Под елхата Юлчето подскача и играчките закача

  • 34 363
  • 727
# 60
ТиНе успех в работата! Дано да ти остава време за малчо.

На мен през седмицата определено ми е малко времето с Тодор. Но като се прибера вечер, каква радост настава. Почва едно чупене на ръчички, едни физиономи, не е истина. И точно като при Алена, не се отлепя от мен. Ходим заедно до тоалетната, за да не го разстройвам.
Виж целия пост
# 61
Селме, и Ванеса има такива нощи на неутешим плач. Събужда се и започва да пълзи по леглото или сяда в него и реве. Аз предлагам биба или вода (защото вече не кърмя), но тя се ядосва още повече. Дръпвам я да я гушна, но тя се дърпа (леглото ни е допряно до кошарата, без решетка). Аз го отдавам или на сънища, или на болка от излизащите зъби. След две такива нощи се виждат вече долните два кучешки.
Виж целия пост
# 62
И Алекс е навсякъде с мен,дори се къпем все още заедно Blush и с какате де,то иначе няма кога аз да се изкъпя/Тях ги паркирам в лигените,аз под душа.

Бъги,този подход и аз го практикувах с Ивон и имаше ефект до към 2,5 год,обаче Алекс го практикува единствено с дрехите в пералнята,по другите въпроси си е със собствено мнение Laughing

Скарли,ние май вървим заедно.И Алекс днес се събуди с нов предкътник.Остават още само 11 зъба и ще сме оборудвани напълно Laughing

Ивон пак е болна,ще откача вече ooooh!
Виж целия пост
# 63
Да попитам някой давал ли е Зимафлоур(за зъбите-да растат здрави).Вчера бях на гости на една дружка с бебе на 2 месеца и педиатърката и казала зимафлоур да вземат ...
Виж целия пост
# 64
bubole4kataaa, аз давам Zymafluor от раждането на Борис до сега. В германия се дават до навършването на 2 години (става въпрос за витамин Д), а дали е с флуор, решава всеки сам.
Виж целия пост
# 65
 
   pumbi ,какво се дава в Германия до 2 години Зимафлуор или вит.Д, не разбрах......? Rolling Eyes

   За Зимафлуора......аз не давам.Коментирали сме това,че и детските пасти за зъби ,които може да се гълтат,нарочно са направени без флуор.
   Из нета ще се намерят доста противоречиви изказвания и мнения за флуора.Като ги прегледах,прецених,че не искам да го давам на моите деца.   Stop
Виж целия пост
# 66
Селма, вит. Д се дава до 2 години, но zymafluor-а е вит. Д + флуор.

П.С Има и пасти със флуор които се гълтат, Ненедент също имат такава, зависи вече дали даваш вит. Д с флуор или без.
Виж целия пост
# 67
..........но zymafluor-а е вит. Д + флуор.

    Упс!Това не го знаех...... Thinking

    Обаче....В листовката за Зимафлуора не намирам никакъв вит.Д..... newsm78

     Да не би германския продукт да е по-различен все пак?
Виж целия пост
# 68
Мда и не. Значи това което аз давам е с вит. Д, обаче сега погледнах производителя и виждам че има и зимафлуор само с флуорид, което ти си показала Селма. Въпросът е дали изобщо в БГ се внася този с вит. Д.
Виж целия пост
# 69
О, ама то моето дете не е по-различно от останалите - също кипи от енергия, щурее, проявява характер, тръшка се и всички всеизвестни екстри Simple Smile Само че аз постоянно си напомням, че на него концепциите като "мръсни дрехи",  "наакан памперс", "боклук", "чисти дрехи", "опасно", "безопасно" и т.н. няма от къде да са му ясни и трябва да му съдействам, за да ги научи и разбере. С малко повече упоритост и търпение всичко може да се постигне и ако не успея от първия път, просто сменям подхода. Т.е. търся причината за неразбирането и объркването първо в себе си и така винаги успявам да намеря верният път към детето си. В крайна сметка той е на годинка и четири месеца и ми е ясно, че понякога минават месеци преди да усвои дадено умение.

ТиНе, честита нова работа и много професионални успехи   bouquet Дано попаднеш на готини колеги.

Относно флуора - в България в питейната вода се добавя флуор и не е необходимо да се приема допълнително на таблетки. Предозирането с флуор води до непълноценното усвояване на калция и зъбките могат да станат чупливи и на кафяви петна. Преди да давате флоур най-добре е да проучите дали в района, в който живеете се добавя такъв във водата  Peace
  
Виж целия пост
# 70
Калоян обича да се навърта около мен, независимо какво прави той и какво аз - то винаги е като сателит наоколо и ако само мръдна в коридора - долита с най-бързитр екрачки, ако вляза в банята и затворя вратата - започва рев и тупаници по вратата, докато изляза и е паднал на коленца и нещастен Sad

дори баща му да е в стаята - няма значение - той се връзва за мен

има някаква паника и неустойчивост да е сам, иначе като се заиграе - може да ме изгнорира, но да ме вижда, да ме държи под око

там е работата, че си играе около мен, не държи да ми е на врата, но изгуби ли ме от поглед  #Crazy
И ние сме така.Играе си сама но трябва да ме вижда иначе почва да обикаля и да ме търси Simple Smile
Виж целия пост
# 71
    Не знаех,че в България в питейната вода се добавя флуор .....  Shocked Това сигурно ли е?
    Спомням си,че преди се водеха ожесточени спорове в медиите за полезността на това предприятие,обаче така и не разбрах до какво са стигнали......

    В Швеция ли,в Швейцария ли преди доста години се е разбрало,че флуорът има много лоши странични ефекти и е бил премахнат от питейната вода(като добавка).
    А в България..... Tired ще ни го тъпчат значи,искаме не искаме....  ooooh!
Виж целия пост
# 72
Това го прочетох преди няколко месеца в една книга за отглеждане на бебета. Имаше секция за грижите за зъбките и там беше коментирано под черта за България, тъй като книгата е от чужд автор. В много държави (и то уж "бели") питейната вода се обогатява с малки количества флуор и съветът беше първо да се поинтересуваме в нашия район как стои въпросът, преди да се включат таблетки флуор, за да не се получи предозиране. Мисля, че съответното водоразпределително дружество би трябвало да даде тази информация  Peace
Виж целия пост
# 73
За Зумафлуора ,аз давах на каката преди осем години,мисля даже че съм писала за това но ще се повторя.Зъбите и във никакъв случаи не може да се каже ,че са здрави и зъболекарката каза  ,че е излишен за децата защото го има и в минералната вода и в изворната макар и в по малки количества а и в чешмяната също и когато и когато има прекален прием зъбите побеляват на петна и може да започнат да се ронят Peace и аз не знаех че има със витамин Д ...
Виж целия пост
# 74
Скарли,ние май вървим заедно.И Алекс днес се събуди с нов предкътник.Остават още само 11 зъба и ще сме оборудвани напълно Laughing

Ивон пак е болна,ще откача вече ooooh!

Аааа, моля, моля, ние сме вече с 9 зъба и половина, половинката е за две връхчета от кътник. Така че ви водим  Laughing

Мамите, които все още кърмят, вземате ли нещо имуностимулиращо? Аз не че кърмя все още много, но постоянно се разболявам. Вчера пътувах с градски транспорт и зад мен точно имаше една жена, която постоянно подсмърчаше. Хубаво си мислех да стана и да се преместя, но не го направих. Час по-късно ми потече носа и се почна едно кихане  ooooh!
Добре че реагирах бързо, та с ударна доза хомеопатични сега съм на крака.

Иначе и Габи доста ми боледува, обаче все прихваща от други деца по нещо. То трябва или само вкъщи да я държа или все едно сме на ясла с болестите - появи ли се нов вирус сме го лепнали  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия