Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява натоварването с глюкоза?
Какво е гестационен диабет и как се диагностицира?
Какви са причините за повишени околоплодни води и как се извършва обременяването с глюкоза?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява натоварването с глюкоза?
-
Какво е гестационен диабет и как се диагностицира?
Гестационният диабет е вид диабет, който се развива по време на бременност. Характеризира се с високи нива на кръвната захар и обикновено отшумява след раждането, но увеличава риска от развитие на диабет по-късно в живота. Диагностицира се чрез тест за глюкозна толерантност, при който нивата на кръвната захар се измерват в нулевата минута, първия и втория час. Освен това се извършва изследване за инсулинова резистентност.
-
Какви са причините за повишени околоплодни води и как се извършва обременяването с глюкоза?
Повишените околоплодни води могат да бъдат причинени от различни фактори, включително гестационен диабет. Обременяването с глюкоза се извършва чрез приемане на глюкозна течност, последвана от кръвни проби в нулева минута, първия и втория час за оценка на усвояването на захарта и откриване на възможни проблеми като гестационен диабет или инсулинова резистентност.
-
Какво представлява изследването за инсулинова резистентност?
-
Как се подготвят гърдите за кърмене?
Осигурявана съм на ниският процент защото втора бременност не влизаше в плановете ми 
. На работа съм до края на седмицата и после ще си ползвам платената отпуска. След Нова Година още 5 дни на работа и край. 

Ама който иска...... 
Последният чорапогащник за бременни с платка отпред, 140 дение и много висока компресия, който си купих е от Аста Меда, на К. Иречек 9, зад Пирогов . 
... хем се радвам, че още малко и ще гушкам малчо , хем малко шубето ме хваща
... викам ХА ХА идеше ми
. Другото което прави е чат пат ми опипва пръстите дали сами се усещали кокалчетата (Точно като вещицата от Хензел и Гретел е
Лошото тук е,че подаръци не раздава/вътрешно правило/, а само тобрички с лакомства.