Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява натоварването с глюкоза?
Какво е гестационен диабет и как се диагностицира?
Какви са причините за повишени околоплодни води и как се извършва обременяването с глюкоза?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява натоварването с глюкоза?
-
Какво е гестационен диабет и как се диагностицира?
Гестационният диабет е вид диабет, който се развива по време на бременност. Характеризира се с високи нива на кръвната захар и обикновено отшумява след раждането, но увеличава риска от развитие на диабет по-късно в живота. Диагностицира се чрез тест за глюкозна толерантност, при който нивата на кръвната захар се измерват в нулевата минута, първия и втория час. Освен това се извършва изследване за инсулинова резистентност.
-
Какви са причините за повишени околоплодни води и как се извършва обременяването с глюкоза?
Повишените околоплодни води могат да бъдат причинени от различни фактори, включително гестационен диабет. Обременяването с глюкоза се извършва чрез приемане на глюкозна течност, последвана от кръвни проби в нулева минута, първия и втория час за оценка на усвояването на захарта и откриване на възможни проблеми като гестационен диабет или инсулинова резистентност.
-
Какво представлява изследването за инсулинова резистентност?
-
Как се подготвят гърдите за кърмене?

иии това е загубих си цял ден в задръствания за да остана мега разочарована!
Проблема с адреналина е, че по време на бременност мн често поради различни причини жените си имат повишено кръвно, аритмии и т.н., които натоварват допълнително и сърдечно съдовата система на малките бебчета. А от емоциите, че си на стола твоят организъм си е произвел достатъчно в повече адреналин и няма нужда да се довнася допълнително. И един съвет от мен- не изчаквайте подобни проблеми да ги решавате за след раждането, защото могат да ви навлекат мн сериозни ядове, а бебенцата се справят по- трудно с тях, отколкото ние
Колегите са достатъчно компетентни да могат да преценят кое може да изчака и за кое трябва да се взимат мерки на момента, така че всички да са добре
и сам войнът е войн!
Надявам се че следващият път ще успея .
питах доки и тя ми вика: Еми гледам ги смучат ги .. ама нали знаеш че и зависи какъв ти е прага на болка ... и от много други фактори зависи. И аз сега го мъдря има ли смисъл ... няма ли

