Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 31 374
  • 738
# 450
starlet нямам час при Илиев днес, че съм само за запис на тонове, и става без час. Когато отида, по някоето време следобед, мисля към 15-16 ч., така че ти ако искаш кажи ти в колко имаш час и ще се засечем  Grinning
Виж целия пост
# 451
viki_88, какви пижамки? То и без туй понякога сменяш 5-6 комплекта на ден (наакано, наповръщано, намокрено)...Съвсем излишно ми се вижда Simple Smile Аз само бих сменила дневното одеалце със спален чувал примерно.
selania, няма нищо страшно в махането на серкалажа - хич не се усеща!

Виж целия пост
# 452
viki_88, какви пижамки? То и без туй понякога сменяш 5-6 комплекта на ден (наакано, наповръщано, намокрено)...Съвсем излишно ми се вижда Simple Smile Аз само бих сменила дневното одеалце със спален чувал примерно.
selania, няма нищо страшно в махането на серкалажа - хич не се усеща!


имам предвид че през деня слагаш ританки, боди и гащеризонче (примерно), а през нощта освен боди и ританки ..... мисля че ще му е студено само по боди ..... Извинявайте знам че въпроса е глупав, но снощи не съм спала заради него  Mr. Green
Виж целия пост
# 453
Вики,пижамки има-това са тези дрешки,като гащеризонче,но с ръкав и крачолче и копченца отпред-това естествено може и през деня да използваш-аз лично не мисля да купувам комплекти разни от две части-така или иначе бебо е свитичък в началото и да му купиш дънки и пуловер,никак няма да му стоят PeaceМисля с ританка и боди и от горе пижамка и да си спи-и денем и нощем.То зависи и колко топличо е у вас-пипаш нослето,ако е студено обличаш го с още нещо.Пък може и по себе си да съдиш-както си облечена и ти е ок,значи бебо с една дрешка в повече от теб PeaceДано помогна за спокойния ти сън довечера Hug
Виж целия пост
# 454
Вики,пижамки има-това са тези дрешки,като гащеризонче,но с ръкав и крачолче и копченца отпред-това естествено може и през деня да използваш-аз лично не мисля да купувам комплекти разни от две части-така или иначе бебо е свитичък в началото и да му купиш дънки и пуловер,никак няма да му стоят PeaceМисля с ританка и боди и от горе пижамка и да си спи-и денем и нощем.То зависи и колко топличо е у вас-пипаш нослето,ако е студено обличаш го с още нещо.Пък може и по себе си да съдиш-както си облечена и ти е ок,значи бебо с една дрешка в повече от теб PeaceДано помогна за спокойния ти сън довечера Hug
Peace
Виж целия пост
# 455
Аз пък никога не съм слагала ританки под гащеризончето  Shocked. За мен е излишно това навличане. Боди с дълъг ръкав, чорапки и гащеризончето отгоре.  Peace. Мятам леко одеалце, докато спи и толкова. Поддържали сме 20-21 градуса вкъщи. През нощта 19-20.

За срещата - пак за 15 човека ще резервирам, пък колкото се съберем толкова. По обяд и предния път нямаше почти хора, камо ли в салона за непушачи  Laughing.
Виж целия пост
# 456
Пепито, мерси  Hug Преписвам и тествам, нали съм домакиня от скоро от преди Коледа, а съм на 30 и кусур та към 40 Mr. Green, та не съм спряла с експериментите от Бъдни вечер, странното е, че нямат търговски вид, ама хич, но на вкус ги докарвам нещата Mr. Green

viki_88, мерси  Hug, който ходи на лекциите да свирка, за да се разпознаваме.
Вики, за дрешките - и за дневните бодита и за пижамки, според мен за новородени са най-удобни и практични целите с копченца или цип отпред - т.е. слагаш боди без крачоли и ръкави за бельо, отгоре памучно с крачолки и ръкавчета и сте готови! Ако не е достатъчно топло може и връхна дрешка вкъщи с чорапки или терлички, нощем - същия тип пижамки - тънки памучни и в чувал за спане.

Защо от опит:

1. Поне при мен чувалите за спане бяха манна небесна от раждането до към 3-4 г. възраст. Това да разчитам на одеяло, означаваше или той да спи гол, или аз да не спя, а да завивам. Поне моето беше шавливо от раждането и се въртеше в кръг докато спи до късна възраст. Взимаш по плътно за сезона, но не и от най-дебелите, ако имате парно, конвекторно отопление и това е.

2. Камизолки, блузки, ританки и панталончета - означават ластик през коремчето - за чий особено от 0 до 3 мес. и особено по време на сън?!?

Аз затова и писах едно време, че комплект за новородено не взимам, набавям си точно каквото ми трябва едно по едно.
Още навремето си имаше цели бодита, гащеризони и пижамки, които са най-доброто за конфорта на бебо. Космонавтите за разходка навън са на същия принцип. Купуваш само една рокличка или панталонче с готина блузка за пред гости, евентуално погача и после след 3 месеца скачаме направо на летните дрехи Grinning
Освен това ще получиш и подаръци, вярвай ми, аз имах цял чувал с ританки и простотии, които после подарих наляво и надясно.

п.с. а, и Вики, сетих се още нещо важно - бодита, гащеризончета, ескимосчета за навън, чувалчета - гледай всичко това да е с предно закопчаване - гърди коремче - ако има копченца или цип и отдолу при памперса, още по-добре.
Не купувай, такива със закопчаване само на рамото отгоре или на гърба - много по-неудобни са  за новородени, после 3-6 мес. вече няма проблем Peace

Да се похваля, снощи се снабдих неочаквано и със столче за кола - вече имам 3 в едно Grinning Влизам в Продавалника и гледам току що посната обява за оранжево столче на абс дизайн-същото каквото става комплект с количката, която си поръчах от немския сайт. Веднага оферирах и набрах мацката по телефона, да не го дава на никого друг Mr. Green Увери ме, че е ново, защото не е ползвано - изобщо пълен кеф. Те и в момента и бейби маркт де са в промоция, както и аксесоарите, но трябваше пак да се разправям с луди роднини за транспорта, а сега го имам за същите пари Grinning
Виж целия пост
# 457
И аз мисля да не слагам ританки под гащеризончетата. Ще стане прекалено много. У нас е 21-22 градуса и ще претопля бебетата, ако имат и ританки, и гащеризони. Също като Рали мисля да слагам бодита с дълъг ръкав, чорапки и отгоре гащеризончета. Имаме най-различни по дебелина завивки и ще са завити топличко. Peace
Виж целия пост
# 458
mama to6ka - кога ти е термина по принцип ? Аз имам преглед на 25 ти с Георгиев , тогава ми каза иначе термина ми е на 20ти февруари ?
Виж целия пост
# 459
Леандрин, аз съм в 15,40 при Илиев. Надявам се да се засечем. Въпросът е как ще се познаем... Аз съм с къдрава кестенява коса, тъмнозелена блуза, едричка и най-вероятно с мъж под ръка...
Виж целия пост
# 460
starlet ще се намерим, като видиш една 65 кг. с дълга кестенява коса и сини очи, сиво палто и черна жилетка значи съм аз, няма кой друг:) Освен това сега пак ще погледна, но мисля, че в албума имаше твоя снимка, моя също има.
Виж целия пост
# 461
starlet ще се намерим, като видиш една 65 кг. с дълга кестенява коса и сини очи, сиво палто и черна жилетка значи съм аз, няма кой друг:) Освен това сега пак ще погледна, но мисля, че в албума имаше твоя снимка, моя също има.
В 15.40 ще бъда там.
Виж целия пост
# 462
лелел добре че прочетох назад - желязото не трябвало да се пие с магнезии или мляко, пък аз набивам всичко наведнъж  ooooh! а от това желязо такъв запек имам, уффффф пия го от време на време...и кво сега разделно приемане на хапчета....
Виж целия пост
# 463
Момичета от снощи съм много ядосана и си получих малко контракций,а и днес лекарката ме довърши.

Снощи се хвалим на свекърва ми по скайпа за леглото и тя се изрази по следния начин - „ лайняно,  по-лайняно, най-лайняно” - ядосах се и плаках много, мъжът ми ми се кара със свекърва ми, абе цирк.

Сега пък се скарах с лекарката, че нямало да ми даде 45 дневния преди термин, защото не съм й се обаждала - крава , заради нея щях да изгубя бебето, понеже ми каза че с 70 % скъсена шийка на матката няма нужда от серклаж, заради нея всички лекари ми се изредиха кой по напред да ми се кара и да плача в отделението .Като й казах че е некадърна и че имам документи с който да докажа , че не си е свършила работата като хората, елате да видите как обърна тона и ми вика пуснете който искате когато може да дойде да го вземе.

АМАН ОТ ЛЕКАРИ ВЕЧЕ !!!
Виж целия пост
# 464
kler термина ми е на 17.02. вчера избрахме дата, но на 01.02 ще ходя още веднъж на преглед, за да преценим положението-ако се налага по-рано да извадят бебка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия