Декември е вече и за срещата с мама и тати е готово малкoто човече.

  • 30 031
  • 736
# 120
Леле, направо не смогвам с честитенето. Да сте живи и здрави, милички и да ви радват бебчета   bouquet  bouquet  bouquet Ех, че е хубаво ...

И аз като Стефи търся някакви симптоми. Особено през нощта ми е много напрегнато, явно подсъзнанието ми играе лоша шега. Ама си мисля, че падането на тапата трябва да е първият симптом.
Виж целия пост
# 121
Juli_Ivka Честита ти радост мила, да ви е много здравичък малкия Гого много да слушка мама и тати. На теб пожелавам бързо възстановяване  Hug  Hug  Hug
Моето коремче като чели доста се прибра, почти не остана. Искам да попитам момичетата раждали със секцио кога може да се слага колан за стягане?
Виж целия пост
# 122
Момичета ,които вече имаме бебоци в коя тема ше си говорим.А на всички които все още чакат много успех.
Виж целия пост
# 123
Ами няма ли да си говорите в тази тема и да ни изчакате?  Thinking И после всички заедно да се преместим в родени.
Виж целия пост
# 124
Мами фалшива тревога всичко ми мина  hahaha сега само си ме боли гърба както всяка вечер Crazy

Оф вече незнам кое е добре и кое не е

Жули честит ти голям МЪЖ  bouquet
Виж целия пост
# 125
Момичета ,които вече имаме бебоци в коя тема ше си говорим.А на всички които все още чакат много успех.

Ами вариантите са: при ноемврийките, защото и те са родили, при октомврийките, защото и те са родили, може и при септемврийките, защото и те са родили. А в темата за декемврийките - не знам, ти как мислиш?

Виж целия пост
# 126
Мимето, Дария, `KiSs, `*Teddy*, Нори, sweetytweety, ooups, Marleen, plamsav, Juli_Ivka, честита радост   bouquet

Да предложа линкове за първа страничка и аз:
Средно наддаване на тегло при кърмените бебета
Как да разбера дали новороденото ми бебе изсуква достатъчно мляко?
Какво трябва да знам преди да дам на кърменото си бебе биберон-залъгалка?
Белези на огладняване - кога да храня бебето?




Доколкото знам практиката е: всички си пишем в тази тема - и родили, и неродили. Като се появи последното бебче, тогава всички заедно се местим в Родени  Peace
Виж целия пост
# 127
Момичета ,които вече имаме бебоци в коя тема ше си говорим.А на всички които все още чакат много успех.

Ами вариантите са: при ноемврийките, защото и те са родили, при октомврийките, защото и те са родили, може и при септемврийките, защото и те са родили. А в темата за декемврийките - не знам, ти как мислиш?


Joy Joy Joy

Честито на всички мами днес.   bouquet Да сте живи и здрави! Много малко остана и ще се преместим заедно в родени! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 128
Днес бях на тонове и ехограф и бебо не се очертава да е скоро. Има си вода , плацентата е 2ра степен. евентуално за другата седмица ще се надявам. Компютърът го смята да е около 3500гр. сега.
Така се надявах да е тази седмица, хем ми се иска и да е козирог-че. Ама явно ще е когато той си реши
Виж целия пост
# 129
Juli-ivka,Честито ти голямо малко момче!!!!Да ви е живо и здраво и много да ви радва!Убедена съм,че ще е много послушен-виж как изчака тати да се върне,че и още време ви даде Wink
Виж целия пост
# 130
Здравейте момичеа и родили и неродили...

На новите мами - честита радост !

Виждам ,че повечето преносили гушкат бебета вече, което е страхотно ...

От днес и ние с Ема сме си у дома...  Още съм като пришълец , но ще влезем в релси


Галактик - за статистиката - родих нормално... Виждам , че не пише на първата страница - сигурно сте се чудили ...  Без упойка  - без вътрешни разкъсвания с малка епизиотомия - 4 шева Wink

Ето и обещания разказ.

В събота 10.12 сутринта падна част от тапата ми, което ме зарадва изклюително много. През деня извиках брат ми и с него се качихме на едно от Тепетата в Пловдив - който е идвал в Пловдив знае - стигнахме до паметника на Альоша  Mr. Green ... Разходкта беше страхотна - поговорихме си с милото ми братче и си направихме снимки с панорамен фон ... След това минахме да напазарим и се прибрахме . Към 6:30 отидах на запис на тонове , както се бяхме уговорили с моята акушерака .. Записахме ги и тя реши да ме прегледа . С прегледа ми отлепи мехура и каза да ида след 3 часа  Thinking ... Тръгнахме си с мъжа ми и къде къде - отидахме у майка ... Тя живее на 6-тия етаж ... Качих и слязах 2 пъти по стълбите и седнах да вечерям ... Вече си имах редовно контракции, които не боляха кой знае колко ... След това се прибраме у дома и към 10:30 вече се чудех да ходя ли в болницата , но си викам рано е - това не са родилни контряакции... Не болят и са на 6-7 минутки . Почудих се още малко и викам - хайде ще ида да ме видят ... Извиках майка да седи при Виктор , взехме багажа и тръгнахме ... На входа на болницата мъжа ми вика - ми ти взе ли си телефона  Naughty ... Аз  ooooh! - о неееееее . Еми викам качваме се да видим до къде съм стигнала и се прибираме... Качихме се и аз от вратат викам : Идвам само да ме проверите и си отивам да си чакам у дома .... Качиха ме на магарето и докторът вика няма да ходиш никъдееее 5см разкритие, Ама докторе - нямам телефон ... Той  Joy Joy Joy .  Хайде вика давай документите да те приемам. Написаха и ме поведаха към родилна зала директно  #Crazy . Оставих якето и ботушите на мъжа ми и му викам дай ми твоя телефон и ми донеси моя ... Той милия не разбрал и седи и чака пред вратата на родилна да му дадат още дрехи , а аз мисля ,че отишъл за телефон.... През това време мен ме сложиха на леглото - системата и ми спукаха водите ... И зачакахме ... По едно време се звъни .. Излиза акушерката - мъжа ми - още не е тръгнал да ми носи телефона - чака дрехи  ooooh! ... Дадах си му неговия телефон .. След малко той се върна с моя ... Звъннах му от родилна и му казах да се прибира и да чака у дома ... Той каза добре и затвори - но не си тръгнал ... Моите контракции зачестиха и станаха вече болезнени - окхак си на леглото ... Ракритието вървеше бързо за моя радост ... По едно време влита докторът и прави едни смешни стойки ... Викам докторе какво става : Той : изживях вика най-големия ужас в живота си ... Викам : Какъв ... Полази ме вика една хлебарка ,както си гледам мача  hahaha hahaha hahaha . Викам - ти какви ужаси си видял , а те е страх от една хлебарка  hahaha hahaha hahaha . А той продължава да се гърчи и подскача , а на мен хем ми се плаче от болка  , хем ми се смее  hahaha . И докторът вика : а мъжа ти вика как се е притеснил ... Мъжът ми ли  ooooh! ... Нали му казах да си ходи ... А той милия седи и чака ... Докторът вика - помислих си да притичам през чакалнята вика както си бях съблякал мантата с викове , ама вика се смилих над него, че много се е притеснил  ... Тогава вече не издържах и се смях с глас , въпреки болките като за 9 см разкритие и напъни .... Разказах му и за ония татко дето викал : Тя там си лежи и ражда , а аз тук ще си пукна от притеснение ... Това на път за магарето ... Вече имах 10 см и не можех да повярам ,че са станали толкова само за някакви си 2 часа и то с помосими болки , несравними с първото ми раждане и без никаква упойка... Качиха ме на магарето и започнахме да напъваме ... Тука вече си ме болеше яко ... Напъните бяха много силни - бебето високо ... На един от напъните усетих силното притискане долу , точно като излиза бебето , но за малко не ми стигна силата , отпуснах и то се прибра  ooooh! . Акушерката леко се изнерви и ми се скара и при следващия напън събрах всички сили , мобилизирах се и с 3 напъна усетих как малката мишка излезе от мен  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes - в 1 :35 часа или точно 2 часа и половина след като ме приеха ... Облекението беше моментално , а еуфорията неописуема...Веднага ми я дадоха да я гушна  Извадихме след това и плацентата - 4 шева на епизиотомията и 2 часа престой в родилна зала ...
Така на бял свят се появи Ема - малкото ми съкровище  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes . Простете ,че няма снимки , но и това ще стане - най-вероятно утре ...
Виж целия пост
# 131
На колко трябва да станат контракциите ,за да тръгвам?
Виж целия пост
# 132
Джули, честита радост!  Hug
Радостче, много хубав разказ!  Simple Smile
Аз имам доста за споделяне, но ще изчакам малката да заспи и да пиша на спокойствие. Много се изпокарахме днес с моя мъж и в последствие с баща му и както винаги аз се оказах виновната. Според мъжа ми, на който и да разкаже, ще реши, че той е прав. Затова и мисля да споделя и с вас. По-късничко ще пиша, че и да си събера малко мислите, много съм афектирана в момента.
Виж целия пост
# 133
Цвете, при второ раждане по-навреме трябва да тръгваш! На 7-8 минути предполагам е добре.
Виж целия пост
# 134
Джули , честита радост и на теб  Hug
Радост , страхотен разказ и заревдащ  Hug


Аз пък нещо се спекох съвсем сега  ooooh! Нашето бебе нещо много се разшава , ама доста упорито си прави гимнастика.Дали нещо не му е на ред  newsm78 незнам какво да правя  Thinking Дали има връзка с предстоящо равдане или нещо не му е комфортно  newsm78 оооооххххх сдух.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия