Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 31 374
  • 738
# 540
Уффф момичета имам си и една друга грижа покрай всички други свързани контракциите ми и приготовленията за бебка...
Още края на септември магазина в който работих затвори,иначе фирмата си остана и другите магазини в страната.Договорих се с тях да продължа да се водя на работа във фирмата,за да не губя право на майчинство...Добре ама сега като си гледам социалните и здравните ми осигуровки са внесени само до октомври месец,липсват ноември и декември(то май е рано за него).Всеки път като се чуя с тях ме уверяват че всичко е наред и си ме водят във фирмата...последно се чух със шефката ми миналия месец преди да си пратя 45 дневния болничен и пак уж всичко си беше наред.
Сега не знам какво да си мисля...Възможно ли е да са ме освободили от работа без мое знание и подпис,тъй като при затваряне на магазина аз нямах направени 6 месеца във фирмата и се водех на изпитателен срок???Нормално ли е още да не ми излизат осигуровките за ноември???
Виж целия пост
# 541
Уффф момичета имам си и една друга грижа покрай всички други свързани контракциите ми и приготовленията за бебка...
Още края на септември магазина в който работих затвори,иначе фирмата си остана и другите магазини в страната.Договорих се с тях да продължа да се водя на работа във фирмата,за да не губя право на майчинство...Добре ама сега като си гледам социалните и здравните ми осигуровки са внесени само до октомври месец,липсват ноември и декември(то май е рано за него).Всеки път като се чуя с тях ме уверяват че всичко е наред и си ме водят във фирмата...последно се чух със шефката ми миналия месец преди да си пратя 45 дневния болничен и пак уж всичко си беше наред.
Сега не знам какво да си мисля...Възможно ли е да са ме освободили от работа без мое знание и подпис,тъй като при затваряне на магазина аз нямах направени 6 месеца във фирмата и се водех на изпитателен срок???Нормално ли е още да не ми излизат осигуровките за ноември???
До сега би трябвало да са ти внесени осигуровките до края на 2011 г!Най-добре провери на място в офиса,а не по телефона.Да ти покажат документи!
Виж целия пост
# 542
Ваня, не е нужно да заявяваш предварително, че ще раждаш в тази болница. Ако не си планово секцио отиваш, като почнат контракциите с направлението и обменната карта и това е. На теб кога ще ти свалят серклажа? А иначе аз питах за името на тази лекарка..
Ванеска, в МД специално докато си в реанимация не дават да е включен телефонът, заради някакви апаратури, които озонирали въздуха нещо... Не разбрах точно. На отв. врати го казаха. Иначе, като родиш, ще можеш естествено веднага да се обадиш на когото искаш преди да те вкарат в реанимация.
емка-дремка, ще устискаш още 2 седмици според мен. Трябва да се следят нещата. Най-важното е да се родят живи и здрави бебета, па дори да е по-раничко. Стискам палци все пак да доносиш!  Praynig
Леандрин, чакаме те с новини от записа.
маминка, как ще ти прекратят договора без твое знание? Нали трябва да се подпишеш?
Виж целия пост
# 543
Leandrin , Emka_dremka, кураж, момичета! Сигурна съм, че всичко ще бъде наред!

Около мен няма нищо ново. Все така си имам контракции въпреки конските дози магнерот и гинипрал. Като боли много пия и но-шпа и уж крепя положението. От толкова проблеми през тази бременност се чувствам ужасно изморена и наистина броя дните до февруари. Стоенето вкъщи също ми дотегна и въобще следпразнично май някой ме е настъпил по опашката  Joy

Иначе на преглед съм чак другия петък и после на 27-ми януари. След това започвам да ходя всяка седмица и докъдето го докарам. Дано успея за срещата на 11-ти, че да ми светне малко сред себеподобни Simple Smile 
Виж целия пост
# 544
Офиса е в София и няма как да отида Sad Вчера ходих да си проверя и здравните осигуровки на място,защото там имат по-актуална информация от интернет,и служителката ми каза че все още няма внесени осигуровки,но имало подадена информация за мен...Не разбрах какво точно има предвид,но каза да не се притеснявам
Виж целия пост
# 545
*starlet* извини ме не съм разбрала за какво точно ме питаш - д-р Маринова от Втора градска.

Извинявай, че ще те притесня , но въпросната лекарка ми каза че няма нужда от направление за хоспитализация за раждандето или обменна карта - пак нещо ме е излъгала тая  #Cussing out

Серклажа ще ми го махат към 10.02, пак ще го обсъдим с лекаря ама там някъде.
Виж целия пост
# 546
Ваня, по принцип, ако тръгне раждане преди повече от месец преди термин (а е възможно и в след това), се ходи без направление - раждането е спешно състояние и във всяка една АГ болница могат да ти издадат такова.  Peace Да не е имала това предвид?  newsm78 Ако е наблюдаващият те гинеколог, трябва да ти издаде направление и обменна карта, като за целта трябва и да ти пусне съответните изследвания. 
Виж целия пост
# 547
Леле, Спящата, това обяснение за реанимацията направо ме прати не знам къде. Само като си представих как се стичат някакви кървища, голи гъзове и си минават лекари, акушерки... Мен ми беше супер неудобно след апандисита като ми се наложи два пъти да ползвам подлога за малка нужда, пък така ще има да се червя.....

Еднократни гащи има и в Пакостник. Аз от там си поръчах с ред други неща.


А пък за родилното - на отворените врати в АГ Варна. Казаха, че най-важното е да си носиш личната карта. От там нататък винаги някой може да ти донесе каквото трябва, ако ще и на другия ден да е.
Виж целия пост
# 548
Е, ти не си хвърлена чисто гола, не бой се. Поне един чаршаф ще ти метнат Simple Smile
А до тоалетна почва да ти се ходи чак, като ти махнат катетъра, при местенето в нормалните стаи. Преди това урината се отделя в торбичка, без ти да усещаш.
Виж целия пост
# 549
Е, ти не си хвърлена чисто гола, не бой се. Поне един чаршаф ще ти метнат Simple Smile
А до тоалетна почва да ти се ходи чак, като ти махнат катетъра, при местенето в нормалните стаи. Преди това урината се отделя в торбичка, без ти да усещаш.


 Peace

Иначе аз продължавам да им се чудя на избиращите секциото по желание за чий са им всичките тези преживявания, като могат да си ги спестят... Wink Не че при нормалното раждане няма бая чепатене, ама хубавото е, че това е последното нещо, за к. ти пука.  Simple Smile
Виж целия пост
# 550
Спящата ,и аз съм на това мнение...
Вярно раждах 12 часа,виках,охках...и т.н.......Но като родих и ме зашиха/3 външни шевчета/.След 1 часа лежане скочих да ходя в стаята......и не исках с количка да ме предвижват...А на следващия ден,/спах добре през нощта/,бях  много добре,все едно не съм забременявала или раждала.Нищо не ми тежеше....дори потичвах и кляках.......
Виж целия пост
# 551
vanesska, преди секциото се слага катетърът. После в реанимация си лежиш завита и по нощничка (и вероятно ти наливат още 1-2 банки обезболяващо), но без бельо. Под дупето ти има лигнин и минават на няколко часа за тоалет - водичка и смяна на лигнина. То човек е толкова превъзбуден от цялата работа, че лесно се игнорира този срам Simple Smile.
В реанимация ти носят само малкото багаж, с който си дошла (на другия ден домашните могат да ти донесат повече). Тел. ти седи в него и можеш да говориш веднага след секциото (ние говорихме в реанимация и не сме имали проблем).
maminka_85, ако има забавяне на вноските за всички служители, е нормално да забавят и твоите. В моя офис вървят все с няколко месеца назад и само ми настръхва косата да не стане беля. Накрая 6 месеца били забравили да ми подадат данни за 2рата година майчинство, но го оправиха впоследствие.

Имаше и още, ама не помня.
Исках да успокоя Леандрин, че аз висях 2 седмици в ТК точно за следене на тонове - страдание на плода (бяха бавни и неравномерни тоновете...). И си дойде денят за секцио...
Виж целия пост
# 552
Благодаря за отговорите Hug
Аз съм такъв човек, че когато знам какво ме очаква ме е страх по-малко. Ако съм в неведение, съм цялата паника и страх.
Едва ли ще ме е срам да стоя по гол гъз (не съм много от срамежливите), но определено катетър и превръзка не ми се вързваше  Laughing Е, вече знам  Hug
Доста изчетох за нормалното раждане и секцио. Ако нямах проблем с очите определено щях да искам да раждам нормално.
Виж целия пост
# 553
vanesska, преди секциото се слага катетърът. После в реанимация си лежиш завита и по нощничка (и вероятно ти наливат още 1-2 банки обезболяващо), но без бельо. Под дупето ти има лигнин и минават на няколко часа за тоалет - водичка и смяна на лигнина. То човек е толкова превъзбуден от цялата работа, че лесно се игнорира този срам Simple Smile.
В реанимация ти носят само малкото багаж, с който си дошла (на другия ден домашните могат да ти донесат повече). Тел. ти седи в него и можеш да говориш веднага след секциото (ние говорихме в реанимация и не сме имали проблем).

Имаше и още, ама не помня.
Исках да успокоя Леандрин, че аз висях 2 седмици в ТК точно за следене на тонове - страдание на плода (бяха бавни и неравномерни тоновете...). И си дойде денят за секцио...

Благодаря за отговорите Hug
Аз съм такъв човек, че когато знам какво ме очаква ме е страх по-малко. Ако съм в неведение, съм цялата паника и страх.
Едва ли ще ме е срам да стоя по гол гъз (не съм много от срамежливите), но определено катетър и превръзка не ми се вързваше  Laughing Е, вече знам  Hug
Доста изчетох за нормалното раждане и секцио. Ако нямах проблем с очите определено щях да искам да раждам нормално.

zdrp
Благодаря за отговорите Hug
Аз съм такъв човек, че когато знам какво ме очаква ме е страх по-малко. Ако съм в неведение, съм цялата паника и страх.
Едва ли ще ме е срам да стоя по гол гъз (не съм много от срамежливите), но определено катетър и превръзка не ми се вързваше  Laughing Е, вече знам  Hug
Доста изчетох за нормалното раждане и секцио. Ако нямах проблем с очите определено щях да искам да раждам нормално.

zdraveite momi4eta  na men termina po prinzip mi e na 5 fevruari,no se obarna sedali6tno v sedmiq mesez i mai 6te planuvame sekzio.....kajete mnogo li e stra6no    ne moga da spq ot pritesnenie
Виж целия пост
# 554
Ivy, виждам, че имате желание да ни пишете и не ви натоварваме излишно, затова да попитам преди да съм си прочела още домашното  Grinning

Какви са препорките ви за кърмене в самото начало в болницата?
Увериха ме, че бебето ще е при мен, т.е. ще може да се кърми на поискване - това, предполага ли все пак определени интервали или чакаш да се размрънка и го поставяш на цица?

С първото дете, без да съм чела и съм се подготвяла предварително се закърмихме успешно в родилното, но после не можах да му наваксам с кърмата и трябваше да започнем да се захранваме, как да се предприемат превантивни мерки срещу това, евентуално?„

Още нещо - не се ориентирах, къде да намеря график на лекции за София, не откривам ФБ група?

Благодаря! Пак ще досаждам  Grinning
[/b]

Здравей elsi,
Не съм Ivy, но се надявам да нямаш против аз да отговоря на въпросите ти.  Wink
Разбира се, би било чудесно, ако бебето веднага след раждането остане при майка си, каквато е практиката в тъй наречените болници - приятел на бебето. Обичайно бебетата засукват около час-час и половина след раждането, поемайки първите, така ценни за него, капки коластра.
За изключително кърмени бебета се предполага, че е чудесно да се хранят на поискване, като първите 4-6 седмици храненето може да е на 2 ч- 2, 5 часа, като се следи новороведоното да няма повече от една 4-часова пауза за денонощие и времето се засича от началото на едното хранене, до началото на следващото хранене. Естествено, всяко бебе е различно - някои се насукват за по-малък интервал от време, други за по-дълъг и това зависи от много фактори включително и темперамента на бебето. Често новородените се успиват и от бебешката жълтеница. При много от тях се отразява добре да сучат на по-малки интервали от време, за да се хранят и да изхвърлят с изхожданията си билирубина. Кърмата по принцип се усвоява за кратки интервали, а стомахчето на новородените бебоци е по-мъничко и се напълва бързо, в следствие на което бебето може да суче по-често.
Понякога може да е добре майката да се опита да поразбуди новороденото бебе, ако е прекалено поспаливо. Способи, които са ефективни при разбуждане са леко пощипване на бебето по раменцето, или погалване по ушенцето. При много бебета помага също и вдигането да се оригнат след като са сукали известно време, или пък смяната на памперса - след това обичайно бебетата продължават да сучат.


С първото дете, без да съм чела и съм се подготвяла предварително се закърмихме успешно в родилното, но после не можах да му наваксам с кърмата и трябваше да започнем да се захранваме, как да се предприемат превантивни мерки срещу това, евентуално?

За поддържане на лактацията обикновено е "отговорно" кърменето на поискване, още при първите признаци на глад и следването на нуждите на бебето. Обичайно не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки за това: може да е достатъчно майката да се храни пълноценно и разнообразно, да приема достатъчно течности, както и да не подценява почивката и съня - може да опитва да си почива когато и бебето спи. Нощното кърмене, особено в малките часове на нощта когато нивата на пролактина са най-високи също действа добре за образуването на достатъчно кърма.

За лекциите в София през януари е дала линк и viki_88: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=631031.msg20705542#msg20705542, а ето и страницата на ЛЛЛ-София във ФБ: http://www.facebook.com/lllsf.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия