Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 31 374
  • 738
# 495
споко бе не съм се цедила, аз на малкия и без това му давам коластра ма на аквасорс...
Виж целия пост
# 496
Ванче, за свекърва ти нямам думи, ама май не си единствената с такова чудовище. Но честно казано съм потресена и от лекарката ти. Как така няма да ти издаде болничен?! Коя е тая хубавица, я сподели!
Аз бях днес на преглед - ехография при моя лекар в Токуда. Засекохме с Леандрин, която беше за запис на тонове, побъбрихме си... Иначе при мен всичко е наред, освен факта, че плацентата е започнала да се калцира... Каза, че вероятно няма да дочакаме термин. Запис на тонове всяка седмица трябва да правя и след 2 седмици пак на преглед. Бебето е спряло да наддава зверски, като досега, явно точно заради плацентата, та тежи точно 2,600 кг и си отговаря на седмицата.
Виж целия пост
# 497
Пепито и аз си мислех за такива пижамки да взема - тип гащеризончета памучни и мекички, живи и здрави другата седмица ще падне голям шопинг
Виж целия пост
# 498
За Сливен не знам, ама последното бебе за 2011 г. (това от Пазарджик, к. спечели конкурса на 9 месеца) и онова другото, пак от Пазарджик, к. се бореше за бебе на 2012 г., но не успя - и двете са от ромски произход, едното с непълнолетна, другото май с малолетна майка...
Виж целия пост
# 499
Ами моя проблем е с очите и затова док иска да си имам документ от очен лекар за секциото.
Иначе знам, че по принцип се прави 10-14 дни преди термин. Като започна да ме гледа днес искаше да го вади още в началото на 9 месец, защото му се сториха малко водите, но после се оказа, че са достатъчно и че ще издържи до средата на 9 месец.
Всичко е според зависи.
Виж целия пост
# 500
Здравейте мами Simple Smile Отдавна не съм се включвала,но иначе редовно си ви чета...Тези дни изобщо не се задържам в къщи..мъжът ми си дойде от чужбината и ни прихвана една шопинг мания за бебка.Всеки ден пазарим и като се прибера се оказва че пак има толкова много неща за купуване..
      Лошото е че от празниците и от повечкото разходки пак съм с контракции и много се притеснявам бебка да не тръгне по-рано Sad По-принцип си я нося ниско,но вчера при прегледа докторката ми каза че доста се е смъкнала и дори ми даде картона да си е в мен ако тръгна да раждам,а има 1 месец до термина ми Sad И така от вчера съм с по-силни контракции,въпреки че увеличих Магнерота на 3х2 таблетки.Бебка много шава и си я усещам наистина много ниско.Искам да ви попитам как се разбира дали имам разкритие,при вагинален преглед ли?Разглеждах си епикризата от престоя ми в болницата от преди 1 месец и там пише че имам "скъсена шийка 50% и разкритие колкото върха на пръста?"Та се чудя дали сега не е станало повече,боли ли когато се получава?И така оплаках се Simple Smile))
 Имам и едно др въпросче..Тъй като една позната ми даде да ползвам малка кошарка-люлка да гледаме бебка в началото,и ми се иска да дезинфекцирам матрачето по някакъв начин,но не се сещам с какъв препарат,та ако имате някакви идеи ще съм ви благодарна Simple Smile
 аааа и още нещо днес си купих козметиката за бебка "Mustela"и аптекаря ми препоръча кремче против подсичане "SUDOKREM"и аз си го взех.Какво ви е мнението за него,някой ползвал ли го е?
Има ли някакви новини от Нов ден,че я мисля много  Praynig
Виж целия пост
# 501
Starlet беше ми много приятно да се запознаем и да си побъбрим. Сега вече мога да се похваля, че познавам поне една мама от форума на живо  Simple Smile
За съжаление не нося добри новини от записа на тоновете  Cry Тоновете на бебето пропадат, има цял интервал където се губят....направо съм откачила. Утре ме викат в 8.00 в Токуда на нов запис и ако пак е така влизам в болница. Обясниха ми, че едната причина можела да бъде страдание на плода, което не било никак безобидно. Нищо не намерих в нета по въпроса, много постна информация. Досега съм ревала и вече не знам къде се намирам, сега си лягам и ще се моля на Господ всичко с бебчо да е наред  Cry
Виж целия пост
# 502
Аз също съм  с коластра, но от 4-ти месец и подозирам, че като родя отново ще тръгне директно кърма като при първото ми раждане.

Смъкването на корема , означава директно да висне  Simple Smile Не можеш да кръстосваш крака и т.н ... и първия път и сега ми висна в началото на 9-ти месец, така че това според мен не е индикация за скорошно раждане. Синът ми го преносих 1 ден  Wink

Не мога да открия еднократни гащи - аптеки , магазини, къде ли не обиколих - няма. Помагайте ако сте видели някъде.

При мен секциото не е по-желание. Причините са три -  Бебека е седалищно; първото ми раждане е секцио и не на последно място - след като извадят малката, ще се наложи и друга операция, за която не ми се споделя. Та общо взето ще е с един коршум - два заека или трябваше да напиша с една операция - две цели  Laughing

Писахте преди време много по темата секцио или нормално, но пак да си кажа ... лудост е да се прави секцио по желание  Peace

maminka85 , разкритие се установява с вагинален преглед. Дали ще има болка или не е много индивидуално. При мен разкритието не беше болезнено, други пък го описват като адски болки  Rolling Eyes
Судокрем е добро кремче, ползвах го с баткото от време на време.

Leandrin, успокой се и не чети повече в нета. Щом са те пуснали, значи не е толкова тревожно състоянието на бебчето ... може просто да мърда повечко и за това да му се губят тоновете. Изпращам ти цялата си позитивно енергия, спокойно, всичко ще е наред  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 503
маминка, прегледът за разкритие е вагинален. Докторър бърка и преценява по дебелината на пръстите си дали има и колко. За мен никога не е бил болезнен този преглед, макар, че някои жени се оплакват. Тези 1-2 см разкритие, които получават всички жени още преди термин не са болезни. При всеки е различно иначе. Аз бях с 1,5 см разкритие още 2 седмици преди термин, които си седяха така. Когато почнаха контракциите ми отне 24 часа, за да станат 4 см, но слаби контракции и поносими. От 4 до 6 см си ме наболяваше и за след това спирам да говоря. Някои мами споделят, че първите 4 см също са били болезнени. Зависи дали са ти изтекли водите или не. Това оказва влияние. За матрачето не бих могла да ти помогна. Аз лично мисля, че все пак ще слагаш чаршафи отгоре и не е нужна дезинфекция, но всеки си преценява. Нали знаеш от кого си го взела...
Леандрин, споко сега маме! Никакви ревове, успокой се, знаеш, че ако е толкова страшно Илиев нямаше да те пусне да си ходиш. Гледа ли те на ехограф? Може водите ти вече да не са бистри, не знам, ама нали за това ходим на запис, за да се хване нещо, ако има навреме. Имай доверие на доктора и утре бягай в Токуда да  се види какво ще се прави. Ако те приемат или има нещо спешно не забравяй да ни уведомиш, че да не те мислим, да знаем какво се случва. Моля се на Господ всичко да е наред с бебчо!  Praynig
Виж целия пост
# 504
*starlet*  Благодаря за инфото сега като се замисля такъв преглед не ми е правен  Thinking Но както и да е...
А за матрачето... дава ми го позната,която пък го е давала и на други момичета....По принцип изглежда запазено и си има калъфка която се сваля и пере а и то е ясно че ще сложа чаршафче,даже си мислих и някакво меко одеалце да постеля...Малко съм започнала да се вманиачавам на тема чистота и дезинфекция на всичко...Може нещо от хормоните да е  Laughing  Laughing  Laughing надявам се да ми мине до година две....  Mr. Green
Leandrin Опитай се да се успокоиш малко,за да не си навредиш на теб и бебче повече.И аз си мисля че ако положението е било сериозно,щяха да те приемат в болницата още днес.А ако толкова много се притесняваш отивай в болницата да ги слушат пак ако трябва  Naughty .Защо така този лекар така ти е "пуснал бомбата" и те е пратил да си ходиш и да се притесняваш сега цяла вечер? Thinking
Виж целия пост
# 505

Не мога да открия еднократни гащи - аптеки , магазини, къде ли не обиколих - няма. Помагайте ако сте видели някъде.



Аз си взех от магазините "И за мама" ... 5бр в една опаковка са. Идея си нямам дали вършат работа, ползвалите ги какво ще споделят Simple Smile
Виж целия пост
# 506
маминка, значи сваляш и переш калъфчето и това е. Хормоните са лоша работа. По отношение на Леандрин, едва ли докторът я е плашил. След, като се налага да отиде утре сутрин пак за запис какво да й каже? Всичко е супер, ама ти ела утре пак за запис на тонове.  Laughing Ние двечките бяхме при един и същи лекар днес - аз на преглед, тя за запис. И на двете не ни поднесе много добри новини, но вярвам, че всичко ще е наред.  Peace Аз пък сега чета за моята плацента и степените на зрялост. Как не го попитах коя степен е... Чета, че за моята седмица до 2-ра степен е ок. Какво излиза, че съм 3-та ли?
Виж целия пост
# 507
Видях еднократни гащи в Ремедиум аптеките.
LEandrin вярвам, че всичко ще е наред. вижте колко бойни и издръжливи излезнахме февруарките  Hug
Виж целия пост
# 508
лелеее кво прайте бе, много пишете Simple Smile
аз днес бях на ЖК, взех си болничните, МБ пуснах, кръвни изследвания утре или в понеделник, бебо уж засега е добре, качила съм вече почти 17 кила, доктора ми се скара отново, и така Laughing

бтв за кво са тея еднократни гащи?
Виж целия пост
# 509
За родилния дом. Но не знам колко са удобни. Аз като ги видях мисля поне , че няма да стоят стегнати и ще ми се мести превръзката. Затова залагам на памучни. Мамите, които са ползвали да споделят и да ме оборят ако не съм права Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия