Елхата украсяваме и здрави Февруарски бебчета си пожелаваме! - Тема 15

  • 29 905
  • 742
# 375
Имам болки ниско долу от 3-4 дни. Течението е прозрачно без мирис - точно като вода. И на мен не ми се вярва да е околоплодна течност, но съм се притеснила. вторник съм на ЖК и ще питам.
Виж целия пост
# 376
vanessка, на мене така тръгнаха да ми изтичат водите - по малко, чак след един ден се лиснаха на локва.  Peace (Писала съм и друг път, че нямах никакви следи, даже ме върнаха от родилното, че се бях изкъпала, иначе бях вече в деветия месец.) Болки никакви нямах, сърбежи  също, а и течението, колкото е да е обилно, не е чак толкова, а и не е абсолютно прозрачно (поне моето) - водите ми си бяха точно като вода: прозрачни, бистри, без миризма...
Виж целия пост
# 377
vanessка по-добре се обади на доктор или отиди за по-сигурно и за да си спокойна, може и нищо да не е ама....
Последния път като бях на доктор разпитах докторката и тя ми изброи нещата, които биха могли да бъдат тревожни и за които трябва веднага да се обърна към доктор като следните:

- течение на кръв
- течение на вода
- силни и чести контракции
- продължително високо кръвно

та по този повод по-добре се консултирай
Виж целия пост
# 378
Ванеска,аз бих се обадила на доктор или както на два пъти правих отидох в Патологията на нашата болница да ме прегледат.За мен това би ми подействало успокояващо и е по-добрия вариант според мен пред този да се терзая стоейки вкъщи.Дано всичко е наред. Peace
Пепче,честита радост вкъщи. Laughing
Виж целия пост
# 379
Отиди в болницата, но преди това намокри превръзка или памук с това течение и да ти направят проба. Те и на видеозон ще видят дали са в норма водите, но и ще ти пуснат изследването. Не чакай няколко дни, защото ако е някоя по-малка дупка, до колкото четох има как да се оправи с медикаменти, ако е на време
Виж целия пост
# 380
Отиди в болницата, но преди това намокри превръзка или памук с това течение и да ти направят проба. - Това е добра идея.  Peace Те и на видеозон ще видят дали са в норма водите, но и ще ти пуснат изследването. - При мене на видеозон не се виждаше изтичане. Не чакай няколко дни, защото ако е някоя по-малка дупка, до колкото четох има как да се оправи с медикаменти, ако е на време - Да, дежурният в Т. Киркова така се и застрахова: каза, че може и води да са, ама дупката да е малка...
Виж целия пост
# 381
Ванеска отивай направо до болницата да те видят дежурните,обади се и на гинеколога си.Няма да се шашкаш,най-много да те оставят 2-3 дни да си полежиш и да ти влеят нещо ако са води.Стискаме палци и няма да се страхуваш!  Направи както ти казва she_moto!!! Hug Praynig
Ставай! smile3512
Виж целия пост
# 382
БоБоДес излезе ли посявката?4исто ли е полето? аз как треперах над лаптопа докато ги ка4ат.....
ако говориш за тази урокултура - не още, предполагам резултата ще е готов утре в първия работен ден  Simple Smile ама аз не съм се запритеснявала толкоз, като не ми се е случвало и не знам какво ме чака... Simple Smile
Виж целия пост
# 383
Ххааха, Пепи, честита радост и от мен...но защо Дюки беше на хотел...вие нали си бяхте вкъщи с малката и Зарито??? Rolling Eyes
Ние преди малко се върнахме от кучешката полянка в Морската - имахме роднинска среща между брат и сестра..Хера направо откачи от радост.... налудуваха се, после пообиколихме и самата морска... мъжо се е заел да не ми дава мира.... при първа възможност и все да ходя... "мн.полезно е за теб и раждането"..и така... Laughing
А Биби... благодаря ти за загрижеността..ама добре ми е всичко...кръст още не ме болял от бременността ... а краката....само на дясната пета имам болки, че ми се е притрила стелката на ботуша нещо и от мн.ходене ми се прецака самото ходило... ама то това беше още по средата на разходката, но какво пък, да нямаше да се върна я... днес ми е наред всичко.... кипя от енергия.... върнахме се от разходката..мъжо легна да спи, че от наряда вчера ( 24 часов е) не е спал....и разходата го измори....а аз досега се дупех да глася и подреждам....и да снимам  вс.покупки за  бебо, за да ги кача... чудя се къде да ви ги сложа да ви ги покажа....
Мерси за Неви за поканата за кафенце... дано хубаво да си изкарате.... но ние доста се намръзнахме.... а и трябваше да се прибирам, да шетам,че кумовете ще ни идват на гости към 18ч... да съм готова Simple Smile и да се къпя, да оправям, да чистя.... леле, леле, че утре пак на работа.... последни 2 дни зор и търпениеееееееееее Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling
Виж целия пост
# 384
ванеске, въобще не чакай вторник и не се чуди, ами беж и то към МД. Ако не дай си Боже се стигне до раждане - там е мястото за преждевременно родени бебчета. Добре са те посъветвали да напоиш памук или превръзка, за да се види какво е. Стискам палци да си се напишкала, но дори води да са, дано да може да издържиш още. На майка ми така й изтекли водите уж с мен в средата на 8-ми месец, но ме е родила 2 седмици по-късно. Сигурно не е изтекло всичко. И бъди спокойна - най-важното, не изчаквай в ниакъв случай!
Момичета, айде да ми дадете паролката за албумчето пак, че аз съм скарана с тази снимка.бг. Не можах да разбера, защо Лъчезарка не успя да качи сниките във фейса?  newsm78
Виж целия пост
# 385
Ей,днес никакво раздвиждане...
primavista7 ,Дюк има режим на разходки,който аз не мога да изпълнявам.Сутрин в 5.30,следобяд в 16 и вечер в 22 часа.Притеснявахме се ,че сутрин няма да мога да го извеждам.Първо съм бременна,второ може да е хлъзгаво,трето поляната от никъде не е осветена,страшничко си е.А около блоковете нямаме полянки.....Та решихме да го дадем,беше при познат,на хубаво място,вътре  топло.Чисто е държал,не е правил бели.Дори днес като го взехме беше и изкъпан WinkМного ни се зарадва,и бърза да се качи в колата,да не би да го оставим......
И най-важното днес има РД,качвам снимки във фейса....
А и качила съм около 2 кг за 1 месец,,,всмисъл предната седмица не бях качила,сега се съмнявам че тези 2 кг за от поничките...от снощи до сега съм изяла 5 Shocked
Виж целия пост
# 386
Момичета имам въпрос относно това дали имам право на майчинство, след като се осигурявам като управител на ЕООД, но на ниския процент, защото според счетоводителката ни нямам, но други познати ме посъветваха все пак да се поразпитам. Според счетоводителката нямам право дори на социално майчинство, защото не се водя социално слаба след като имам възможност да си плащам осигуровките. Знам че имаше специален форум по тези въпроси но не знам как се казваше Embarassed
Виж целия пост
# 387
Темата се казва майчинството счетоводно. Има и един сайт - осигуровки 2011, но там отговарят много бавно
Виж целия пост
# 388
musiiv, аз също имам ЕООД, малко ми е сложно да ти обясня,дано ме разбереш. Трябва да си се осигурявала на по-високия процент,този, който включва и обещетение за майчинство. След това трябва да избереш един от двата варианта- да си назначиш управител за времето, което ще си в майчинство и да го осигуряваш върху 800 лв, което е супер неизгодно за теб, защото осигуровката му ще бъде по-голяма от майчинството ти. Другия вариант е да прехвърлиш част от акциите на ЕООД-то на съпруга ти (само ако той има фирма и се осигурява през нея) така ставате съдружници, той става управител и  поема управлението на фирмата, която вече ще бъде ООД, а ти няма да бъдеш вече управител, а само съдружник(тази процедура струва 200 лв-таксите в съда и адвокатския хонорар)А ако съпруга ти няма фирма , а работи в бюджетно можеш да го назначиш като прокорист на ЕООД-то без да променяш фирмата на ООД и т.н. Но това само ако се осигуряваш на процента, който включва и майчинство, т. е. осигуровката ти да включва "Фонд общо заболяване и майчинство".  Ако имаш въпроси пиши на лични.
Виж целия пост
# 389
musiiv, както и Крис ти е писала, ако си се осигурявала и за майчинство, естествено, че имаш право.
 
И би трябвало, щом си в детеродна възраст и си плащала осигуровки, да сте включвали със твоята счетоводителка и този риск. Ако не те е осигурявала за него - е за бой! Тези неща се уточняват. Моята счети беше направила обратното - осигурявах майка ми за по-евтино като управител, вм. мен, а тя й плащала и за бременност и майчинство Mr. Green
Също е важно, дали си и собственик, или си само назначена за управител - с договор за управление и контрол или с друг. Ако си собственик, това, което ти пише Крис е така, но ако собствеността е чужда, ще е по-лесно.

Вчера, си направих шопинг- Икеа, Комо, Айко и Джъмбо - уж дребосъчки, а изхарчих горе-долу колкото ще ми е майчинството Joy, как ще я карам, направо не знам. Как не родих, също не знам. Вечерта краката ми бяха като диреци, имах зверски болки в стъпалата и контракции. Мъж ми и той беше като пребит Mr. Green Обаче см много доволна. Купихме маса за джаги за големите момчета, голяма, като истинска, а за дрисличка спално бельо на Herding - ужасно красиво Crazy , дрешки и много дребосъчки.
В Айко - всичко на 1-ия етаж е с 18% намаление и има много бебешкурски неща!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия