Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 31 374
  • 738
# 420
Здравейте мамчета! Аз пак ви чета с голямо закъснение и чак сега разбирам за малките ни талисманчета!
Нов Ден да са ти живи и здрави юнаците, много радост и щастие да ви носят!

Любче на теб ти стискам палци, пожелавам ти леко раждане, здраво бебче и бързо възстановяване!

Аз бях на консултация последно на 29-ти декември, избрахме датата за секциото, няма да я кажа, но само ще отбележа, че ще е в края на януари  Simple Smile И аз вече взех да се панирам  Confused Времето направо си лети, сега се местим, другата седмица започвам да пера и гладя на Алекс дрешките и нещата и да си оправям багажа за болницата. На консултацията бебчо беше 2700, на мен ми се видя много, но той си върви по-едър от самото начало. Мен като чели последните дни по-малко ме боли стомаха, имам чувството че корема ми вече слиза надолу и затова не ме притиска толкова. Не се оплаквам, наспах се последните няколко нощи, че нормално не бях спала от 3 месеца. Ама ето сега пак съм се опулила.
Гледам за торбите с пясък си говорите, не знам като съм секцио как ще ми пляснат такова нещо, върху раната ли.......Толкова пък нищо да не знам за разните такива процедури....днес съм на преглед и ще разпитам подробно. Не знам при вас как е, но мен ме викат през седмица като редуват запис на тонове и ехограф. Доки ми се скара и за цигарите, а и нали искам да кърмя та вече окончателно мисля да ги спирам. Айде стига съм ви занимавала, отивам да си доспивам ако мога!
Виж целия пост
# 421
Поредната безсънна нощ и за мен.Аз като се събудя към 03:00 ,такъв зверски глад ме гони  ooooh!
Днес цял ден разглеждах колички в нета.Искаше ми се да е с по-големи гуми,но това което харесвам аз като модел са с малки и направо незнам.Харесах един модел,но никъде не намирам мнения за него.Може би вие ще ме посъветвате и ориентирате.
Ето го и него :
http://kasida.bg/cangaroo-kombinirana-kolichka-drift-3-v-1-rozova-47-11019.html


Leandrin това с торбичката пясък съм чувала от моята баба,че са и слагали,но при операция едва ли.
Виж целия пост
# 422
Яя имало тука и други кукута като мен по това време на денонощието....

Леа, много се съмнявам да се използва изобщо торба с пясък при секцио

а Тамина - количката изглежда супер сладко, но за гумите си права, сякаш за българските условия трябва да са големи ,но то от картинката едва ли може да се прецени, трябва да се видят на живо...
Виж целия пост
# 423
Добрютру! Брей, много съм се успала  Laughing

Слагат торбички с пясък след секцио, и още как  Wink

Tamina, ако можеш, иди в някой голям магазин и ги виж количките, пипни, пробвай да смениш отделните части, да я сгънеш. На снимка повечето изглеждат много хубави. Успех, дано да уцелиш тази, която да ти е удобна   Simple Smile

Църквата много се изложиха. Някак успяха да ме върнат в реалността, че нещо откакто не ходя на работа, съм много позитивна  Confused
Виж целия пост
# 424
Ей сега видях реклама във фейса на Себамед. Чета, че много ги хвалите. Аз вече се обзаведох с друго, по-нанатък може да ги пробвам. Ето, който иска да види:

http://www.sebamed.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82 … D1%80%D1%8A%D0%BA
Виж целия пост
# 425
В ТК след секцио торбички не слагат.  Peace

Църквата вече друга песен била запяла - била само против сурогатното майчинство... Те май вместо да изпишат вежди, избодоха очи - за да отклонят вниманието от досиетата си, лимузините и другите скандали, решиха да се изкарат по-светци от папата и съвсем лъснаха.  Rolling Eyes

За срещата май сме вече към 10:
1. Ели - Елси
2. Сия - Спящата
3. Жени - Misence
4. Ирина - imortisha
5. Рали - Ralipo
6. Ели - *starlet*
7. Дима (от ФБ)
8. Мария -  Muny Jor
9. happy cveti (сигурно е Цвети)
Ваня още се чуди... Надявам се, не изпускам никой.  Peace
Виж целия пост
# 426
Добро утро Hug Айде на кафенце Coffee

Много ранобудни майчета станахте Laughing За торбичките с пясък... не са ми слагали такива. Немога да си представя как ще се изтърпи и това, ако се наложи след секцио. Чувала съм,че ги слагат след нормално раждане, но за след секцио...не. Багажа ми е готов за АГ-то, че ако има изненади да съм готова  baby_neutral Днес съм на зъболекар и после ще водя детето да поиграе в Мол-а.
Виж целия пост
# 427
...
За срещата май сме вече към 10:
1. Ели - Елси
2. Сия - Спящата
3. Жени - Misence
4. Ирина - imortisha
5. Рали - Ralipo
6. Ели - *starlet*
7. Дима (от ФБ)
8. Мария -  Muny Jor
9. happy cveti (сигурно е Цвети)
10. Ани - Граци
Ваня още се чуди... Надявам се, не изпускам никой.  Peace
Виж целия пост
# 428
Здравейте и от мен- какво правите нощем момичета, та не спите  Laughing
Какво е това писане в 4 часа сутринта ?
Аз още не съм почвала със стягането на багажа- нито за бебчо, нито за мен. Но от утре като си взема болничния и мисля да се развихря- чистене, пране, гладене и т.н. Надявам се да няма изненади, още повече,че първото си дете го преносих 10 дена и го родих в 10-тия месец и доктора ми каза,че същото може да се очаква и при второто. Ама знам ли- като ми махнат серклажа.......
И тази процедура много ме притеснява - да го махат и да минава,че само го мисля Sad
Виж целия пост
# 429
Добро утро и от мен...

Аз да ви кажа за болницата приготвихме повече дрешки,че нещо не ми се вижда мъжът ми да идва да ги взема да ги пере и глади и пак да ми ги носи...А мама сигурно ще си е при мен и няма да я пускам да си ходи..А дори и да си отиде,в тях е студено за една вечер няма как да изсъхнат и да ги изглади и като тръгва сутринта за работа да ми ги донесе.....Но те са дрешки от каката,а новите за вкъщи...
И сега да ви призная...тъй като имах страшно много дрехи за каката/ама наистина много/,преобличах по 3 пъти детето само и само да износи всичко.Хвърлях да пера съвсем чистички дрехи.Сега няма да е така ,тъй като нямам толкова много дрешки.Повечето са ми 3-6 м,точно когато вече ще се захранва и цапа...

И да ви напомня нещо....ако някои ви попита какъв размер дрешки да ви подарява,внимавайте с тези 3-6м.Тъй като има деца по-дребнички и дрешките 3-6 износват до по -късно,а точно тогава ще е лято и няма да се носят гащеризончета.Като се сещам лятото -юли месец колко е топло и задушно,обличах каката само с широко боденце потник и пак беше изпотена милата.....

Ето тук е току що навършила 4 месеца началото на юни...Блузка с къс ръкав и клинче до коляното
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/251623_2592368974 … 792_3779343_n.jpg
Виж целия пост
# 430
Добро утро,момичета. Laughing
Аз спя като новородено с едно ходене до тоалетна.Дано си отспя до раждането. CrazyМного добре се чувствам,мога още много да бъда бременна. Laughing
Аз сега чакам бая тежичък колет от сестра ми с дрешки от 0 до 6 месеца но като знам какви гиганти се родиха племенниците и мнението на систъра за големината на новородените може да се наложи да взема още някоя дрешка за новородено.
Остана да купим столче за колата за новородено,кошарката,матраче,чаршафчета(ама само чаршафчета,засега калъфки не трябват както и олекотени завивки или горен чаршаф)и памперси.И за мен трябва да взема някакви бабешки памучни гащи(нещо не мога да ги възприема тия еднократните),лиглин и може би една нощница за кърмачки.
Приятен ден ви желая! Flutter
Виж целия пост
# 431
Пепи, много е сладичка!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Мойто юначе пък на 5 мес носеше дрехи за 1 година  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 432
...
За срещата май сме вече към 10:
1. Ели - Елси
2. Сия - Спящата
3. Жени - Misence
4. Ирина - imortisha
5. Рали - Ralipo
6. Ели - *starlet*
7. Дима (от ФБ)
8. Мария -  Muny Jor
9. happy cveti (сигурно е Цвети)
10. Ани - Граци
Ваня още се чуди... Надявам се, не изпускам никой.  Peace
11. Silviya
Виж целия пост
# 433
Аз пък имам една излишна седалка за кола. На Бертони, спечелих я от едно списание. Тъй като вече се бях снабдила с Макси-кози, тази я дадох на една позната. Тя нямаше кола, но я ползваше вкъщи, защото нямаше шезлонг, нито столче за хранене. В него слагаше детето, като го храни, или като си шета нещо.
Върнаха ми я миналата пролет, изпрах я, сега наново събира прах. Нямам какво да я правя, неуместно е да я продавам. Някой ако я иска от София, да ми пише да я донеса, че я оставих при нашите, в друг град.
Виж целия пост
# 434
Добро утро  Simple Smile

Вчера бях на преглед. Бебка е добре, вече над 3 кг, но както съм писала и преди на ехографи не вярвам  Laughing Продължава да седи и да рита якооооо. Уговорихме датата за секцио, но много изследвания и стоене в болница има като е планово - голяма гадория  ooooh!

С баткото ползвах козметика на Хип - олио, душ гел и крем против подсичане. Мокри кърпи много рядко, само за навън ... у дома миех дупето с водичка /без сапуни и гелове/. Памперси - първия месец с Памперс, после - Либеро и към шестия месец - тези от ДМ /без боклуци и уж разградими/. След шестия месец минах на гащи и пелени.

Сега мисля да процедирам по следния начин:
- няма да къпя Бебка всеки ден /примерно през два или повече/ ... не виждам смисъл да и изсушавам кожата излишно и да я натоварвам с мазила, за ужас на бабите. Естествено дупето лице и ръчички няма да пропускам.
- с крем за подсичане ще мажа само при нужда, не превантивно всеки път като при баткото
- след баня ще мажа с бадемово масло - чисто
- памперси ще купи таткото като се роди малката, че не е ясно какъв размер ще ми трябват  Laughing Най-вероятно ще са на ДМ или в краен случай Памперс, че са по-тънички от Либерото, а в началото бебечета са толкова нежнички  Heart Eyes
- мокри кърпи съм взела на Хип, в предвид това, че няма да ги ползвам често, не ме притеснява цената

Само да ви кажа, че Мустела е възможно най-непречистената и вредна козметика, която може да вземете за децата  Peace Бочко не ми вдъхват доверие, не заради цената, ами защото в БГ нищо не се контролира. А-дермата е за проблемна кожа, не виждам смисъл превантивно да се маже с нея.

Дрешкитееее, са сложна работа ... послушайте себе си, не околните  Wink Ще Ви дам себе си за пример. Баткото се роди лятото - купувахме какво ли не с таткото - зимни, летни, пролетни, цели , къси ... лудницаааа. Сега си имам всичко, само съм купила няколко комплектчета -от блузки и панталончета, колкото да не е без хич  Laughing Даже комплекта за изписване на баткото ни беше зимен - горкото се свари в колата, въпреки климатика  hahaha На всичкото отгоре той се роди 3.950кг и 56см, а на 3 месеца тежеше близо 9 кг - сами може да прецените колко "много" е носил дрешките. Та всичко е индивидуално - зависи колко ще се родят бебчетата, как ще наддават, какво ще е времето /последните години е непредвидимо  Laughing/ и не на последно място - това , което на мен ще ми е удобно като дрешки, не значи, че ще пасне и на друга майка. Ако аз сега раждах първото си дете, бих взела най-необходимото и не най-малкия размер , че ако се окаже по голямо бебчето ще падне търчане по магазините. Размерите пък са направо отврат - БГ, чужди номерации, май всеки си слага номера както му дойде  ooooh!

Малко дълго стана ... личи си , че вече имам време за компа Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия