Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 31 374
  • 738
# 510
аз съм ползвала веднъж, дадоха ми ги в студио за масажи, ама те бяха по-скоро като прашки, и наистина е абсурдно да задържат превръзка /а тия за след раждане са огромни/...затова се учудих за какво ви са - ако въобще става въпрос за същите  Thinking но наистина материята не е много стегната, тъй че и модел като гащи да са, едва ли ще издържат...
аз съм си взела памучни от метро - 5 чифта десет лева, има доста весели цветове
Виж целия пост
# 511
лелеее кво прайте бе, много пишете Simple Smile

Посмъртно няма да успея да ви изчета,че напоследък са ме хванали де що има болежки и проблемчета покрай бременността (докторите казват,че всичко това е нормално- болки в ставите, кръста, крампи, киселини, хемороиди, безсъние - де що има екстра - всичко накуп - аз им вярвам, ама вече едвам седя на едно място, че яко ми се е смъкнал огромния тумбак, не мога да спя и снощи взех и леко кръвно вдигнах, та такива глупости), на всичкото отгоре се опитвам да наваксвам с работата, за туй гледам да не се включвам много много неподготвена.... ама само от където захапя и тъй...

Накупих малко дрешки днес - ще снимам и ще покажа като имам малко време.... много се радвам - имаше супер намаления и много хубави неща взех

Леа - много кураж и палци стиснати за утре... както казва Стар - ако беше фатално едва ли щяха да те пуснат така че, не се травмирай и не се вкарвай във всякакви филми ...  (Аз за едни глупости вчера се шашнах и май за това вдигнах кръвно, и още не мога да се освестя)

Да се отчета и тук - днес всичко мина нормално при доктора - 2300гр, 82мм диаметър на главата - на докторицата й се видя голяма бебка, ама аз като гледах по таблиците тука българските си е баш в норма май... и така - на 24ти пак вече с изследвания и тъй - явно започваме по-честичко да ходим вече - няма начин то малко остана.
Виж целия пост
# 512
Аз не съм ползвала еднократни гащи, но скоро ги гледах. Ми не знам точно какво представялват, но за еднократни ми се виждат скъпи - 5 лв и нещо.. хм  
В Карфур в момента имат намаление на текстил 50%, миналата седмица си купих точно за болницата най-обикновени памучни бикини, не са от най-бабешките, струват 4,75 за 6 броя
Виж целия пост
# 513
Благодаря момичета! Аз естествено изобщо не мога да спя. Нищо не ми казаха в Токуда освен, че причините за такава загуба на тоновете можели да бъдат две. Едната - безобидната, била някакво притискане на куха артериална вена (или нещо такова), а другата - не толкова безобидната е страдание на плода и ако и утре му се губят на бебето тоновете ме приемат в болница. Ама дали за да ме следят отблизо или, за да вадят спешно бебето ако има нещо...не знам  Sad То ако продължават да му се губят тоновете по-добре да го вадят..да не му стане нещо  Sad
Иначе не са ме гледали на ехограф вчера, ама беше страшна лудница от пациентки..... starlet видя как висяхме като паяци... Май друг път не съм чакала толкова много.
Виж целия пост
# 514
Здравейте, тъй като не бях в сф, над 1 седмица първо да честитя НГ на всички...
А за срещата
Цитат
Да допълня, че срещата е на 11.01.2012 г., 13 часа, в Дон Домат на Хемус.

...
ако не е късно бих искала и аз да се запиша
Виж целия пост
# 515
leandrin   Praynig всичко, ще е наред , дръж се и не се разстройвай допълнително
Petetoy стискам палци, при кой доктор ще си? Аз съм при Маленов.Много съм доволна!Приятелки са раждали при него и е изкл. специалист. Да, няма да се засеем. И аз се чудех дали да не съм в двойна стая, но още се колебая м/у това и апартамент.
Виж целия пост
# 516
Leandrin успех утре и дано тоновете са по-добри!! Peace Praynigбъди спокойна,стискам палци! Hug
Виж целия пост
# 517
Leandrin, споко, ако се налага естествено, че ще го извадят. Сега само споко!  spoko
Биби, те не знаят какви сме яки българите, за това им е вижда едро. Аз като слушам и чета - кой какво и колко го родил, то май 3,700 за нищо го нямат вече. Някога това е било едричко бебе. Сега едва ли не нормално.
По повод на гащите аз също мисля да се снабдя с 2-3 чифта памучни и след това ще хвърлям. А съм с такова зверско парене отдолу, че не мога да си намеря място. Явно от тъпия АБ си завъдих все пак гъби. Докторът ми изписа Канестен - 6 табл. Почвам ги, че не се трае. Голямо изръсване, голямо чудо, направо аман. Тук 20, там 10 лв, там 30 и направо не ми се мисли вече...  ooooh!  #Crazy
Виж целия пост
# 518
Еднократни гащи със сигурност има в Карфур, в Чиполино, ако не се лъжа и в ДМ и Хиполенд...
Виж целия пост
# 519
Еднократни гащи със сигурност има в Карфур, в Чиполино, ако не се лъжа и в ДМ и Хиполенд...

И във Вис Виталис.

Аз ползвах такива и ми бяха удобни. След раждане бях като след клане (извинете за натурализма, но факт). Едва смогвах да сменям превръзки и гащи 3те дни в болницата Crazy. И не бих си взела памучни бикини. Не случайно са измислили еднократните такива. Мазалото беше голямо и да ви кажа, че нощните превръзки грам работа не вършат, защото не издържат на такива количества течност. Донесоха ми в последствие превръзки за родилки и ползвах тях доста по-успешно, въпреки, че след епизиотомия лекарите препоръчват лигнин, защото не запарва като превръзките, раната "диша" и заздравява по-бързо. И като съм се разписала по въпроса да кажа, че ще е чудесно, ако ви носят в болницата готова отвара от смрадлика за промивки. Действа супер  Peace.
Виж целия пост
# 520
Ей ме на и мен в тоя прекрасен час! Като сомнамбул ходя из апартамента. Мъжа ми и дакела си спят сладко в спалнята, аз също си легнах с тях, с надеждата да заспя, ама....не стана. Затова реших, че по-добрия вариант е да си дойда пак в хола, да си пусна телевизора и да се помоткам в нета.

На всичко отгоре и малките диванета се връткат като за световно. Сигурна съм, че и двамата са на дупета седнали, т.е. пак са се обърнали седалищно, защото днес им чувствам ритниците в пикочния си мехур и въобще в долната част на корема. Така боли, че звездички виждам. Rolling Eyes Утре съм на консултация при моята докторка, която ми води ЖК в Ямбол. Да видим как се развиват бебчетата, а и майка им. Mr. Green Почти 10 килограма съм качила, което е направо нищо за бременност с близнаци, ама важно е бебетата да растат, а не моето дупе. hahaha

Еднократни гащи има в ДМ, в кутийки по 5 броя. Онзи ден ги гледах и се чудих да взимам ли, но после се отказах. Предполагам, че след секцио работата няма да е толкова кървава като след нормално раждане. Затова залагам на памучни бикини, по-дълбочки и удобни. Освен това, в болницата, където ще съм осигуряват абсолютно всичко откъм хигиена. Всяка стая има баня и вътре е заредено с три размера превръзки. Два размера превръзки за родилки, които са огромни като памперси и един вид обикновени нощни превръзки с крилца.
Виж целия пост
# 521
Благодаря за инфото за еднократните, явно като ходя на пазар все нацелвам липси. Утре пак ще отскоча до ДМ, че ми е най-близо.

Ralipo е описала много изчерпателно ползите от тях. Само да добавя, че и при секцио може да тече яко - аз съм пример за това. И аще един глас за смрадликата  Simple Smile

Вече се нервя на това не спане  Crazy
Виж целия пост
# 522
Shada  здрасти мила, виждам че не съм единствения сомнамбул днес  Joy
Момичета, мерси за инфото, аз ще заложа на еднократни гащи, само трябва да видя къде са им ластиците, че и аз ще съм със секцио  Thinking честно казано в началото, като четях си мислех, че само се разсънвате с форума/когато публикувате в малките часове/, но сега изпитах безсънието на собствения си гръб. От 2 дни не спя добре, а днес от към 3 и нещо съм се облещила  smile3507  и няма мигане. А пък днескашния ден ще ми е супер натоварен, и не знам как ще го изкарам  Crazy А пък мъжа ми до мен си хърка сладко, сладко... #Crazy
Бебка е водоравно, и на която и да е страна да се обърна ме ритка яко, а по гръб не се диша, тъй че спане явно няма да има . Тази вечер е лудост - пусках миялна, какво ли не правих и накрая реших да попиша. Така ли ще е до края на бременността?  newsm78 Иначе се чудех, дали козирката на кошчето за новородено ще ми трябва, защото за моя модел количка не се продава отделно, пък я купих 2ра ръка, и сега съжалявам, че го нямам. Всъщност на тази картинка се вижда какво точно нямам: http://prodavalnik.com/pokrivaltse-pokrivche-na-stol-za-kola-na- … iordani--i3053343 и вече толкова съм се филмирала, че мисля да продавам едва ли не количката и да търся друга  #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 523
Добро утро, момичета! Аз също съм будна от 6,30 ч. Grinning

Leandrin, стискам ти палци днес всичко да е наред! Но не се притеснявай, ако се наложи да раждаш по-рано, защото виждам, че вече си в деветия месец.

Танита, сестра ми роди със секцио и е имала сериозни кръвотечения около 40 дни. Естествено това е до организъм и индивидуално, но ми каза, че само нощни превръзки не са достатъчни...

Еднократни гащи си взех от DM за 5 лв. пакета - май са 5 броя вътре. Изобщо не зная дали ще ми потрябват, но да ги имам. Смятам да си купя и някакви по-дълбоки памучни или нещо подобно... Иначе нямам нито нощници, нито сутиени за кърмачки... и взех сериозно да се притеснявам, че не съм готова за родилното.
Вие купихте ли си сутиени за кърмачки и от къде?

И да ви споделя какви проблеми си имах. Бях на ЖК преди два дни и теста ми за антитела на COOMBS се оказа положителен (правят ми го, защото съм с отрицателен резус фактор). И аз направо се побърках, защото си е много опасно да имаш антитела и не се знае бебето дали няма да има проблеми, увреждания и т.н. Но понеже съм все мнителна, реших да си го направя отново в друга лаборатория и излезе отрицателен.  Grinning И за всеки случай вчера го потретих във ВМИ Пловдив в клиниката по хематология, където са специалисти по кръвни групи и т.н. И техния излезе отрицателен. За моя радост нямам антитела, но тия от ЖК ме побъркаха. Зная, че стават грешки, но в случая можеше да се стигне до по-ранно вадене на бебето и т.н. В нашата страна явно всичко трябва да се проверява и изобщо вече нямам доверие на нищо...

И накрая да ви питам -
На вас дадоха ли ви обменна карта и направление за хоспитализация? Аз мислех, че трябва да ми ги дадат заедно с 45 дневния болничен, а още не са ми ги дали. И ако тръгна да раждам по-рано какво ще правя?
Да не говорим, че на ЖК ме викат чак след две седмици и изобщо не са продумали за запис на тонове. Ако не ходя и на частно нищо няма да зная... А и в деветия месец не трябва ли да ни следят всяка седмица?


Виж целия пост
# 524
@polisia, добро утро! Моя доктор ми каза, че от влизането в 9тия месец, в дебелите книги пише, че трябва всяка седмица да те следят. Иначе ако бременността, ти върви нормално и безпроблемно консултации на 7-10 дни (макс). Моя приятелка със секцио, веднага след секциото 1 месец кръвотечение. Две други мои приятелки след секцио не са имали кръвотечение едната 4, другата 6 месеца. И трите кърмят  newsm78... явно си е до организъм.
Иначе и аз съм с отрицателен резус фактор и винаги си проверявам изследванията, че знае ли човек. Само след раждането е мн. важно да ти бият инжекция, за да не е страшно за 2ро детенце.
@Leandrin стискаме ти палци и каквото можемм всичко да е ОК.
 Аз сега ще се опитам да поспя, мъжо се изнесе да работи, и на тишинка...дано поспя
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия