Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 31 374
  • 738
# 105
elsi Аз ще раждам там , доколкото знам аз бебето е при теб от вторият ден , зълва ми като ражда там преди 1 год и половина поне беше така Simple Smile
Аз имам питанка към вече раждалите мами  ... как стои въпроса с педиатъра ?Смисъл аз трябва да отида в дадена поликлиника , да си избера някой и да говоря с него ... Thinking така ли?
Има ли мами живеещи в кв. Лозенец или близко до него и да ми препоръчат някои педиатър ?
Оооо и аз гледах това НЕ РАЗБРАХ ЧЕ СЪМ БРЕМЕННА  и се чудех и се маех ... и това за ражданията ... ма те там като на хотел  Joy добре им е ... те за това още като почнат първите контракции  си отиват и стоят там  Joy
Виж целия пост
# 106
 Simple Smile
Виж целия пост
# 107

Някой ще ражда ли в бившата Тина Киркова? Кракът ми не е стъпил там и съм много скептична. Особено като разбрах, че бебетата са отделно. Ама не ми се сменя доки, а и си мисля, че ако взема вип, ще се договарям аз за условията - бебето при мен, а с анестезиолога за епидурал, а не спинална.


elsi, Аз ще съм там просто защото лекарката, която ме проследява работи в ТК, а искам да раждам при нея. На 03.01. ще има ден на отворените врати, мисля да отида, за да се запозная отблизо с условията. Ще споделя инфо после...
Виж целия пост
# 108
elsi
Аз имам питанка към вече раждалите мами  ... как стои въпроса с педиатъра ?Смисъл аз трябва да отида в дадена поликлиника , да си избера някой и да говоря с него ... Thinking така ли?
Има ли мами живеещи в кв. Лозенец или близко до него и да ми препоръчат някои педиатър ?

Petetoy , и съм на тема избор на педиатър. Доколкото разбрах трябва да си изберем такъв и да говорим с него предварително. Къде ще го намеря обаче идея си нямам? Иска ми се да е препоръчан и наистина да мога да разчитам на него, че въпросите около отглеждането на бебо са толкова много  ooooh! ... така, че събирам препоръки за педиатър в Сф (за предпочитане в източните райони  Simple Smile )
Виж целия пост
# 109
Starlet аз съдя по една от публикациите във ФБ но май само в София избора на екип е тавана - демек 800-900лв ..... Във Варна е 350-550лв без значение нормално или секцио, Пловдив ВМИ 350лв. Направих тази извадка от една публикация във фейса, може и другите момичета извън столицата да напишат къде и колко е ..... Така че заповядай, няма Вип стаи или нещо от сорта, но все пак сме отишли да раждаме не на хотел .......  но според мене разликата в цената е огромна, аз не се бях замисляла преди това за тукашната болница - имам чувството че в София ни имат родилките не за касички, а направо за банкомати ...... Така че не знам - колебая се още, но финансово клоня към нашата си болница, ще спестя доста пари, а и като включа за гориво Перник-София поне по веднъж на ден за 5-6 дни, ако евентуално реша да ползвам вип стая .... и така нататък ........

Misence /jenny/ благодаря за изчерпателния разказ  Hug ти къде си раждала първия път и къде искаш да раждаш сега ? Аз лично също предпочитам да съм будна и да видя и чуя всичко, но все пак ако тука така процедират - ОК няма да споря с лекарите - те си разбират от работата
Виж целия пост
# 110
Вики, как така да не се практикува пълната упойка при секцио????? Сега има толкова различни упойки, че се съмнявам причината да е в това, че спиналната е по-безвредна или нещо подобна. Всяко поставяне на упойка без значение какъв тип си има своите рискове, особено ако анестезеологът не е в час. Мен щяха да ме уморят с месна упойка за едното нищо, просто я предозираха малко и ми се надуха раздуха разни неща в гърлото и не можех да дишам. Да видиш как наскачаха да ми бият адреналин и не знам си какво. За едната глупост щях да си замина. Тъй че всичко си е късмет. И друг път съм го казвала. Не искам да се подлагам на спинална/епидурална, защото може да няма болка, но има усещане, което за мен никак не е приятно. Пък и като се знам, легна ли на масата почвам да треперя като лист - къде вълнение, къде страх. По-добре да не преча на лекарите и да не ги разсейвам.

selania, не само защото съм привърженик на Авис Медика, но бях гледала в Най-добрата майка някаква жена имаше контакт с някаква неонатоложка от МБАЛ Плевен, която имала покъртително кофти отношение. Все си мисля, че там не просто разчитат на обстановка, а и си подбират много сериозно кадрите. То само сестрите като се сетя какви са милички и как не се усеща като боцкат. Като говорих с едната, тя каза, че всички в болницата боцкали така, та си мисля, че подборът е много сериозен.

elisa55555, моята свеки не се меси много как да си обзаведем етажа, но не пропуска да каже да се обличам добре. Какво по дяволите значи това. На нея все и е студено, това не значи, че аз имам същите усещания. Пък и не съм 5 г да не знам как ще ми е добре да се облека. На 27 като се събирахме по повод имения ден на половинката (т.е. сина и), парното надуто и като се поразхлади (според тях) познайте колко беше - 24 градуса !!!! И ако чуе, че съм решила да си гледам детето на 20-22 и да спи на 17-18 градуса, сигурно ще има война. Но затова съм се подготвила. Имам няколко статии, в които се  препоръчват точно тези температури и ще ги залепя на вратата. За това ще се боря със зъби и нокти. добре, че можем да си регулираме радиаторите.

Нашият ремонт е на етап мебели. Понеже ние си ги правим сега е пълно с плоскости и ще почва сглобяване. Аз само ходя по магазините и показвам кое да се купи. Но с подреждането ще видим дали ще мога да помагам. Дано до края на януари сме пренесли всичко и преди това да няма изненади.
Днес нещо ме е хванал вирус. Много познати се съобразяват със състоянието ми, но явно не всички, пък и няколко непознати ми се бяха изкашляли във врата. Та днес мажа мед в носа и дано се  спася в началото.
Виж целия пост
# 111
major , абе сигурна ли си, че ще ти издадат със задна дата болничния? Мисля, че това е невъзможно. Ако Евтимова е в отпуск, то би трябвало да има кой да я замести...

*starlet* , дай Боже да съм здрава, няма да си взимам болничния 45-дни преди термин, а ще го стартирам едва от 10 -ти или 15-ти януари т.е. ще спра да идвам в офиса и ще си работя от дома 30-на дни преди термина.

Досега не съм ползвала болнични, не ми се е налагало  Heart Eyes , абсолютно незаконно е лекар да го издава с минала или бъдеща дата, не ми е хрумвало да си търся подобен  Peace

Днес говорих с НОИ относно плащанията и ритмичността им, надявам се счетоводството ни да е коректно с подаването на информация към НАП и НОИ, за да не ми закъсняват плащанията от държавния бюджет. Тепърва ще се сблъсквам със системата...  ooooh! преди 12 години като студент нямах трудова заетост и нямах трудови правоотношения, взимах си стипендията и си свирках  Joy да видим сега как ще се справя  Laughing
Виж целия пост
# 112
За 45 дневния болничен може да се издава по късно.Моя започва от 12ти, но моята гинеколожка е на смяна на 16ти и тогава ще го получа.Т.е.4 дни по късно, питах я да не стане проблем тя каза че няма проблем.....
Виж целия пост
# 113
Старлет, не ходя на бачкане вече, нали точно с това се похвалих, само се оплаках, че съм отвикнала да стоя вкъщи и да домакинствам /то това винаги ми е било досадно Mr. Green и да готвя, и да чистя и ъъъ въобще.. Blush избягвам да го правя/, та отсега замислям как да си изкарвам парите и да плащам друг да го прави Mr. Green

imortisha ще дойда на отворените врати, ако съм жива и здрава, че ми е любопитно, ще се радвам да се разберем нещо. Не знам от колко часа са?

Въобще, момичета, хайде и една януарска среща преди голямото раждане да отпочне в темата, че пропуснах Дон Домат и много ме е яд, а и сега повече от нас вече ще са в болничен!

Petetoy, питах в темата за Тина Киркова и ми казаха, че бебетата са си плътно с майките, само ако искаш през ноща ги оставяш на сестрите и че, действат основно с епидурал, а не спинална! Моята лекарка не работи там постоянно, но си изражда там пациентките и след като съм се вързала с уговорка с нея, мисля да не я сменям. Много съм скептична към жени докторици, ама, ще разчитам, че всичко ще е наред  Grinning

И да- 45 - дневния болничен не е като другите и може със задна дата! Вчера го взех така!
Виж целия пост
# 114
Elsi И аз съм в ТК, и ми казаха, че може детето да е при теб още 1-та вечер стига ти да искаш, иначе съм решила да си платя за ВИП, сега преди 2-ве седмици една позната роди там, секцио, защото бебока и беше 4кг и 53 см и си беше овило пъпната връв около вратлето, но тя не е доволна от отношението на лекарката  и акушерките, единствено е доволна от стаите , защото била с още една майка и си имнали самостоятелна баня,но през ноща било леко хладно
А не е доволна от лекарката и акушерките, защотоооо(сега , като ви кажа  Shocked,аз като чух настръхнах) при ваденето докторката,незнам какви хора има просто, та ТАЗИ чупи ръчичката на детето(ключицата), държаха ги 5-дни, и накрая и изписали бебока с гъбички по дупете.....Е нормално ли еее  #Cussing out
И това не е всичко, докторката искала освен парите за секциото и упойката, още 200 лв на ръка. #2gunfire
Не разбрах при коя лекарка е била,но ще я поразпитам....
Просто всичко си е до късмет...

Цитат на: elsi

[b
imortisha[/b] ще дойда на отворените врати, ако съм жива и здрава, че ми е любопитно, ще се радвам да се разберем нещо. Не знам от колко часа са?

И аз искам да дойда  Peace
Виж целия пост
# 115
Подкрепям elsi ЗА януарска софийска среща,

предната я пропуснах, поради планиран преглед УЗД при гинеколога Simple Smile
Виж целия пост
# 116
Вики, как така да не се практикува пълната упойка при секцио????? Сега има толкова различни упойки, че се съмнявам причината да е в това, че спиналната е по-безвредна или нещо подобна. Всяко поставяне на упойка без значение какъв тип си има своите рискове, особено ако анестезеологът не е в час. Мен щяха да ме уморят с месна упойка за едното нищо, просто я предозираха малко и ми се надуха раздуха разни неща в гърлото и не можех да дишам. Да видиш как наскачаха да ми бият адреналин и не знам си какво. За едната глупост щях да си замина. Тъй че всичко си е късмет. И друг път съм го казвала. Не искам да се подлагам на спинална/епидурална, защото може да няма болка, но има усещане, което за мен никак не е приятно. Пък и като се знам, легна ли на масата почвам да треперя като лист - къде вълнение, къде страх. По-добре да не преча на лекарите и да не ги разсейвам.
аз не твърдя че не се практикува - просто до сега не бяхме говорили за пълна, само за спинална или епидурална - за това питам, останах изненадана че в големите градове е главно със спинална, а тука е пълна и за това питам ..... Аз днеска се чух с една приятелка която роди на 21,12 със пълна и тя каза че като тебе я предпочита - аз имам още време да се колебая  newsm78
Виж целия пост
# 117
Момичета, такова основно почистване направих от сутринта до сега,че сега легнах и не смея да мръдна....уж съм добре, но признавам,че прекалих.. Embarassed
Едно,че ме гони мания,че всичко е мръсно и друго,че толкова месеци на легло и такова пазене, а сега като му се вижда края и май се поотпуснах...
viki аз ще ражам във Варна-също се колебая между две болници, но съм 100% за пълна упойка...не си представям да съм в съзнание по време на операция-било то и раждане на малкото човече. Може да съм лоша,че не искам да изпитам вълнението или пъзла, но....даже не го и обмислям   Embarassed
Виж целия пост
# 118
major, как так аще стартираш болничния по-късно? Това означава д-рите да ти пишат по-късен термин на него. Аз поне така го разбирам. 45 дневния е задължителен.

В ТК след секцио дават детенцето след 1 ден (след реанимация) и си го взимат 1вата нощ. После е при теб.

Това с ключицата май често се случва Sad
А дупетата на всички са подсечени, понеже ги преповиват 3 пъти на ден. През останалото време са наакани, а в ТК не ти дават да ги сменяш.

mama_to6ka, хич не е страшна спиналната упойка! Пък и след 5 мин вече ти дават да си видиш детенцето. Операцията минава много бързо!
Виж целия пост
# 119

imortisha ще дойда на отворените врати, ако съм жива и здрава, че ми е любопитно, ще се радвам да се разберем нещо. Не знам от колко часа са?


elsi, velinche, отворените врати са от 13:00ч. на 3.01. С предварително записване са. Аз се записах на място, че бях на тестуване за упойки, но може и да се обадите - тел. е 920 20 31.

За обща Януарска среща и аз съм за, че при предната все още си бях на работа и нямаше как да се включа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия