Нашите мании, навици и странности

  • 127 225
  • 1 945
# 1 755
Полудявам когато сервитьорът в някое заведение, дойде и започне да ми надига бутилката или чашата да види дали ми е свършило питието. Трябва или да е сляп или тъп за да прави подобни неща, имам чувството, че иска да ме изгони.
Виж целия пост
# 1 756
Пък аз полудявам,ако в ресторант чистачката дойде да ми мете до масата да ми праши.В един ресторанта ми се случи 3 пъти (третият ще е последен!),много лошо впечатление ми прави.
Виж целия пост
# 1 757
Страх от вода нямам вече. Давила съм се в морето и страхът ми беше от това, но после се научих да плувам. Въпреки това понякога, ако не усетя дъно под краката си, ме обхваща паника за два- три мига /докато се сетя, че вече мога да плувам/. Crazy

Плувам повече от прекрасно (при майка-плувкиня нямаше начин), но влизам във водата само до там, докъдето има дъно. В морето, примерно, влизам донякъде и плувам покрай брега  Simple Smile
Виж целия пост
# 1 758
И аз така, обичам да чувствам дъното под краката си. За щастие тук морето не е дълбоко и нямам грижи през лятото.

Като си мия чиниите винаги ги подреждам от малки към големи. Приборите са всеки по вид в отделно гнездо в сушилника, така и със затворени очи мога да взема вилица или нож, без да се бода на съседния прибор.
Асансьори и аз не обичах, но последните 3 години на работа се налага да ги ползвам по 20-30 пъти поне дневно и този страх си отшумя.
Ако леглото е опряно до стената никога не спя отвътре, чувствам, че все едно се задушавам.
Мразя да меря дрехи, ако има възможност би си купувала нещо директно без да го пробвам.
Виж целия пост
# 1 759
Като си мия чиниите винаги ги подреждам от малки към големи. Приборите са всеки по вид в отделно гнездо в сушилника, така и със затворени очи мога да взема вилица или нож, без да се бода на съседния прибор.

И аз така правя. И не само това - чиниите, които са от един вид, ги завъртам така, че шарките да са разположени по един и същи начин. Чашите също... Crazy
Виж целия пост
# 1 760
1. Когато простирам сините дрехи ги защипвам със сини щипки, червените с чревени и т.н.
2. Обичам да пия доматен сок и да ям шоколад едновременно или салам и кекс едновременно
3. Постоянно гледам номерата на колите и търся числа, които си мисля, че ми носят късмет
4. Мразя червените светофари- мисля си че в следващите часове няма да ми върви. Обратното е за "Зелената вълна"
5. След вечеря не мога да оставя масата неприбрана, не съм особено подредена, но това ме дразни
Виж целия пост
# 1 761
1. Подредена съм до маниакалност. Не понасям някой друг, освен мен да оправя леглата у дома, защото си имам определена система.
2. Винаги простирам дрехите по цветове, щипките ми също са по цветове.
3. Не понасям смесени числа и винаги гледам числата, които ме заобикалят да са точни.
4. Имам панически страх от височини. Дори, гледайки снимка на човек, който се е снимал на високо място и се вижда пропаст ме кара да отчакам, краката ми омекват.
5. Когато вървя по павирана улица винаги си гледам в краката и стъпвам само на определени места.
И така мога да изброявам до безкрайност.. Crazy Crazy Crazy
Виж целия пост
# 1 762
Мога да стоя на един крак на върха на паметника Шипка, но ме е страх да си измия прозорците на балкона /на нисък етаж съм/. Rolling Eyes

И аз си нареждам чиниите с шарките по същия начин. Laughing
Виж целия пост
# 1 763
1. Събирам спомени в кутии - салфетката ми от ресторанта от първата среща с някое момче, на която салфетка той е надраскал нещо; паднало млечно зъбче или здрав мой изваден зъб в кутийка; пера от чайки от незабравима почивка на Балчик + често си нося пясък от плажа в бутилчици  Grinning
2. Все измислям стихове , когато съм сама, но не винаги има къде да записвам
3. Не обичам да ме поздравяват за празници, аз също мразя да измислям поздрави.
4. Където и да съм на гости първото, което нямам търпение да видя е банята . Много ми е интересно в какви цветове е, подредено и чисто ли е( все си правя изводи за хората по банята им )  Grinning За хотели е същото- ако банята е супер, нямам нужда от друго  Grinning
5.Имитирам реклами- е, приятелят ми полудява, защото надвиквам гласовете от рекламите и си се смея после на казаното от мен   Confused
6. Винаги поправям хората, когато говорят- дали ще объркат ударението, времената или пък ще украсят случката- устата ми моментално се отваря и после съжалявам  Grinning
7. В хотел аз спя от лявата страна на леглото - вкъщи се сменяме с приятеля ми, но на хотел - никога! Laughing
8. Вървя винаги от дясната страна на човек.
9. Докато пиша нещо( на компютър или в тетрадка) не давам да ми се гледа написаното, разсейва ме и забравям какво искам да напиша. После като съм готова могат да си гледат всички колкото искат. Grinning
10. Когато някой говори понякога повтарям думите му наум , а това ме дразни много ... Confused
11. Лош навик ми е , когато свири музика или понякога музиката е в главата ми само - да си потраквам със зъби в такт  Grinning
Много стана дълъг списъкът , а има ощее неща.
Виж целия пост
# 1 764
4. Където и да съм на гости първото, което нямам търпение да видя е банята . Много ми е интересно в какви цветове е, подредено и чисто ли е( все си правя изводи за хората по банята им )  Grinning За хотели е същото- ако банята е супер, нямам нужда от друго  Grinning

Същата съм - ако в хотела банята е ОК, нямам проблеми.
Обаче ако ще целия хотел да е лъснат, а банята да е смотана, недобре осветена, с мухъл и други гадории - не мога да изтрая  Sick .
Виж целия пост
# 1 765
10. Когато някой говори понякога повтарям думите му наум , а това ме дразни много ... Confused
А така не запомняш ли и какво е казал?
В смисъл, аз се улавям, че също си повтарям, когато някой говори и после съм в състояние да изрецитирам всичко. Винаги е така, май само моите думи не повтарям наум.  Laughing

Ако понеделникът е минал добре се старая да прекарам останалата част от седмицата(само до петък обаче) по същия начин - минавам по същия път, ставам по едно и също време, въобще... ако изключим, че и предметите в училище не мога да си нагодя, гледам другото да пасва. Храната и дрехите не влизат тук.

Не съм окей с промени, не като събития и т.н., а чисто физически - наскоро сънувах кошмар, в който нашите бяха пренаредили кухнята и аз не можех да се ориентирам, в резултат се събудих в лека паника и отидох да проверя дали всичко е наред.  Blush
Виж целия пост
# 1 766
11. Лош навик ми е , когато свири музика или понякога музиката е в главата ми само - да си потраквам със зъби в такт  Grinning

И аз.  Crazy Или пък си търкам горните зъби в долните в такт. Мислех, че няма други като мен.
Виж целия пост
# 1 767
Като казахте музика...Стремя се преди да си легна да не слушам нищо, защото като си легна, последното, което съм слушала, продължава да се върти в главата ми като грамофонна плоча. Половината ми мозък спи, другата половина "върти" песента. ooooh!
Виж целия пост
# 1 768
Всички казахте, че след като ядете сладко ви е гадно, при мен пък е обратното, маниачка съм на сладко. Не мога и ден без нещо сладко, след като вечерям задължително ям сладко, даже и бира пия с шоколад, много е добре  Grinning А ако никой не ми е казал че вкъщи няма сладко се сърдя, шоколади и бисквитки трябва да има постоянно  Peace
Виж целия пост
# 1 769
Не обичам числото 4-свързвам го с нещо конкретно.В автобуса винаги поглеждам последните цифри на билета и ако са четворки-о,ужас,мисля си,че е лошо предвестие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия