, сухар, бисквити без масло, пюрета от моркови и картофи, ориз, каша от оризово брашно и елда, печена ябълка, банан; Ако кърмиш - кърма, иначе - лечебна хумана;
2. Като се постабилизираха нещата, включих регулиращи храни - по принцип на всички монопюрета пише дали за запичащи, разхлабващи или регулиращи; Горе долу това са тиква, ябълка, дву и три компонентни зеленчукови пюрета;
3. После включих разхлабващите храни - круши, сливи, овесени ядки, спанак, броколи и т.н.
4. Меса;
5. Най-накрая включих млечните (около 2 седмици след като мина разстройството) - сирене, кашкавал и кис. мляко. По време на разстройство и повръщане червата губят някакъв ензим, който обработва лактобацилите от млечните продукти и ако дадеш мляко, по-рано обикновено разстройството се обостря.
За самото разстройство давах "Сметка", разтворена в оризовата каша (по друг начин не я искаше), една електролитна напитка на Хипп - RS 200, малко ванилия, разтворена във вода и пробиотик "Биогая" + много течности.
Виж целия пост
# 103
Здравейте момичета! Снощи говорих с един мой много близък приятел ветеринарен лекар, който живее в Англия от няколко години. И стана въпрос за боледуване на малки деца. И той ме предупреди да не давам Парацетамол. Каза, че в състава му имало вещества, които сериозно увреждат черния дроб, слезката и т.н. вътрешните органи, както и могат да доведат до анемия, която да не се лекува. Посъветва ме да потърся повече инфо в интернет и аз днес се поразрових. Попаднах на една тема в този форум http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?p=209231, но има и доста друга информация в нета за този вид препарати. Общо взето поне в къщи ще спираме този род препарати  #Crazy Той ми каза, че обикновенното аналгинче ще ми свърши мнго по-добра работа без да има такава опасност за детето ми. Вярно, че е ветеринарен лекар, а не хуманен, но е доста осведомен (освен това ветеринарите учат и фармакология доста обстойно). Поне за моето дете мисля повече да не давам парацетамол  Naughty
Виж целия пост
# 104
Ето и още млако официална информация по темата за парацетамола http://www.hepactive.org/content/faq/Paracetamol_and_Your_Liver_09

Направи ми вечатление следното изречение: Но някои от хората са по-податливи към отравяне с парацетамол и могат да получат чернодробно увреждане, дори и при прием само на препоръчителната доза от лекарството.   Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия