Коледата наближава, а Априлчето на топло шава!

  • 32 826
  • 738
# 240
Здравейте момичета! Пожелавам на всички една усмихната седмица с много хубави новини Hug
Нямам търпение да се похваля, че и ние се сдобихме с количка и съм много щастлива Simple Smile
Вчера си сложихме и коледната украса, понеже бях обещала на дъщеря ми и вече ми е едно празнично...

каква каква покажи я де   bouquet smile3534 количката имам предвид не украсата Grinning
Виж целия пост
# 241
Тези дни чух израза: "Колкото повече се движиш, ходиш - толкова по-лесно ще родиш." Вече съм в 5ти месец, а на ден вървя най-много по 10-15 мин. Вече съм 9 кг отгоре, плюс още 8-10 до края ... Как е при вас, разхождате ли се, движите ли се или сте като мен. Домашните задълж не ги броя, не ме изморяват толкова. Работата ми е спокойна, тип "на бюро"  Laughing Та питам се, ако не се движи една бременна много, по-трудно ли ще роди от такава, дето се разхожда много? Нека майките с опит да кажат.
Виж целия пост
# 242
@user, по време на предната бременност се движех сравнително много-главно ходене пеш, не че съм спортувала нещо. Раждането определено не беше от категория бързо и леко. Сега като повървя малко, ама наистина малко ме заболява нещо ниско долу в дясно, а като че ли получавам и контракции.  Стоя си кротко на бюрото и много-много гледам да не се движа активно, предпочитам да устискам до края, пък раждането каквото такова-само да сме живи и здрави с бебчо.
Иначе и аз съм чувала, че е полезно да се движи бременната жена, но всеки случай си е отделен.
Виж целия пост
# 243
@User   , да ти кажа честно и моето мнение е, че няма връзка между движението през бременността и раждането, което не означава, че не е хубаво да се движиш колкото може повече Simple Smile
А новата ни придобивка е Peg Perego Skate
Виж целия пост
# 244
Здравейте мили маминки!Желая на всички една лека и усмихната седмица!

@User аз съм чувала, че е хубаво да се разхождаш на чист въздух, но дали по-леко ще е раждането според мен е индивидуално.На мен ми е много мъчно, че са ми забранени всякакви, дори и леки натоварвания/като разходки/.Получавам контракции от въздуха Sad

svetlinka21 аз не смея да правя планове.По принцип всяка Нова Година сме с приятели, но сега не знам как ще съм тогава.Със сигурност няма да съм в състояние да шетам, вдигам и слагам маси/ както обикновено/, затова ще изчакаме още малко.

mariela_mimi честита придобивка.Аз все още нищо не съм взела за Пухчо, но мисля има време.

Момичета дайте идеи за подарък на момиченце на 1г и 6м.Направо съм се видяла в чудо.Какво ли не сме й вземали.Чудя се за някаква интерактивна играчка.Някоя от вас има ли мнение за тях?

Виж целия пост
# 245
Здравейте, момичета! Много благодаря за поздравите и хубавите пожелания! Да ви се връщат!   bouquet

frantchitchka, добре дошла! За това дали да спираш работа или не - най-добре ще ти каже лекарят ти. Трябва да му обясниш при какви условия работиш и двамата да прецените как е най-добре за теб и бебчето.

dior.84 не мога да дам съвет за болката, но по някакви спомени от преди знам, че през бременността яйчниците не са там където са обикновено, а се изместват от растящата матка. Така, че там болката може да е с друг произход. Някой от по-разбиращите от анатомия може да ме опровергае или подкрепи. Все пак най-добре е лекар да си каже мнението.

Брук Дейвис ще чакам да видя новите ти творения Simple Smile

mirenamell много интересно занимание. Покажи какво правиш, ако нямаш нищо против.

svetlinka21, и при нас коледната украса предстои. Имаме си обаче и джудже-помощник Simple Smile. Миналата година Плами помага активно - потроши 2-3 играчки  Grinning, но пък какво от това, нали трябва да ги подменяме от време на време. Тогава елхата ни беше високо на скрина, за да не я събори и се затисне с нея, но тази година мисля да я сложим на пода - така ще може да й се радва повече. За нова година мислим да прескочим при майка във Велико Търново, но ще го решаваме в последния момент, зависи как ще се чувствам тогава.
 
@User, по принцип не е хубаво да се залежаваме през бременността, но това важи за тези, които нямат ограничения заради контракции, отлепване и подобни. Който трябва да пази леглото - да го пази, за да запази и бебчето, а който може - нека ходи, колкото може, без да се претоварва много.

BlackFire не мисля, че интерактива играчка ще е подходяща за толкова малко дете. То все още си е бебе. На моята щерка баба й миналата Коледа й подари интерактивно куче - ходи, лае, изправя се на крака. Тя беше на 1г. и 11м. тогава. Разнася го на самия празник, но не искаше да го пускаме, защото се плашеше. Едва преди 2 месеца започна да си играе с него. То и на кутията си пишеше над 3 годишна възраст. Все пак всяко дете е различно, може при вас да се хареса такава играчка. Обикновено на тази възраст харесват бебешките колички - да слагат кукли и бебета вътре и да ги возят, кубчета с картинки, телефончета, и други подобни играчки. Най-добре се разходи в някой по-голям магазин и виж какво се предлага за възраст 18м+ Peace
Виж целия пост
# 246
Благодаря ви, момичета! Друго си е човек като сподели тука. За играчките: бях се навила да подарявам котка, дето се държи като истинска /бая скъпа е 120лв/  на 6-месечно бебе, но се отказвам. Явно едно бебе  нищо няма да разбере от толкова скъп подарък.

пп: горе бяха посочени линкове за кърмене, мерси!! Пълна мъгла ми е и започнах да се ограмотявам.
Виж целия пост
# 247
Здравейте, момичета. Нямам търпение да Ви се похваля в работно време, ще си имаме МОМЧЕНЦЕЕЕ. Живо и здраво, според док. всичко му е наред на малкия мъж. Слагайте ми синьо щъркелче.  newsm44  Hug
Виж целия пост
# 248
mimei, поздравления и най-важното е, че всичко му е наред!
Виж целия пост
# 249
Здравейте и успешна седмица на всички!  bouquet

Аз тази седмица съм на ФМ и вече нямам търпение! Дано всичко е наред и дано този път да ни кажат пола на бебчето, че да си мислим за име вече.  Grinning
Относно разходките - за жалост лично аз нчма кога да ходя особено много пеша - придвижвам се с кола до работа, а там по цял ден съм на бюро... Rolling EyesСъбота и неделя се опитвам да наваксам (но не на всяка цена), но все пак си мисля, че е крайно недостатъчно. Принсципно аз и преди водех такъв живот - не съм много по спортуването, т.е. нормалния ми начин на живот с нищо не се е променил, но въпреки това чувствам, че сега наистина имам нужда от малко повече движение. Confused
Аз да ви се оплача, че от няколко дена нещо не мога да спя добре - мъчат ме стомашни болки - такива срязващи...много е неприятно. По принцип имам и запек, но такива режещи болки ми се появиха от скоро. Незнам дали не е от някаква конкретна храна...но никак не е приятно. Чувствам се като балон... Някоя от вас да знае на какво може да се дължи? Tired

Иначе поздравления на всички мамчета, които са узнали пола на своето бебче! Сигурно е много вълнуващо!!! Hug
Виж целия пост
# 250
Здравейте и от мен! Simple Smile Хубава седмица изпълнена с положителни емоции ви пожелавам! Simple Smile През уикенда обиколихме всички детски магазини които знам и май си поизбрах кошарка, количка и други неща за бебка! Simple Smile Това което си бях харесала в нета го отхвълих като го видях на живо. Поне съм се спряла на няколко модела и остава да мина още няколко пъти да ги потъркалям из магазините и съвсем да се спра на нещо. Бях категорично против триколките, но си харесах стабилна такава и много се чудя. Някоя от вас ползвала ли е триколка? А да сте чували мнения от познати, че моите май са все с четириколки. Ще се радвам някой да содели опит и съвсем да затвърдя мнението си. Отказах се от кошара люлка с шкафчета и т.н. За мен малко няма смисъл, но си е лично мнение - не искам да си налагам мнението! Simple Smile Моята кошарка ще е на стена, а и таз люлка някой трябва да я люлее и стената ще пречи. Реших да си взема обикновена кошара и скирн за дрехите на бебка! Simple Smile Боже направо ми се иска да обера банка и да купя от всичко! Simple Smile Все още се държа и нищо не съм купила - все ми се струва, че е рано, но след нова година може да започна полекинка да се оборудвам! Simple Smile mimei поздравления за сините гащи! Simple Smile Важното е,че бебчо е здрав и всичко му е наред! Simple Smile Усмихнат и слънче ден от мен! Simple Smile Пак ще се включа после! Simple Smile
Виж целия пост
# 251
Момичета, благодаря Ви. Много сте мили. Да Ви се връща, всичко хубаво.  Hug
Виж целия пост
# 252
Привет  Grinning
Честити сини гащи mimei -нашарихте ги и вие-момиче и момче ...
Ние ще сме отбор юнаци вкъщи-май забравих да ви кажа,че на втората ФМ се потвърди,че ще имам още едно момченце...

За ходенето и бързото раждане ...не е съвсем праволинейна връзката, но който има възможност за разходки да не се отказва,който се изморява бързо -да си почива ...тялото говори много добре, и не е нужно да се вписваме във всички статистически данни....

Да честитя новата "кола" на Къдричка, имам позната мама с такава-предоволна е, от няколко дни и аз се бия на няколко търга за "моята" и все ми се изплъзва...дано се похваля и аз скоро

А относно триколките-аз съм бутала само TFK Buggster-доста широка и много, много маневрена количка.
Не ги харесвах хич, затова и тази, дето я бутах не беше моя-а на приятелка,с която изкарахме майчинството заедно...Ами наистина е много удобна, въртиш я с една ръка и колкото и да я товариш-не се чувства изобщо тежестта
Само че тя е подходяща от 6м, за бебе ще трябва или с кошницата за кола,или с кош за новородено...

Друго не мога да кажа за триколките, или поне не от опит...а пък от приказки на теория няма нужда, в нета е пълно  Simple Smile

Относно покупките-поприключвам вече  Laughing

Преди 2 седмици в Marks & Spencer имаше намаление на всичко детско и бебешшко,както и безпл.доставка над определена сума, възползвах се и днес отивам да си прибера поръчката ...

Още няколкото сета от ebay за без пари и това е..Остана ми количката,която силно се надявам да спечеля скоро ...че тук е 750лв ,които посмъртно не давам на тукашните търговци  Mr. Green

За болките-не мога да помогна , мен какво ли не ме боли, от както видях положителния тест всичко ми е схванато, опънато, прищипано...търпя и се моля поне контракции да нямам ...като ходя на ЖК и споделя доктора ме успокоява,че всичко това е нормално и дано избутам останалите 3 месеца  Simple Smile
Виж целия пост
# 253
Аз с триколка бях при сина ми и сега ще продължим със същата количка. Тя си е жива и здрава количката. Maxi-cosi е, излезе адски стабилна, но е много тежка и широка. Не я качвам никъде, а стои в гаража, така че не ме бъркат 17 килограма.
Тези, които ще си отглеждат бебета в люлеещи легла - започне ли да се дупи и да се мъчи да се изправя бебето, махайте люлеещите механизми. Аз много закъснях и направо си стресирах детето. Таман се закрепи и леглото почва да се люлее и той падне. Много тъпа бях, как не го усетих по-рано. Та..не правете моята грешка...
Виж целия пост
# 254
Merijaan и аз май се отказах заради това от люлеещите легла. Пък и смятам да ходим при мама, а там няма люлка и съвсем няма смисъл!Твоята триколка е бая тежичка и може да е наистина много по-стабилна - усещала ли си нестабилност? Много се чудя! А Г-ца Димитрова защо смяташ, че триколката не е подходяща за новородено? Или говориш за определен модел? Аз категорично няма да си вземам кош за новородено - много се наслушах и никоя мама с бебче не ме е посъветвала сега да си взема такъв кош. Гледам за количка в легнало полжение. А наистина триколките се бутат много лесно и се въртят с една ръка на едно място, но казаха,че с като се минава бордюр е малко по-забавно защото като е една гума се върти на където си иска и не е много удобно. В магазина ме запознаха с триколка която има застопоряване на предната гума горе на дръжката и така не е проблем ма малко ми се вижда занимавка постоянно да се вкарва в изправено положение,а и не всички колички имат такава екстра. Та съм си харесала сходни колички на една и съща марка - едната е триколка,а другата четириколка. Триколката се маневрира малко по-лесно, но и четириколката не е за изпускане та съм в голяма чуденка!Ще се радвам още някой да сподели опит или думи от приятели!Благодаря ви за съветите! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия