Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 31 374
  • 738
# 435
Misence /jenny/ ,много е приятно това което искаш да направиш да я дадеш на някой да я ползва......
Аз така дадох нашето столче 9-18 кг,и не ми се искаше да си го вземам преждевременно лятото и моята приятелка ми даде тяхното.....че дори е по-добро от нашето..
И сега да се похваля....спечелила съм детския конкурс в "Кулинарния журнал".Сестра ми сега ме информира ,после ще си купя списанието....
Виж целия пост
# 436
Misence /jenny/, седалка ли е или столче? Ако е столче за новородено - аз имам нужда - все още не сме купили.
Леандрин, ти днес в колко часа си при Илиев, че и аз ще ходя. Може да се засечем.
Виж целия пост
# 437
Shada    Hug личи си че вече наближава събитието и много се вълнуваш
при мен  все едно няма да раждам, всичко ми е толкова далечно, нищо не съм приготвяла, нищо не съм прала, даже някой път се изненадвам че имам такъв корем, абе луда работа...
на мен ми предстои огромно сортиране на дрешки от баткото и племенниците, мисля да ги сортирам по големина в торбички и да ги надпиша...
за козметиката - имам от баткото гел за миене на цялото тяло 1 литър на биодерма и с това ще мия бебо, а за мазане май ще заложа пак на тая марка, че съм много доволна
Виж целия пост
# 438
Star, столче или кошница, по различен начин го наричат. За новородено от 0 до 9 кг. Сега в събота, живот и здраве, ще отидем и ще го потърся. Чакай да намеря една снимка от нета  

http://www.bertoni-eu.com/bg/products/car%20seats/group%200%20%2 … rd%20%280-13kg%29

Нещо такова беше, но точките си ги спомням различни... зелено.

Пак редактирам, третия цвят от горе надолу.

Виж целия пост
# 439
Мая, да ти кажа честно, вълнувам се най-много как ще приеме баткото тази раздяла от една седмица  Rolling Eyes Ти няма за къде да бързаш, имаш още време  Wink Аз също сортирах дрешките по големина в чували и само ще си взимам   Laughing Установихме със съпруга ми, че с Бобо сме били абсолютни разсипници - може ли да имам примерно 5 хавлии за новородено, над 30 чифта чорапки, 20-на шапки, 10 пижамки и т.н и т.н - явно ни е било забавно да пръскаме пари за ненужни неща  Shocked

*starlet*
, в Продавалника също има почти нови столчета на много добри цени  Wink
Виж целия пост
# 440
За срещата май сме вече повече  Simple Smile 10:
1. Ели - Елси
2. Сия - Спящата
3. Жени - Misence
4. Ирина - imortisha
5. Рали - Ralipo
6. Ели - *starlet*
7. Дима (от ФБ)
8. Мария -  Muny Jor
9. happy cveti (сигурно е Цвети)
10. Ани - Граци
11. Silviya
12. Жана (от ФБ)
Виж целия пост
# 441
Ivy , страхотно е , че ни следите Wink когато родих първото си дете, въпреки всичко което бях чела за кърменето видях голям зор, докато засуче - 3 дни реване в тандем на мен и бебчо, но успяхме  Grinning Радвам се, че Ви има  Hug

Привет Shada,
Чудесно е, че бебчо е засукал и сте се справили въпреки трудностите, които сте изпитали. Бебетата могат много да си приличат или напротив да са съвсем различни, но ти освен, че си прочела много, вече имаш и личен опит, който ще ти е допълнително предимство за кърменето на малкото бебе. А ние сме тук и ще се опитаме да ви подкрепим и да ви даваме нужната информация  Hug
Виж целия пост
# 442
Shada,много ми допадат ръзсъжденията ти. Peace
Виж целия пост
# 443
Misence /jenny/, понеже нали има едни, като седалки май, за по-големи деца, та си помислх да не би да става дума за такава. Това, което описваш - стандартно столче за кола - за новородено ме устройва. Ако не ти представлява трудност може да я вземеш.
Shada, знам, че ги има в Продавалника. Така и мислех да правя - да го взема от там.
Виж целия пост
# 444
Добър ден!
Треската започна май да ви тресе Laughing Няма лошо да е подготвен човек, и гнезденето си казва думата...На мен ми остава само да подредя в скрина вече изгладените дрехи за бебо и да сложа още някои неща в сака за болницата.
За нощниците, за мен лично е много по-добре аз да си нося, а не да седя на тръни и в погнуса кой я е носил и с какво са я прали. Едно време в АГ-Варна даваха техни нощници при спешен прием, сега си носиш своите и нямаш грижи Peace Аз още съм в чуденка дали да си взема спално бельо за ВИП-а, но имам време да помисля. Багажът ще ми стане много, но и личния комфорт не е за пренебрегване.

старлет, аз също нямам кръвоизливи (пази Боже), а просто кръвосъсирването ми е прецакано. Това са две различни неща, еднакво кофти обаче.

Днес ми се обадиха от ЖК за резултатите от изследванията от онзи ден. Всичко е ток и жици, НО хемоглобина ми рязко спаднал до 98 Shocked. Мъжо само дето не ме осмърти като разбра, защото все още не пия допълнително желязо в опит да избегна запека. Е, очевидно ще ми се наложи. Лошото е, че хем не трябва да съвпада с приема на магнезий, хем не бива и с млечни продукти да се пие. Явно план-график трябва да си разграфя кое кога hahaha

моторджийката
, ще се разложите от мързел и щракане във ФБ. Като ви гледам колко сте активни с Неви, чак се чудя как ще се размърдате после да се грижите за мушмурочетата...наслаждавайте се на последните си дни, в които сами разполагате с времето си и на пълноценния сън Wink

Пепи, ти си нашата гордост Hug
Виж целия пост
# 445
Ivy, виждам, че имате желание да ни пишете и не ви натоварваме излишно, затова да попитам преди да съм си прочела още домашното  Grinning

Какви са препорките ви за кърмене в самото начало в болницата?
Увериха ме, че бебето ще е при мен, т.е. ще може да се кърми на поискване - това, предполага ли все пак определени интервали или чакаш да се размрънка и го поставяш на цица?

С първото дете, без да съм чела и съм се подготвяла предварително се закърмихме успешно в родилното, но после не можах да му наваксам с кърмата и трябваше да започнем да се захранваме, как да се предприемат превантивни мерки срещу това, евентуално?„

Още нещо - не се ориентирах, къде да намеря график на лекции за София, не откривам ФБ група?

Благодаря! Пак ще досаждам  Grinning
[/b]

Пепито, ти с детска кухня ли спечели конкурса? Дай, рецептата насам  Party и БРАВО!
Виж целия пост
# 446
Добро утро!!!!
Vanq_p, мисля,че три комплекта ще са недостатъчни. Поне за ританките трябва да имаш още няколко бройки, защото зависи и от памперсите, които ще ползваш, но ако пропускат , а и като ака бебчо ще ги сменяш по-често. А и в различните болници изискванията и начина на обличане на бебетата са различни, но в нашето АГ в Плевен искат поне 3 комплекта дрешки за бебетата, а там няма как да ги переш, сушиш и гладиш. Така,че събличаш и събираш в чантата за да ти ги перат в къщи.
Да трябва да се провери в самата болница какво искат за бебето - при нас не искат дрешки, ползват си техни, само памперси, мокри кърпи и сапун . А иначе аз също ще си направя 3-4 комплекта - все пак и след като ни изпишат ще дойдат най-близките ни хора и всеки ще носи по нещо, а ако не стигат и бебка се цапа, най-лесно е да пратя майка ми до някой магазин и да купи Wink Но аз не виждам смисъл да купя 10 комплекта дрешки за новородено и след 3-4 седмица да не му стават нещата. Аз подкрепям Пепито, че голямите дрешки държат студено и изглеждат супер развлечено ...... По добре да имам по малко комплекти и да ги пера по често, отколкото да купувам по голям размер. Това поне е моето мнение  Peace
Аз исках да питам и мамите дето са родили зимни бебета - какво ще използвате за пижамка вечер  newsm78 знам че няма такива малки пижамки и се чудя както да взимам ....

Аз също мисля да взимам столче и да го използвам вкъщи като шезлонг - този шезлонг ми се вижда голяма глезотия, но още не съм гледала количка, но ще гледам да взема такава комбинирана със столче за кола, ако пък не ме устройва - ще видим в продавалника какво има  Simple Smile

elsi Това е графика за януари:
СОФИЯ
10 януари, вторник, 11:00 ч., “Морско конче”, ул. “Чамкория” №1 (на гърба на парк “Заимов”), Ла Лече Лига среща, тема: “Следпразнично кърмене или кой изяде баницата? Хранене на бебето и детето.”
22 януари, неделя, 11:00 ч., Родителски кооператив “Приказен дом” ул. “Черковна” 39, етаж 3, Ла Лече Лига лекция, тема: “Митове за кърменето”
29 януари, неделя, 11:00 ч., „Made in Home”, ул. “Ангел Кънчев” № 30А, Бебешко кафе
http://lalechebg.com/2012/01/january/ ето линк и за другите градове през януари Wink
Виж целия пост
# 447
Mayanka, споко, аз бях така цял месец. Говорих с хематоложката и тя каза да си избера една част от деня, която да е посветена на приема на желязо. Пия ампули Тотема следобед към 16:00 часа, магнезия го пия сутрин, после към 13:00 и третия прием ми е вечерта към 20:00 часа. Мляко и млечни продукти избягвам следобед, около приема на желязото. Докторката каза да има 2 часа време преди и след желязото без млечни и магнезий. Звучи сложно, но не е. Вечер си хапвам салатки с маруля, или червено цвекло с моркови. Като ми писне от цвеклото пък, ям пастетче с извара, настъргани варени яйца и кисело мляко. Само да не са заедно с цвеклото.

Ние от приятелка от Пловдив, която има близнаци взехме една кошница за кола. Чакахме да изпрати втората, като им пристигнат новите столчета. Миналата седмица тъкмо се уговорихме за куриери и т.н. и мъжа й строшил втората кошница. Отворил багажника и метнал върху нея някакви гуми. hahaha Mr. Green Та, се наложи да си поръчаме от Продавалника ето тази: http://prodavalnik.com/koshnitsa-za-kola-chipolino-i3383152 за 25 лева. Утре я чакам да пристигне. Другата, която ми подари приятелката ми е на Хаук, черно с бежово, тази е розова на Чиполино, тъкмо всеки да си знае мястото. Mr. Green
Виж целия пост
# 448
Елси    
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/200380_2106135289 … 899_2308377_n.jpg
Едната е за тези..Мъфини с  моркови
А другата за редена мусака със тиквички картофи и патладжан...
Но рецепти сега не ми се пишат,като си взема списанието ще копна страницата.... Wink

Хайде от мен да мине...
Редена мусака от зеленчуци

2 патладжана
1 кг картофи
2 тиквички
500 гр кайма
1 глава лук
1 морков
сол,черен пипер,червен пипер
олио,50 мл. вода
За заливката :4 яйца
                       300мл. айран
                       1 с.л. брашно
Патладжаните се обелват и нарязват на колелца.Изпичат се на тиган ,без мазнина.Картофите се обелват и нарязват на шайби,поставят се в тавичка,заливат се с много малко олио и 50 мл вода.Слагат се да се  запекат във фурната на 200 градуса.През това време задушаваме лука и морковите в тиган,прибавяме каймата и запържваме.Подправяме с черен,червен пипер и сол.Изваждаме от фурната тавата с  картофите и разпределяме половината кайма,отгоре нареждаме изпечените патладжани на колелца,разстиламе останалата кайка,и нарязваме тиквичките на кръгчета и разпределяме най -отгоре.Допичаме във фурната до готовност,около 20 мин.Приготвяме застойката като разбиваме яйцата,прибавяме айрана,и супената лъжица брашно ,разпределяме заливката ,така,че да покрие зеленчуците.Печем още 10 мин.
Бон апети!!!

Морковени кексчета
1 ч.ч мед
100 гр масло
2 моркова
2 яйца
300 гр.брашно
1 бакпулвер
канела
 За поръска:
1/2 ч.ч наситнени  орехи
2 с.л захар

Меда и маслото се разтапят, прибавят се настърганите моркови.Яйцата се разбиват и към тях се прибавя морковената смес.С брашното ,бакпулвера и яйчната смес се замесва кексово тесто.Подправя се с малко канела.Сместа  се разпределя в капсулки/тавичка за мъфини/.Отгоре всяко кексче се посипва със сместа от орехи и захар. Пече се в загрята фурна на 180 градуса за около 20 мин.
Ако се предлагат на по-малки деца можете да избегнете поръската с орехи.
Виж целия пост
# 449
mayanka, и аз се чудя как ще влизам в час като се появи дребното. То такъв мързел до сега не е било. Всъщност сега полека лека почвам да подготвям багажите за местенето, но да не си помислиш, че се натоварвам нещо или отнема кой знае колко време от натоварения ми ден Simple Smile

И аз тази нощ имах проблеми със съня. Напоследък заспивам след около час въртене в леглото. Но тази нощ като ставах до тоалетната се въртях още поне 2 часа. Проблемът е докато заспя...после си къртя....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия