Франция извън Париж

  • 81 948
  • 559
# 195
Здравейте. Живот и здраве през август с половинката ще ходим до Париж, а след това няколко дни по Лоара. Програмата е почти готова, но все пак ще се радвам ако някой препоръча и нещо друго освен замъците и градчетата, в които се намират.  Мисля да отседнем в Тур за няколко дни, а след това в Блоа. Търся хотели, ако някой може да ми препоръча настаняване в Тур и Блоа, ще съм благодарна.  Simple Smile  

мога да препоръчам евтин и приятен бюджетен хотел в Блоа - Hôtel Du Bellay , 12 rue des Minimes, 41000 Blois

на мене лично много ми допадна

Блоа е наистина страхотно градче, от там има автобус за Chambord и Cheverny, а Amboise е на една гара разстояние от Блоа доколкото помня

Гледах и това хотелче. Вероятно на живо е по-добре, отколкото на снимките. Ти направо от сайта им ли резервира? Намерих го на почти двойно по-ниска цена в някои от booking сайтовете. А има ли наблизо безплатен паркинг? Благодаря!
Виж целия пост
# 196
Здравейте. Живот и здраве през август с половинката ще ходим до Париж, а след това няколко дни по Лоара. Програмата е почти готова, но все пак ще се радвам ако някой препоръча и нещо друго освен замъците и градчетата, в които се намират.  Мисля да отседнем в Тур за няколко дни, а след това в Блоа. Търся хотели, ако някой може да ми препоръча настаняване в Тур и Блоа, ще съм благодарна.  Simple Smile  

мога да препоръчам евтин и приятен бюджетен хотел в Блоа - Hôtel Du Bellay , 12 rue des Minimes, 41000 Blois

на мене лично много ми допадна

Блоа е наистина страхотно градче, от там има автобус за Chambord и Cheverny, а Amboise е на една гара разстояние от Блоа доколкото помня

Гледах и това хотелче. Вероятно на живо е по-добре, отколкото на снимките. Ти направо от сайта им ли резервира? Намерих го на почти двойно по-ниска цена в някои от booking сайтовете. А има ли наблизо безплатен паркинг? Благодаря!


ами прилично е за цената си, аз платих около 90 евро за 3 вечери, което за хотел във Франция си е без пари  Peace
през booking бях резервирал

не знам за паркинг, защото бях с влак...
Виж целия пост
# 197
Здравейте,включвам се и аз, страхотна тема.Ще бъда няколко месеца в град Бордо, ако някой знае интересни места в радиус 200-300 км,ще бъда благодарна.На какво разстояние се намира най-близкия от замъците на Лоара до Бордо?До сега успях да посетя Saint-Émilion - много красиво градче с безброй лозя,ходихме до цитаделата в  Blaye - също много красиво място.Ще съм благодарна на предложения.
Виж целия пост
# 198
Здравейте,включвам се и аз, страхотна тема.Ще бъда няколко месеца в град Бордо, ако някой знае интересни места в радиус 200-300 км,ще бъда благодарна.На какво разстояние се намира най-близкия от замъците на Лоара до Бордо?До сега успях да посетя Saint-Émilion - много красиво градче с безброй лозя,ходихме до цитаделата в  Blaye - също много красиво място.Ще съм благодарна на предложения.


Тулуза е на около 250 км, от там може да се отиде до Albi (много приятно градче)  е и едно много приятно селце има Cordes-sur-Ciel

от Лоарските замъци май са най-близо Chinon и Usse , на около 350 км,

но ако ще ходите до региона, поне вижте и Chenonceaux , и Chambord

Виж целия пост
# 199
 Bradley Cooper благодаря ти,ще се възползвам от предложението ти.
Виж целия пост
# 200
Здравейте,включвам се и аз, страхотна тема.Ще бъда няколко месеца в град Бордо, ако някой знае интересни места в радиус 200-300 км,ще бъда благодарна.На какво разстояние се намира най-близкия от замъците на Лоара до Бордо?До сега успях да посетя Saint-Émilion - много красиво градче с безброй лозя,ходихме до цитаделата в  Blaye - също много красиво място.Ще съм благодарна на предложения.
Може де Байон, Биариц и Бидар да слезете, на брега на океана са. Много красиво и с невероятна архитектура. И задължително дюните на Аркашон Peace
Виж целия пост
# 201
 bebe2 благодаря ти,в Биариц и Аркашон бяхме лятото, но другите градове ще ги посетим.
Виж целия пост
# 202
bebe2 благодаря ти,в Биариц и Аркашон бяхме лятото, но другите градове ще ги посетим.
аз на няколко пъти съм ходила в Бидар и много ми хареса Heart Eyes. Много е типично и същевременно не е толкоз тузарско и лъскаво. А Байон е мястото където се провежда през лятото нещо като национален запой, наречен Les fetes de Bayonne, цъкни в нета ако ти е интересно
Виж целия пост
# 203


става дума за областта Перигорд , близо до Бордо.
търсих място с автентична архитектура и дух , не твърде туристическо , а по-самобитно , не на последно място възможно най-евтино , като се има предвид семейния ни бюджет.
е ,тази област е точно такава - с романска архитектура , дори не готическа , доколкото успявам да преценя по снимките .  запазени са не само някакви замъци , а всичко сякаш е застинало в онази  епоха - селата , вилите (които според мен са бивши обори или плевни).

ще ви илюстрирам само чрез един сайт , макар че кагото планирахме използвах много повече, защото този е някак просто и ясно подреден и дава представа за местата които могат да се посетят и нещата които може да се правят.
смятахме да наемем автомобил , естествено . става дума не за един град , а за цяла област .
тове е което всъщност качва повече цената на такава ваканция .



http://www.best-of-perigord.tm.fr/resto/domme/ferme-auberge-borie-blanche_uk.html
случайно избран ресторант за ориентир в цените . долу са описани 2 менюта по 16 и 19 евро .

кану с цени
http://canoe-roquegeoffre.com/tarifs/

круиз по река Дородона с цени
http://www.best-of-perigord.tm.fr/loisirs/autres/caminade/anglais/camin_uk.html

още възможности
http://www.best-of-perigord.tm.fr/loisirs/loisiruk.html

замъците

http://www.best-of-perigord.tm.fr/sites/chateaux/chato_fr.html

изобщо в сайта може да видите всичко -градове,резервати,велосипедни маршрути, градини , музеи  и т.н.

пак случайно избрана вила .
http://www.best-of-perigord.tm.fr/heberge/gites/prats/pech2_uk.html

на човек за 7 нощувки се пада някъде около 110 евро .
има и по-евтини , както и по-скъпи .
тази която ние бяхме избрали излизаше около 70 евро на човек за седмица .и понеже децата така или иначе спят при нас , за тях всъщност е безплатно.
[/quote]


самоцитирам се .
това е най-желаното от мен място за посещение във Франция . оставете Лоара за  друг път , а щом сте в Бордо не изпускайте възможността да посетите Перигорд !
по начина по който искам ние да отидем до там , както и да го смятам , надхвърля цената от 4 000 лева и затова все отлагаме .
Виж целия пост
# 204
Здравейте, оглеждаме Авиньон за евентуална почивка тази година, но се чудя как най-лесно бихме могли да пътуваме до там. От това което проверихме се оказва че май няма полети от България до Франция без прикачване, при това престоя е доста голям, а ние сме с 3 годишно дете....много ми се иска да видя тази част на Франция, преди няколко години организирахме подобно пътешествие в Тоскана, но там полета си беше удобен и директен. Може ли идея за по-добра организация на самото пътуване  bouquet
Виж целия пост
# 205
аз бих хванала самолет София- Тулуза и после влак, сигурно ще излезе около 2ч30.
Самият полет е София-Мюнхен/Франкфурт и после Франкфурт/Тулуза, като има кореспонденции с много малко изчакване. С повечко късмет тръгвате сутринта от София и вечерта сте в Авиньон.
Колата не е ли вариант?
Виж целия пост
# 206
най-близко до Авиньон май е Марсилия, след това Лион

Виж целия пост
# 207
Ще проверим Тулуза. Wink Иначе кола смятаме да наемем, но вече във Франция, за да си обикаляме, като обаче стремежа е мястото където пристигаме да е сравнително близо до крайната точка т.е да не трябва да караме 6-7 часа примерно. Марсилия и Лион са близо, но полетите които намерихме, бяха с прикачване и голям престой на прикачването = между 14 и 23 часа, а с малко дете не ни се стои толкова по летища Rolling Eyes
Виж целия пост
# 208
Ще проверим Тулуза. Wink Иначе кола смятаме да наемем, но вече във Франция, за да си обикаляме, като обаче стремежа е мястото където пристигаме да е сравнително близо до крайната точка т.е да не трябва да караме 6-7 часа примерно. Марсилия и Лион са близо, но полетите които намерихме, бяха с прикачване и голям престой на прикачването = между 14 и 23 часа, а с малко дете не ни се стои толкова по летища Rolling Eyes
Тулуза- Авинщон с кола ще е сигурно към 3, пък и билетчетата за влака хич не са евтини Simple Smile
Виж целия пост
# 209
В края на месеца ми се очертава почивка във Френските Алпи - ( мъжа ми я спечели на томбола - осем дни за двама, за която аз бях попълнила анкетката му, така че логично и аз отивамммм Simple Smile ). Имахме избор на местоположение и избрахме куротчето Tignes, близо до Албервил и Вал ди зер. Пътуваме от Белгия с кола и понеже пътя е около 10 часа сме решили да си починем един ден по средата и точно на средата на пътя се оказва градчето Дижон ( Dijon), освен с дижонската горчица и хубавото вино, с нищо друго не го свързвам, знам само че е очарователно старо градче, ще се радвам на всякакви отзиви и препоръки на какво да наблегнем запосещение, планирам да му отделим един ден.
По време на престоя ни сме решили да отскочим и до Аненси ( Annecy) и Женева, ще се радвам и на впечатления и препоръки и за там. За Аненси  съм чувала , че било доста живописно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия