Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 31 374
  • 738
# 555
krisiani ,е колко да е страшно.....
И моето момче е седалищно сега,ако не се обърне ще е секцио....Първото ми раждане е нормално...,но какво да се прави........Важното е здраво бебе,здрава мама.......
Виж целия пост
# 556
В нета има доста инфо за обръщане на бебето, ако е в седалищно предлежание. Струва си де се опита  Wink
Виж целия пост
# 557
Благодаря за отговорите Hug
Аз съм такъв човек, че когато знам какво ме очаква ме е страх по-малко. Ако съм в неведение, съм цялата паника и страх.
Едва ли ще ме е срам да стоя по гол гъз (не съм много от срамежливите), но определено катетър и превръзка не ми се вързваше  Laughing Е, вече знам  Hug
Доста изчетох за нормалното раждане и секцио. Ако нямах проблем с очите определено щях да искам да раждам нормално.


Здравей, за късогледство ли става въпрос?

Във вторник съм на втори оглед с Голдман(първият бе в осмия месец).
Въпреки - 9.75  и възрастта ми - 34 г. ще избера естественото раждане, както родих и първия път - тогава бях на 22г. с -8.75 и с "диагнозата" "тесен таз", понеже стартирах бременността от 42 кг при ръст 168 см ме имаха за "слаботелесна".

Обмисли добре цезаровото сечение, аз имам две коремни операции - от апендикс и една лапароскопия - след естественото раждане възстановяването ми бе в пъти по-леко, отколкото след операциите...

Leandrin, пиши как е минало! Вчера сме били по едно и също време в Токуда, аз минах към 18ч.и тоновете ми също бяха брутално зле, защото бебето не спря да се движи, записът - компроментиран. Държаха ме 40 минути и пак нищо...

Днес следобяд съм на контрола при АГ, която ме наблюдава извън Токуда в МЦ Марков и ми е приятелка
Виж целия пост
# 558
В нета има доста инфо за обръщане на бебето, ако е в седалищно предлежание. Струва си де се опита  Wink

http://spinningbabies.com/

Имам приятелка корейка - живее у нас от 18 години, но и двата пъти е раждала в Корея, вторият момченцето е било седалищно и са успели да го "обърнат"  с упражнения дни преди термина.

Братовчедка ми, която живее в Париж, имаше подобни грижи и в деветия месец акушер-гинекологът спомогна за "обръщането"  на първата и дъщеря.
Виж целия пост
# 559
krisiani не знам дали е страшно, но връщане назад няма. Надявам се да мине леко и възстановяването да е бързо.

major не съм късогледа, а кривогледа. Имам 3 операции на очите като малка. Лявото ми е нормално, но дясното ми се изкриви малко през пубертета. Рискувам да го изкривя още повече + да изкривия и лявото око про напъните на нормалното раждане. И да искам и да не искам при мен няма друга възможност. Sad
Виж целия пост
# 560
major, vanessка и аз съм с късогледство, все още не съм правила този преглед - сега на 10,01 съм на ЖК и ще питам - знам че за да си секцио по мед. показатели се иска да е заверено от лекар и да има истинска причина - може да няма проблеми както е при Мажор, но лично на мене не ми се рискува. Още от началото на бременността съм се навила че ще е секцио - ако не беше това късогледство никога не бих избрала операция - по хубаво от нормалното раждане няма  Peace Но ще пиша след консултацията, на какво ме е пратил доктора и какво са ми казали от там.
Успех на Леандрин днес на записа - не се притеснявай, докторите си знаят работата  Hug
Емка - една  Hug и за тебе

Момичета исках да ви питам и какво представлява точно МБ - с изследванията на урината или ти взимат секрет ..... Аз лично до сега не съм давала да ме пипат отдолу, освен в началото като ехографа е вагинален и доста ме е страх да не направят нещо и да тръгне раждането по рано от предвиденото, а чета че всички сте минали МБ ......
Виж целия пост
# 561
Здравейте момичета!Вчера бях на ЖК и ми откриха нисък хемоглобин,сега пия желязо на сироп.Това е първото нещо,което приемам от началото като изключим фолиевата киселина.След ЖК съм на кръстопът.Моята лекарка ми препоръчва обезболяване на раждането с епидурална,но в Окръжна не правят.Тя ми препоръча Весела и Йончев с епидурална,тъкмо бях решила да раждам в Окръжна при Симеонов,а сега взех да се замислям и не знам какво да правя.Симеонов ме плаши,че е опасна тази упойка,бил виждал парализирани от нея,от друга страна моята лекарка ми казва,че е по добре е за мен и бебето и вече съм се видяла в чудо.
Виж целия пост
# 562
viki_88, на мене също не са ми взимали МБ (и аз не искам вагинални прегледи, само първите в началото ми бяха такива като при тебе).  Peace
Виж целия пост
# 563
Vanesska ще ти стискам палци за секциото Hug
viki_88 не късогледството е определящо, а състоянието на очните дъна, може да си с -4 и да имаш проблемни участъци - т.е. изтъняване на ретината, но може да си с -10 и да нямаш такова. Затова прегледът с лещи Голдман е задължителен. На Запад, ех... от 20-30 години няма подобни предубеждения,както у нас, че над -5 се ражда задължително секцио.

Аз проведох доста консултации с различни офталмолози и те са категорични, че дори при мами с изтъняване  на ретините се прави лазерен серклаж (в София в 7-мо ДКЦ имат най-голяма практика) дни преди раждането и то протича физиологично  Wink
Виж целия пост
# 564
Dariparova , интересно ми е как все се получава, че мъжете са против упойката. Все са виждали парализирани, осакатени т.н. Жените обикновено  не са виждали такива ужасии и я препоръчват. А Симеонов виждал ли е родилка, изпаданала в ужас и отчаяние, кълняща като циганка, която не смее да се реши на второ дете? Много ги обичам тия мъже, дето са с теории на чужд гръб. Който не го е изпитал - не трябва да говори. По принцип е индивидуално при всеки и болка и търпимост и продължителност. Дори прагът на болката се променя при един и същи човек с времето. Аз все повтарям: Пожелавам на всички леко и поносимо раждане, но тези, които не знаят какво е не се отказвайте предварително от упойката, за да не съжалявате после. Оня ден гледах по тази телевизия TLC в едно предаване за раждащи жени, как една от тях обясняваше, че искала нормално раждане, без намеси и упойки. Била ходила на лекции. Водила си била записки, подготвена била за болката и знаела как да се справи с нея.. Като я свиха контракциите(това в Америка) започна да се дере и да крещи: Искам епидурална, искам я! Те я питат сигурна ли, защото раждането е вече много напреднало, но тя се дереше, че не я интересува и и я иска на всяка цена. След това, като почна да напъва крещеше: Извадете го по-бързо от мен, направете нещо, моля ви! Акушерката й казва: Напъвй! А тя: Не мога, извадете го, само го извадете! Естествено съм чувала и много жени, които твърдят, че е поносимо и се забравя, но не знаеш предварително.
Виж целия пост
# 565
Добър ден и от мен коремчета! Записа днес беше прекрасен, бебчо се държа много дисциплинирано и тоновете ни са супер  Hug
Това е добрата новина, доктора остана много доволен от нас, но все пак иска следващите няколко дена - една седмица, да записваме тонове всеки ден, за да сме сигурни, че случая е единичен и няма да се повтори. И понеже малко се успокоих, досега спах като пребита, защото нали се сещате, че не бях мигнала цяля нощ от паника и притеснение. Благодаря на всички за стиснатите палчета  Hug, дано и утре и следващите дни всичко да е наред с тоновете на малкото ми мишленце.
Стискам палци на emka dremka всичко с мъничетата да е наред.
Major значи 100% трябва да сме се засекли на тоновете, аз влязох в 17.30 някъде и със сигурност излязох след 6 часа, а след мен нямаше хора за тонове май.
Виж целия пост
# 566
[.
Исках да питам има ли някой от тук, който ще ражда в Тина Киркова около 20-25 Февруари, да си правим компанийка  Hug

 Ами аз съм тогава с термин и ще раждам в Т.К.Стига да устискам дотогава, че съм с постоянни контракции от месеци, ще се радвам да се видим. Hug
Виж целия пост
# 567
Здравейте Hug
Leandrin много се радвам,че всичко е наред Hug  bouquet Почивай си спокойно сега.

Ох Ели с това описание на нормално раждане направо ме уби. Не,че ще хукна нормално да раждам, ама това с викане и дране от болка....ме уби тотално. Не,че секциото е безболезнено,но тези мъки 100% са ти спестени.
Няма да купувам специално сутиен за кърмене. Взех си 2 сутиена които много приличат на спортните сутиени. Нямат закопчалки,банели и други гадории. При нужда много лесно става ваденето на гърдата и си кърмиш./ ако имаш кърма де/ Laughing
Виж целия пост
# 568
Момичета, здравейте!

Понеже видях, че си говорите за изцеждане на коластра, ще споделя с вас какво измъдри моята главица. Лекарите ми казаха, че е наложително да НЕ преносвам бебето, тъй като от диабета има опасност от мъртво родено преносено бебе, затова моята цел е да родя преди термин. Те казаха, че като наближи термин, ще ми дадат дата за предизвикване на раждане, но на мен тази идея не ми се нрави много-много, тъй като първото ми раждане беше предизвикано и аз не бях много адекватна по време на раждането, заради болките и газта, която ми дадоха да дишам. Сега искам да съм адекватна и по възможност да не се опиянява и бебето с препаратите, които на мен ще ми дават. Та... изчетох всичко за естествено предизвикване на раждането и една от най-разпространените идеи с много добри отзиви беше стимулацията на зърната. Та... вече 3-ти ден си стимулирам зърната на гърдите с помпата по 5-10 минутки, а като мина 37 седмици скоро, ще увелича времето. Трябва да родя до края на месеца!!!  #Crazy

За гащите - аз ще съм с памучни черни. Не личи нищо като се изперат... С първото раждане ползвах огромни превръзки за родилки и май първия ден бяхме без гащи... доколкото си спомням...

Dariparova , тези упойки наистина са опасни. Освен това съм чувала, че Симеонов е един от най-добрите в Пловдив. Според мен нямаш дилема!  Peace

RS , аз през цялата бременност досега нямах контракции, но от 3-4 дни насам чувствам по 2-3 на ден, главно вечер, но кой знае, може да имам и през нощта докато спя. Аз обаче ги чакам с нетърпение, искам да раждам вече. А помпа си купих тази, след горещи препоръки навсякъде из нета, та и тука. А, даже я пробвах вече и съм МНОГО доволна:
http://www.johnlewis.com/230556767/Product.aspx?SearchTerm=RecentlyViewedList

emka_dremka , кураж! Не остана. Нека направят най-доброто за дечицата... Все пак не си в малка седмица... Hug

maminka85 , аз съм ползвала sudocrem и съм страшно доволна от него - постоянно се мотаят кутии с този крем из къщи.

Leandrin , кураж! Отиди в болница и ако тряба, да извадят бебето. По-добре отколкото беля. И на мен ми е напрегнато заради моята диагноза...

*starlet* , не се панирай за плацентата. И ти влизаш в девети месец, тъй че не виждам да ти е проблем толкова... Или нещо ми убягва?...  newsm78



Виж целия пост
# 569
Вале, има и други приятни методи за предизвикване на раждане плюс стимулиране на гърдите, което не е задължително да е с помпа  Laughing Пробвай като наближи желания от теб момент, дори и клиторната стимулация и оргазъм дават отлични резултати Grinning

Leandrin, радвам се, че всичко е наред. Така и ще бъде!


Dariparova, трябва да си най-некадърния антестезиолог и пълен идиот, за да парализираш с епидурална упойка. Твоят доктор искрено ме развесели Mr. Green Такъв риск има при спинална упойка /те са различни/ и то само ако анестезиолога е наистина кретен. При епидурал рисковете са да те обездвижат по време на раждането ако предозират - единия или двата крака, а не трябва да е така, трябва да се движиш нормално, и респ. да успят и бебето, т.е. да му намалеят тоновете.
Ако въпросния Симеонов няма добър анестезиолог, на когото да разчита -- да ти го каже направо, а не да ти говори глупости!

Tony_st благодаря за инфото. Много ми е полезно, както и подкрепата!
Може би, първия път не успях с кърмата, заради ужасното недоспиване и преумора. Сега с ваша помощ, ще опитам по всички правила!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия