133 арабки диви и красиви посрещат 2012

  • 68 270
  • 741
# 300
Изобщо не се повтаряш , Мъгла, само така , повторението е майка на знанието  Mr. Green  Joy

Аз пък не искам кръстница, не ме кефи.
Виж целия пост
# 301
...
Пиши си на воля, кой не му харесва да не чете.

Благодаря,
понеже знам, че не сте тук с двоен стандарт, а не за едните може, за другите не, смятам и аз на воля да си пиша, пък на когото не му харесва да не чете. Peace

В Германия през миналата седмица бяха задържани 4 сирийски агенти http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/02/09/1762824_germaniia_goni_ch … riiski_diplomati/

И за да не униват съпругите на българските агенти, ще им метна едно поздравче, наистина няма какво да направиме момичета, че един народ бива изтребван от религиозното шиитски течение на алевитите, течение, което по жестокост и примитивност не може да се сравнява дори и с жестокостта на вековни арабски врагове, но поне да гледаме можем, на когото не са му изтекли очите де.  Който иска да не гледа, комантарите са излишни. Нека всеки да отправи дуа или молитва към Бог, който иначе редовно пишете, че бил един, всяка според вероизповеданието си, това поне можете да направите. Peace  

Виж целия пост
# 302
Мъгла, казах ти по-добре е да учиш турски! Кюрдксия няма за къде да ти послужи, освен ако не искаш да си бъбриш със свекърва ми Simple Smile  А турски ще ти е нужен всеки път, като  идвате насам  Simple Smile

Когато е трябвало да ни дадат имена, направили са го. Нема нужда друг да ме кръщава  Laughing
Виж целия пост
# 303
Извинявам се за повторенията,но знаете за тукашния нет....,самоповиках си метла.
шило,мило-я,кажи кога си се чула с половинката ми?И той ми изложи същите доводи,ама мен ме е хванала крастата с кюрдския.
Поздрави на всички!!!
Виж целия пост
# 304
 Мъгличке браво за кг  Hug
 Аз обаче съм много разочарована  Sad Не можах да намеря в Бг , никъде от това вълшебно кафе.  Crossing Arms В интернет се опитах да потърся ,дали не се продава онлайн , ама нъцки .  Crossing Arms
Така е , като незнам никакъв друг език освен руски . Rolling Eyes Учи скъпа какъвто език ти се иска . Научи сега кюрдския , а после можеш да минеш и на турския  Hug Peace
Ставам засега .......
Виж целия пост
# 305
Ферда, лично на мен не ми се струва коректен поста ти с цитата и линковете Peace. Но всеки чете и тълкува по различен начин. За мен си е точно "наливане на масло в огъня". Още повече, че моя пост с цитатите, който беше в отговор на твоя е изтрит от модератор, а не съдържа нищо по-различно.

Но щом на другите не им пречи, ок - явно грешката си е при мен Peace

Астрата, няма какво да му се чудиш, не е при теб грешката.
Ферда да не се прави на ощипана мома, видиш ли тя само искала да ни информира с обективни линкове  Whistling
Па после не било от ислям да се заяждаш и да отвръщаш. Като сме мюсюлманки да не сме светици. Някой идва и ти хвърля  линкове и грозни картинки, и за да си добър , трябва да се усмихваш глупешки и да кимаш утвърдително.

На това не мога да не отговоря... Защо реши, че искам да ви "информирам", може би съм очаквала да се получи "разговор", в който да си изясня някои неща и противоречия. Това ми припомня случка отпреди години, когато се бяхме събрали малка компания: двойка от Бахрейн, двойка от Йемен и няколко европейци между които и аз. Разговорът течеше гладко и приятно, арабските студенти се бяха въодушевили да разказват различни неща за културата си, например за арабската кухня... В един момент обаче ни стана любопитно, какви са им носиите и дали се различават така, както при нас (доколкото знам, в Йордания има различия в носията). Това си е съвсем тривиална тема, когато хора от различни култури искат да се опознаят... Е, то беше както горната реакция - изведнъж ужасно се обидиха и вместо да отговорят, защото ние нямахме никакво понятие от дрехи, украшения и т.н. почнаха обидено да крещят "Абе, ясно! Ние голи ходим, няма какво да говорим - голи ходим!..." Предполагам е излишно да казвам, че никой не си беше помислял, че са примитивни или нещо подобно... Някои от присъстващите до ден днешен не си преодоляха изумлението, мисля обаче, че заради проявата на този комплекс изгубиха интерес да питат за каквото и да било...

И не се правя на "ощипана мома" каквото и да означава този израз, реагирах на нещо конкретно, което беше написала Айа, ако проследиш постовете ми, ще видиш, че са паралелни с бурята, която се разрази тук, но нямат нищо общо с нея, освен случайното съвпадение по време. От това, което тук си разменихте реагирах кратко само на изредените държави от буквата "Б", защото ме досмеша и на хлебарките, защото коментарът беше отвратителен. Който иска да ме трие, аз не успях.
Виж целия пост
# 306
Добре, де , момичета. Нали уж сме готови да посрещнем чуждото мнение?Защо във всичко виждате зла умисъл? Ако дадено нещо не ви харесва, но е поднесено културно и предполага диалог, отговорете и защитете позицията си.Затова сме различни. Не може пък да имаме еднакво отношение към нещата от живота.
В този ред на мисли, лично мен не ме дразни по никакъв начин написаното от Ферда. Не е обидила никого с нищо. Дори и позицията й да е диаметрално противоположна, в което се съмнявам предвид интереса й към турски и арабски език,турска и арабска литература, щом е поднесена , без да засегне никого, какъв е проблемът?Няма ли право на мнение?Съвсем друго е да влетиш тук като една друга потребителка и още от вратата да изразиш по-инаквата си позиция по възможно най-грубия начин.Има разлика или поне лично аз намирам такава. И си го казах.
Виж целия пост
# 307
Минавам да ви навестя за кратичко и пак искам да кажа мнението си кризата (пак в Сирия). Според мен не едно малцинство избива останалите, а определени хора от това малцинство, иначе с нищо виновните алауи стават обект на реваншизъм, а най-малко мисля е нужно това на страната!! Знам, че не можеше да се критикува някой ако принадлежи към това малцинство, но това е целта - да се разединят хората, да се насъскат едни срещу други и чрез страха от реваншизъм "своите" да останат лоялни. Както и че може да е имало напрежение между групите от години, но това не са догматичните различия, а привилегироваността, която им се е отдавала.  Rolling Eyes Но завърти ли се това колело (на различията) страната не я чака нищо добро - примери - бол. За съжаление на този етап позитивен изход обаче не виждам... Cry Cry

Не разбрах за кои български агенти става дума, така в пространството звучи много неясно.  newsm78

Ферда, не бих искала да адвокатсtвам на хора, които не познавам, но реакцията им е разбираема, все пак години наред са били обект на подигравки, не конретните хора, а арабите по принцип. И досега съм свидетел на такива въпроси от рода на "в къщи ли живеете" и т.н. Peace Едва ли не всеки ги гледа под лупа.

Русалке, ще ти пиша с една молба, барем нещо позитивно да произведем.Simple Smile)

Мъглата, учи бе човек, ама май наистина по-добре турски.
Виж целия пост
# 308
Здравейте и от мен.

Попрочитам от тук от там, ама почти не мога да се вписвам.
Захванах се с едно учене и когато имам малко временце го използвам там да попрочитам книжките, че изпитите не чакат никой  Whistling

Тук една пясъчна буря се е завихрила навън  #Crazy дано се оправи до утре, че не се диша от прах  Sick пък и малко дъжд ако се изсипе няма да е лошо  Praynig

Виждам добре сте си изкарали последните няколко дни, както винаги не сте останали без емоции  Crazy

Мъгли, учи се, каквото и да е ще ти е от полза, ама май по-използван е турския  newsm78

Ясминке, оздравявате ли?  Hug

Поздрави на всички и на тези, които пропуснах много   bouquet Hug

Виж целия пост
# 309
Да не е играла два пъти метлата newsm78 Последно четох поста на Русалката до Амал, а сега го няма. А беше съвсем безобиден. Сигурно пак съм пропуснала някоя веселба.

Мъглата, браво! Освен, че пиеш кафе, ограничаваш ли някои храни?

Малката е болна и тази седмица не беше на училище. Много е гаден този вирус- с висока температура, кашлица, повръщане. Но се оправи без по-силни лекарства, само с билков сироп за кашлица и за нейно съжаление от понеделник пак е на училище  Mr. Green .
Виж целия пост
# 310
Ха добро утро и от мен  Hug

С това триене на постове изглежда, че аз сама си пиша  hahaha

Хайде на кафето рано рано в неделната сутрин

Лек уикенд на всички и оздравяване на болните   bouquet

Виж целия пост
# 311
 Crazy Наминах да почета за бебета и гащи, а то се сбъднало желанието ми  Mr. Green, но нали съм без късмет съм пропуснала всичко.Няма пълно щастие, ейййййййй  Whistling Другият път ще си пожелая нещо материално лично за мен ,  щом толкова бързо сбъдва мечтите тази тема  Crazy

Мъгла с аромат на кафе, радвам се, че при вас е спокойно и сте добре .  Peace

За Сирия, мисля, че тази седмица, която мина ми беше най - кошмарната, много неприятни новини ми донесоха, досега се притеснявах, сега вече откачам ..очите отдавна са ми изтекли , но няма да спра да гледам, защото поне ги виждам, че за момента са живи, не всички ..., но .. .Боли ме дори, че не мога да пиша и да опиша, какво се случва на хора , които познавам, защото ще застраша живота им и живота на близките им..Амал е много права в последният си пост.........

 jasmin  Hug


Шило, манията с пазаруването я преживях, при мен обаче дребното не беше причината да пазарувам, като обезумяла , а ниските цени .Ненавиждам пазаруването в магазините, но онлайн  Party Пазарувах без да мисля за кой е , просто да го купя , замазвах положението като взимах нещо и на мъжо да не вие много.Разбира се в крайна сметка всичко отиваше към Сирия, такива количества съм изпратила, че сега като си видя кашона с фактурите и ми призлява .Както се появи , така и изчезна желанието ми , отдавам го на хормоните, че така най - ми изнася  Mr. Green

Спокоен ден на всички  Hug

Пак ще се пробвам да ви чета , че не мога да свържа нещата  Thinking


Виж целия пост
# 312
  Здравейте момичета  Hug
  Къде сте всички  Rolling Eyes
  Поздравявам ви с една музика за любов и релакс  Heart Eyes
 

Виж целия пост
# 313
Здравейте момичета,извинявам се ,че нахлувам така,но се нуждая от помощ Praynig.От арабската тема за готвене си бях записала едни сърмички със стафиди,кашу и бахарат,но не мога да я намеря,а се бях подготвила да я правя,та ако може някой да каже.Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 314
Здравейте момичета,извинявам се ,че нахлувам така,но се нуждая от помощ Praynig.От арабската тема за готвене си бях записала едни сърмички със стафиди,кашу и бахарат,но не мога да я намеря,а се бях подготвила да я правя,та ако може някой да каже.Благодаря! Hug
   За сега откривам само тази рецепта http://arabwives.wordpress.com/tag/%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B … 1%85%D0%BD%D1%8F/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия