Готина сингъл 30+ търси.......

  • 48 627
  • 1 306
# 735
Е, няма да я разбера тази тема... Аз ли съм единствената, която смята, че 30 е една чудесна възраст?

Всяка десетилетка е чудесна, защото й приляга нещо различно от предната. На мен обаче по-добре ми звучи майка на трисейт с малко дете, отколкото на четирсет кърмачка. Може и да съм консерва, не знам. Мисля, че природата е решила кога организмът на една жена е най-разположен към поколение и разумът би трябвало да я послуша.

Друг е въпросът, че днешните мъже не се решават на брак. Такива са ми наблюденията, че жените казали не на предложение за брак са единици, както и тези които сами биха паднали на колене пред половинката. Та хората си ходят една десетилетка, жените търпеливо чакат пръстена: и накрая или се появява бебе без подпис, или се разделят.
Виж целия пост
# 736
Друг е въпросът, че днешните мъже не се решават на брак. Такива са ми наблюденията, че жените казали не на предложение за брак са единици, както и тези които сами биха паднали на колене пред половинката. Та хората си ходят една десетилетка, жените търпеливо чакат пръстена: и накрая или се появява бебе без подпис, или се разделят.

Аз пък не виждам какво толкова са се хванали жените за тоя пръстен, че го чакат и младостта им минава в чакане. Имам една подобна позната двойка, тя е на 35, а той на 30. От доста време са заедно, той иска деца, а тя иска първо да й предложи брак, а той брак не иска. И така тя си губи най-свежите години в чакане, а аз лично не го разбирам - ако очаква от него обвързване, какво по-голямо обвързване от едно дете?
Виж целия пост
# 737
А тогава защо той не иска да се ожени за нея, а иска деца? Къде дават така! Аз не бих се съгласила на такова нещо той да не ще да се оженим официално, а да живеем сума години заедно, да ми се обяснява колко ме обича и да иска да раждам! Явно за него бракът е по-обвързващ от едно дете. Като нищо дружката ти ще увисне, а той скоробързо ще се ожени за някоя по-млада. Сещам се преди време имаше някаква интрига с някакви певци, май Райна и Коцето, в ББ май бяха, че ужким голямата лИбов двамата, аха-аха женени, пък накрая той се врътна и набързо се ожени най-официално за друга и дете имат. Сигурно и той се е обяснявал така на Райнето, ама не е искал да се жени! Класика, направо! Ако двама не се оженят след някакъв критичен период от време, много бързо единият от тази двойка се разписва с трети човек.
Виж целия пост
# 738
Бракът каква гаранция е, че той няма да офейка на втората година?
Виж целия пост
# 739

Не разбирам,уж са еманципирани жените,а не предложат те брак ако годините се навъртат. Rolling Eyes
То и с брак и без брак "е гаранция-Франция",но е малко по-трудно тръгването когато освен общи деца ,живот и дом заедно имате и общи задължения, парични обвързаности и законови спънки:)
Виж целия пост
# 740
О, Lizzy Bennet, толкова семейни двойки нямат нищо общо от изброеното от теб.
Виж целия пост
# 741
Гаранция няма, но един подобен акт действа като една от променливите при вземане на решение, т.е. влияе на бъдещите преценки на човека. Затова са измислени всичките ритуали при значими събития за индивида, за да го обвържат мисловно и емоционално, пък и дори съвсем физически. Като подпишеш един документ, после извършиш някакви ритуални действия, в ума ти се загнездва и мисълта за обвързаност, което пък след време може да се окаже с много голямо относително тегло наред с други променливи, влияещи на вземането на решение. Нещата вече са измислени, ние не откриваме колелото!
Виж целия пост
# 742

Не разбирам,уж са еманципирани жените,а не предложат те брак ако годините се навъртат. Rolling Eyes
То и с брак и без брак "е гаранция-Франция",но е малко по-трудно тръгването когато освен общи деца ,живот и дом заедно имате и общи задължения, парични обвързаности и законови спънки:)

Но не невъзможно. Е тогава стават и най-големите панаири с изкарването на мръсните ризи!  Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 743
Не съм фен на брака, но нямаше да родя на мъж, който не ми е предложил брак. Просто щях да се пръсна  от съмнения защо не ме иска за съпруга!!!
Виж целия пост
# 744
О, Lizzy Bennet, толкова семейни двойки нямат нищо общо от изброеното от теб.
Може,аз говоря от моя опит само:)
Андариел го е обяснила доста добре!
Виж целия пост
# 745
Хубаво, аз също не съм фен на брака и като Палада нямаше да родя без да съм омъжена. Но сякаш имах милион години на избор пред себе си. Обаче, с напредването на възрастта, минаването на тази така страшна психологическа граница 30 и наближаването на 40, не понамалява ли и възможността-  като сритам Х, защото не ме иска за законна съпруга, да открия правилния У, който и ще рачи да ме вземе за булка?
Виж целия пост
# 746
Не съм фен на брака, но нямаше да родя на мъж, който не ми е предложил брак. Просто щях да се пръсна  от съмнения защо не ме иска за съпруга!!!

А той не се ли пръска от съмнения защо ти не си фенка на брака?  newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 747
Въпрос на виждане - аз не съм никак фен на брака, съответно ние не сме женени. И родителите ми, и неговите родители са преживели неприятни разводи - техните бракове са били повод единствено за развод, и двете майки са си гледали сами по двете деца, и то след като някакви съдии и адвокати са се набърквали в най-милите им отношения. Не си въобразявам, че с някакъв подпис мога да обвържа някого насила до стои до мен, ако сам не го желае. Смятам, че ако той е готов да поеме отговорност за дете или деца, които да отгледаме заедно, това е по-силна обвързаност от желанието му да ме види в бяла рокля...

Според мен и проблемът на 30+ сингъл е не в това, че не е женена, а в това, че няма ясна перспектива за деца. В крайна сметка, всички ние се стремим да се възпроизведем...

Малко off-topic стана, извинявам се за което.
Виж целия пост
# 748
Вероятно заради тази психологическа граница и достатъчно количество жени се навиват да живеят и раждат без брак. нещо като да предпочетеш врабчето в ръката, отколкото орела в небесата. Лично аз го смятам за грешен ход, нещо като емоционално самоизнудване.

Лулу, то не е желанието за бялата рокля, колкото съвсем юридически и социално признаване на това семейство, т-е- еволюирането на двойката в семейство. Ако на мъжа до мен не му стиска да отидем да се разпишем в гражданското, дали ще му стиска утре да изхранва деца?
Виж целия пост
# 749
Като ви чета, съвсем се обърках в коя категория съм и за какво е гаранция връзката ми... Никога не съм се омъжвала, живея с мъж, неизвестно докога, защото все сме " на косъм". Имам едно осиновено дете, което е само мое(осиновено е преди той да се появи) на 30 плюс съм и въобще пълна каша...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия