Коледата наближава, а Априлчето на топло шава!

  • 32 826
  • 738
# 255
Здравейте, момичета Simple Smile 
Бързам и аз да ви се похваля Simple Smile
Днес бях при Томова, и видяхме бебо, всичко си има - по 5 пръстчета на ръцете и по 5 на крачетата. Чухме сърчицето беше много хубаво Simple Smile
100 % мъж Simple Smile
Томова каза че прилича на мен Simple Smile
Отговаря си на седмиците Simple Smile Всичко си му е на мястото Simple Smile

Сега ви пожелавам лека вечер Simple Smile Отивам да порисувам малко в стаята на бъдещия мъж Simple Smile
Виж целия пост
# 256
Кукундрелка, не сме се разбрали нещо  Wink

Не че триколките по принцип не стават за новороденно, а специално тази триколка-TFK Buggster се препоръчва да се ползва от 6+ месеца,защото наклона е доста голям на седалката ...Но,ако си купиш кош към нея-дали за новородено,или кошница за кола-може да се ползва от бебе
Моя приятелка си я купи и я ползва с моя кош за новородено,който е Quinny Dreamy-с адаптори този кош е съвместим с много видове колички, после бебето като стана на 5м и ми върна зимния кош си го прехвърли ...

Ето модела http://www.youtube.com/watch?v=qcH8r6PbpLg ... и има голяма кошница за пазаруване

А иначе ,от триколките аз много харесвам този модел на Quinny-Zapp Xtra, нов модел е , с напълно легнало положение, подходящ от 0+, и може да се обръща и към майката и към пътя ...Що-годе лека е и е на поносимата цена от 540лв, което за нов модел на Куини е направо без пари за БГ пазара  Laughing  
Ето я http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/21688  

За нея не ти трябва нито кош за новородено,нито кошница за кола,т.е. не са задължителни, за да става за возене на новородено
 bowuu
Виж целия пост
# 257
Здравейте, милички:) Честито за хубавите новини:)
kukundrelka , цял ден бутах триколката на приятелка-АБЦ  Кобра, бутала сум много пъти съответната четириколка-Мамба и според мен разлика няма.И триколката е маневрена и стабилна и не виждам как може да се обърне, поне този модел.  Мисля че не може да се обобщава триколките са по-добри от чериколките, двете дръжки по-зле от една и т.н. Зависи от марката и модела и най-важното количката трябва да се пробва, преди да се купи.
А за леглата люлка, дори допрени до стена, пак могат да се люлеят. На племенника ми е такова и спокойно се люлее до стената. От опит и от няколко приятелки мисля че са полезни. Аз ще взема такова, но не голямо, което се преобразува в юношеско легло, а обикновена кошара с люлеещ се механизъм и скрин отделно. Мисля, че така би ми било по-удобно. Дори съм си го избрала вече, остава да отида да го видя на живо :http://www.avmebeli.com/st5.html
Виж целия пост
# 258
Здравейте и от мен  Hug с пожелание за успешна седмица и само хубави новини  :lol
:Kukundrelka, аз ползвах и ще ползвам триколка Quinny Speedi SX-определено съм много доволна от тази количка. Единствения проблем, е че преди я купувахаме когато каката беше на 7-8 месеца(тогава ни остави първата количка) и не ми беше необходимо пълно легнало поожение за новородено. Сега съм в коляма чуденка кош за новородено ли да взема или кошница за кола  Thinking. Голямо мислене му дръпнах последните 2-3 дена и още не съм решила.
Г-ца Димитрова, как ще се произнесеш за този кош Quinny Dreamy, разбрах, че си го ползвала.. удобен ли е? До колко месеца може да се ползва?
Виж целия пост
# 259
Mia66,ще ти пратя сайт на моите творби да разгледаш,но скоро не съм качвала нови.
http://mirenamell.multiply.com/photos/album/2/2
В голямо чудене съм за количките,то се оказа супер сложно да се избере.Искам да видя на живо в магазин X-Lander, че в Ст.Загора само по каталог.Някой от вас беше ли си я поръчал???
Виж целия пост
# 260

Г-ца Димитрова, как ще се произнесеш за този кош Quinny Dreamy, разбрах, че си го ползвала.. удобен ли е? До колко месеца може да се ползва?
Ами какво да кажа-кош като кош...Първото ми бебе е родено октомври, във Варна зимно бебе без такъв кош трудно се гледа(заради вятъра и изобщо студа), особено както ние бяхме все навън, че беше много ревлив и само на студа млъкваше ...

Често сме го ползвали и за легло,като отидем някъде на гости -при свекърва ми например, бебето спеше там. Коша не е като новите модели кошове(малки и компактни)-доста широк е, има много място-щом бебето беше в космонавт и дебело одеало, а не му теснееше ...

Но..мой съвет-или вземи от приятелка на заем, или от Продавалника ...Не си струва да дадеш 300-350лв само няколко месеца(може и по-евтини да са)

Тези кошове са много запазени, дори и ползвани,просто няма какво да им се счупи,нито пък бебето е толкова голямо,че да го изцапа ...

Моя кош го ползвах само 3 месеца, на вид му давам оценка 9.5 от 10, после още 5 месеца го ползва приятелката ми и сега-може би пак ще го ползвам-зависи от търга,дето гоня Mr. Green

Твоята количка си има нужда от кош, не знам колко дълги разходки ще правиш с новороденото бебе, защото аз изкарвах голяма част от деня навън, кърмех навън без притеснения и не беше никак удачно новородено да е в кошница за кола толкова дълго...

От друга страна-има мами,които правят една обиколка на квартала и се прибират вкъщи-те могат и на ръце да си разходят бебето, на тях може и да им свърши работа кошницата
Това е от мен  bowuu
Виж целия пост
# 261
Момичета, не съм писала отдавна, защото нямах интернет. Случиха се доста неща около мен, но най-важното е, че вече знам, че чакам момченце. Много съм щастлива да ви помоля за един син щъркел до името ми Hug
Сега ще трябва да ви изчета назад, за да разбера как вървят при вас нещата Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 262
Много ви благодаря за информацията!Всяка информация или съвет е добре дошла!Аз като с първо бебче съм доста неориентирана. И аз си мислех за кърменето на открито. Г-ца Димитрова скачам във Варна при мама и мисля да си сменя местожителствово на морска градина,че и на 5 минути от там живея! Предположих,че говориш за конкретен модел и заради това питах за доуточняване! Simple Smile А наистина как се случва кърменето вън? Аз си мисля да процедирам така живот и здраве, но поне да се обръщам с гръб към алеата, че никой не е длъжен да ми гледа циците. Някак си не го проумявам много, но всички казват, че като родиш ти пада пердето и ти е все тая! Надявам се да е така, но въпроси в главата ми има една торба. Наистина би ми било полезно всичко около бебчето. Седнах да чета и ЛЛЛ вече, че ми казаха за болниците как не обръщат много внимание на това, а за мен е важно! Simple Smile Persona grata честит сини гащи. Нядавам се нещата които са се случили около теб да са в положителна насока. viliandar нали всички обясняват,че не е проблем бебчето да нанка при наклон от 30 градуса!Ти имаш и друго дете и си знаеш най-добре Simple Smile Хубава вечер от мен! Simple Smile
Виж целия пост
# 263
Здравейте мацки! Отдавна не съм писала тук при вас! Само набързо се отчитам...ние чакаме момченце (та, ако може да ми сложите синия щъркел на мен). Засега всичко изглежда наред, бебо рита ли рита...усещам разлика в ритниците като мъжа ми си дойде от работа и си говорим. Може бебо да му познава гласа вече...Успешна седмица мами!!!
Виж целия пост
# 264
Добро утро момичета,

момента с количките аз още го отлагам, като гледам вие сте станали експерти  - благодаря ви за споделеното. Независимо, че ми е второ дете, първата количка не беше сполучлива и няма да я да я споменавам. Едно със сигурност знам - искам първите месеци да е обърнато към мен детето - от опит знам, че е удобно.

До скоро!
Виж целия пост
# 265
Много ви благодаря за информацията!Всяка информация или съвет е добре дошла!Аз като с първо бебче съм доста неориентирана. И аз си мислех за кърменето на открито. Г-ца Димитрова скачам във Варна при мама и мисля да си сменя местожителствово на морска градина,че и на 5 минути от там живея!


 А наистина как се случва кърменето вън? Аз си мисля да процедирам така живот и здраве, но поне да се обръщам с гръб към алеата, че никой не е длъжен да ми гледа циците. Някак си не го проумявам много, но всички казват, че като родиш ти пада пердето и ти е все тая! Надявам се да е така, но въпроси в главата ми има една торба. Наистина би ми било полезно всичко около бебчето. Седнах да чета и ЛЛЛ вече, че ми казаха за болниците как не обръщат много внимание на това, а за мен е важно! Simple Smile

Добро утро  Simple SmileАз май си спечелих търга и днес ще се разплащаме,чакам само един мейл от търговеца и тогава ще ви споделя подробности

Кукундрелка, не е нужно да ти пада пердето  Wink...кърменето на вън не е показност, но едно ревящо бебе, дали от глад ,дали от колики или друга причина,което можеш да успокоиш, като му предложиш гърда не е срамно ....

Освен това-по-безсрамни са тези, дето биха тръгнали да надничат и да те гледат, а не ти ...

Кърмила съм на всевъзможни места, моето дете си беше престрастено кърмаче, успокоявахме се с гърда за всичко ....особено пък ,когато имаше колики-много помага

На вън, това,което ми е било некомфортно е студа, понеже съм облечена с повечко дрехи и като заревеше, докато стигнем до "целта" бебето беше вече в истерия ....Лятото е друга песен вече Grinning

Можеш да си намяташ одеало-така най-често се прави, но при мен всеки опит беше провал, защото бебето си переше ръцете и го събаряше...

Освен това винаги съм кърмила като си надигам блузата от долу-т.е. по-скоро ми се вижда корема/пъпа, отколкото гърдата, защото тя(то-зърното) е в устата на бебето и неговата главичка/тяло също закрива гледката ...

Освен това в големия град хората са малко по-освободени и го приемат това за нормално,което си е нормално  Simple Smile

И накрая -Честит празник на всички именици и такива с професионален празник
Да сте(сме) много здрави и успешни
  bouquet
Виж целия пост
# 266
Честито на имениците!
Честито на моряците!
Честито на рибарите!
Честито на банкерите!
Пожелания за здраве,късмет,любов и усмивки  bouquet  bouquet  bouquet
а аз пък си имам две по-големи каки с деца по на 3 годинки и май всичко ще со взема от тях.даже имам птаво на избор Simple SmileМисля,че няма лошо да използваш неща от приятели,при положение ,че им няма нищо,така ще спестим парички за други неща Simple Smile Честито на мамите с юнаците,много момчета много нещо -да са ви живи и здрави!А ние мамите с принцесите ще чакаме да ни охажват вашите юнаци!Относно ходенето,на мен лекъря ми обясни,че основната цел е да не се залежаваш.да издържаш повече...а и за самото тяло е добре.Аз за сега нямам проблеми,освен със спането,даже мислия да ходим на хижа петък събота с приятели и до там имаме 4 часа  път по билото на стара планина Simple Smile Но си имаме и резервен вариянт разбира се:) иМАМ ВЪПРОС-аз съм в 23 г.с. и не съм качила много килограми,имам коремче,но като забремехях повръщах много и свалих 3 кг,бяь 40кг,после се оправиха нещата ,сега съм 44кг и се чудя нормално ли е.Лекъря каза,че бебочка е добре,аз си хапвам,когато съм гладна.Но ми се прияждат все мандаринки,и леки храни..на сила хапвам и месце,че и желязото ми е малко(но това е по населедство) Някоя друга мама с такъв проблем?!
Виж целия пост
# 267
Добро утро от мен! Честито на всички именици! Да сте живи и здрави и с гордост да си носите името! Добре, че днес се яде риба да хапна и аз малко, че иначе хич не се сещам. Хубав ден от мен мамчета!   bouquet
Виж целия пост
# 268
Добро утро Simple Smile
Честит имен ден на всички именници,в момента се сещам конкретно само за Къдричка   Hug да сте живи и здрави!
И аз благодаря за линковете за кърмене,почнах и на тази тема да се ограмотявам,че толкова сложно и проблемно го представят това кърмене,а на мен не ми изглежда чааак толкова голяма философия....
Утре сме на ФМ и нямам търпение,бебка също сякаш се вълнува-беше се поуспокоила няколко дни,но от неделя едни шутове и юмруци раздава хехе,мога цял ден да лежа с ръка на корема,съсредоточена в най-малкото й движение  preggo
Довечера свекърва ми ще ни идват на гости,аз в тях не ходя откакто съм бременна,че имат котка и ме е страх...затова ще се почва подготовка,че трябва всичко да е изрядно.Даже мисля сега да си украся елхата,най-после времето е подходящо(мрачно),че с това слънце не ми идваше музата!
За количките,аз бях 100% убедена че Х-ландер ХА ще  е нашата количка,ама сега вече съм  в дилема,харесах една нова за Бг-Еспиро Атлантик..Но жалкото е,че я няма по магазините в Пловдив,трябва да предприемем пътуване до Стара Загора или София  Sad
Прегръщам ви,пазете се  Hug Весело изкарване днес!
П.п. с.ков оздравя ли???
Виж целия пост
# 269
Благодаря много за хубаво оформената тема  Hug
Честити сини и розови гащета на всички мами - много се радвам, че бебчетата са здрави!!!!
Честит Имен Ден на всички именници!!!  bouquet
Аз тази нощ сънувах, че съм родила бебчо, едно много малко и усмихнато пакетче...като насън и съвсем неразбрала как е станало, просто ми го донесоха в болницата Laughing  Дано така лесно да ми бъде раждането, докато почне и хоп да е бебо в ръцете ми Joy
Alexan4o няколко от мамите казват, че почти нямат коремче все още и не са наддали почти кг и че всичко с бебетата е наред, така че се успокой ВСИЧКО Е ОК С БЕБЧЕТО и се радвай, че си от късметлийките, които бързо ще влезне във форма като роди  Hug
Момичета, аз едно време като бутах количка имаше такива, на които дръжките се обръщаха много лесно и така лесно може бебето да бъде с лице към теб или пък напред, това вършеше работа и когато задуха вятър....сега няма ли такива колички та обсъждате накъде да е коша  newsm78
Аз засега само дрешки купувам, големите покупки февруари-март месец
Толкова ми е нереална тази бременност и изстрадана от самото начало, че още не мога да повярвам, че ще имам бебе......все си казвах днес си, а утре може да не си..... и още ми е такова, нали гинеколожката ми каза, че ако не се направи серклаж шанса да издържи шийката на матката тежкия плод е 50 на 50 процента, та сигурна докрай няма да се почувствам. Вероятно ще се учуда, че имам бебе дори, когато го видя в ръцете си Laughing

Да кажа за кашлящите мами, че чая бронхолин много помага при сухата кашлица за отхрачване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия