Коледата на вратата вече чука, а Априлска мама с коремчето се фука!

  • 35 979
  • 727
# 600
tafta ако пулса ти е бил по-висок по принцип не мисля, че има нужда да ходиш по-рано. Моят е същия като твоя, но принципно си беше 90-100 и сега до 120 са си 20% в + и не ме притеснява. Не е от време на време да се засилва нещо ами си е ускорен като цяло и по принцип!Ако не се чувстваш сигурна и имаш някакви съмнения за каквото и да е - иди и не се притеснявай от това.
Виж целия пост
# 601
tafta аз съм с оплаквания, за това и ми назначиха Кардиолог... много ускорен пулс има за по час и после ми пада рязко кръвното... иначе моя пулс е около 80 и максимално трябва да е 96 (според 20%), ама 110-120 вече е прекалено... и високо кръвно не е добре да има бременна жена...особено ако си като мен слаба и с ниско кръвно обичайно  Peace мен до сега повече от 105/65 не ми е мерено и за един път 130/84 е доста, като прибавим и пулса... ако искаш сподели с док. ако имаш оплаквания  Rolling Eyes
kukundrelka питаше за Токуда - аз ходя там  Peace Какво точно искаш да знаеш? знам, че ако звъннеш на регистратура за да ти обяснят подробно за фонда Wink

Виж целия пост
# 602

kukundrelka питаше за Токуда - аз ходя там  Peace Какво точно искаш да знаеш? знам, че ако звъннеш на регистратура за да ти обяснят подробно за фонда Wink

Аз за фонда знам! Пакета ми е много висок и всичко ми е безплатно в Токуда. И раждането и престоя във ВИП и какво ли не. Всичко което трябва да се направи за мен и за бебето е безплатно. Мъжа ми и той към фонда Токуда. Интересувах се от лекарите. Беше се писало за някакви мъже, но нещо не ги виждам в сайта вече. Гледах септември за лекари, но нещо са се сменили или аз съм бляла някъде. Интересувам се от всичко - кога се запознава човек с лекарите и т.н. Simple Smile Повечето пишат, че май не им се занимава с нормално раждане ами предпочитат да режат и всякакви такива чудеса.Извинете ме ако се повтарят въпросите, но всяка информация е добре дошла! Simple Smile
Виж целия пост
# 603

Balonesa, виждам че си от Младост-сега ходих за други неща до аптека Жийон в Младост 4 и попитах за фраксипарин 0.3, казаха че има.
Много мерси! Супер, та това е до нас! Утре ще отида.  bouquet
Иначе тази вечер купих 0.4 от Хит. А защо искат да ти вдигат дозата накрая? Моята я намалиха...

zizi_84, опс, грешка Hug

kukundrelka , има тема за Токуда в подфорума за Здравни заведения, там има много информация за почти всички лекари в Токуда.  Там се споменават Илиев и Кирякова, които са изцяло за нормално раждане.


Виж целия пост
# 604
Мина ми яда вече!  Wink Днес ходих на редовна консултация и като си видях бебчо и ми мина Simple Smile ! Доктора всеки път ми казва, че вече няма никакви съмнения, че е момиче. Кара ми се за килограми, ама на мен ми се струва, че 8 кг досега, при все коледни и новогодишни празници не са много, ама той е много стриктен в това отношение - каза максимум 12 и сега водим преговори да се отпусна до 15, без да ми се кара, пък ще видим  Sunglasses За болките каза, че най-вероятно съм имала песъчинка в бъбрека, след като му обясних подробно какво е било положението, каза ми да не се притеснявам и да си продължавам магнерича и но-шпа-то засега в комбинация с неоренал. Каза още, че и плацентата ми идвала малко ниско, ама очаквал да се вдигне и да си родя нормално (аз съм ЗА нормалното раждане!).
И така... А бе иначе свекито не е лоша, ама като живеем под един покрив всички и няма как да няма дразнене.. Peace
 Hug на всички мами и сладки бебоци  baby_neutral
Виж целия пост
# 605
На мен ми отпуснаха 15кг, но си мисля, че ще ги мина. Имам си добър апетит Simple Smile
Виж целия пост
# 606
kukundrelka, benitabeni   bouquet Май трябва да намина при докито - по принцип ми е 70-80 пулса, няколко пъти дневно се усещам некомфортно и тогава е 110-115. А иначе и кръвно вдигам от 90/60 на 120/70...благодаря ви!
За килограмите - много лоши тези ваши лекари  Laughing аз с първата бременност качих точно 30 килца, а сега съм с 20 отгоре, т.е докрая отново ще съм в 30-ката, ама доки не ме е тормозила за това  Mr. Green
Леко бременеене  preggo
Виж целия пост
# 607
добре, че не ми казаха нищо за моите кг. Последно като се мерих бях с 15кг отгоре, мисля да не се качвам в близките 2 седмици да не се натоварвам
Виж целия пост
# 608
Виждам че някои пазарят за бебчовците си, аз все още не съм купила нищо, защото всички казват да не бързам, ама аз все си мисля, че постепенно трябва да се купят някои неща, за да не се струпа всичко наведнъж.

http://bg-mamma.com/ticker/88667
Виж целия пост
# 609
Привет, момичета!
И аз днес бях на ЖК, видяхме се с benitabeni, много мило ми стана и много приятно. Миличка, стискам палци холтера да донесе добри новини  Hug
Иначе бебето е добре, но майка му - не. Плацентата ми е още доста ниско, а и при днешния ехограф лекарката ми забеляза, че има някакъв участък от нея с някакъв проблем, но не разбрах точно какво. Трябва да се следи, защото може да има проблем при раждането. Чувствам се доста сдухана от тази информация Sad
Каза ми и да започна пак да пия фолиева киселина и да вземам витамини за бременни. Кажете кои пиете вие, за да се ориентирам? Мислех си, че ще се размина с тази синеттика, но ..... а всъщност има ли несинтетични витамини за бременни в БГ?

kukundrelka
щом имаш пълен пакет в Токуда не се колебай. И аз се следя там и мога да ти дам информация, още повече, че вече съм раждала там. По принцип си има специалисти, които са добри оператори, но това не означава, че не израждат и физиологично. Например моята лекарка при предишната бременност до последно ми говореше за естествено раждане, въпреки, че е една от добрите в операциите. Към момента в Токуда са разделили Акушерството от Гинекологията и лекарите трябва да се търсят на две места, затова може да не виждаш всички имена. Принципно отделението не е много голямо и е натоварено, и трябва по-навреме да се запознаеш с лекаря, който искаш да те изражда, за да може да те включи в графика си. Там няма раждане без избор на екип. Ако искаш повече информация може да ти пиша на лични, за да не натоварваме темата.  Peace


Виж целия пост
# 610
..... а всъщност има ли несинтетични витамини за бременни в БГ?
Пренатал на Джеймисън се водят с естествен произход. Даже и в момента имат някаква промоция по аптеките Simple Smile
Виж целия пост
# 611
Добро утро дами! Как сте? Аз започвам все по-тромава да се чувствам, наболява ме гърба, кръста, чувствам болка между краката все едно имам мускулна треска от 5 дневен секс маратон Grinning Grinning Някоя от вас с подобни оплаквания? Само пъшкам и охкам като си легна вечер и мъжът ми милия само ме целува и прегръща и ме пита какво ми е. Хайде лек ден за сега
Виж целия пост
# 612
Добро утро дами! Как сте? Аз започвам все по-тромава да се чувствам, наболява ме гърба, кръста, чувствам болка между краката все едно имам мускулна треска от 5 дневен секс маратон Grinning Grinning Някоя от вас с подобни оплаквания? Само пъшкам и охкам като си легна вечер и мъжът ми милия само ме целува и прегръща и ме пита какво ми е. Хайде лек ден за сега
А целувате и те прегръща  Crazy Аз моя не мога да го търпя никак наблизо - издишва ми въздуха  Joy
Пуфтя като парен локомотив  ooooh! Снощи като се събудих към 1 .. и чак в 5 сутринта съм заспала.. Място не мога да си намеря, както и да се обърна или нещо ме боли, или ми става едно задушаващо такова.. Вече спя без климатик даже, а обикновено зимата съм с 3 одела и вълнени чорапи  Crazy
Гледката е като на заседнал хипопотам в блато  Mr. Green Mr. Green Mr. Green (скоро даваха по Дискавари как се опитват да измъкнат едно заседнало хипопотамче.. еми на - е такова съм  Confused)..
И туй малкото като се разрита - и то място не може да си намери хайванчето.. да поне има някой, който ме разбира как се чувствам  Blush

Днеска трябва да пускам обява в джобс-а за длъжността ми..
Виж целия пост
# 613
Добро утро дами! Как сте?

По принцип съм добре, в същото състояние, което описваш, но не ми е драма. Обаче снощи имах случка, която ме извади от релси. Мечтая си да живея в държава с хора, които са по-човеци! На качване в рейса един млад, здрав мъж, нарочно мина през мен. Аз стоях да се качвам и се бях наредила най-отпред, защото видях, че има едно-две свободни места, и не че толкова държа или имам нужда да седна, колкото ако рейсът спре рязко и някой се изпусне и ме удари точно където не трябва, това че съм седнала може да ме спаси. Та застанах по-отпред, защото знам, че орките ще се изръгат за секунди за местата и изобщо няма да им трепне кой бременен, кой възрастен или с дете.
И тоя слиза и нарочно ме блъсва с цялото си тяло. Разбира се, точно в корема, защото предвид, че той стърчи пред мен няма как да е иначе.
Обясних му, че не е нормален, че е идиот и простак, а той дори не се обърна. Просто си отмина. Дори загледах да не е със слушалки, но не!
Качих се, седвах и избухнах в плач, а една жена до мен 10 пъти ме попита добре ли съм, аз изобщо не й отговорих. Обадих се на мъжа ми, ама то той какво да направи...
Прибрах се в нас, затворих вратата, седнах на пода и ревах един час от яд и безсилие.
Прекалено емоционална реакция, ама хормони, това е.
Сега се обаждам в школата за шофьорски курсове да видя дали състоянието ми е пречка да ги запиша и изкарам. Не че колата ще ме спаси от идиотията, ама на този етап я виждам като решение на част от проблемите ми.

Rouzi, не съм се спряла на термометър, разчитам на кумата ми за това.

Бенита,  Praynig всичко да е наред.

Mia66, аз пия Пренатал и съм много доволна. Съдържа фолиева, така че не я пия отделно.

За килцата...мисля, че по-малко от 15 не ми мърдат! При всички положения.
Виж целия пост
# 614
Ето ме и мен  Whistling Не съм писала от миналата година  Mr. Green Естествено ми изгоря лаптопа - защо не  ooooh! и по тази причина съм много, много неактивна нито тук, нито във Фейса. Надявам се скоро пак да съм на линия в интернет пространството, ама кога ще е....
Започвам да ви чета, че май почти 2 теми съм изпуснала  Shocked
Да ви кажа нещо се притеснявам за беб - от 2 дни почти не мърда. Преди това беше като каратист, а сега само от време на време го усещам. При вас как е? Утре съм на ЖК и ще го видя как е. На всичкото отгоре имам разни болки ниско в корема, но предполагам е нормално - все пак сме бременни. Да не говорим, че имам и доста от тези подготвителните контракции - вече се чудя до колко пъти на ден е нормално да ги имам, защото вчера бяха доста и се проявяват при някакво физическо усилие от мен - ходене, готвене, ставане от леглото дори. Въпреки всичко вътрешно зная, че бебко е добре и просто си почива повечко  Simple Smile Силно вярвам в това.
Айде да си задам и въпросите и да ви оставям  Mr. Green
1. Колко комплектчета чаршафи мислите да купите?
2. Мислите ли стерилизатора за МВ е вреден?
3. Ядосах се, че ми се появиха стрии по гърдите, въпреки мазилата и реших да си взема зехтин  Naughty Та въпроса ми е - как да го ароматизирам, че да не е с тази натрапчива миризма?
Сега за това се сещам. Надявам се всички да сте добре  Hug Hug Hug
Връщам се да чета  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия