Елхата украсяваме и здрави Февруарски бебчета си пожелаваме! - Тема 15

  • 29 905
  • 742
# 390
Благодаря ви за отговорите  Hug Осигурявана съм на ниският процент защото втора бременност не влизаше в плановете ми EmbarassedКогато разбрах че съм бременна нямаше как да започна да се осигурявам на по-високия защото това става само след подаване на молба или декларация в края на годината и смисълът се губи защото се гледат осигуровките за 18м или вече 24 м нямам представа назад. Относно собствеността на ЕООД - то - то е моя собственост и след като родя мисля да остана с функцията си на управител. А и честно да ви кажа още ми държи топло опитът с предишното ми майчинство, част от което ме накараха да върна с голяма лихва. Нямам нищо против да върна нещо което не ми се полага, но голямата лихва която дължах не по моя вина, а заради недоглеждане на някоя тъпа служителка ми доиде в повече, но с държавата можеш ли да спориш. Не стига че отпускат някакво мизерно майчинство ами и гледат и това как да не го дадат #2gunfire
Лека вечер на всички от мен а аз отивам да си взема душ и хоризонт  bath1
Виж целия пост
# 391
Осигурявана съм на ниският процент защото втора бременност не влизаше в плановете ми Embarassed
дори и да не си имала намерение да забременяваш, можеше да взимаш почти всеки месец болнични за теб и детето Simple Smile
Виж целия пост
# 392
Добро утро.Изпратих детето на градина,тати на работа и пак сама....
Днес трябва да занесем подаръка на градината,утре е тържеството и повече няма да я пускам.Бива ли такива големи деца,нищо да не правят по цял ден...Ами по добре да си стои в къщи.Поне ще се наспива,и пари няма да им плащам......Така ги мързи да гледат.....а пък да научат децата на някое стихче,песничка,танц....нито тържетсво....нищо пълна скука.....Хвърлят им по едни моливи и един бял лист и това цял следобед......
Виж целия пост
# 393
Добро утро.Изпратих детето на градина,тати на работа и пак сама....
Днес трябва да занесем подаръка на градината,утре е тържеството и повече няма да я пускам.Бива ли такива големи деца,нищо да не правят по цял ден...Ами по добре да си стои в къщи.Поне ще се наспива,и пари няма да им плащам......Така ги мързи да гледат.....а пък да научат децата на някое стихче,песничка,танц....нито тържетсво....нищо пълна скука.....Хвърлят им по едни моливи и един бял лист и това цял следобед......

Добро утро! И аз така Пепи, нашите даже и театър няма да имат, че били в карантина от шарка, та само един Дядо Коледа ще им даде подаръците и нито тържество, нищо! И аз съм решила чак след Нова Година да го водя на градинката.
 Днес в Пловдив Снежанките имат имен ден! Simple Smile Пепи, честита именничка Simple Smile Снегът е едно мише колянце, ама го има Simple Smile и Роско е доволен, че на Дядо Коледа няма да му се налага да идва със самолет вместо с шейна (ако нямаше сняг)  Mr. Green
Виж целия пост
# 394
Здравейте и от мен- аз ви чета редовно, но не ми остава време да пиша. От 06,01,2012 г. излизам в болничния /45 дни/ и сега си обучавам заместника. Броя дните вече и нямам търпение,че краката ми се чувстват ужасно на работа. Не просто отичат, а направо се наливат и стават ени тежки,чак ми е трудно да ходя Cry. На работа съм до края на седмицата и после ще си ползвам платената отпуска. След Нова Година още 5 дни на работа и край. Simple Smile
Виж целия пост
# 395
Добро утро на раннобудните хе хе хееее за мен 10 4аса е горе-долу посред нощ....пък 7-8 ????това си е предния ден направо Crazy

За детските градини,да ви споделя - малкия на най-добрата ми приятелка го водят на градина,оба4е майка му,ми каза като го вземала следобед е нещо страшно - първо е гладен като вълк,4ак му 4увала как му стърже стомах4ето,после у тях й се ка4вал на главата защото е побеснял да играе....е викам в градината не беснеят ли?нали като станат от сън,ядат и ги мятат на игрите,да се изпотят едно хубаво от трещене....да,ама НЕ-представяш ли си вика 20 побеснели деца и лелките с тях,кой ще ги търпи ????? Еми викам нали затова ходят на градина,да се набеснеят,да ги нахранят и да ги повъзпитават ако е възможно!Не вкъщи да ми се ка4ва тепърва на главата - като в 5 4аса самия ти си парцал от работа,трябва да готвиш тепърва.... и какво то да ми беснее на главата и тепърва да съсипва къщата посред нощите! Не мога да го проумея това,да им пазим спокойствието на лелите в градината??????? #Crazy

Дано да няма сняг по Коледа и Нова Година тука,4е аз на сняг и киша съм се нагледала!!!!(от Балкана съм) Joy  Ама който иска...... Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 396
Здравейте мами,

сега се връщам от ЖК, май и мен са ме нападнали гъби...взеха ми проба за микробиология, ама междувременно без да знае от какво ми е течението, лекарят ми изписа гинезол..Аз сега прочетох листовката и не съм особено въодушевена..там пише, че не се препоръчва по време на бременност,а й аз в 3-4 месец бях завъдила Нон Албиканс, а доколкото видях в листовката пише, че е предназначен за Албиканс. Мисля да не си го взимам за сега, докато не видя резултатите от МБ. В Четвъртък имам записан час при лекърката, при която ще раждам и ще я попитам и нея...Аз в момента ходя паралелно на ЖК в МД, където имам картон по здравна каса и пакет към частен здравноосигурителен фонд и частно при лекърката, при която ще раждам и гледам всички изследвания да ги пускам на ЖК.  На вс отгоре се е започнало с отоците, левият ми крак е малко надут точно от горната страна на свода и ми се схваща като ходя към пръстите, а и взеха да ми стават малки ботушките...ситрин закопчаването на циповете вече е мисия невъзможна...Та ме наплаши малко док и ми каза да си меря кръвното по 3 пъти на ден (като се има в предвид, че моето кръвно е ниско по принцип 60/90 макс 70/100) и да спя само на лявата страна...през деня да не си давам мн зор, да си се изпъвам на леглото поне по 2 часа и то на ляво легнала....ама как става това като съм още на работа, нито 1 ден болничен не съм ползвала от началото на бременността....Ох...наоплаках се ....
 Някой ако е ползвал гинезол моля да сподели....
Виж целия пост
# 397
SAVETO85 ,благодаря,ние на нашата баба й честитим на първия сняг Wink
nevvy,то е ясно,че няма как да дивеят,но поне да ги занимават с нещо.Сега има страхотни книжки с нови коледни приказки,можем да носим да йм четат,но не разрешават.Имат ДВД,можем да носим коледни филмчета,пак не дават.Играчки не разрешават да си носи всяко дете......Не правят картички за НГ,абе нищо.А това са деца последна група в детската градина ,догодина са предучилищна в училището...Викам си поне едно стихче за сурваки да ги научат   е не...мързел.....Иначе като отида да я взема лелята седнала на едно столче до госпожата и клюки разнясят.......А за храната е ужас......детето се прибира и само се оплаква......лелята й казала да мине на диета стига е искала допълнително на обяд,а тя милата ми само на обяд яде,,,,,,
Виж целия пост
# 398
SAVETO85 ,благодаря,ние на нашата баба й честитим на първия сняг Wink
Именно, за нас това е първия сняг Simple Smile
Виж целия пост
# 399
Елиса на вси4ки лекарства,4е и на глобулите пише да не се ползват при бременност,или "ако не ги предписал доктор"....няма да се шашкаш,тези глобули май Старлет сподели 4е са й ги дали? Единствено на Канестен и още 3-4 пише,4е може да се прилага от бременни,само 4е без апликаторните устройства. Из4акай си мкб-то и виж какво да правиш след това.При вси4ки слу4аи ако има някаква гадина трябва да се елиминира.А то до 9-тия още колко неща ще си слагаме...... #Crazy
Виж целия пост
# 400
Неви, направо не ми се мисли до 9-ти месец какви гадове още ще трябва да затрием #2gunfire ...а иначе този гинезол бил като спринцовка и с удължено освобождаване..но за сега ще си чакам микробиологията и ако е наложително след това ще си го купя...
Виж целия пост
# 401
Здравейте и от мен- аз ви чета редовно, но не ми остава време да пиша. От 06,01,2012 г. излизам в болничния /45 дни/ и сега си обучавам заместника. Броя дните вече и нямам търпение,че краката ми се чувстват ужасно на работа. Не просто отичат, а направо се наливат и стават ени тежки,чак ми е трудно да ходя Cry. На работа съм до края на седмицата и после ще си ползвам платената отпуска. След Нова Година още 5 дни на работа и край. Simple Smile

 И аз съм в подобна ситуация с "поверяването на задълженията ми"  Joy

По отношение на краката - задължително си вземи чорапогащник или чорапи с висока компресия, които обувай още в леглото сутрин, когато крайниците не са отекли, това ще те облекчи неимоверно. Разликата е фрапираща, но в положителния смисъл на думата   bouquet Последният чорапогащник за бременни с платка отпред, 140 дение и много висока компресия, който си купих е от Аста Меда, на К. Иречек 9, зад Пирогов .
Имам си  и чорапи  от там, в момента ги тествам в офиса за първи ден.
Страдам от разширена вена на десния крак и съм дълбоко убедена,че през тази бременност глезените ми все още са си същите, само благодарение на тези "медицински изделия", които навличам като втора кожа-менгеме всяка сутрин  Sunglasses
 http://www.relaxsanstore.com/products/Medicale-Compression-Hosie … at=17&idcc=17

P.S. сега видях, че си от Плевен, можеш да се обадиш на тази фирма и да ти пратят с доставка от 3-5 лв
Виж целия пост
# 402
Здравейте и от мен и аз да споделя още съм на работа и на мен краката ми почнаха да се понадуват даже и ме болят възглавничките долу като стъпвам ама че работа стари кокали ли имам вече или просто съм забравила отпреди какво е .А за гъбите то май от тях спасение няма.....преди да забременея имах този проблем две лечения едно след друго направих и после след 3-я месе ц от бременоста пак ме нападнаха но слава богу май ги махнах поне така се показа на изследването ...няма страшно без глобули няма как да се лекуваш  Simple Smile
Виж целия пост
# 403
Здравейте тумбачета Simple Smile Аз от днес съм по майчинство  newsm44 ... хем се радвам, че още малко и ще гушкам малчо , хем малко шубето ме хваща  #Crazy  .. кога мина това времее Simple Smile
Днес бях и на консултация , всичко ни е наред  , доки ми взе и секрет и ще видим в четвъртък  дали и аз ще имам от  този бонус - гААби Simple Smile на 4.01 освен ЖК и кръв и  урина ще ме тестуват за опойки понеже като малка като ме оперираха и съм получила алергична реакция от опойката , но МИЛИТЕ лекари от Пиргов са отказали да кажат каква е опойката и сега за всеки случай  , ако се наложи секцио да знаем ,че да не стане фал ...дано да си е нормално , както е планувано до сега , но ако се наложи секцио - избор нямам Simple Smile
Ние вчера с мъж ми докупихме коледните подаръци и вече съм спокойна , егати разходката му теглихме , накрая по едни стълби аз вече като мечка пръхта .. Joy при което мъж ми вика: АаА се едно с баба ми съм тръгнал  hahaha  ... викам ХА ХА  идеше  ми  fight . Другото което прави е чат пат ми опипва пръстите дали сами се усещали кокалчетата (Точно като вещицата от Хензел и Гретел е  Joy ) яко ме е взел  на подбив , ама не му се връзвам много много ....
Виж целия пост
# 404
Здравейте мамчета Hug
Как сте в това ужасно време? Да ви кажа какви простотии сънувах. Уж съм родила вече, и отивам да си видя бебчо. Вкараха ме в една стая пълнаааа с бебоци и ми викат..айде отивай и си взимай детето ако си го познаеш. Ами сега? Как да го позная,като не съм го виждала.. и като ревнах елате ми вижте hahaha Накрая ме изведоха от стаята и пак не ми дадоха детето.... събуждам се и направо сърцето ми ще се пръсне ooooh! Laughing
Пепи в коя градина сте? Как така с нищо няма да ги занимават? Мале миличките деца,те ще откачат от скука. Аз немога и грам да се оплача. Страхотно ги занимават. Учат ги на много песни и стихчета/ ако е по-дълго стихчето го донаучаваме у дома/, пишат буквички,цифри. Всеки петък ни изкарват учебните тетрадки за да ги видим и ако има грешки да се упражняваме в къщи. Както писах украсяваха сурвакници. Днес имат театър и Дядо Коледа ще идва Heart Eyes Лошото тук е,че подаръци не раздава/вътрешно правило/, а само тобрички с лакомства.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия