Олимпиади

  • 367 339
  • 2 020
# 225
Някой знае ли колко точти от областния кръг са необходими за националния. Щерката решила 2 задачи третата я объркала и очаквам 14точки. Ако отново са необходими 16точки както за областния няма да се класира.

Най-малко 16, ако говорим за математика. Зависи от националната комисия, може и да е по-висок лимитът, но не и по-нисък от 75%. За БЕЛ и НЕ например е 90%.
Виж целия пост
# 226
Доколкото ми е известно класирането за национален кръг (минимум необходими точки) зависи от резултатите постигнати на областния ...имам предвид, че ако задачите са лесни и резултатите са високи (какъвто се очаква да е случая с 4клас), много вероятно е да се класират деца само с максимален брой точки....


Виж целия пост
# 227
Някой знае ли колко точти от областния кръг са необходими за националния. Щерката решила 2 задачи третата я объркала и очаквам 14точки. Ако отново са необходими 16точки както за областния няма да се класира.
Ако не се лъжа за 4 клас няма национален кръг,ама не съм сигурна  Embarassed
Виж целия пост
# 228
Някой знае ли колко точти от областния кръг са необходими за националния. Щерката решила 2 задачи третата я объркала и очаквам 14точки. Ако отново са необходими 16точки както за областния няма да се класира.
Ако не се лъжа за 4 клас няма национален кръг,ама не съм сигурна  Embarassed

От седми клас са националните кръгове на олимпиади по каквито и да е предмети  Laughing
Виж целия пост
# 229
Благодаря за отговорите, 4клас е щерката , значи има време да се доусъвършества до 7клас живот и здраве
Виж целия пост
# 230
Е, те темата вече я качиха, така че ще можете да си сверите часовника.
Знам и мога - областен кръг 2013

Ще добавя, че на страницата на МОМН в раздел " Олимпиади и състезания" са качени темите от областните кръгове на различни олимпиади, проведени ( провеждащи се) вчера и днес.
PeaceДидева благодаря,мн са бързи...
Виж целия пост
# 231
Искм да попитам, някой знае ли какво става на националния кръг, ако се класира дете. В смисъл какви са му придобивките, освен грамота, да речем?
Виж целия пост
# 232
Искм да попитам, някой знае ли какво става на националния кръг, ако се класира дете. В смисъл какви са му придобивките, освен грамота, да речем?

Много общо е зададен въпросът. Първо е въпрос на престиж отиването на национален кръг.
В седми и 12-ти клас резултатите от нац. кръг на олимпиадите се преобразуват в оценки и
могат да се ползват при кандидатстване.
При високо ниво на организация нац. кръг може да бъде празник за децата, с грамоти и плакети
и подаръци за всички; може да мине и не особено тържествено, според зависи  Wink
Виж целия пост
# 233
Не знам как точно да го изразя, например за 12 клас е изрично упоменато, че се излъчват 5 лауреата и че при постигане на определен % успеваемост, това се трансформира в оценка. Това за Олимпиадата по английски. А с малките какво става?
Виж целия пост
# 234
Тези от Олимпиада по БЕЛ (национално в зависимост от резултата), могат да отидат без изпит в НГДЕК.

Първият и по математика и по БЕЛ му се зачитат за 6 и не ходи на ВО.

Тези от Общинско определен процент за физика, биология, химия, география в зависимот от правилника на училища, където се кандидатства с това, имат зачитане на оценки.

Виж целия пост
# 235
А с малките какво става?
Всяка олимпиада има регламент, който е публикуван на страницата на МОМН. Или се поразрови там, или назови конкретна дисциплина и клас, за да можем и ние да сме по-конкретни в информацията, която подаваме.
Виж целия пост
# 236
А с малките какво става?
Всяка олимпиада има регламент, който е публикуван на страницата на МОМН. Или се поразрови там, или назови конкретна дисциплина и клас, за да можем и ние да сме по-конкретни в информацията, която подаваме.

Точно регламента на МОМН гледах и в него няма нищо. Става въпрос за английски език, 8 клас.
Виж целия пост
# 237
А с малките какво става?
Всяка олимпиада има регламент, който е публикуван на страницата на МОМН. Или се поразрови там, или назови конкретна дисциплина и клас, за да можем и ние да сме по-конкретни в информацията, която подаваме.

Точно регламента на МОМН гледах и в него няма нищо. Става въпрос за английски език, 8 клас.

А какво по-точно, то още не са обявили резултатите  newsm78 .

Ако детето е 8 клас, не си спомням да има някаква превилегия, пак си държи ВО за език, ако е в езикова паралека, ама и да не го държи все тая.
Виж целия пост
# 238

А какво по-точно, то още не са обявили резултатите  newsm78 .

Ако детето е 8 клас, не си спомням да има някаква превилегия, пак си държи ВО за език, ако е в езикова паралека, ама и да не го държи все тая.
Т.е. явяването на олимпиади по езици от 8-ми до 11-ти клас е за нищо, ако съм разбрала правилно.

А как стои въпроса, ако реши да се премести в гимназия, където английският е основен (английска, математическа (парлелка с английски)?
Виж целия пост
# 239
Отивате и си говорите с ръководството на съответното училище и проверявате как седи въпроса с приема в това училище. Например ако има свободни места, какви ще са техните изисквания. Също е важно по каква програма учи ученика и какви приравнителни изпити би трябвало да положи. Е сега горе долу в началото на втория срок също може да стане преместване, но си зависи дали има в другото училище места и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия