Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 31 374
  • 738
# 120
major, как так аще стартираш болничния по-късно? Това означава д-рите да ти пишат по-късен термин на него. Аз поне така го разбирам. 45 дневния е задължителен.
Peace
Kaк така им чупят често ключицата на тези деца?! Много странно и ужасно звучи. А за памперсите не се и учудвам. То сигурно и в другите болници е така. Едва ли ги подменят по 6-7 пъти на ден.
Имайте пред вид, че на отв. врати само ще ви покажат стаите и ще може да разпитате за условията, но не и да видите род. зала.
И аз съм за януарската среща, но ако може да е след първата семица на януари, като мине зимната ваканция, демек от 09.01 нататък.
Виж целия пост
# 121
За срещата - аз до 09.01.12 г. съм с ремаркето вкъщи, че е ваканция от ДГ, така че мога за среща след това (макар че, ако се разберете за по-ранен ден, мога да я метна в детския клуб, стига да нямат РД по това вр.)... Миналия път Дон Домат на всички мн. им хареса.  Peace
Виж целия пост
# 122
Това с смяната на памперси 3 пъти на ден направо ме стресна.Тук на 3 часа преди храненето сменят памперси и то при положение че тогава се повиваха, сега разбрах че с дрешки обличат което е много по лесно за смяната на памперса...
Виж целия пост
# 123
Здравейте Слънца! Надявам се всички да се чувствате добре и да си изкарвате чудесно на празниците. Аз скоро не съм чела, защото не остава време, сядаме за малко на компютъра с моето съкровище и играем на Conquiztador или гледаме филми, а през другото време напред назад...
Аз пак малко се изсилих със едни кексове, торти и манджи откакто си е дошъл мъжа ми и коремът ми вчера и миналия ден беше пак твърд като камък, ходих до болницата в града и докторката каза че матката ми пак е много контрахирана, но и че плацентата е много ниско и кистата е точно под главата на бебешонка. Казаха ми да лежа  и нищо да не правя и днес и вчера се поспрях и полежавам или седя. Не мога да си обясня какви са тези контракции такива болезнени и толкова рано.. През цялото време коремчето ме болеше и беше едно такова стегнато и при всяко движение ме опъваше- а си пия магнерота редовно...
Ние мислихме да каним към 14 човека вкъщи на Нова Година, защото от жените в рода 3 са наскоро оперирани, а сестрата на мъжа ми е в ранна бременност и тъкмо излезна от болница заради прокървяване и аз като "най-здравата" се наех да съм домакин, но с право си изтърпях мъмренето на лекарката ми, че аз трябва най-много да се пазя, защото става въпрос за нещо много опасно и сериозно и така решихме да се съберем 6 човека във вуйната на мъжа ми на Нова година апък след време пак ще се съберем повече хора, само да сме здрави Simple Smile
Днес ходих да си правя пломба - нали ни се полагат по 2 пломби или 2 вадения на зъб на година безплатно и аз чак сега се сетих, но пак ми взеха десетина лева за лекарство де..
Старлет Какво стана при теб с нашия проблем?След свещичките и антибиотика взеха ли ти секрет да видят дали е излекувано? На мен не ми взеха секрет, само ми бяха изписали свещички за 6 дни и антибиотик за 3 дни и се чудя дали е минало с това, но началото на януари съм на преглед и ще настоявам да ме видят.
Виж целия пост
# 124
viki аз ще ражам във Варна-също се колебая между две болници, но съм 100% за пълна упойка...не си представям да съм в съзнание по време на операция-било то и раждане на малкото човече. Може да съм лоша,че не искам да изпитам вълнението или пъзла, но....даже не го и обмислям   Embarassed
имаш ли право да си избираш с каква упойка да си или с каквато прецени анестезиолога ??? Аз лично не знам дали бих издържала спиналната - може би с пълна ще ми е по добре, но не знам ..... Един път в живота ми съм била с пълна упойка и тя беше за 20мин - не мога да кажа че после ми е било кофти, не трябваше да заспивам поне 2 часа след нея и ме събудиха много бързо, а и заспах за секунди - бройх от 10 назад и до като стигна 7 вече бях в страната на сънищата .......
Виж целия пост
# 125
До колкото знам пълната упойка  е стандартна тук, а другата е екстра т.е. тя се слага само при изрично заявено желание....
Виж целия пост
# 126
И аз много ще се радвам на януарска среща, на предната не можах да дойда, защото нямаше на кой да оставя малкия дзвер. Дано да съм здрава и всичко да ми е наред, ще дойда с удоволствие. Няма значение за мен на коя дата.

Алекса, радвам се, че се разписа, че от доста време не съм те засичала. По-полечка  Wink

За смяната на памперсите в родилното... нямам думи просто. Аз първия път ходех в неонатологията да го кърмя, беше в интензивен сектор, миличкото. От втория ден започнах да си го преглеждам и да му сменям памперса, когато се е изакал. Хванах точно първото аки, черно-зеленото, мисля, че се казваше меком. На третия или четвъртия път ме видяха и ми двигнаха голям скандал, че съм си позволила да сложа бебето на стерилната им маса  Shocked  По-късно разбрах, че при всяка смяна на памперсите, те се мерят на везна и се записва диурезата на бебето, докато е в отделението.
Виж целия пост
# 127
Ами аз на 100 % няма да мога да дойда на софийска сбирка, колкото и да ми се иска smile3511 трябва да пазя леглото  smile3514

След като родим и стане топло времето може да направим една среща на мами с бебета,
тогава ще дойда - живи и здрави  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 128
И аз съм с  2 ръце за Януарската Среща, не можах да дойда на предната, но нямаше как бях на работа и имах и РД. За датите, аз лично ще пътувам и на 05.01 ще се приберем в сф, а на 10.01 в 15ч съм на преглед....това са ми ангажиментите..Хубава вечер от мен Simple Smile  да се похваля утре и аз ще си взема 45 дневния болничен.   bouquet
Виж целия пост
# 129
Здравейте. Аз обикновено само ви чета, но като заговорихте за свекървите и не можах да се сдържа да не се включа  Simple Smile. Моята е много готина, знае, че с мен на глава не може да излезе, обаче от време на време се изпуска срещу моите възгледи как ще се гледа бебето. Имам пресен пример от днес като й разказвах каква козметика съм купила за бебето и как ще му чистя нослето,ушите,очите и т.н. с физиологичен разтвор. Като отвори една уста- оченцата само с кърма се чистели, че щяло нещо да му стане на бебето  Grinning. Ама тя милата не знае какво е това физиологичен разтвор. Друг път като ме чу , че няма да му давам вода и пак-ама как така. Също така как няма да го повиваме, как няма да го носим на ръце. Но като край на всеки наш разговор се казва-Гледай го както решиш  Joy .
А аз съм дала инструктаж- бебето да не се целува по лицето и ръцете, вкъщи да се идва с чисти дрехи и изкъпани и една камара такива и направо съм побъркала и нашите, и свекитата. Но ще се съобразяват, какво ще правят  Laughing
Виж целия пост
# 130
Браво на теб,Ванче  newsm10 ...само така   bouquet
Виж целия пост
# 131
За януарската среща - като гледам желанията ще е най-добре да я направим след 10 януари. Ако искате напр. на 11-ти, сряда - 13,00 ч. някъде. Мамите, които ходиха в Дон Домат да кажат, готино ли беше там или да сменим.

Стар, и аз съм със същите впечатления от ТК. Това, което ми пишеш Wink, но мисля, предварително да договоря всичко, ако не - да си гледат работата, хващам си чантичката и в Шейново или МД.

А дупетата на всички са подсечени, понеже ги преповиват 3 пъти на ден. През останалото време са наакани, а в ТК не ти дават да ги сменяш.
Много ще ми е любопитно да видя, как ще дойде някой да ми вдига гири защо сменям памперс или мия дупето на детето си. Направо ще ми е кеф да се случи, здраве и живот  Twisted Evil

Относно свекървите, ми научете ги бе хора. Дръжте се спокойно, овладяно, възпитано, бед да се губи самоконтрол, но бъдете категорични. Не е толко трудно. Спокойно казвате какви са вашите изисквания, за да ви помагат евентуално. Вашите разбирания, желания и изрични решения! Техните могат да се обсъдят евентуално и толкова. Дръжте се като зрели и пораснали хора. Ставате родители, значи трябва и да се държите като такива.
Виж целия пост
# 132
Имам нужда от съвет..от няколко дни имам нетърпим сърбеж между гърдите,най-вече вечер,кожата се зачервява,дори изглежда като ситни пъпчици..сега май имам малко и в горната част на корема..Не съм яла нищо,което може да го предизвика, не съм сменяла прах, крем....Чета,че в 8-9мес се е случвало на други бременни и се дължи на хормони.
Мазах с крем Здраве и с ментолов спирт, но изобщо не помагат.
Дали някоя от Вас може да ми помогне-случвало ли В се е или да сте чували????
Виж целия пост
# 133
elsi, аз по принцип не съм фен на Дон Домат, но не беше лошо. Харесах десертчето доста, ама и идеята не е само да се наплюскаме, ами и добре да си изкараме. За разлика от някои други заведения - не беше задух или шумотевица. Единствен недостатък за мен бе, че не е в ид. център, където би било по-удобно на повече мамчета, но всички хубости на едно място не може.
Алекса, аз пих антибиотик 10 дни, след това Неоренал още 15, та имам още 2 дни да го допивам даже. 3 дни ми се вижда безумно малко. На теб в урината ли ти изолираха е-колите всъщност? Значи аз като приключих с АБ, след 7 дни ми взеха МБ на влагалището и беше чиста - без бактерии и гъби, но междувременно по време на приема на АБ, слагах профилактично и за гъбки един крем. Урината, която пуснах сега е също чиста, но АГ настоява и за стерилна, та ще трябва да ходя утре при нефролжката, за да ми даде направление за стерилна урина. Това е. Хей и леко с натоварването...
Vanq_p, мале много строги закони си им въвела.  ooooh! Аз сигурно бих се оказала от посещения при бебето, ако трябва да спазвам толкова строги правила.  Grinning Но всеки си преценява и си има изсиквания де. Аз пък съм крайна по отношение на мъкненето на шоколоди, бонбони, чипсове и други боклуци като подарък на детето и ще предупреждавам да не му се носят такива неща. Другото, което е, че не бих го водила по заведения или къщи, където е шумно и се пуши, а и в къщи не бих позволила да ми пушат пред детето. Който иска да идва на гости...
Виж целия пост
# 134
Добро утро, момичета!
Тази вечер в 22:15ч (английско време Simple Smile ) станах леля на голяяяямоооо  stork-boy цели 3,7кг, 52 см  newsm44
Много съм развълнувана и бързах да споделя с вас!
Да ни е жив и здрав бебока и след един месец да чака братовчедчето му!  newsm17

Хубав ден на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия